LucušN. LucušN. komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krása, opravdu. Kniha se četla sama. Nevyhnula jsem se porovnání s dnešní dobou a co my řešíme, jaké máme v podstatě většinou malicherné problémy. Krásně vystižená doba.

24.04.2019 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Knížka je čtivá. Jednalo se o moje první setkání s autorem. Běžně detektivky nečtu, přesto se mi kniha líbila a stojí za přečtení.

29.05.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Povedená knížka, ve které muži nevyšli úplně nejlépe :D. Paní Körnerová píše podobným stylem jako paní Mornštajnová. Někdy jsem nevěděla kdo knížku napsal.

29.05.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka je velmi čtivá, děj rychle ubíhá. Tatérovi z Osvětimi jsem se zprvu vyhýbala, bála jsem se, že to bude moc těžký kousek. Naštěstí nebyl. Doporučuji.

30.12.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je velmi kvalitní spisovatelka, dle mého úsudku je jedna z nejlepších v současné době. Neuvěřitelně propracovaný příběh. Doporučuji. Velice čtivá knížka na někoho může působit smutně až depresivně.

26.08.2018 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Kniha mne mile překvapila. Zpočátku jsem měla problém se teda do knihy začíst. Pak mne ale chytla. Taková oddechovka na léto. Až tady ke konci knihy jsem zjistila, že je to druhý díl. Což vůbec nevadilo.

09.06.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

No, teda, něco tak depresivního jsem opravdu dlouho nečetla a obzvláště v této době ani nedoporučuji. Po obsahové stránce mi kniha opravdu nesedla. Autorka umí psát, děj ubíhá. Příběh byl aspoň pro mne stále víc depresivní. Také mi chyběla v knize přímá řeč. Musím si přečíst něco pozitivního :D. Jsem zděšená, jaké pěkné hodnocení knížka má :D.

14.12.2020 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

No, za mne nejslabší autorův počin. Nejspíš je to dáno tím, že jsem četla všechny předchozí díla. Celou dobu jsem měla pocit, že už jsem knížku četla, žádný nový přesah. Pan Hartl si jede svůj zaběhnutý styl.

26.01.2019 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha mne dostala a už nepustila. Prvních cca 50 stran mi připadalo jako by ji psal někdo jiný. Nemohla jsem se do knihy začíst. Pak se od ní odtrhnout. Doporučuji.

27.08.2018 5 z 5

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Moje první kniha od Lauerové a musím napsat, že úžasná. Moc mne bavila. Příběh velmi čtivý a nemohla jsem se knihy nabažit. Velmi mne zajímalo, jak se příběh vyvrbí. Vysvětlení na závěr knihy mohlo být propracovanější.

03.01.2023 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Za mne velké zklamání. To se nedalo číst. Přečteno 430 stan a to mi opravdu stačilo. Netvrdím, že by mne nezajímalo vyústění příběhu. Třeba se ho někde dovím :d. Knížka je velmi rozvláčná. Mohla by být poloviční. Neustálý psychický teror, násilí a nic jiného. Hodně mi chyběl Martin.

13.01.2022 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

To byla jízda, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Těším se na pokračování. Snad mne nezklame.

12.01.2021 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Vzplanutí mne zaujalo víc.

20.10.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Zajímavá knížka, která stojí za přečtení. Za mne byla trochu moc překombinovaná, ale určitě ji doporučuji.

29.05.2019 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Úplně nevím jak se k této knize vyjádřit. Nevěděla jsem o knížce nic. Trvalo mi, než jsem se do knížky začetla. Myslela jsem si, že bude úplně o něčem jiném a hlavně ze současnosti. Knížka není špatná, vyjadřuje se k zajímavému tématu o kterém jsem nic nevěděla. Jen na můj vkus moc popisné :) a hlavní hrdinka mi nebyla úplně blízká.

22.10.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mne dvě a půl hvězdy, i tak to je na tuto knihu dost. Autorka by se spíš měla zaměřit na kvalitu místo kvantity.

30.08.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mne nejlepší kniha, co jsem letos doposud četla. Rozhodně doporučuji.

26.08.2018 5 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Kniha mne bavila a vtáhla do děje. Samotný konec knížky tedy vyústění příběhu bylo moc překombinované.

09.11.2020 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Knížka má určitý potenciál, hlavně u dospívajících čtenářů. Na mne knížka působila moc jako červená knihovna pro adolescenty.

30.11.2018 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Knížka se mi četla pěkně. Jen jsem si přála, aby dopadla jinak.

19.11.2018