Lumine Lumine komentáře u knih

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Některé mandaly jsou doopravdy pěkné, ale je jich málo. Hodně krát se setkáte s něčím, co ani není kruh a obrazce jsou ostré a mají tenoulinkaté, nebo zase hodně tlusté čáry.
Dále jsou některé mandaly špatně natisknuté a celý ten dojem prostě kazí, protože musíte hledat aspoň nějakou, která vás uklidní.
Zůstanu u tisknutí mandal z internetu a do dalších "mandalových knížek" už se pouštět nebudu.

25.03.2015 2 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Knížka se mi moc nelíbila, jen závěr byl trošku zajímavý.
Děj byl předvídatelný, hlavní hrdinové trošku nudní a odfláknutí a byla tam spousta věcí, které by si zasloužili víc rozvést. Do čtení jsem se musela nutit a konečné rozuzlení bylo nad slunce... divné.
Jedna hvězdička za koláčový smysl.
Druhá hvězdička za maily.

Víc nedám. Moc mě to neoslovilo.

22.03.2015 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Wow.
Mnohem lepší než první díl. Více akce, více fotek (k tomu se ještě vrátím) a více podivna!
I přesto že tu a tam si některá pravidla podivného světa mírně protiřečily se konečně dozvídáme víc a víc a víc o smyčkách.
Není tu nouze ani o podivné schopnosti! Potkáváme něco nového, což jsou především podivná zvířata. Chytrá a tak podivná, že je rozhodně (ne)chcete domů. Dále potkáváme nové tváře, nové schopnosti, nové příběhy. Knížka je také plná podivných zvratů a končí tak imbec*lně, že si budete říkat, "proč k tomu rovnou nevydali třetí díl? Kdo na něj má čekat?" Ale i přesto je to úchvatné počtení.
A fotky! Fotky jsou na správných místech, skvěle zasazené a jako vyfocené v příběhu. U některých se zarazíte s myšlenkami "Jak?" u jiných oceníte to, jak dokreslují celý příběh.

Co tím chci říct? DEJTE MI DALŠÍ DÍL!

21.03.2015 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Ze začátku je to nemastné, neslané a skoro nudné, ale i tak mizí stránky pod rukama a ani ne nenadějete a knížku doslova hltáte. Doopravdy krásný příběh o dvou lidech, dvou osudech, dvou životech.
Šípková Růženka reality.

16.03.2015 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nádherné.

Připravte se na krásný příběh dvou rozdílných a vlastně stejných osob. Dvě dějové linky. Jedna z dvacátých a čtyřicátých let 20. století, která je tak děsivá a krásná zároveň, že bude rádi za dobu a místo, kde žijete. A druhá ze současnosti, která vás trochu rozesmutní a možná trochu naštve. Pravděpodobně budete mít nutkání zavolat rodičům, že je milujete a nechcete o ně přijít. Ale celý příběh je zároveň místy vtipný, zajímavý. Prostě krásný. Možná začnete věřit na osud.
Konec je také naprosto fantastický. *Připravte se na zděšené otáčení poslední stránky se slovy "To nemůže být konec, ne?"* Líbí se mi ten pěkný konec. Doopravdy. Obě naše hrdinky se vám rychle dostanou pod kůži a obě si zaslouží pěkný konec. Tak ho tu mají.

14.03.2015 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Jujky, jujky. Jedna hvězdička dolů za pomalý rozjezd. Vážné grandiózní dílko. Celé se mi to líbilo, konečně hrdinka, která není ustrašená slečinka, která předstírá, že je silná, ale opravdová tvrdá a věrná osoba. Kouzlo je tam přimícháno v tak ideálním množství, že si začnete říkat "a co když..." a konec přímo vybízí k histerčení "kde je sakra druhý díl?"

Závěrem. Knížka se mi moc líbila a těším se na další díl. ^^

11.03.2015 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Wow! Druhý dál byl snad ještě lepší než první! Je až neuvěřitelné, jak rychle tento příběh ubývá a stránky mizí po rukama. Sofronie je tu zase a je ještě skvělejší než minule. Trochu vyspělejší, zábavnější a zkrátka lepší. Příběh je perfektně sepsaný. Žádné dlouhé zdražování popisy čehokoliv, vše je tu stručné jasné a úžasné!

07.03.2015 5 z 5

Wow. ._. První povinná četba, která mě bavila. To chce potlesk.

V knížce je vtip i troška napětí a úžasný konec. :D Pan Brouček je prostě nezapomenutelný a vůbec celá kniha je tak nějak... velmi dobře čitelná.
Takže lidi, studenti, téhle knihy se nebojte, na množství stran nehleďte! :DD

05.03.2015 4 z 5

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Tak tohle je skvělá knížka!

Přivábila mě svým názvem i popisem vzadu, tak jsem moc neváhala a vzala si ji z knihovny domů. Pohodlně jsem se i s kafíčkem usadila v sedačce, otevřela knihu a... najednou na mě vybafla největší písmenka od dob "První čtení - Punťa a jeho svět." Abych byla upřímná, v tuhle chvíli jsem si myslela, že jsem si vzala do ruky nějakou dětskou pohádku, ale kafe už bylo vedle mě a tak jsem se pustila do čtení a musím říct PARÁDA!
Dostane se vám pořádná dávka vtipu, napětí a dobrodružství odprostěná od nudných dlouhých popisů, ale i tak vykreslující nádherný kouzelný svět. Dianu - hlavní hrdinku - si oblíbíte prakticky okamžitě a sžít se s ní je velmi snadné. Celé to její prozkoumávání magie zakončené velkým bojem je zkrátka úchvatné. Nevadil mi ani její nízký věk a celá knížka byla příjemně svižná. Rozhodně ji doporučuji VŠEM. :3

02.03.2015 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Já nemůžu jinak, než dát čtyři hvězdy. Knížka mě doopravdy bavila.

Místy to bylo sice trochu zdlouhavější a ničilo to mé představy o "pravém přátelství", ale jinak super. Děj příjemně plynul, styl psaní se četl skoro sám a díky tomu, že se kniha nezdržovala obšírným vysvětlováním děje, popisem každého okna a osudem každičké postavy má i sympatickou tloušťku. Knížka se vejde do kabelky, nezabere místo v tašce a je lehoučká. Skvělá, pokud někam míříte, nebo jen tak přes pracovní dny.

Takže mé hodnocení je jasné. ^^ Krásné čtyři hvězdičky.

02.03.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Zajímavá vánoční romantika, kterou byste si měli přát k Mikuláši, aby vás správně naladila na nastávající svátky.
Připravte se na 276 stran plných chytrolínství, trapných situací a KNIH.
Mladá dívka z bohatší rodiny má teplého bratra, který se rozhodne své sestře někoho dohodit. Jak to udělá? Vezme červený deník, napíše do něj pár úkolů a strčí do nejdražšího antikvariátu v NY. Co z toho vznikne?
Prakticky okamžitě se na to chytí mladý, pohledný hošánek. Oba mají přístup do pozoruhodného množství prostor, kde se příběh skvěle odvíjí.
Konec za to stojí. Tuhle větu si pamatujte a tuhle vánočně laděnou oddychovku si rozhodně přidejte na seznam "Chystám se číst."

27.02.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Tři protože... protože tam byl úžasný potenciál, který se rozjel až zoufale pozdě. Ano, knížka byla moc pěkná, zajímavá, zábavná a napínavá, ale ze začátku jsem se nějak nemohla sžít s příběhem.

22.02.2015 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Trošku slabší odvar a typickým rozjezdem až za polovinou knížky.

Hlavní hrdinka Tori je trochu zvláštní (a místy hodně). Já osobně jsem se s ní někdy dokázala ztotožnit, ale jindy jsem jen nevěřícně pozvedávala obočí ve stylu "come down, it's just life" :D
Kniha mi hodně námětem připomínala Posla od M. Zusaka. Tori sice žádné úkoly neplnila, ale i tak mi to přišlo takové poslovské.
Ale závěrem. Knížka se mi nakonec i líbila. Dala bych jí 3,5 hvězdy, ale hodnocení dávám nižší kvůli charakteru hrdinky.

19.02.2015 3 z 5

Magie v utajení Magie v utajení Ellie Boswell (p)

Mnohém lepší než první díl!

Zábavná, napínavá a krásná. To se musí nechat. Moc se těším na další díl.

15.02.2015 5 z 5

Čarodějka z Turlinghamu Čarodějka z Turlinghamu Ellie Boswell (p)

Přečetla jsem to za odpoledne. A moc se mi to líbilo.

Hrdinka byla asi o čtyři roky mladší než já, ale i tak byla úžasná. Rozhodně bych to doporučila všem dívkám ve věku 11 - 15 let. :) Příběh je lehký, svižný a stále se něco děje. Taky se docela zasměje nad některými výroky Sophie. Prostě... těším se na další díl. :D Už mi tu leží na stole.

13.02.2015 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Wow. Nezklamal. Pan Marcus zase nezklamal.

Nevím ani jak pořádně komentovat. Prostě si tu knížku přečtěte a tečka. Není co řešit. :D

13.02.2015 5 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

Normálně bych dala 4, protože u mě má hodnocení tak 4,5.

Asi jsem četla jinou knížku, než všichni ostatní, ale mně se to líbilo. A hodně. Příběh byl lehký, svižný (místy to klidně mohlo být delší) a stále se tam něco dělo. Doopravdy hodně se mi líbil styl psaní a všechny postavy mi vyhovovaly.

11.02.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Musím říct, že Burdová mě trochu zklamala.
Bylo to asi tím, že jsem od této knížky čekala HODNĚ, ale místo toho jsem dostala ze začátku nemastné neslané a trošku tajemné vyprávění o siréně, která už nechce být sirénou.
Nevím jestli je to móda dnešních YA, ale proč mě většina knih chytne až ve 2/3 příběhu? Čím to je? Tady to platilo dvojnásob. Akce, která se odehrávala ke konci mě vtrhla tak, že jsem nemohla přestat. Nečekané zvraty a převraty. To se mi líbilo.
Takže tři hvězdičky s plusíkem. :D Další díl jsem vyhrála v soutěži od Fragmentu (i s věnování od Burdové!), tak se na něj těším a doufám, že mě překvapí. *w*

09.02.2015 3 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Uf. Mám to za sebou. :D

Ano, ano je to povinná četba, ale přiznejme si to. Kromě "Přivedla žebráka na mizinu" a "Doktor Kazisvět" je to o tom se ke čtení dokopat. Stále moc nechápu, proč je to takový hit, že to chtějí u maturity, ale jo... je to o moc lepší než Otec Goriot.

06.02.2015 3 z 5

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Knížka je pro mladší čtenáře, ale i tak je zajímavá. To přecházení ze světa do světa se mi líbí.
Je psaná velmi svižně, vtipně a jasně. Perfektní pro začínající mladé knihomoly, nebo prostě pro vašeho mladšího bráchu, nebo sestru. Postavy si rychle oblíbíte a stále se něco děje. :D
Přečteno za noc a předáno mladší sestře k přelouskání. Myslím, že se jí to bude líbit.

30.01.2015 4 z 5