m_martina m_martina komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moc se mi líbí styl, jakým paní spisovatelka píše. Její knihy se mně potom tak hezky čtou. A nezklamala mě ani tato detektivka z jihu Čech. Doporučuji.

16.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tato paní spisovatelka umí psát tak, že mi vždycky sedne do nálady. Ani tato kniha vůbec nebyla špatná, líbila se mi hodně a přečetla jsem ji jedním dechem.

07.10.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další výborná detektivka z pera české spisovatelky. Mohu jen chválit a knize dávám pět hvězd.

19.09.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu moc krásné čtení, u kterého jsem zapomínala na všechno kolem sebe. Doporučuji.

27.10.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu, kterou napsala tato paní spisovatelka, nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdami. Pro mne jsou její knihy vždy jedinečný zážitek a tomu tak bylo i v tomto případě. Děkuji a budu se těšit na další příběh z jejího pera.

28.11.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha, která se mi opravdu moc líbila. Nebyla sice úplně taková, jak jsem očekávala, ale na druhou stranu jsem byla příjemně překvapená. Hezky se mi četla, nedokázala jsem ji odložit, proto ji hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Tuhle řadu historických detektivek jsem si oblíbila a je škoda, že zatím nebylo napsáno pokračování. Stein, Jaroš a Barbarič mi budou chybět, líbily se mi všechny knihy s nimi a nikdy jsem nedala méně než pět hvězd. A také jsem se ráda podívala do Kremnice.

27.05.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

V této knize jsem doslova ležela několik dní a přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Případ to byl opravdu výborný a jak jsem si už stihla u této paní spisovatelky zvyknout, také čtivě napsaný. A už jdu vyhlížet další díl.

10.12.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hned po sobě jsem si přečetla další knihu od paní spisovatelky, kterou mám moc ráda. A ani tento příběh mne nezklamal. Teď si ale dám pauzu a zkusím zase něco jiného, například nějakou detektivku nebo možná thriller.

01.12.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Skvělá detektivka, líbila se mi moc a nemám tedy co vytknout. Protentokrát už víc psát nebudu a doporučuji.

02.06.2023 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásně napsaná kniha o životech tří silných žen se mi opravdu moc líbila. A jejich osudy jsou propojené jako v titulu zmíněný cop, přestože se vůbec neznají. Tento čtivý příběh doporučuji.

10.10.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, odehrávající se na konci 16. století. K tomu hezky romantická, proto pro mne jako stvořená. Taková pohádka s dobrým koncem. A mně se moc líbila.

02.04.2024 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Už dlouho jsem nečetla detektivku od paní Agathy, ve které by nevystupoval buď Hercule Poirot nebo slečna Marplová. Až teď jsem si v knihovně vypůjčila tuto knihu. A byla zase vynikající, takže jsem ji měla přečtenou hodně rychle. Líbila se mi moc, proto si zaslouží pět hvězd.

05.07.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Jsem nadšená i touhle další knihou, kde se při vyšetřování setkávají nizozemský případový analytik Maarten S. Sneijder a jeho studentka Sabina Nemezová. Vraždy byly dost brutální, to já ráda nemám, proto jsem tyhle pasáže při čtení tak trochu přeskakovala. Ale jinak je to dobře napsaný a čtivý případ, proto dávám pět hvězd a v téhle sérii budu určitě pokračovat.

05.06.2023 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Výborná historická detektivka, odehrávající se v Trutnově. Bez Barbariče, který mi ale nechyběl, zato s kapitánem Steinem a jeho věrným Jarošem. Kniha se četla sama, proto ji hodnotím pěti hvězdami a určitě budu v této řadě pokračovat.

02.05.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knihu jsem si vzala s sebou na letošní dovolenou a nemohla jsem si vybrat lépe. Přečetla jsem ji poměrně rychle a líbilo se mi, že se odehrávala na ostrově. Doporučuji.

04.09.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha se mi nečetla dobře. Takové těžké a bolestivé téma dokázala ale tato paní spisovatelka zpracovat na výbornou. Postavy jsou nesympatické, jak je už uvedeno v komentářích níže. Ale přesto mne příběh rozesmutnil. A i když to bylo opravdu nelehké čtení, knihu hodnotím plným počtem.

26.04.2024 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Už se skoro vůbec neodvažuji číst knihy svého nejoblíbenějšího pana spisovatele, kterým je právě Dominik Dán, protože jich mi zbývá tak málo. Ale zase jednou jsem nedokázala odolat a přečetla si tedy tento případ z dost divoké doby brzy po sametové revoluci. A bylo to opět vynikající čtení, které mě aspoň na chvíli přeneslo do jiného světa. Nemohu jinak a dávám svých obvyklých pět hvězd.

18.03.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Rozhovory s kapitánem Davidem Heclem mne zaujaly a hezky se mi četly. Ani jsem netušila, že by mohla být literatura faktu tak dobrá. Knihu mi doporučila moje starší sestra, proto jí tímto děkuji.

01.10.2023 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Knihy s Kate Burkholderovou mám moc ráda, proto mne nemohla minout ani tato. A bylo to opět výborné čtení, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Konec mě překvapil, proto dávám pět hvězd a velké doporučení.

05.08.2023 5 z 5