lucky4ever lucky4ever komentáře u knih

Bylo příjemné opět se vrátit do světa Harryho Pottera a zažít něco nového. Kniha se díky zpracování velmi rychle čte, ale děj je spíše slátaný tak, aby se tam objevilo nebo alespoň zmínilo co nejvíce postav z předešlých knih. Jinak mi přijde naprosto zbytečná.

06.06.2020 2 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Super oddechovka. Velmi inspirativní knížka, která vás nakopne, že máte hned chuť na sobě pracovat, protože holky ušly dlouhou cestu díky své vlastní těžké práci. Navíc holky mají úžasný sesterský vztah. Knížka se shoduje s mým názorem, že pokud člověk něco opravdu chce, dělá pro to vše a místo výmluv proč by to nešlo, hledá cestičky jak toho dosáhnout, tak toho dosáhne.

24.05.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Příliš knih od českých autorů nečtu, málokdy mě totiž baví.
Tato kniha mě však velmi mile překvapila.
Sára jednoho dne zmizí v pražském metru za velmi zvláštních okolností. Začíná po ní pátrat policie, ale i její dvojče Klaudie. Začíná se odkrývat dlouhý řetězec nevyřešených případů, který sahá hluboko do minulosti a který nadále ohrožuje i osoby, pátrající po Sáře. Nikdo však netuší, co je horší, jestli když se lidé ztratí, nebo když se vrátí?
Kniha s úžasnou strašidelnou atmosférou a svižně plynoucím příběhem.

24.04.2020 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

čekala jsem epický román, dostalo se mi velmi zkratkovitého a stručného popisu bez atmosféry a charakteristiky prostředí i postav. určitě se dalo pracovat minimálně s vývojem hlavní postavy, ale nic. z mého pohledu celkem ztráta času.

12.05.2024 2 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Zdá se mi, že pro autorku příliš velké sousto. Nápad zajímavý, jen zpracování nepříjemné a nudné. Jana je opravdu nesympatická a protivná postava bez nějakého pěkného vztahu ke komukoli. O všech se vyjadřuje povýšeně a všichni ji štvou (proč má někdo potřebu se o cizí přítelkyni kterou ani nezná vyjadřovat jako o buchtě). V japonské lince by bylo zajímavé více rozpracovat téma samoty a hlavně japonské kultury, která je bohatá a i všední život se od toho u nás opravdu liší. Když už si vybrat tohle téma, proč se nezamerit právě na to, co dělá Japonsko Japonskem? Zápletka ve výsledku působí prvoplánově a useknutý konec vzbuzuje dojem, že autorka vlastně nevěděla, jak příběh ukončit.

31.03.2024 2 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

první polovina knihy byla opravdu o ničem, charaktery postav žádné. v druhé polovině náznak nějaké akce, ale už to nestačilo. oproti předešlé knize vánoční atmosféra nula

13.11.2023 2 z 5

Zasnežený Notting Hill Zasnežený Notting Hill Julie Caplin

Za mě nejlepší kniha od této autorky. Opravdu se jí povedlo popsat předvánoční atmosféru i když příběh je romantická klasika.

20.10.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Příjemné nenáročné čtení bez větších zvratů. Super oddechovka

21.08.2023 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mám ráda atmosféru podzimu na vysoké škole, kterou se autorce daří vykreslit. Myslela jsem, že příběh Sawyer je nejslabší, ale nejspíš je to tenhle díl. Oproti klukům v předchozích dílech mi Nolan přišel takový nijaký. Je to nejspíš dáno i tím, že je učitel a do jisté míry si před studenty chrání své soukromí, ale přišel mi nezajímavý a bez charakteru i navzdory jeho silnému příběhu z minulosti mi ale přišel těžce uchopitelný.

03.08.2023 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Bylo vidět, jak se hrdinka během všech tří dílů posouvá a dospívá, také celá série jde od lehčího tématu k těm větším, ale hrozně se to táhlo. Pořád jsem čekala, kdy se tedy konečně začnou věci řešit, a ono pořád dokola to samé...

30.05.2023 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Oceňuji originalitu prostředí, ve kterém se děj odehrává, ale oproti Kouzlům rodu Thornů mi svět přišel plochý, nevtáhl mě. Určitě zajímavá myšlenka věznění duchů do relikvií, ale celý příběh mi přišel bez emocí a atmosféry.

05.05.2023 3 z 5

Tatínek a moře Tatínek a moře Tove Jansson

Skandinávská literatura je prostě jiná, ale z téhle knížky jsem v rozpacích. Pohádky o muminech mám moc ráda, ale tady se nedostavil pocit pohody. Z knížky pociťuji spíš neklid a úzkost. Mám pocit, že za příběhem je něco víc, možná nějaká metafora, co mi uniká, nějaká autorčina náročná životní etapa, mám pocit, že mi chybí souvislosti.

18.03.2023 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

V této knize se mi opravdu líbil systém fungování čar, který podle mě navazuje na skutečné historické představy o čarodějnictví. Příběh se mi taky velmi líbil, i když jeho tempo bylo pomalejší. Co mě při čtení ale rušilo, bylo nesmyslné přecházení do přítomného času a slovo "kloubky".

01.03.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Vlastně kromě popisu prostředí ani nevím, jestli se tam něco dělo. Nechápu Nickovo chování na konci příběhu. Myslím, že takto by se žádný chlap nezachoval, kdyby nepotřeboval jen zvýšit drama a závěr se vyřešil taky tak nějak sám. Zatím asi nejslabší knížka.

05.12.2022 2 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Z téhle knihy jsem v rozpacích. Líbila se mi krásně vypsaná atmosféra, ale to bylo tak všechno. čekala jsem magii ve stylu žítkovských bohyň a ne jakási fantaskní stvoření, která jsou řešením každého problému. Příběhy mají zajímavé náměty a témata, které jsou však naneštěstí stroze a bez nějakého hlubšího smyslu a větší snahy vyřešeny pomocí démonů a strašidel.
Nevím, možná jsem v knize neviděla symboliku a význam, který tam snad někde je.

23.07.2022 2 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Po předchozích dílech celkem zklamání. Nevím proč, ale původně jsem čekala trilogii a těšila se na velké finále. Místo toho jsem četla knihu, jejíž děj nás nikam neposunul a celou dobu se zabývá sáhodlouhými popisy energie v něčích drahách a kanálech.

06.01.2022 2 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Lehce strašidelné krátké povídky, jen té vánoční atmosféry jsem čekala víc.

18.10.2021 2 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Knížka se velmi dobře čte, je to lehké odpočinkové čtení, ALE...
Těšila jsem se na příběh o holčině, která je živá, originální, svá. Místo toho dostáváme obraz holky, která si neustále stěžuje, že si ji nikdo nepamatuje, nikdo se s ní nebaví, jaká je chudinka. Ale když už máme možnost nahlédnout jí do hlavy, zjišťujeme, že je vlastně k lidem ve svém okolí krutá, netolerantní, odsuzující, arogantní a získáváme dojem, že pokud už má někoho ráda, tak jen proto, co pro ni ten dotyčný udělal.
Na mě Ava působí jako pokrytecká netolerantní pipka, která si neustále stěžuje a hledá chyby spíše u ostatních, než aby se zamyslela, jestli na tom také nemá podíl. Neříkám, že by všechny hlavní hrdinky měly být dokonalé, ale jistá dávka sebereflexe a pokory by tu neuškodila.
Také už ty na mě bylo až moc narážek na filmy a knihy.

03.06.2021 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Pořád jsem čekala to množství srandy a vtipu, o které všichni píšou, ale jaksi nic. Pěkný poutavý příběh, jen mi nepřišel tak ohromně vtipný, jak všem ostatním.

04.11.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Milé pohlazení na duši v období státnicového stresu.

24.09.2020 3 z 5