Luskal Luskal komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Fajn čtení na pár večerů. Dějová linka byla napínavá, časté střídání postav mi nevadilo a i když jich bylo víc, neměla jsem pocit, že bych se ztrácela.
Cítila jsem z knihy, tak jako ostatní A. Christie, ale vůbec mi to nevadilo. Na začátku jsem neměla ponětí, kdo je vrah a podezřívala všechny, ale postupem času to čtenáři začne být jasné a až na drobnou nepřesnost jsem to uhodla správně.
1 výtka: Hodně rychlý konec.

23.04.2023 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavá kniha o tom, jaký dopad na svět by mělo vyhynutí včel. Líbilo se mi střídání 3 dějových linek, každá vždy vyprávěna z pohledu jedné osoby. Ze začátku spolu příběhy nesouvisí, ale postupně se čtenář dozvídá, jak jsou osudy jednotlivých postav propojeny. Autorka přibližuje, jak moc člověk svým chováním ničí planetu a jaké dopady má současný konzum. Kniha se mi moc líbila a po přečtení jsem stále měla v hlavě myšlenku, která v ní zazněla a to, jak v dnešní době vůbec nezáleží na jednotlivci, ale společenství, jako celku.

06.02.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Podezřelí mi přišli v průběhu čtení všichni, závěrem jsem byla opravdu překvapená - to jsem nečekala.
Zároveň mě bavily dialogy mezi dr. Shepperdem a jeho sestrou.
Hercule Poirot je sázka na jistotu a zatím mě žádná kniha nezklamala.

22.05.2023 5 z 5

Moc fajn čtení. Bylo příjemné si připomenout některé scény z HP a nakouknout do toho, jak natáčení filmu vypadá. Zároveň oceňuji posledních par kapitol, ve kterých Tom popisuje jak Hollywoodské pozlátko, tak své osobní problémy - o kterých je Dobre ze otevřeně mluví a zvladnul se s nimi vypořádat.

30.01.2023 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhy díl trilogie a asi ještě lepší a napínavější, než první. Čtenář už se orientuje v grafickém zpracování, postavách a čtení jde samo. Příběh je nabitý akcí a napětím. Zároveň perfektní zakončení, lákající k přečtení dalšího dílu.
A Nik se stal mým oblíbencem

02.03.2023 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Jedná se o první sci-fi, které jsem četla, takže nevím, co by kniha tohoto žánru měla či neměla obsahovat. Nicméně mě vtáhla do děje, upoutala pozornost a velmi se mi líbila. Oceňuji originální grafické zpracování, příběh, který má spád a pěkný konec, lákající na přečtení dalšího dílu. Malé bezvýznamné mínus je velikost a tloušťka knihy - tohle s sebou do kabelky nevezmete ;)

20.02.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velmi napínavá kniha, člověka nutí číst další a další kapitoly. Téma velmi pochmurné a často mi při čtení bylo úzko. Občas jsem se ztrácela v postavách, protože jich bylo v příběhu docela dost, ale i tak rozhodně doporučuji a těším se, až si přečtu i další díly ze série.

09.03.2022 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

(SPOILER) Příběh 2 kluků, kteří se snaží přežít v postapokalyptickém světě. Skvělá kniha s poutavým dějem, slow burn romantikou, obrazem dnešní (americké) společnosti a s velkou spoustou momentů, které nutí čtenáře číst dál a dál.
V polovině knihy jsem si říkala, že už je přece vše na dobré cestě, hlavní postavy už jsou v cíli, tak co se sakra nachází na dalších 150 stranách?! A on tam byl zvrat, ještě napínavější příběh a spoustu ´tak už mu to sakra řekni ´ momentů

26.06.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Knihu jsem si přečetla jakmile opadl její největší boom. Po několika špatných hodnoceních jsem se trochu bála, co mě čeká. Nicméně jsem knížku přečetla za jeden den, měla z ní příjemný pocit a mnohokrát úsměv na rtech. Četla jsem mnohem lepší LGBT? Ano. Četla jsem mnohem horší? Taky ano. Jako oddechovka naprosto splnila účel.

08.08.2022 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Nejdřív jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd. Ale čím více jsem nad knihou přemýšlela, tím víc věcí, které mi neseděly, jsem našla.
První byla délka. Ocenila bych více citů, myšlenek, popisů, více děje. Všechno se odehrálo moc rychle (hlavně na začátku).
Taky mi přišla zvláštní kombinace českých a zahraničních jmen. I prostředí internátu mi přišlo vzdálené, obzvlášť to, že na něm byly zakázány mobilní telefony (myslím, že kdyby autor do příběhu zapojil například noční psaní zpráv, dodal by tím příběhu trochu věrohodnosti).
Kdyby se mě někdo zeptal, jakou knihu s LGBT tematikou bych mu doporučila, tahle by to nejspíš nebyla, ale to neznamená, že by se mi Muffin a čaj nelíbil. Neočekávala jsem od příběhu nic víc, než knihu na vyplnění odpoledne, kterou taky byla.

17.03.2018 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Jsem rada, ze jsem si počkala, až příběh vyšel knižně a nemusela trpět při postupném vydávání na webových stránkách.

Četla jsem od autorek několik příběhů na jejich stránkách i knižní verzi Páté minuty a vlastně pořád zpracovávám to, že dokážou napsat něco tak odlišného, temného, surového. Kniha mi svym tématem i naturou hlavní postavy trochu připomínala Na krev nebo Sám mezi všemi.

První polovinu knihy vidíme ze strany Eliase, se kterým se mi ztotožňovalo opravdu těžce - alkohol, drogy, nezávazný sex, násilí, žádný respekt ke komukoli či čemukoliv. Druhá půlka knihy je vyprávěna z pohledu Kennetha, u kterého je to nakonec ještě horší. I přes všechny “red flags” ale člověk (nebo alespoň ja) nějak naivně doufá, že přijde jejich “šťastně až navěky”.

Kniha se mi četla i přes pochmurnou atmosféru velmi dobře a potřebovala jsem vědět, jak jejich příběh skončí. Zároveň je příběh obohacen mnohými myšlenkami, nad kterými čtenář spolu s hlavními postavami přemýšlí.

31.12.2022 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Pamatuj na smrt se mi líbila o něco více. Zvěsti jsou ale taky velmi poutavé, čtenář se postupně seznamuje s dějem z pohledu více postav.
Vytkla bych 2 věci: klišé zakončení a to, že postavy pily Starobrno (protože to nepijou ani brňáci :D).

11.07.2022 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Krásný příběh o první lásce, dospívání, ale také vypořádávání se smrtí blízké osoby.

Poprvé jsem knihu četla v roce 2017, kdy jsem si ji zamilovala. NoahJude jsem si zamilovala. Babičku Sweetwinovou a její bibli jsem si zamilovala. Každý citát a každé moudro mi stále znělo v hlavě a pořád jsem nad příběhem přemýšlela.

Po 5 letech jsem vzala knihu do ruky podruhé a s nadšením se vrhla do čtení. A... pořád tu knihu miluju. I když jsem věděla, jak dopadne, hltala jsem každou stránku.

"Potkat toho pravého je jako vstoupit do domu, kde už jsi byl - poznáváš nábytek, obrázky na zdi, knihy v poličkách, obsah zásuvek.
Kdyby to bylo nutné, našel bys cestu i potmě"

"Některým lidem je prostě souzeno potkat se ve stejném příběhu."

28.03.2023 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Skvělé zakončení trilogie. Ještě více napětí a akce. Velmi zajímavý byl pohled na příběh z druhé strany. Uvědomění si, že nic není černé nebo bílé, ale i mezi padouchy jsou normální lidi a strana dobra má své mouchy a ty vás štvou snad ještě víc.

14.03.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Vesměs stejná, jako první díl. K postavám se těžko tvořil nějaký vztah nebo sympatie, jejich pocity byly popsané hodně okrajově. Když už se v knize objevilo zajímavé téma, bylo jen povrchově zmíněno a nerozvedeno víc...

23.08.2020 3 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Podle popisu jsem čekala knihu pro náctileté s jednoduchou zápletkou a všemi těmi "problémy", co si teenageři procházejí.
Nakonec Kukuřičný město předčilo moje očekávání a nemohla jsem se odtrhnout od děje. Líbily se mi charakteristiky postav a také vztah mezi všemi událostmi.

06.03.2017 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

O kousek slabší, než první díl, obzvláště, když si během čtení člověk přečte anotaci ke 3. dílu :D
Nicméně napětí autor umí budovat dobře, líbí se mi, že i když se jedná o knihu s dětskými hlavními postavami, nečeká všechny happy end.
Už se těším na další díly

22.07.2023 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Knihu jsem přečetla za jeden den a jsem velmi mile překvapena. Děj je velmi napínavý, prostředí vybudováno a popsáno na 1*, celou knihu jsem se cítila, jako bych byla taky někde zavřená pod zemí.
Ihned se vrhám na další díl

21.07.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Vlastně ani pořádně nevím, co si o knize myslím
Začala jsem ji číst bez většího očekávání - a nijak mě pozitivně nepřekvapila. Byla hodně průměrná.
Kladně hodnotím nápad co se děje po záchraně světa. Oproti tomu mi úplně neseděl styl a jazyk, jakým je kniha napsaná, postavy za mě taky nic moc, zabedněnost hlavní postavy je k pláči a ta přemíra lgbtq+ na to, ze se jedna o artušovskou dobu?
Kdyby neměla kniha označení Humbook tip, asi bych byla při hodnocení mírnější. Ale alespoň jde vidět (i dle nižšího hodnocení DK), že doporučí cokoliv, co vypadá hyperkorektně a výdělečně

01.05.2023 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Po prvních 100 stranách děj ubíhal rychle, kniha se četla dobře. Rozuzleni se mi líbilo, ale závěr byl za mě nedokončený a rychlý.

29.11.2022 4 z 5