LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Sophie mi bude chybět...některé kousky alá James Bond, ale asi co by neudělala pro dobrý článek a pravdu. Napínavá zápletka (četla jsem srovnání s Cormoranem, jako že stejně dobré - pro mě lepší), zajímavé postavy (Durand, Mack, Kate: "Tady je větší vedro, než když dvě morčata prdí v ponožce:-)", šéf...), zajímavosti ze světa novinařiny (stánek s časopisy je naše hřiště, musíte hodně upoutat, aby si lidi koupili...), i z drsného světa modelek, a hlavně hodně překvapivý konec. Takže za mě dobré a těším se na další díly!

15.04.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knihu jsem přečetla jedním dechem a už dlouho se mi nestalo, abych četla do noci, dokud nedočtu. Líbil se mi námět, najít starý kufr, který odkrývá část děsivého tajemství, i jiskření novinářky Nory a policajta Andrease. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám 5, i překvapivý konec, co se s dívkama stalo mě v tom utvrzoval, ale nakonec jsem dala 4 - a to z hrdinských skutků Nory alá James Bond na konci. Ale jinak se mi to fakt moc líbilo, není to jazykově náročné, to je pravda, ale všcihni víme, že když do to jdeme, nečteme Christie;-)

14.11.2017 4 z 5

Mateřídouška vlasti naší milé Mateřídouška vlasti naší milé Karel Jaromír Erben

Za par korun jsem tuhle krasnou knihu nasla v antikvariatu. Krasne ilistrace, mila rikadla... Prala bych si, moci tuto knihu cist a prohlizet si ji jednou svym ditetem...

27.04.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Výborná kniha! Skvěle popsaný ostrov, náboženské zvyky, počasí, místo, které je pro mě neznámé, takže se mi to zdálo velmi zajímací, mimo to detektivní zápletka, která se ale neřeší nějakou policejní technikou, ale pomocí minulosti hlavní postavy. Líbila se mi i forma, kdy se střídá "ich forma" vyprávění hlavního hrdiny do minulosti a dětství a současnost vyprávěna vyprávěčem. Byla jsem do knihy začtená, vždy jsem nechtěla aby končil "deník" z minulosti, jak mi to přišlo napínavé, ale hned jsem se začetla do přítomnosti a nechtěla aby končila kapitola...Pro mě jedna z nějlepších "napínavých" (detektivka, trhiler...) knížek, které jsem v poslední době četla!

03.01.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Četla jsem prvně. Skvělé, děsivé, jak lidstvo ovládnou roboti...jak se z pokroku stane zneužitelna zkaza. A stale aktualni, ac knihu K. Čapek napsal v r. 1920

13.01.2024 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Škoda ze nejde dát vic hvězdiček. Jedna z nejkrásnějších knih, ktere jsem kdy četla. Nejsem cilovka, je mi 35:-) ale bylo to úžasné. Doufám, ze po smrti existuje Brána, nějaká baba, co tam provází... Schované veci o přátelství, smrti, lasce, rodině, svobodě, i zodpovednosti. Dojemné, brecela jsem jak želva. Asi si ji prectu hned znovu:-)

28.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Jedna z nejlepších knih, co jsem posledni dobou cetla. Rozsah mi vubec nevadil, spis mi bylo lito, ze končí (ať žije ctecka, tahat to v batohu..:-) Tolik zajímavého, o uhorich, o japonskych mytech, realie, do toho detektivni zapletka, osud Sary a jeji vztah s rodici, neobycejna Miju... Mam rada Murakamiho, a byl to pro me srovnatelný ctenarsky zažitek. Jdu si pořídit prvni autorcinu knihu.

19.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Serii nekriticky miluju. Humor, postavy, situace. Tenhle dil neni pro me top (trochu mi to filmovani pripadalo jako vykradani "Vlny zlocinnosti"). Ale opět jsem se kralovsky, teda vlastně aristokraticky bavila:-)

31.10.2022 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Druhý dil jsem si uzila daleko vic, zricenina hradu, cesta lesem pri hledani Kaspiana, vse bylo takové vic detailnější, popisnějsi a zaroven napinave.

17.07.2022 5 z 5

Přeskakovala jsem stránky, měla problém dočíst. Námět má sílu i potenciál, způsob psaní mě nebavil. 7 let v málo stránkách, ač se hlavní vypravěčce stane dost nemilá událost s vězením, malou dcerkou, tedy emotivně silný příběh, vůbec se mě to nedotklo. Nebylo tam psychologické dotažení pro čtenáře. Věty typu "moje maminka byla hodná", to není popis postavy, byť to říká vypravěčka v první osobě. Čekala jsem od knihy o hodně víc. Na druhou stranu chápu, že je to "takové normální čtení" a někomu se to líbí:-)

15.06.2022 2 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Krásný osud jedné rodiny. Táta chová holuby, máma letuška (našel si holubici ve vzduchu), jedno z dvojčat vypráví, ta umí malovat a vidět svět v barvách ,sestra operně zpívá, starší sestra nemocná, babička "tvrdá" (nebo taky vlastně ne?:-) žena z Ruska...a sestry hledají lásku života, své Písně písní. Nádherný jazyk, plný příměrů, přirovnání, metafor. Dojemné, lidské, místy hořko vtipné...

02.05.2022 5 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Já prostě pana Sýkoru a Marii Výrovou a její tým žeru. Děj má spád, člověk se ani chvíli nenudí, sem tam ironie. Drsné ani ne tak z popisu psích zápasů, ale ze zákulisí politiky a kamarádšoftů. Za mě opět skvělé.

14.02.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Hodně to tématem připomíná Vrány, které jsou oproti Poupátkům depresivní. Tady se hrdinka tváří víc v pohodě. Ale o to víc to ukazuje, jak základní problém je v rodině - matka, co jí dcera nezajímá a umí jí dát leda zaracha, žádná důvěra, žádná potřeba svěření. Jazykově a dějově nic závratného, ale čtivé. Přečetla jsem rychle a i tak to zanechá tu naléhavost. Každý rodič by si měl přečíst

06.10.2021 4 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Murakamiho miluju a tahle kniha mě nezklamala. Hon na ovci jsem četla před delší dobou, ale líbil se mi, takže propojení a hlavní hrdina stejný - super. Líbila se mi každá stránka, každá část příběhu. Přátelství s "malou" dívkou, objevení bývalého spolužáka, tajemná chodba v hotelu (to jsem se až příjemně bála), hledání sebe samého, minulosti i budoucnosti...Skvělé, skvělé, skvělé!

19.09.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborný příběh, je nutné si neustále připomínat zvěrstva minulých režimů, doporucuji k přečtení . Líbily se mi části vyhlášek a úryvky z Rudého prava, dokresluje dobu děje. Kniha je velmi čtivá, možná
i díky jednoduššímu jazyku. Hvezdicku dolu za to, že mi někde chyběly hlubší popis situace, pocitu postav, bylo to stručné. Možná je to ale i plus, sama se nemohu rozhodnout:-)A chápu, ze vzhledem k časové ose by kniha mela dvakrát tolik stran.

06.08.2019 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Úžasné pomezí hororu, pohádky a historických zajímavostí (jména, místopis alá Jizerky...). Samozřejmě dokonalá je kniha a po ní film od p. Zemana. Skvělá kniha!

01.04.2019 5 z 5

Prostě nekriticky miluju všechny díly, tenhle jsem četla podruhé-kdy jsem se smála ještě víc. Velke minus je teda krátký rozsah (kdybych knihu kupovala, asi by mi to přišel dost nepoměr). Ale zapletka podle mě mistrně vedená, policejni vyšetřování, to jsem se smála v autobuse nahlas:-)

02.03.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

To není příběh, to je sonda do hlubin naší/jejich duše a chování. Velký příběh, který nutí k zamyšlení,boura hranice... kam až jsme ochotni jít a pro co?! Vtahne vás do hokejového sveta.Kniha se mi moc líbila.

27.07.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásné, dojemné (pár slz mi ukáplo). Silný vztah zívřete(koně) a člověka (holky,se kterou se život nemazlí), okořeněný zajímavostmi a vhledem do kouzla drezury a ježdění. Za mě velmi příjemné čtení, jako všechny autorčiny knihy. Za mě tak nemusel být epilog, to už bylo trochu moc, i bez něj byl konec dostačující.

20.01.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nadherna detska kniha, plna pratelstvi, detskych dobrodruzstvi

03.12.2017 5 z 5