LuckaLO LuckaLO komentáře u knih

Revival Revival Stephen King

Po přečtení téhle knihy nechci umřít. Ne že bych teda předtím chtěla, ale teď se toho trochu bojím. Trochu víc. :D

09.10.2023 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Plzeňský kriminalista František Műller v knize popisuje vyšetřování čtyř ne úplně mediálně známých vražd.
Zločiny jsou popsány od příjezdu policistů na místo až po odsouzení pachatele. Knížka se mi líbila, je napsána poutavě a srozumitelně, takže ji pochopí i úplný laik. Doporučuji přečíst všem, kteří se zajímají o true crime, ale i těm, kteří se jen chtějí dozvědět něco zajímavého o práci kriminalisty.

27.09.2023 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Tohle bylo spíš trápení než zábava. Začátek se mi celkem líbil, ale někde ve třetině se děj sekl a přestal mě úplně bavit. Dočetla jsem to na sílu a jenom proto, že to napsal Hill, jinak bych to vzdala tak v půlce. Vánoční říše, Rohy a Černá krabice byly skvělé knihy, Ohnivý muž mě dost zklamal.

31.08.2023 2 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Kniha je celkem napínavá, čtivá a bavila mě. Byla jsem zvědavá, co bude dál až tak moc, že jsem ji zvládla přečíst za za den. Ale horor to teda není ani náhodou, spíš krimi thriller.

19.08.2023 4 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Po Společenství další povedená kniha.
Lehce děsivé, bizarní, napínavé od začátku do koce. Konzultant je skvěle napsaný záporák. Konec mi opět přišel trochu přemrštěný, ale jinak je to skvělý horor.

16.04.2023 5 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Mně se to líbilo. Děj je zajímavý, místy celkem nepříjemný až děsivý. Hlavně pasáže o Pahýlovi. Hvězdu strhávám za ten konec, hodně mě zklamal. Vzhledem k celkem rozvleklému ději byl zrychlený, useknutý, přišel mi nepromyšlený a dost mimo. Brala bych trochu reálnější rozuzlení.

07.04.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Ze začátku jsem byla trochu nešťastná, za co jsem to zase utratila peníze. Klasické krimi, až moc přehnaně brutální vrah, vyšetřovatel s traumatem...
Pak mě to docela chytlo a celkem bavilo. Konec překvapil tak napůl, vraha jsem tušila zhruba od poloviny knihy. Taková pecka, jak se kniha prezentuje, to není, ale jinak je to celkem fajn kriminálka.

01.04.2023 2 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Mně se to líbilo, a to krimi moc nečtu.
Ze začátku jsem měla trochu zmatek v postavách, pak jsem se zorientovala a nemohla knihu odložit. Zápletka je moc zajímavá.
Doporučuji i seriál, celkem se povedl. I když je (klasicky) spoustu věcí jinak než v knize.

01.03.2023 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha je napsaná velmi čtivě, vůbec jsem ji nemohla odložit. První dvě třetiny knihy super, mrazilo mě v zádech, občas jsem se i bála. Atmosféra lesa, kam cca 100 lidí ročně přijde spáchat sebevraždu, byla skvělá. Ale jak se blížilo rozuzlení, strach i atmosféra opadala, jen jsem si říkala "jako že fakt? Cože?". Ale kniha určitě stojí za přečtení.

07.01.2022 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

(SPOILER) Děj se odehrává po světové jaderné válce. Téma postapo mám moc ráda, proto dávám tři hvězdy. Děj je místy dost nudný, nic moc se neděje. Hlavní hrdina je tak trochu trouba. Baviliy mě akorát pasáže, kdy jezdili ven z hotelu hledat jídlo. Lidé z lesa mohli být zajímaví, kdyby jim byl dán větší prostor. Čekala jsem nějaký větší konflikt, napadení hotelu nebo aspoň pokus. Pasáž o holčičce v nádrži měla dost divné rozuzlení. Škoda. Nápad dobrý, ale určitě z toho šlo dostat víc.

17.07.2021 3 z 5

České podsvětí Josefa Klímy České podsvětí Josefa Klímy Josef Klíma

Tuhle knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože jsem ji zatím nečetla celou. Pohled pana Klímy na devadesátky je určitě zajímavý, byl a je to dobrý novinář. Jenže true crime teď frčí, devadesatkové případy jsou omílané pořád dokola a mě už to prostě nebaví číst, (krimi čtu příležitostně). Tak by jakékoliv moje hodnocení teď nebylo fér. Ke knížce se určitě vrátím, až na ni přijde ta správná nálada a správný čas.

19.01.2024

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Snad první kriminálka, kde jsem netušila pachatele až do konce a proto mě to asi bavilo. Jako klaustrofobika mě to chvílema dost děsilo. Jinak taková klasika, vyšetřovatelka s traumatem, několik možných pachatelů, nudné popisy vyšetřování. A ten překlad tomu taky nepřidal.

02.11.2023 3 z 5

Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů * antologie

Jsou to spíš strašidelné historky než horory, ale mají atmosféru, dobře se čtou a hodně mě baví. Taková příjemná oddychovka. Nejvíc se mi líbil Cestovní vak, tam mě i lehce zamrazilo v zátylku.

02.01.2024 4 z 5

Rosie Rosie Jan Hlubek

Jako malá jsem milovala Stopy hrůzy. A Rosie my ty časy, kdy jsem potají pod peřinou s baterkou hltala stránku za stránkou, dost připomněla. Teď už jsem velká holka a stejně mě občas v noci vyděsí pověšenej kabát (kožich naštěstí nemám), úplně stejně jako malou Klárku.
Věřím, že malé děti může Rosie děsit. Pro nás dospělí je to prima oddechovka na jeden večer a tak jsem tu knížku taky brala a užila jsem si ji. Moc se mi líbí autorova čeština.

26.09.2023 4 z 5

Ať řekneš cokoli Ať řekneš cokoli Gillian McAllister

Knízku jsem si koupila, protože mě zaujala anotace i obálka. A jsem dost zklamaná. Moc mi nesedl styl psaní, přišel mi takový nijaký, kostrbatý a nepoutavý. Hlavní hrdinka mi přišla trochu moc naivní, jednala většinou dost hloupě a její manžel je teda totální blbec. Konec je zbytečně dlouhý a nezajímavý. Námět je skvělý, ale zpracování nic moc, vůbec mě to nebavilo a dočetla jsem to jen proto, abych mohla knížku poslat dál do světa a neležela mi doma rozečtená.

23.08.2023 1 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Mně to moc nenadchlo. Začátek mi připomínal špatnou eroticko-romantickou knihu. Pak se to celkem rozjelo a začínalo to připomínat thriller. Zápletka je originální a aktuální, děj celkem rychle ubíhá. Ovšem podruhé ji číst asi nemusím.

26.04.2023 3 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Některé povídky mě bavily méně, jiné více. Zapamatovatelných je bohužel jen pár, zbytek se dá číst, ale žádná sláva to není.

18.03.2023 3 z 5

Osudová volba Osudová volba Chris Beakey

Kniha mě zaujala svojí krásnou obálkou. Dobře se čte, pořád se něco děje, žádná hluchá místa ani sáhodlouhé popisy. Závěrečná scéna už mi přišla ale trochu přehnaná. Postavy jsou nezajímavé, divně napsané, nikoho jsem si nedokázala oblíbit a tak mi bylo celkem jedno, kdo umře a jak. Jen jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Taková oddechovka na jedno upršené odpoledne.

09.07.2021 3 z 5