Modrá je barva nočních děsů

Modrá je barva nočních děsů

Stacey skrývá hodně tajemství – city k Chadovi, který je pořád tak trochu kluk její nejlepší kamarádky, kouzla a čáry, jež v ní dřímají a které ji naučila probouzet její babička, a noční můry, sny, které předpovídají strašnou a děsivou budoucnost. Stacey se v sobě snaží najít dostatek odvahy, aby jimi prošla až do konce a pochopila jejich poselství. Zdá se totiž, že její spolubydlící a kamarádce hrozí velké nebezpečí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20829/modra-je-barva-nocnich-desu-C96-20829.jpg 3.6172

Modrá je barva nočních děsů (1.)

Blue Is for Nightmares (2003)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

kercah
24.12.2016

Jednoduchý čtivý příběh. Uvidíme, co přinese druhý díl :)

any333
10.06.2016

Tahle kniha mě jako jedna z mála donutila se bát. Námět byl originální a alespoň jsem se seznámila s nějakými čarodějnickými rituály. Konec mě překvapil, hlavně Veronika.

carllie
30.05.2016

Nemůžu jinak, než dát 4 hvězdičky. Tahle knížka se mi moc líbila. Byla to knížka do, do které jsem se dokázala začíst a měla jsem ji za 4 dny přečtenou. Konec mě velmi překvapil, nečekala bych to. Jsem ráda, že jsem na tuto knížku náhodou narazila a určitě si přečtu další díl.

Andina123
26.03.2016

Mně se tahle knížka hodně líbila. Ani mi nevadilo to počurávání. Vždyť je to jedno. U toho konce jsem prostě nemohla přestat číst. Bylo to tak ,,napínavý".
Nechcu aby někdo (kdo tu knížku ještě nečetl) věděl co tam je - kdo to nechce vědět.
No prostě: ten konec s Veronikou byl fakt super. Nečekala jsem, že Veronika....

Májíczech
11.03.2016

Zhodnotila bych to asi takhle: název je super, nápad je hodně zajímavý, ale to autorčino zpracování je příšerné. :D
Kniha je - v určitých momentech - celkem strašidelná, ale taky příšerně nudná, takže jsem měla pocit, že ji snad nedočtu. :D Nevím, jak se jí to povedlo napsat, ale ta kombinace je opravdu příšerná - stejně jako kniha sama.
Hlavní postavy, hlavně Drea, jsou příšerně nesympatické a jediný, kdo mi jakž takž padl do oka, byla Amber s jejími vtipnými poznámkami.
A aby ta kniha nebyla dost strašná, hlavní hrdinka se v noci pomočuje. :D Opravdu mě nebavil popis toho, jak se Stacey lepí tepláky ke stehnům a jak vyměňuje pomočené prostěradlo. :D
Ale ze začátku mě její pomočování celkem bavilo, takže za to dávám 2*. Víc si podle mě kniha nezaslouží. :)

FreeDragon
02.12.2015

Nějak se do toho nemůžu začíst... :/

spaceblood
08.08.2015

Čekala jsem od ní víc .Nebylo to napsané špatně (dokonce jsem se dela začetla) , ale přece jenom to neustálé počůrávání a rituály , kterým moc nevěřím . Stacey mi zrovna moc nepadla do oka a stejně tak i zbytek bandy. Ale i tak si chci přečíst druhý díl.Doufám že ten mě bude bavit víc . Každopádně docela fajn oddechovka .Takže krásné 3 hvězdičky.(Donovana jsem si docela oblíbila , a nakonec se z něj vyklubal psychopat . Prostě klasika :) )

NikiMedy
24.07.2015

Kniha mě moc neoslnila a ani postavy mi moc nepadly do oka.

Vianescee
12.07.2015

Dost průměrná kniha, nezaujala ani moc neurazila. Ta její kouzla byla dost pochybná, rozhodně nejsem moc na tyhle rituály o kterých ani nevím jestli fungují. Hlavní postavy mě moc neoslnily. Stacey samotná ani Chad a ten zbytek nebyli nic moc. Další díl už mám za sebou a mám pocit, že se to jen zhoršilo. Ke knize bych se vrátila jedině jako k oddechovce mezi výraznější četbou.

kulihrasek
07.03.2015

Úžasná knížka !!!!!!!!!!!!!

Je naprosto super, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Doporučuji si ji přečíst jestli máte rádi horory ;-)

je fakt skvělá

Lumine
02.03.2015

Já nemůžu jinak, než dát čtyři hvězdy. Knížka mě doopravdy bavila.

Místy to bylo sice trochu zdlouhavější a ničilo to mé představy o "pravém přátelství", ale jinak super. Děj příjemně plynul, styl psaní se četl skoro sám a díky tomu, že se kniha nezdržovala obšírným vysvětlováním děje, popisem každého okna a osudem každičké postavy má i sympatickou tloušťku. Knížka se vejde do kabelky, nezabere místo v tašce a je lehoučká. Skvělá, pokud někam míříte, nebo jen tak přes pracovní dny.

Takže mé hodnocení je jasné. ^^ Krásné čtyři hvězdičky.

Danielka_1999
29.12.2014

3 hvězdy za nápad a vykreslení postav. Napsané to nebylo špatně, ale kdyby se furt nepočurávala, bylo by to lepší

lenka608
17.12.2014

Při čtení této knihy jsem si připadala tak trochu trapně. Nehledě na to, že se mluvilo téměř neustále jen o počůrané posteli, povlečení atd. No.... kdyby to bylo jednou, budiž. Ale ke konci knihy už mě to začalo opravdu štvát. Z tohoto důvodu 3* a do druhého dílu se asi budu trochu nutit a doufat, že hlavní hrdinka zvládne ovládat svůj močový měchýř.

MorbidCuriosity
30.11.2014

Za krásnou cenu jsem si v knihkupectví koupila druhý díl této série, ovšem toho jsem si všimla až doma. Tak jsem rychle sháněla ten první, abych mohla začít číst. A ještě, že jsem to udělala.
Tato kniha mě hned ze začátku značně zaskočila tím, že se hlavní hrdinka neustále "počurávala", nebo se jí minimálně chtělo (pomiňme fakt, že jsem byla hotová z toho krátkého 'u' ve slově 'čurat', prostě se mi to nelíbilo). Možná už jsem na tyhle knihy trochu stará, nebo očekávám víc, těžko říct, ale nemohla jsem se začíst. Bylo to zdlouhavé, nudné, nic moc se nedělo... Navíc se ve finále ještě ukázalo, že to Staceyno čarování taky není tak úplně čarování a to mě zklamalo. Nevím. Tohle se zkrátka úplně nepodařilo. Ale díky tomuhle dílu jsem alespoň mohla mít trochu lepší pocit z toho druhého dílu, který se podařil trochu více.

claryssa
15.11.2014

Už první kapitola mě odradila, když se všechno hrozně táhno, nic se neobjasnilo a hlavně jak se hlavní postava počůrala.. Knihu nemůžu hodnotit, protože jsem ji nedočetla, ale nelíbila se mi a druhý díl si taky nepřečtu..,))

aishimizu
23.08.2014

Klasický příběh. Takhle, kniha se dá číst, je napsaná zajímavým stylem, ale všechno je nakonec super a všichni jsme šťastní. Žádný pořádný zvrat, nebo tak. Prostě happyend.

Kailey
10.07.2014

Tato kniha se mi líbila, protože jsem nečekala, že únoscem bude ten, kdo jím byl. V knize byla o něm jen malá zmínka. Nehrál tam žádnou důležitou roli, proto jsem nečekala, že to bude on. Nejvíce se mi líbilo, jak se Stacey snažila zachránit svou nejlepší kamarádku. Byla to sympatická postava.

lupinek99
05.07.2014

naprosto dokonalá knížka!! opravdu moc doporučuji!!! skvělá četba...a druhý díl je možná i o trochu lepší.. :D

vlkove
30.03.2014

Hezká oddychová kniha, plná překvapení, moje hodnocení 3,5, do poslední chvíle jsem neznala toho kdo to dělal. :)

Nemesis Moriko
10.02.2014

Kniha je dobře napsaná, i když jsem ji četla s přestávkami - vždycky jsem dala přednost jiné knížce. Tato kniha je podle mne lepší než druhý díl, až na zen začátek, u toho jsem se hrozně nudila://

MiaVanAcid
18.01.2014

Hodně dobré, zhltla jsem jak malinu :-)))Teď hltám Bílou :-)

aninka32
09.11.2013

Prvnich 20 stran nuda, do ktere jsem se musela premlouvat... ale prostredek a konec dokonle!! :3 ... ma soucasna nejoblibenejsi knizka.. :3

MagdalenaHalow
14.07.2013

Byla to hodně napínavá, promyšlená knížka plná zajímavý zvratů, ale hned od začátku jsem si tak na 90% byla jistá, kdo to je.

Ell Amaterasu
10.06.2013

Celkem originální nápad, jen mě zaskočilo, jak se Stacey počůrávala. Jasně, zdály se jí zlé sny (předtuchy), ale aby se počůrávala? Ale rozhodně to bylo originální, v žádné jiné knize jsem o tomhle nečetla. Konec byl.. překvapivý, ale vcelku jsem byla ráda, že ten 'vrah' byl ten, kdo to byl, a ne někdo jiný.
Jistě si přečtu i další díl, protože by mě zajímalo, jak by mohl jinak v podstatě ukončený děj pokračovat.

Mi.Mlc
25.05.2013

Ze začátku mě moc nebavila. Ale pak jsem si řekla, že třeba to bude dobrý a nakonec jsem ráda, že jsem to přečetla. Je to skvělá knížka! Nejlepší je, když to čtete večer. Je to taková hororová knížka. Akorát to počůrávání je takové divné, ale to si časem zvyknete. Mě se líbila a určitě si přečtu další.

RosMeggie
12.05.2013

Kniha je super zase něco jiného, četla se velmi dobře, jediné co mi hodně vadilo, bylo to, že se Stacey pořád počurávala jako malé dítě, ale patří to k podstatě knihy, když se začtete, tak si na to možná zvyknete...

Reva
12.04.2013

Tato kniha u mě dlouho neměla konkurenci. Donedávna má nejoblíbenější.

barca14
17.03.2013

Tahle kniha nebude patřit k mým nejoblíbenějším, není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, ale zajímavý nápad a proto 3 hvězdy..

mautina7
15.03.2013

Musím uznat, že tahle knížka byla ztráta času. Sice se dobře četla a pachatel nebyl zřejmý, ale celý ten příběh a problémy hlavní hrdinky mě celkem nudily. Možná být o pár let mladší, koukala bych se na celou věc trochu jinak... ale takto jen 2 hvězdy...

Lira
09.03.2013

Obyčejně jsem pro románek hrdiny, ale i tahle kniha se mi líbila a děj nebyl nudný. Jsem čtenář, který si knihu vychutnává v klidu a dlouhou dobu, a ta doba byla vždy pro mne příjemná.
Pro mne tedy příjemná změna.

Laurie Faria Stolarz

Laurie Faria Stolarz