M.S. M.S. komentáře u knih

Od knížky jsem čekala trošku hororový nádech, proto pro mě byla obrovským zklamáním. Ze začátku to jakž takž šlo, ke konci už jsem ale začínala ztrácet trpělivost a do čtení se nutit. Pro mě celkem těžko představitelné, ani styl psaní se mi moc nelíbil. Kdo má ale rád něco jednoduššího na zahnání nudy, měl by se do toho pustit. :)

06.06.2015 3 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Pro mě naprosto nudná, utahaná kniha. Ráda si po večerech čtu oddechové romány, ale do tohohle jsem se musela vyloženě nutit - děj vůbec neplynul, až se zadrhával. Často jsem narážela i na překladatelské chyby, to už je ale jiná věc.

06.06.2015 1 z 5

Musím přiznat, že kniha byla nad má očekávání. Hned od první stránky jsem se do příběhu naprosto vžila. Příběh je plynulý, rychle ubíhá a díky mému zájmu o 2. SV jsem se vždy naprosto těšila na další prolnutí z Alanovy minulosti. Jsem opravdu nadšená, určitě si v nejbližší době pořídím i analfabetku. Vřele doporučuji!

23.01.2015 5 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Skvělý příběh, krásně napsáno. Jediné, na co ale musím upozornit jsou neustálé nudné monology zabírající téměř polovinu knihy, ve kterých se stále omílá to samé. Vždy jsem je musela přeskakovat. Jinak samozřejmě všem vřele doporučuji, kdo má rád dokonalé romány s tvrdším sexem, je to pro něj jako dělané.

22.01.2015 2 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Skvělá série, první díl jsem četla nesčetněkrát a nikdy mě neomrzel. Děj je zajímavý a hezky promyšlený, knize nechybí důvtip, originalita ani akce. Prostě vše, co má dobrá kniha mít. Určitě doporučuji!

25.11.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Na Nesba je tato kniha opravdu trošku slabší, pár scének nereálných, ale jinak je to prostě bomba - jako ostatně všechny knihy HH. Konec opravdu nečekaný, Harry opět zklamal v boji proti Jimovi :(. Pokud ale hledáte od Nesba něco opravdu úžasného, doporučuji Sněhuláka a Levharta. :)

22.11.2014 5 z 5

Kruté Kruté Sara Shepard

Takže tímto dílem končím. Přečetla jsem pár prvních knih a další jsem četla jen ze zvědavosti, kdo je A. Postupně se to ale pořád zhoršovalo, jedinou náplní je již jen móda, kdo má a nemá co značkové, nepromyšlené a dost nezajímavé milostné trojúhelníky, které ve mně nevzbuzují žádnou zvědavost. O A nemluvě - ze začátku to byla celkem záhada a přiznám se, že mě pořád užíralo, kdo to byl, ale teď už to ani nemá tu původní atmosféru. Autorka to zkazila neustálým vnucování, že A je prostě záhada, ó můj bože, všichni se jí bojte a nikdy nezjistíte, kdo to je. Nuda. Napsat 6 či 7 dílů by bohatě stačilo, tohle už je vážně moc. Ty dvě hvězdy dávám jen za autorčinu snahu a její genialitu, že z tohohle dokáže vytřískat takové peníze.

07.02.2016 2 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Asi jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla knihu určenou hlavně mladším čtenářům, které zaujme jakýkoliv milostný trojúhelník. Mně se to prostě nelíbilo a můžu říct, že i kdybych ji četla ve "věku k tomu určeném", stejně bych byla zklamaná, protože tohle opravdu není moje. Tenhle žánr mi prostě nic neříká.

07.02.2016 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Severské krimi, jakožto mého nejoblíbenějšího žánru, už jsem přečetla spousty. Tohle nebylo špatné, ale chyběla mi tam taková ta brutalita, o které všichni mluví. Přitom způsob vražd tady byl v podstatě milosrdný, bezbolestný. Je vidět, že autorem je žena. ;) Celou sérii mám doma a rozhodně nelituji, ovšem něco tomu vážně chybělo - jako když naservírujete místo hezky propečeného steaku jen syrový flák masa, a ať si s tím každý udělá, co chce.

07.02.2016 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Popravdě, tohle pro mě bylo jedno velké zklamání. Po knize jsem sáhla po tom, co jsem četla spousty kladných recenzí, ať už na obsah knihy nebo její zpracování. Deavera obdivuji za to, že celkem hezky pojal psaní příběhu od konce do začátku, ale podobné knihy jsem už četla, a i když příběh nebyl takový "velký", bavilo mě to víc. A tím se dostáváme k další věci - zápletka mi přišla přehnaná a neuvěřitelná, dokonce bych ji nazvala "jako z amerického filmu." Kdybych od knihy tolik nečekala, pravděpodobně bych byla nadšenější, ovšem všechny "overrated" recenze udělaly své. Za mě silnější průměr.

30.12.2015 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Irské prostředí na mě udělalo velký dojem, působilo přesně tak, jak mělo - temně a zachmuřeně. Čtení jsem si opravdu užila, místy mi bohužel přišlo táhlé, i když na napínavosti to neubralo. Konec byl vážně nečekaný, a přestože nedávám plný počet hvězdiček, rozhodně doporučuji. Každopádně pro mě jako milovníka knižní brutality kniha byla trošku zklamání, kdy všechny recenze - dokonce i obal knihy - slibují dokonalý požitek z popisu brutálních vražd, který jsem tam nikde nenašla. Ovšem jako zpestření mé sbírky detektivek a hororů to rozhodně stálo za to!

30.12.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Po přečtení jsem měla trochu rozporuplné pocity. Nesbo Olava popisuje jako hlupáka, podle jeho vyjadřování - často i přemýšlení - ale působí opravdu chytře. Trošku mě zmátla maličká nepropracovanost příběhu, který by mohl být trochu více "objemnější". Chybělo mi Nesbovo klasické popisování obyčejných věcí, takže ať už jsem se těšila sebevíc, tohle pro mě bylo prostě zklamání. Olava jsem si vůbec neoblíbila, myslím, že za to může i autorův přístup k jeho popisu.

13.06.2015 3 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Skvěle procítěné dílo, poukazuje na dění v dnešním světě. Mně jako nekřesťance přivodilo spoustu otázek. S postavami jsem se krásně dokázala sžít, určitě doporučuji, krásné k zamyšlení.

05.04.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Jedna z těch nudnějších, utahaných knih. Už kniha Hvězdy nám nepřály se mi moc nelíbila, ale toto v podstatě nemělo žádný děj, což mě dost mrzelo, protože by to jinak byla dokonalá kniha. Děj sice ubíhal, ale nic moc se nedělo. Určitě jsem četla mnohem lepší, ale i horší. A znám spoustu lidí, co ji četli jen kvůli tomu, že to napsal John Green. Já osobně ho nemám ráda, a jestli napíše nějakou další knihu, tak se do ní už určitě nepustím.

24.01.2015 1 z 5

Istanbul - Křižovatka cest Istanbul - Křižovatka cest Joseph Kanon

Kniha se už od samého začátku táhne neskutečně pomalu, někdy je přepracována až do zbytečně nudných detailů. Dialogy jsou zbytečně dlouhé, často také špatně popsané, takže se v nich nedá vyznat. To ale samozřejmě může být i chyba překladatelky... Knize to ale určitě na kvalitě nepřidává. Jinak příběh zajímavý, hezky promyšlený. Doporučuji pro ty, co hledají pohodové čtení.

25.11.2014 3 z 5