lukaskmn1 lukaskmn1 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

08.01.2022 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

07.11.2021 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

07.11.2021 4 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Překvapivě velmi dobrá kniha, vůbec jsem to od toho nečekal. Je to velmi krátké a pointy vykreslené pomocí příběhů naprosto geniální. Rozhodně bych doporučil ostatním a zejména školám, aby knihu zařadily do povinné četby.

22.06.2023 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Tak jsem nakonec četl po druhé a nebyl jsem nikterak zklamán. Neříkám, že jsem fanoušek vesnických tradic, ale děj byl dokonale rozpracovaný a zejména pak první část, kdy se Ludvík vrací do svého rodiště a vzpomíná na vojnu působí opravdu realisticky. Zajímavostí je, že v knize není název Ludvíkova rodiště. Rozhodně doporučuji.

27.12.2022 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Četl jsem dvakrát a v originále. Kniha opravdu nezklamala, naprosto výborný humor a naprosto geniální děj. Opravdu si stojím za tím, že série The Hitchiker´s Guide to the Galaxy je tou nejlepší, kterou jsem kdy četl. Rozhodně bych doporučil ostatním. 5/5

11.12.2022 5 z 5

10.04.2024 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

28.01.2024 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Chtělo to poněkud mnoho úsilí, abych knihu vůbec dočetl. Postavy sice dobře popsané, ale děj nezáživný, nudný a taktéž skoro i žádný. Čekal jsem opravdu zajímavější příběh.

03.04.2023 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Velmi dobrá kniha. Zezačátku jsem měl pochybnosti o kvalitě díla, ale druhá polovina byla výborně napsána. Děj je geniálně komplexní a až na prodavačku sedící na silnici jsou postavy velmi dobře propracované.

28.01.2023 5 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

17.12.2022 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velmi zajímavá kniha, ať už myšlenkami či dějem. Pravdou je, že jsem podle názvu očekával naprosto něco jiného, ale nejsem žádným způsobem zklamán a paradoxně pomýšlím na to, že se stanu pastýřem. Konec byl zvláštní, rozhodně bych čekal příběh zakončený více otevřeně, ale chápu následné přirovnávání s knihou Malý princ. Rozhodně doporučuji.

31.10.2022 5 z 5