Lzicenka Lzicenka komentáře u knih

Sputnik a malý princ Sputnik a malý princ Tomáš Kozák

Jako by si potřeboval autor odfrknout od náročného zaměstnání? Sem tam zajímavá myšlenka, ale jinak mi to přijde jako úlet. Myšlenka hledání princezny je ale výborná.

31.01.2016 1 z 5

Drak nepřemožitelný Drak nepřemožitelný Tomáš Lhotský

Kniha mě jako předčítajícího rodiče bavila. A děti se bavily také... Krátké, svižné, vtipné čtení.

06.01.2016 5 z 5

Proč jsou šťastné děti šťastné Proč jsou šťastné děti šťastné Steve Biddulph

Doporučuji nejen přečíst, ale opakovaně si v knize číst a připomínat si to. Dokud se to nedostane pod kůži. Podobné knize Respektovat a být respektován, některé zásady jsou v obou knihách společné.

11.06.2015 5 z 5

Recept na pěknou postavu Recept na pěknou postavu Jiří Štěpnička

Je to dobrá kniha, určitě z ní jde vybrat nějaké sestavy cvičení. Srovnatelná s novodobou Tělo jako posilovna:
- v té je tedy navíc přidána podrobnější strategie s jídlem...

02.06.2015 5 z 5

Vánoční kuchařka pro dceru Vánoční kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Opravdu, jak to píšou, tak to je, pro nezkušené začínající kuchařky-cukrářky super kniha.

12.12.2014 5 z 5

Stopy za obzor Stopy za obzor Pavel Kolmačka

Poetické vzpomínky na dobu mládí a posléze dospělosti. Nebylo to snadné čtení. Lehce a často jsem se v tom ztrácela, nicméně mě cosi stále přitahovala k tomu, abych knihu nakonec dočetla.

03.11.2014 3 z 5

Dáreios - Král králů Dáreios - Král králů Bernard Hébert

Kniha ze začátku dobrá, napínavá, pak se děj lehce rozplizne na mnoho malých příběhů, které se jakoby náhodou spojí na konci knihy v prostředí královského paláce v Súsách, leč osudy hrdinů zůstanou neukončeny.

25.10.2014 odpad!

Lesk a bída Francie Lesk a bída Francie Josef Hotmar

Ve své době jedna z mála dostupných knih s tématem Francie.

15.10.2014 3 z 5

Světlo v pralese Světlo v pralese Willy Alexandrovič Petrickij

Osobnost, které se snaží člověk vyrovnat, nechá se jí inspirovat... Víc takových lidí.

O modrém kocourkovi O modrém kocourkovi Marika Hellstrom-Kennedy

A já myslela, že očkování ideologií vypadá jinak? Možná už si to dobře nepamatuji...
Ale pokud je někdo jiný, než ostatní, tak v téhle knize je napsáno, že to fakt není žádná sranda vyčnívat ze "stáda". A pro vysvětlení rozdílů mezi jedinci dětem dostačující.

Gorilí táta Gorilí táta Markéta Pilátová

Nádherný emotivní pohled do světa ošetřovatelů, doma jsme si knihu užili s dětmi. Krásné ilustrace.

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Jasně že druhý díl už tak k popukání není. Do vztahu vstoupilo dítě a někdy opravdu není sranda to ve vztahu ustát. Já oceňuji, že z toho autor neudělal komedii za každou cenu. I když každopádně první díl vede.

15.10.2014 4 z 5

Milenci na jednu noc Milenci na jednu noc Ivan Klíma

Tak tohle jsem vůbec nepochopila :-( nebýt to tak tenké, tak to rovnou odložím.

15.10.2014 odpad!

Mistr Mistr Colm Tóibín

Proč někdo takhle kvalitní knihu ošidil při zpracování? Proč v ní zůstalo tolik překlepů? To bych čekala u nějakého sériového milostného románku... Dávám horší hodnocení právě kvůli tomu...

18.08.2014 3 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Na krátkém prostoru dokázala autorka opakovaně píchnout do vosího hnízda a připomenout ožehavé body doby minulé, krásně zaobalené připomenutí v krátkých milých povídkách tvořících celek. Vlastně to v těchto povídkách bylo lepší a více to vyniklo, než kdyby se v jednotlivých tématech rýpala do hloubky. A kolik témat je aktuálních i dnes posuďte sami.

04.03.2014 4 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Souhlasím s bookcase, takový nestandardní styl psaní, ani mi to moc nepřipadlo jako vhodné - přechody z minulého času do přítomného zcela náhodně, no nevím, spíš jako by to byl scénář k filmu.
Nicméně příběh, který stojí za to, aby se s ním člověk seznámil - dávám 5 hvězdiček.

Shlédla jsem následně i film, ale z toho jsem měla pocit, že pokud bych neměla knihu načtenou, ztrácela bych se v postavách a jejich činech. Chápu, že do filmu se nevejde vše, ale přišlo mi to hodně osekané. Partner, který knihu nečetl např. nepochopil z filmu, že v jeskyni je Němci ukrytý archiv, respektive to ani nebylo ve filmu takhle podané... Jaký na to máte názor vy ostatní?

03.03.2014 5 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

V knize je opravdu dobře popsána francouzská mentalita, takže pro pochopení jejich myšlení a chování velmi přínosné. Neočekávejte moc svižný děj, jde tu spíš o pocity člověka, který se octne ze dne na den v národě s jinou mentalitou. Pro mě osobně velmi přínosná kapitola 19, kdy autorka popisuje efekt vítězství Francie na MS ve fotbale 1998 a následné oslavy v ulicích. Tehdy jsme tam taky byli a nyní jsme získali nadhled nad celou tehdejší situací.

25.10.2013 5 z 5

Naše rodina Naše rodina Daniéle Bour

U nás doma velmi oblíbené, natož když tam vyměníme jména dětí za jména těch našich...

24.10.2013 5 z 5

Touha Touha Jane Asher

Mě zaujalo téma příběhu, chtěla jsem proniknout do myšlení páru toužícího po dítěti. Příběh mi přišel uvěřitelný, včetně závěru, kdy muž toužící po dítěti a dlouhodobě žijící s ženou, která ho ranila, si prostě najde vztah k jiné ženě. A teď doufám, že jsem toho moc neprozradila. Dávám tři hvězdičky, knihu jsem dočetla, i snad docela svižně. Ale pět hvězdiček dávám knihám, které mi zůstanou v hlavě delší dobu a znovu se k nim vracím v myšlenkách. Tohle jsem prostě jen přečetla...

20.09.2013 3 z 5

Prázdniny v nebi Prázdniny v nebi Vhrsti (p)

Kniha se nám dostala do ruky náhodou a začali jsme ji číst zrovna 30.6. (tímto dnem začíná i vyprávění v knize) a bylo to super úžasné čtení na prázdniny, zejména pokud vám chybí babička s dědečkem, ke kterým by vaše děti mohly odjet na prázdniny. Milé, laskavé, zároveň poutavé. Děti u toho opravdu vydrží. Za sebe doporučuji dětem tak do 8 let.

11.09.2013 5 z 5