lukasresl lukasresl komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Proč mi ve škole neřekli, že je to o smrti?

14.06.2018 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Každému, kde četl tuto knihu bych doporučil se podívat na youtube na video z konference organizace One Young World v Irském Dublinu z roku 2014, kde spisovatelka a hlavní protagonistka knihy také vystoupila. Neviděl jsem na youtube ještě nic dojemnějšího. Přitom její řeč má hlavu a patu a říká i konkrétní poselství: #1.Vzdělej se, abys mohl zvýšit povědomí o krizi lidských práv v Severní Koreji.
#2. Pomoz a podporuj uprchlíky ze Severní Koreji, kteří se snaží uprchnout za svobodou.
#3. Požádej vhodnou formou Čínu, aby přestala navracet uprchlíky ze Severní Koreji zpět.

13.03.2018 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Konec prokrastinace je kniha, ze které je mi smutno. Snaží se nám pomoct dosáhnout štastného a plného života a spoutat některé naše touhy pro dosažení tužeb ještě větších, trvalejších a udržitelnějších. Přesto je něco velice temného a znepokojivého na poznání, že naše životy jsou tak nějak ploché a bez přesahu a naše snažení je redukováno na dosažení šťastného života - nalezení té správné formule pro vybalancování těch chemických vazeb v nás, které nám dávají ten sladký pocit štěstí.

09.08.2017

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Výborný počin, jako dítěti se mi hra hrozně líbila. Pěkné obrázky i text. Odkazy ale nejsou úplně dokonalé. Ve hře je možné (při určité kombinaci kroků) přeskočit důležité stránky (setkání s kejklíři). Když se to stane, tak čtenář už nerozluští, o co má vlastně usilovat.

19.05.2014 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Čtivá kniha o křehkosti demokracie s milosrdným koncem.

15.04.2014 5 z 5

Od hlavy k patě Od hlavy k patě Olga Bojarová (p)

Když jsem byl dítě, byla to jedna z mých oblíbených knih, především díky zajímavým ilustracím.

08.11.2012 3 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Zen a hotovo je celkem inspirující kniha, naneštěstí jsem se ale nezbavil pocitu natahování textu, opakování a hraní si s fontem, tak aby to autorovi na tu knížku vyšlo a mohlo to jít na pulty.
Obecně bych řekl, že je hlavně určena lidem, co často nečtou a snaží se je rychle zaujmout a "nakopnout". Nakopnout k tomu, aby o tom co dělají přemýšleli a aby si osvojili dobré pracovní/životní návyky. V tom může být pro mnohé lidi určitě přínosem.

07.11.2012 1 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Kniha je plná zbytečného balastu a kázání rad do života. Nicholas Taleb by jí měl zkrátit do eseje, pak by to stálo za přečtení.

09.10.2012 1 z 5

Zamrzlá evoluce Zamrzlá evoluce Jaroslav Flegr

Na knihu jsem se těšil, ale zklamala mě. Styl psaní mi nevyhovuje.

16.09.2011 1 z 5

Memento Memento Radek John

Proč je v této knize skoro každá druhá věta otázka?

16.09.2011 1 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Pěkná kniha, která měla skončit předtím, než se hlavní postava vydala zpět do Pákistánu.

16.09.2011 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Připomnělo mi to Da Vinciho kód od Dana Browna. Čte se to jedním dechem. Stejně jako u Browna je ale hodně věcí podřízeno spádu a dramatičnosti situace (například nepravděpodobný charakter Lisbeth Salanderová) a postavy se jasně dělí na ty kladné a záporné.

Teď mě ale omluvte, zavírám svůj PowerBook a jdu si uvařit kafe :-)

16.09.2011 3 z 5