Lumine Lumine komentáře u knih

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nádherné.

Připravte se na krásný příběh dvou rozdílných a vlastně stejných osob. Dvě dějové linky. Jedna z dvacátých a čtyřicátých let 20. století, která je tak děsivá a krásná zároveň, že bude rádi za dobu a místo, kde žijete. A druhá ze současnosti, která vás trochu rozesmutní a možná trochu naštve. Pravděpodobně budete mít nutkání zavolat rodičům, že je milujete a nechcete o ně přijít. Ale celý příběh je zároveň místy vtipný, zajímavý. Prostě krásný. Možná začnete věřit na osud.
Konec je také naprosto fantastický. *Připravte se na zděšené otáčení poslední stránky se slovy "To nemůže být konec, ne?"* Líbí se mi ten pěkný konec. Doopravdy. Obě naše hrdinky se vám rychle dostanou pod kůži a obě si zaslouží pěkný konec. Tak ho tu mají.

14.03.2015 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Jen tři hvězďulky.
Nápad velmi pěkný.
Provedení zajímavé ale... neustále tam omílá furt dokola ty samé vnitřní city na téma jo/ne, mučedník/sama sebou, volná/svázaná BOŽE! Ta holka je nerozhodnější než já v knihkupectví.
Jinak se mi to líbilo. :3 Smířila jsem se s tím, že některé odstavce jen přelétnu očima a knížka mě doopravdy vtrhla do svého světa. :3 Od 2/3 knížky už je poutavá, velmi zajímavá, akční, romantická, prostě všechno.

Těším se na další díly.

19.12.2014 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Líbila se mi. V příběhu bylo několik pěkných zvratů, ucházející boje a obecně se lišila od klasické YA přes kopírák.
Nápad s magií mezi stranami knih je ve svém provedení ojedinělý a dobře provedený. Hlavní postavy jsou silně napsané a podpůrné charaktery nezastiňují hrdiny.
Slušná knížka s odsýpajícím dějem. Mám ji ráda.

31.12.2019 4 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Jo! Ano! Super' Wow, prostě... wow. Ten konec... potřebuji další díl. :D

04.02.2017 5 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Já vím, že jsem dospělá (technicky vzato) a vím, že nejsem cílová skupina, ale wow. Ten příběh mě doopravdy uchvátil a řádky jsem jen hltala.
Příběh Zrzka/Ohniváka/ToSeDozvíte byl naprosto úžasný. Protkaný tajemstvím, přátelstvím, dobrodružstvím, loajalitou a boji. Hromový klan je skvělé místo, kde se příběhy objevují jedna radost. Zamilovala jsem si všechny kočky a musím uznat, že jsem velmi zvědavá na další díl.
Jediné, co mě snad mrzí, že jednu z hlavních dějových linek a zápletku, kterou hlavní hrdina řeší skoro polovinu knihy, si autorka nechala pro další díl. Na druhou stranu... o to to možná bude lepší! Sem s dalším dílem.

21.10.2016 5 z 5

Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Oskar Ekman

Odhlédnu od toho, k čemu byl komiks stvořen.
Odhlédnu od toho, jak je to s migranty teď.
A vůbec zahodím předsudky. Je to komiksová kniha a tak by se měla i soudit.

Kresba si u mě získává 3*, je pěkná, příjemné barvy, ale žádné úžasné umělecké dílo.
Příběh. Příběh je podle mě velmi pěkný. Je o cestě. Je o rodině. Je o přátelství. Spousta knih je o těchto věcech. Za příběh bych dala 4*, takže to zprůměrujeme a zaokrouhlíme. :)

06.02.2016 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Celé je to psáno lehce a svižně. Příběh rychle odsýpá (a nebojte se té "tloušťky", kdyby použili normální font a nedělali ty obří okraje, tak by byla tak dvoutřetinová :D).
Většinu času je to jen čekání na Finnovu část a trpění nemožné, divné a nepřirozené lásky mezi Callou a Dareem.

Ovšem pak je tu posledních cca 40 stránek, které vám promarněný čas vynahradí.

03.02.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jsou to tři krásné a vánoční povídky. Rychlé, milé, zábavné.

Začnu od začátku. Zasněžený expres.
Za mě 5*. Moje nejoblíbenější povídka z knihy. Je tak miloučká, hřejivá a není zas až tak předvídatelná (dobře, od konce první třetiny je jasné, co se bude dít, ale i tak).

Vánoční zázrak
Ehm... 3,25* Vážně. Na to, že jméno autora propaguje a je propagováno s knihou nejvíc, tak se mi jeho povídka líbila nejméně. Konec jasný už od první stránky a tak mi moc nelahodil ten styl. Postavy byly možná trochu nedotažené, ale nakonec jsem se i bavila.

Archanděl prasátek
4* Pěkné. Hlavní postava mi sice přišla děsná (aspoň ze začátku), ale o to šlo. Tahle povídka se mi celkem dost líbila. A navíc ten úžasný konec, kde se všechny příběhy střetly a vyvrcholilo to v prakticky nervové zhroucení Christ. Bylo mi jí vážně líto. :D

Takže podtrženo sečteno 4*. Skvělá kniha ke kávě a něčemu dobrému, zatím co venku fouká studený vítr. Líbilo se mi to a proto hlásám: "Více vánočních příběhů!" :)

28.11.2015 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Z té knihy jsou všichni rozjuchaní a já si nejsem úplně jistá proč. Ano, je pěkná a místy dost... roztomilá. Ano, rozbrečí vás, protože používá klasické tahy na ždímání, ale jinak je to naprosto průměrné a zapomenutelné. Aspoň má hezkou obálku a bude dělat v knihovničce parádu, když už nic.

08.11.2015 2 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Moc pěkná a velmi povedená knížka pro mladší generace.

26.06.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Rozhodně moc pěkná knížka se skvělým potenciálem.

22.06.2015 5 z 5

Tohle není kniha Tohle není kniha Keri Smith

Tak tohle je mnohem lepší než destrukční deník! Kniha je tvořivější, nápaditější, originální skvělá!

16.05.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělé.
Mé hodnocení je spíš 4,5, ale tak známkovat nemůžu. Knížka se mi doopravdy líbila, jen tomu chybělo cosi... možná je to jen můj dojem.
Hlavní hrdinka je skvělá, sympatická a mírně sarkastická takže hvězdička za ni. *
Zvraty v příběhu jsou doopravdy zvraty. Zatočí příběhem o 360 stupňů. *
Zápletka je mooc pěkná. *
A ten svět. Svět nám skrytý jsem si moc užila. Doopravdy krásně vykreslený svět magických stvoření. *

02.05.2015 4 z 5

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Tak tohle je skvělá knížka!

Přivábila mě svým názvem i popisem vzadu, tak jsem moc neváhala a vzala si ji z knihovny domů. Pohodlně jsem se i s kafíčkem usadila v sedačce, otevřela knihu a... najednou na mě vybafla největší písmenka od dob "První čtení - Punťa a jeho svět." Abych byla upřímná, v tuhle chvíli jsem si myslela, že jsem si vzala do ruky nějakou dětskou pohádku, ale kafe už bylo vedle mě a tak jsem se pustila do čtení a musím říct PARÁDA!
Dostane se vám pořádná dávka vtipu, napětí a dobrodružství odprostěná od nudných dlouhých popisů, ale i tak vykreslující nádherný kouzelný svět. Dianu - hlavní hrdinku - si oblíbíte prakticky okamžitě a sžít se s ní je velmi snadné. Celé to její prozkoumávání magie zakončené velkým bojem je zkrátka úchvatné. Nevadil mi ani její nízký věk a celá knížka byla příjemně svižná. Rozhodně ji doporučuji VŠEM. :3

02.03.2015 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tři.
Tři...
mno... tři proto, že kniha mě doopravdy začala bavit až po první třetině. Místy se mi to zdálo zdlouhavé a snad i trošku humpolácké. Jindy zase úplně nedotažené nedostatky, které mohou u čtenáře vyvolat zmatky.
A nepřesnosti. Pokud si potrpíte na nepřesnosti a věci, které si odporují, tak tady jich najdete dost.

Ale i tak. Nápad úžasný a nakonec mě knížka přeci jen vtrhla do tohoto světa. Ale! Nikdy. Už. Netvrďte. Že. Hunger. Games. Byly. Proti. Tomuhle. Procházka. Růžovým. Sadem.
Na HG to rozhodně nemá.

20.01.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozmýšlela jsem mezi čtyřmi, nebo pěti hvězdami... ale nakonec pět.
Možná s odstupem, až nebudu mít nudli u nosu a tričko od slz půjdu a hodnocení změním. Nevím. Asi spíš ne.
Knížka je krásná. Příběh dojemný. Místy veselý, místy smutný... je jako aprílové počasí.

Ano. Vypravěčka smrt. Líbila se mi. Vlastně se mi líbila hodně. A to že vám vyspoiluje konec hned na začátku? Je to pravda a zároveň není. Je to, jakoby vám někdo řekl, že po dni přijde noc, ale už vám nepoví, co je to noc. Jak vypadá a jak probíhá. Zkrátka a dobře přečtěte si tu knížku. Stojí to za to.

TIP: Jakmile se dostanete ke konci knížky (přesněji k černé knížce *pochopíte, až tam budete*), tak si někde sežeňte krabici kapesníků (velkou) a radši to nechte až na doma (do postele, nejlépe o samotě).
Věřte mi... ten konec nechcete zažít ve veřejné dopravě, nebo když si čtete ve škole pod lavicí.

10.01.2015 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Supééér. *w*

Čtyři hvězdy a váhala jsem, za nedat rovnou pět. Děj je krásně svižný, poutavý a zábavný. Stále se něco děje a Tory si prostě zamilujete! Doopravdy. Je úžasná.
Celá zápletka je taková, že až půjdete spát, nebo budete přestupovat a z donucení na chvíli zavřete knihu, v hlavě se vám budou hučet otázky "Ale jak to že?", "Tak kdo to?" Pak je tu taky situace, kdy si bude stoprocentně jistí, že víte, jak to je a pak vám knížka vezme vítr z plachet.
Tákže můžu jen chválit a snad vytknout malou nedokonalost... počkat. Okey. Dělám si srandu. Jdu dát pět hvězdiček, protože tahle knížka si mě doopravdy získala.

05.01.2015 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Krása! Přečteno jedním dechem. Je to doopravdy neuvěřitelná knížka.
Je jiná a krásná a zábavná.

Netrpělivě budu vyhlížet další díl. *w*

23.12.2014 5 z 5

Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Juliana Foster

S touhle knížkou jsem vyrostla. Vyzkoušela jsem něco přes polovinu nápadů a moc jsem se bavila. Vydržela mi dlouho a ráda jsem se k ní vracela. Rozhodně doporučuji. :)

08.03.2020 5 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Zvláštní ale dobrá knížka! Má trochu pomalejší rozjezd, ale za ten zbytek to stojí. Škoda, že nevydají další díly. ;_;

14.06.2019 5 z 5