Lumine Lumine komentáře u knih

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Oh my. Skvělé, vážně skvělé!

12.11.2015 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Asi jsem se zamilovala do Hamleta. Vážně. Nemyslela jsem si, že by mě tahle kniha mohla tak moc nadchnout, ale je to tak. Krása.

11.11.2015 5 z 5

Marzi 1984-1987 Marzi 1984-1987 Marzena Sowa

Velmi pěkné a roztomilé. Bohužel nic extra příběh. Takové útržky z dětství. Tu a tam jsem se zasmála a docela se mi to líbilo. Bohužel se nic pořádně nerozvedlo.

09.11.2015 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Z té knihy jsou všichni rozjuchaní a já si nejsem úplně jistá proč. Ano, je pěkná a místy dost... roztomilá. Ano, rozbrečí vás, protože používá klasické tahy na ždímání, ale jinak je to naprosto průměrné a zapomenutelné. Aspoň má hezkou obálku a bude dělat v knihovničce parádu, když už nic.

08.11.2015 2 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Velmi, velmi a ještě jednou velmi pěkné. Děkuji za takto pěkný příběh.

Je mi 18 a už dlouhou dobu jsem nic tak pěkného a zajímavého nečetla (no dobře, možná ne tak dlouhou, ale nějaká chvíle to bude). Nejen, že díky této knize jsem se zase dozvěděla nějaké zajímavosti z prostoru kolem našeho šutru, ale navíc k tomu ten roztomilý příběh! Už se těším na další díl. :)

03.11.2015 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Úžasné! Jako bych se dívala na další díl Dr. Who a přitom ještě o kousek lepší. Já chci víc! :D

26.10.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Da bum!
Další skvělá kniha od této skvělé autorky! Děkuji moc za nahlédnutí do snů a těším se na další díl!

16.10.2015 5 z 5

Čáry a tajemství Čáry a tajemství Ellie Boswell (p)

Te začátek a prostředek jsou takové... nach... nudné, ale dokonale to vynahradí konec! Ten je skvělý!

11.10.2015 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ano Konečně knížka z povinné četby, která se dá číst i dobrovolně!

I když to místy bylo takové... táhlé, tak to bylo zajímavé. Něco se tam stále dělo.
Podtrženo, sečteno. Knížka má 5* na seznamu povinné četby, ale obecně jí dávám 4*.

10.10.2015 4 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Zajímavé.
Knížku jsem přečetla velmi rychle a celkem ubíhala, ale nebyl to příběh, který bych si navždy zapamatovala.
Bylo to
zajímavé.

06.10.2015 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Když už si začnete myslet, že jste našli asi jedinou YA trilogii bez milostného trojúhelníku, tak vám James Dashner vrazí nůž do té bubliny, kterou jste vytvořili. Tak bych asi shrnula to hlavní, co jsem si odnesla.
Často jsem se ke čtení nutila. Ano, stále se tam něco dělo, ale nic se pořádně netušilo. V některých věcech, které jsou naprosto jasné se postavy chovají jako k největší záhadě a pak se tam vynoří tak sto dalších otázek.
Jsem upřímně zvědavá jestli ve třetím díle na všechny otázky odpoví a jestli dotáhne dokonce všechny načaté myšlenky.
Jinak to bylo zajímavé post apo s velmi pěknými a světlými momenty.

04.10.2015 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Fňuk. To bylo krásné.
Na to jak je to vtipná knížka, se mi neuvěřitelně potily oči. ._. Víte, jak to myslím.

Vyprávění je tak krásné, vtipné, okouzlující a zároveň smutné. Příběh rozebírá životy lidí bydlících v jednom velkém domě. Je to vážně moc pěkné. Miamas, všechno. :D

28.09.2015 5 z 5

Hledá se hvězda Hledá se hvězda Lenka Brodecká

Velmi pěkná a roztomilá pohádka. :)

Spoiler: Jen ten konec mi přejde trošku úchylný. ._. Přeci jen... jí je 11 a on je dospělý muž se zaměstnáním. :D

13.09.2015 4 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Stále moc pěkná fantasy pro mladší generaci a stále mi trochu překáží ten styl psaní. Ovšem zakončení knížky bylo skvělé a těším se na další díl. :)

10.09.2015 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Huhů! To byla jízda. :D
Druhý díl byl skvělý. Líbilo se mi skoro všechno. Jediná hvězďulka jde dolů za možná až přílišnou zmatenost v některých částech knihy.

07.09.2015 4 z 5

Larisa a Dlouhověcí Larisa a Dlouhověcí Nora Madisonová

Ech... asi nejsem dostatečně osvícená, abych ocenila tuhle partu frutariánů, která vám bude mlátit do hlavy, že zlí, zlí korporáti se nám snaží zamlčet, že umíme čarovat a můžeme žít věčně. Některé odstavce jsem vyloženě přeskakovala. Nápad i příběh dobrý... jen tolik nevnucovat lidem, že jsou úplně tupí a můžou žít jak dlouho se jim zlíbí, když budou jíst jen to, co si vypěstují (a syrové). Nope. Nic pro mě.

18.08.2015 2 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

To bylo skvělé! :D Hodně jsem se smála, divila se a zase se smála.
Jedna hvězdička jde dolů, protože přibližně uprostřed jsem se začala nudit.

12.08.2015 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Dam - da - da - dam!
Mnohem lepší, než první díl! Skvělý závěr a z knihy jsem vážně nadšená. Ta jedna hvězdička dolů je za ten místy jemně necitelný? (vážně netuším, jak to vyjádřit) popis příběhu. Vážně. Místy, kde bylo plno akce a určitě by to bylo aspoň na husinu, jsem spíš tak ležérně otáčela stránky, kvůli stylu psaní.
Každopádně... líbilo se mi to. Celá tahle dilogie. Ta myšlenka, ten průběh bezva.

SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS!
Proč Alina? :O Proč ne třeba Bea? Proč Alina? Díky tomuhle jsem slzami skrápěla naši novou sedačku. Doufám, že se mamka nikdy nedozví, kdo tam ty flíčky udělal. -,-

26.07.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Typická YA. Totálně. Autorčino první dílo děsivě propagované hlavně kvůli autorovi a ne kvůli kvalitě.
Zoe se však díky tomu, co dělá, umí skvěle vyjadřovat a zachytávat ty správné pocity. A skvěle je to vidět i v knize. Celý děj je příjemně napsaný a místy i napínavý. Ovšem jako správné YA se to pořádně rozjede až ve 2/3 knížky. Protože to je teď z nějakého důvodu jeden z hlavních poznávacích znaků YA literatury.
Jediné, co snad mohu napsat, je že se mi moc líbí nápad i zápletka. Při čtení knížky mám najednou chuť začít psát blog (ne, neudělám to). S pokud autorka sepíše ještě něco a moje milovaná knihovna to pořídí, tak po té knížce rychle a ráda sáhnu. :)

20.07.2015 4 z 5

Stopy vedou k rokli Stopy vedou k rokli Miloš Štraub

Ehmm... tahle kniha mi trvala podivně dlouho na to, že je tak tenoučká. Nemůže za to jen nedostatek času, ale hlavně si styl jakým je kniha napsaná.

18.07.2015 2 z 5