lukaskmn1 lukaskmn1 komentáře u knih

26.09.2020 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

07.06.2020 5 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Dobře napsaná kniha. Věděl jsem předem, do čeho jdu na základě doporučení a nebyl jsem nijak zklamán. Opakování těch samých témat tam sice něco málo je, ale vždy se to přeci dá přeskočit.

03.09.2023 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četl.

16.07.2023 5 z 5

Znamení moci Znamení moci Jan Zahradníček

Překvapivě velmi dobré básně. Byl jsem lehce odrazen začleněním autora do spirituálního proudu, ale v básních se to přehnaně neprojevovalo. Dozajista bych doporučil ostatním, alegorie byly opravdu geniální.

19.03.2023 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Velmi reálně psaný příběh a propracované postavy. Jedním z hlavních plusů je dozajista aktuálnost novely. Osobně bych uvítal ještě pár stran ohledně konce, ale i takto to považuji za výborně napsané.

12.03.2023 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Zajímavý formát knihy. Neříkám, že jsem nadšen z kvality obrázků a zbytečného odsazení textu, ale přesto nehodnotím nikterak negativně. Knihu jsem měl přečtenou v originále zhruba za hodinu, vzhledem k tomu, že o jakési hloubce zde mluvit nelze.

22.01.2023 3 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Velmi dobrá kniha. Děj byl opravdu důvěryhodný, pobavil a zaujal. Netvrdím, že jsem plně porozuměl první kapitole, i když jsem ji nakonec četl i v originále, ale řekl bych, že po přečtení následujících částí začala dávat alespoň trochu smysl. Co se týče překladu, tak Tomáš Hrách odvedl naprosto vynikající práci.

13.01.2023 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Velmi dobře zpracované povídky, které rozhodně pobaví. Pravdou je, že je text poněkud strohý, ale chápu, kolik místa a práce by to dalo ho převést do plynulejší podoby. Celkově vzato bych to rozhodně neviděl jako ztrátu času a doporučil bych knihu ostatním.

18.12.2022 5 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Uznávám, že jsem u všech povídek nenašel jakýsi symbol zdi, ale přesto byly výborné. Např. postavu Luciena z povídky Mládí vůdce bych chvílemi přirovnal k postavě Amoryho Blaina z knihy Na prahu ráje od Fitzgeralda. Rozhodně bych tuto sbírku doporučil do maturitních četby.

13.11.2022 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami