LuckaLO LuckaLO komentáře u knih

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

(SPOILER) Tak tohle je veliké zklamání. Banda totálně tupých zbohatlíků, kteří se mezi sebou nesnáší, hádají se a nesmyslně mlátí jeden druhého. Jediná relativně normální postava dostane hned na začátku chřipku a tím je vyřazená z veškerého dění. Děj v podstatě o ničem, bez atmosféry a napětí. Na konci jsem protáčela oči, už mě ani nezajímalo, jak to dopadne, snad jsem jen doufala, že se pozabíjí všichni mezi sebou. Epilog byl jak z pohádky. K hororu se to ani nepřiblížilo, přitom Ostrov panenek měl takový potenciál. Škoda. Hvězdičku dávám za linku Maríi, ta měla smutný osud a tý jediný mi bylo líto.

27.01.2024 1 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Ale jo, celkem to šlo, dávám tomu 3,5 hvězdy. Trochu překombinované, přitažené za vlasy, ale čtivé, napínavé a pachatele jsem netušila až do konce.

22.01.2024 3 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Tahle "cihlička" je pecka! Do příběhu jsem se ponořila hned na začátku a opravdu bylo těžké knihu položit a jít spát, je to naprosto dokonalý a originální dílo. Moje první setkání s Barkerem a rozhodně ne poslední.

19.01.2024 5 z 5

Mrazení Mrazení Jiří Pešaut

Mrazení je malá útlá knížečka, která se mi dostala do ruky náhodou v knihkupectví, zaujala mě povedená obálka a tak jsem si ji koupila.
Kniha obsahuje 12 celkem povedených povídek, u kterých vás má zamrazit. Většina je krátkých na pár stránek, ale jsou tam i dvě delší, Mrazení a Hořící svíce. Druhá jmenovaná se mi líbila asi nejvíc. Je o městečku, kde řádí upír a na žádost místního starosty se tam vydá zjistit co a jak uznávaný profesor univerzitního muzea v Oxfordu. Povídka má spád, atmosféru a zajímavé rozuzlení. Mrazení je obsáhlá a celkem dobře zpracovaná povídka o jednom zjištném manželství a o pomstě. Dokážu si ji představit i jako samostatnou knihu, téma je to zajimavé. Jako další můžu vyzdvihnout povídky Já se vrátím, Strach a Hvězdy. Autor v nich krásně pracuje s emocemi. Aspoň se mnou to trochu pohnulo. :-D Mrazení celkově hodnotím kladně, u některých povídek mi mráz po zádech opravdu přejel. Pan Pešaut píše poutavě, povídky mě bavily, takže za mě knižka účel splnila a doporučuji.

13.01.2024 4 z 5

Opět naprosto skvělá kniha. Marek Dvořák má velmi zajímavou a důležitou práci. Dozvěděla jsem se plno nových informací, bylo mi vyvráceno pár mýtů o první pomoci, chvílema jsem se smála, chvílema utírala slzu. Před panem Dvořákem smekám klobouk a panu Moravcovi tleskám za poutavě vedený rozhovor. Už se těším na další knihu.

07.01.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila, Šepot z lesa byl totiž skvělý. A jsem zklamaná. Příběh mě vůbec nebavil, je zdlouhavý a celkem nudný, do čtení jsem se musela nutit. Chyběla mi originalita a atmosféra první knihy. Snad se třetí kniha (doufám, že bude) povede víc, autorka má krásnou češtinu a psát umí.

29.12.2023 3 z 5

Obojek Obojek Rosana Zvelebilová

Eša z roku 1941, Ruský důstojník bojující v druhé světové válce, uměle vyrobený člověk-pomocník Blbeček a jeho spoluvězeň Úchyl z roku 2017, mladý Emouš z roku 3023. Jak se asi můžou jejich životy spojovat, když každý žije v jiném tisíciletí? Byla jsem strašně zvědavá, jak to autorka spojí všechno dohromady. Myslím, že se jí to povedlo bravurně. Spojitost s Bednama je zjevná, Kojota ještě musím přečíst a jsem na něj teď zvědavá o to víc. Rosana píše čtivě, má perfektně promakaný děj, skvělou psychologii postav, naprosto úžasné grafické zpracování knížky, no prostě jsem nadšená a hodně mě to baví. Člověk musí mít při čtení zapnutý mozek, což se mi chvílema moc nedařilo, když mi knížka padala ve dvě ráno na hlavu. :-D Ale tohle se nedalo jen tak odložit. Blyat, chci další knížky!

01.10.2023 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Povídkové knihy čtu ráda, hlavně teď v létě, kdy mám na čtení ještě míň času.
Tahle knížka se mi moc líbila, mám ráda styl psaní C. J. Tudor. U povídek jsem se sice nebála, nemrazilo mě z nich, ale čtení mě bavilo. Nejvíc se mi líbilo Konec Plavby, Prach, Gloria, Já nejsem Ed a i Motýlí ostrov.

17.08.2023 5 z 5

Bedny - Zabít sráče! Bedny - Zabít sráče! Rosana Zvelebilová

Tak tohle je naprostá, ale fakt naprostá pecka! Bavilo mě to od začátku do konce. Bavil mě děj, ujetej svět, jazyk, černý stránky i ilustrace.
Citlivkám bych knihu nedoporučila, ale ostatním určitě ano.

30.03.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem si původně vůbec neplánovala koupit. Nezaujala mě anotace, obálka, žánr... Až moc přehnaná propagace na FB skupině mě odrazovala ještě víc. Pak jsem si přečetla větu "pro fanoušky Stephena Kinga" a Druhou šanci jsem tedy přihodila do košíku.
Ke knize jsem přistupovala skepticky, vůbec se mi do ní nechtělo, ale musela jsem zjistit, proč se tahle prvotina přirovnává k dílům Mistra.
Dnes jsem ji dočetla a popravdě můžu napsat, že jsem mile překvapena. Kniha se čte moc dobře, děj hezky ubíhá a kolikrát jsem se nemohla odtrhnout od čtení a jít spát. Líbily se mi dómy i představa druhé šance. Skvělá byla kapitola o "mizející lodi". Víc psát nebudu, abych nechtěně nenapsala spoiler. Jen možná to, že do Kinga to má dost daleko, to přirovnání se moc nepovedlo.
Na prvotinu je to opravdu skvělý, propracovaný a zajímavý příběh. U druhé knihy od Adama už tak váhat nebudu.

07.07.2021 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Knihu jsem dočetla včera a skoro mi slza ukápla, že už je konec a musím opustit Juliet, Sóla, Donalda a svět Sila. Celá trilogie mě moc bavila, hodně dlouho jsem nečetla nic takhle dobrého.
Jen škoda toho urychleného konce.

16.03.2024 5 z 5

Ten druhý Ten druhý Jiří Pešaut

Knížka má moc povedenou obálku. A příběh, který vypráví, je ještě lepší.
Sledujeme příběh Bena a Katky, kteří v životě nemají zrovna na růžích ustláno a perou se s tím, jak umí.
Je to určitě příběh k zamyšlení, jestli člověk, který nemá zrovna dobrý start do života, může svůj osud zvrátit nebo se pořád poveze na vlně průšvihu.
Zuzky mi bylo hodně líto, ta se svojí situací udělat moc nemohla.
Autor umí krásně popsat přírodu a spojení člověka s ní, líbilo se mi vzpomínání hlavního hrdiny na dětství s dědečkem v osadě Zapomění.
Knížka mě bavila, dala mi pár podnětů k zamyšlení a obrala o spostu spánku, protože nešla odložit. :-) Doporučuji.

01.02.2024 4 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Tohle bylo skvělý! Knížku jsem četla po nocích a pak jsem se bála každého šramotu a vrznutí v baráku, hlavně v první třetině příběhu. Mohl by kolem pobíhat ma*or s motorovkou a byla bych celkem v klidu, ale když se ve tmě mihne stín, jsem po*raná až za ušima, takže tohle byl horor přímo pro mě. :-) Atmosféra, tajemno, děsivé hlasy, klepání v noci na dveře, bezmoc hlavních postav "uvězněných" ve srubu v horách... mě to hodně bavilo.

04.01.2024 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Pozvaní je taková lehce hororová pohádka. Zdlouhavá a předvídatelná. Helen mi strašně lezla na nervy. Číst se to dá, ale... Víc se mi líbili Zimní lidé.

29.10.2023 3 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

Od knihy jsem neměla velká očekávání a asi proto jsem mile překvapená. Ty povídky jsou dobré. Některé míň a některé víc. Ne že bych se teda bála, ale tíseň a znechucení vyvolaly. Nejvíc Déšť, i když je její konec předvídatelný, stejně mi z toho nebylo moc dobře. Skvělé byly i povídky Otesánek, Šťastné a krvavé, Bestie z Alcatrazu, Mozky... Některým povídkám by možná prospělo, kdyby mohly být delší. Ale celek hodnotím kladně, takové prima čtení na léto, když se mi nechtělo nad ničím moc přemýšlet.

31.08.2023 4 z 5

Les Les Jan Hlubek

(SPOILER) Akorát jsem knihu dočetla, a přemýšlím, co na to napsat. Horory čtu a sleduju v podstatě odjakživa, takže se mnou už jen tak něco nepohne. Tak mě ani tahle knížka ničím nepřekvapila, neohromila. Klasickej béčkovej horor, úplně živě jsem viděla pobíhat nahou ječící Lucii s padouchem v zádech. Jen škoda, že nebyla blond. Námět se mi ale líbil. Knížka je čtivě napsaná, děj hezky odsejpá, postavy padají jedna za druhou a happy end se nekoná. Taková skvělá oddechovka na jedno odpoledne. V rámci žánru bych řekla, že patří mezi to lepší.
No a obálka. Podle té sympatické slečny bych soudila, že se děj bude ubírat trochu jiným směrem, ale jinak to k žánru celkem sedí.

17.05.2023 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Na knihu jsem se těšila hlavně díky hodnocení zde. (90 %) Po přečtení jsem hodně zklamaná. Prvních cca 150 stránek je hodně velká nuda. Pak se začne trochu něco dít, ale celé mi to přijde dost přitažené za vlasy. Bavilo by mě to tak v 15 letech, a to jenom možná. Hlavní hrdinka mi byla celou dobu protivná a přišla mi úplně pitomá. Škoda času.

21.04.2021 1 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Útlá knížečka tak akorát na zpříjemnění jednoho večera. Jako milovnici postapo příběhů se mi nevíc líbila povídka Svět poté. Má nápad a prima beznadějnou atmosféru. Konečně to někde směřovalo ke konci lidské populace než ke snaze k jejímu zachování, jak to běžně bývá. Byla by to určitě dobrá samostatná knížka.
Další skvělá povídka je Sněhobílá smrt, V osidlech temnoty a celkem dobrá a lehce zvrácená byla i Pandemie obskurnosti. Eugenův bourák byl fajn, jen dost předvídatelný a to samé Variabilní lásky. Celkově sbírku hodnotím kladně, baví mě autorův styl i čeština. Navíc má knížka povedenou obálku a super grafické zpracování.

30.01.2024 5 z 5

Ostrov smrti Ostrov smrti Jan Cimický

(SPOILER) Tahle kniha byla moje první a taky nejspíš poslední setkání s panem Cimickým jako autorem. Podle anotace jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Začátek mě celkem zaujal a těšila jsem se na ostrov. A ono prd. Místo zajímavého příběhu o psychopatovi a jeho ostrůvku v Polynésii jsem dostala špatnou detektivku z Čech. Děj a chování postav, hlavně vyšetřovatelů, mi přišlo trochu mimo. Smrt malé Marušky, jako proč? Vždyť to nedávalo smysl. No a konec to úplně zabil. Nějaké hlubší sdělení to asi má, ale na příběhu to chtělo trochu víc zamakat. Jedna hvězda je za hezkou obálku a anotaci, která mě donutila vzít knihu do ruky a začít číst. A druhá je za to, že jsem to nakonec dočetla, zajímalo mě, jak tohle dopadne.

28.12.2023 2 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Prvních cca 200 stránek jsem se tak trochu nudila. Nebýt to můj milovaný King, asi bych to vzdala. A to by byla chyba, pak mě příběh chytil a nepustil až do konce. Stephen má daleko lepší knížky, ale mě tohle taky bavilo, teda až na ten nekonečný začátek.
Na YouTube je k vidění Zjevení Becky Paulsonové jako jeden díl Krajních mezí. Bylo to natočené podle povídky, kterou pak Stephen poupravil a stala se součástí Tommyknockerů. Jen taková zajímavost.

28.11.2023 4 z 5