Luque17 Luque17 komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Dobrý no. Já byl u každé povídky napjatý, jak se to nakonec vyvrbí ;)

12.12.2019 4 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Tak nakonec nám tu žádný člověk nezemře, vážení;)

08.05.2022 5 z 5

Korán Korán neznámý - neuveden

Výborně, takže z důvody cenzury nemůžu uvést část knihy, kterou nejvíce kritizuji, takže pouze - za mě jednoznačně odpad.

11.02.2020 odpad!

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Kniha veskrze primitivní, navíc některé informace nejsou zdaleka tak jednoznačné, já se předkládají - nejsou ani podpořeny výzkum. Kniha není o žádné informovanosti , je to jen takový clickbait. Sexuální prožívání se projevuje samozřejmě i velmi mladém věku, ale tato publikace je nereflektuje. O poměrně komplexním sexuálním fantazijním světě dětí a jijich sexuálním chování tam mnoho není, a to málo je pochybné - proč řešit masturbaci s tříletým dítětem?, ale neřešit třeba sexuální fantazie žáků prvního stupně o sexuálním styku s youtuberkou nebo krásnou mladou třídní učitelkou? Kniha je nehodnotný drahý brak. O prevenci bych ani moc nemluvil, naopak to můžu být vhodná pomůcka pro pedofilní dospělé, jak si třeba vyzkoušet to hlazení pipinky nebo si pohrát s pindíkem.

24.12.2019 1 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Absolutně nezaujalo. Zhulený týpek projíždí Amerikou, plácá nesmysly a vesměs se nic moc neděje. Snažil jsem se to přečíst někdy před 20 lety.

06.08.2019 odpad!

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Hravý pozorovatel (konstruktér) světa. Kunderův styl psaní je moje krevní skupina.

15.07.2019 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Celkem zbytečná kniha. Pohodově se čte, ale to je asi tak vše pozitivního co bych k tomu mohl říct. Jakási forma autorova rozjímání bez myšlenkového obsahu, alespoň já je tam teda nenašel.

15.07.2019 1 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tématicky zajímavá kniha, má "podprahově" velmi smutné ladění, asi tak věrně popisuje charakter hlavní hrdinky. Pět bodů nedávám jen proto, že jsem měl dojem, že mi v tom příběhu něco chybí, jako by chyběly nějaký kapitoly - autor k tomu prostě asi neměl dostatek zdrojů. Taky styl vyprávění by mohl být živější, ne tolik dokumentaristický.

27.06.2019 4 z 5

Četl jsem v angličtině, celkem zajímavá, přesto poněkud banální kniha na to, abych ji četl česky. Není negativistická ani antimotivační, jako se někteří domnívají. Autor má celkem konzervativní a umírněné postoje, nesouhlasím se vším, ale s většinou jeho idejí bych souhlasil. Jen ten expresivní jazyk je zbytečný.

14.06.2019 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Není to veledílo, ale pro voyeury mého ražení, velmi příjemná záležitost ;) Po setmění můžeš zahlédnout více, než bys čekal, jen vědět, kam se podívat. A to ví Murakami velmi dobře.

30.05.2021 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jako "taky pacient" dávám 5/5. Věcný, lehce sarkastický medailonek 12 "typických" postaviček z blázinců. Z příběhů si taky každý udělá realistický obrázek o tom, jak to na takových odděleních mezi pacienty chodí.

22.05.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Fain styl, jakoby takový poklidný young adult z prostředí dystipicko-totalitárního výchovného ústavu, končící poněkud on shitty note, ostatně tak, jak tomu mělo být.

19.04.2021 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Nedočetl jsem a už se o to ani nepokusím. Těžké Baroko, prostě nebavilo, nezaujalo.

01.04.2021

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kdo se o osobu A Hitlera zajímá, měl by přečíst - z první ruky. Kromě propagandistickým nesmyslů, cenné zejm. z důvodu seznámení se s Hitlerovým přístupem k, dnešní terminologií, politické propagandě a public relations.

11.02.2020 2 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Lepší, než jsem čekal. Napsáno svižně a hutně. Osobní výpovědi lidí, nevěrníků, povedených, případně osob blízkých, kteří si na takové události zformulovali osobní názor. Za mě povedená, věčně zajímavé čtení - nic víc, nic míň.

13.10.2019 4 z 5

Kde je zakopán pes - memoáromán Kde je zakopán pes - memoáromán Pavel Kohout

Bravurně napsaná kniha. A samo sebou, že obsahově velmi zajímavá.

03.07.2019 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Nic zásadního, ale fajn čtení, zajímavé postřehy. Kdybych knihu četl v době vzniku, bylo by to ještě lepší.

18.07.2023 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nikoli skvělé, ale velmi slušné, psané podle šablony. Benovy vzpomínky na dobu války v Zamośći dech beroucí.

02.10.2021 4 z 5

Diktátoři v zrcadle medicíny Diktátoři v zrcadle medicíny Anton Neumayr

Nejsem odborník na historii, o lékařství, psychiatrii a psychologii přece jen něco vím, tak jako tak, obával jsem se, že kniha bude příliš spekulativní, až fantasmagorie já. Naštěstí tomu tak není. Je to kniha sestavená velmi poctivě, literárními zdroji bohatá a přesná (primární citace). Kniha není řešením, ale poctivým nástinem hypotéz nejenom čistě historické povahy.

28.06.2021 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

No dobré. Jen mám pocit, že autor anotace ten konec poněkud nepochopil. Nebo je to originální anotace a já toho pochopil více než sám Murakami? Tak snad žádný spoiler :D

28.01.2021 5 z 5