LuciusWlk LuciusWlk komentáře u knih

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Mé první seznámení s agentem JFK, nebylo tak ohromující. Důvodem je především nepropracovanost a je cítit rychlokvaškou. Příběh je zajímavý, ale nevyvážený. JFK prostě vklouzne do jiného světa, přizvedne obočí a rázem se stane téměř vůdčí osobou místních gangsters men. Chtělo to víc promyslet. Ale dám šanci dalším dílům a autorům a uvidím, jestli ně nakonec osloví.

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Poslední díl ságy o zaklínači nádherně ukončil čas, strávený s Geraltem, Ciri a plejádou zajímavých postav, zdobící tuto sérii. Knížka, opět bez nudného místa, navíc s opravdu propracovaným a detailním koncem, zabírající téměř polovinu knihy. Autorův vypravěčský styl je nádherně propracovaný a i přes časté přeskakování děje dává smysl. Jedna z nepěknějších fantasy serii, které jsem četl.

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Tady jsem trochu na vážkách. U agenta 007 jsem čekal nějaké opravdu vychytané hračky a pekelně svižný příběh. Bond si zde vystačí pouze s CHYTRÝM telefonem. Celý příběh se převaluje líným tempem, Bond navíc působí jako změkčilý "policajt". Je mi záhadou, proč se Deaver rozhodl pro takovouto koncepcí a prezentací agenta 007. Pro mě zklamání.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První seznámení s Joe Nesboeho (edit Yarghoul):) nebylo tak brilantní, jak jsem očekával. Román je čtivý, nepopírám, nicméně trochu přímočarý a jednoduchý. Australské prostředí bylo příjemné, i když něco mimo aglomerace by bylo dobrodružnější. Nicméně autora nezatracuji a podle reakcí doufám v vzestupnou tendenci jeho knih.

Není krve bez ohně Není krve bez ohně Miroslav Žamboch

Určitě je to zajímavější než Pašerák, i když posun k lepšímu zatím nic moc. Příběh je bohužel jeden velký patos, což se ale u sci-fi stává. Tak uvídíme dál.

24.12.2013 2 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Přesto, že se jedná především o politický sci-fi román, nemá nudné pasáže. Knihu jsem přelouskal za pár dní a nadšený se chystám na další kousky série Nadace.

24.12.2013 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neuvěřitelně věrně nastíněné autorovy zážitky z války. Deníková forma je čtivá a místy černo humorně zábavná.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neuvěřitelně čtivá kniha!Dlouho mě žádná kniha takhle nepohltila. Jsem doslova natěšený, na další díl. Vynikající!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný film na motivy knihy (2011):
Je to lepší, než jsem čekal. Úvod příjemně navnadil a má skepse vůči obsazení se hodně rychle vytratila. Fincher nenavodil temně podmáčivou atmosféru Opleva, ovšem skvělé nasnímání a to díky, cituji Mertax: "dvornímu kameramanovi Cronenwethovi, který dokáže scénu projíždění zasněženou krajinou nasnímat tak, že máte pocit, jako kdyby se dělo něco epického", a snahy o předloze věrnější dějovou linku, je mi Fincherova verze příjemnější, ne nudnější. Lisbeth (R. Mara) zprvu působí opravdu dementně, poté se ale její postava ustálí v zajímavé rovině a nakonec si vysloužila i mé sympatie. Nalezení Harriet a tento dějový "scratch" mě zamrzel, ale jinak není moc co vytknout. Dobrý filmový zážitek.

Minotaurus Kaz Minotaurus Kaz Richard A. Knaak

Myslím že na Knaaka celkem poklidný příběh, který první polovinou kapánek nudí. Každopádně jde o jednu z lepších knih série DragonLance - Hrdinové

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

Třetí kniha o agentu JFK je opět o kousek lepší. Možná hraje roli fakt, že poslední dobou upřednostňují fantasy a tady jí je o kapku víc. Nicméně, většinu příběhu se nic neděje a děj je připravovaný pro další závěrečnou bitvu. U obsáhlejší knihy, kde je děj podrobnější to není na škodu. Tady to chtělo víc zajímavějších okamžiků.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný příběh, který je kouzelný svou jednoduchostí a důmyslný svou hloubkou sdělení. Přikláním se ale ke zdejšímu názoru, že děti z něj unesené nebudou. Pokud jej ovšem nepochopí tak, jak jej pochopit mají jen děti. Protože dospělí jsou....

24.12.2013 5 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Další porce Malazského života, protkaný vším, co dělá Malaz Malazem. Opět vynikající čtení a bezchybný závěr, plný neuvěřitelných zvratů. Přiznávám, že jsem opravdu natěšený na další porci.

Lasičkovo štěstí Lasičkovo štěstí Michael Williams

Tady jde trochu o anti hrdinskou fantasy. Příběh už jednodušší snad být nemůže a neděje se zde nic zásadního, nebo výrazného. Nicméně, Williams má velmi příjemný literární styl a knížka se četla mnohem lépe, než Bouřný meč!

Křídla snů Křídla snů George R. R. Martin

I když patřím k fanouškům G.R.R.Martina a to především díky Písní Ledu a Ohně, tady jsem byl celkem zklamaný. Křídla snů mě prostě nudila. Obrovské skoky v ději a víceméně nezajímavý děj jako celek. Je to škoda, ale snad příště!

24.12.2013 2 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další díl ze série o zaklínači a jeden nepopíratelný fakt. Nabudí vás na další díl, protože prostě musíte vědět....

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Tentokrát bez robotů, ale stejně brilantně vystavěný příběh. Trochu volnější začátek, který ale pozvolna nabírá na zajímavosti, a to až do závěru, který neuhádnete! Asimov byl myslitel a fantasta, kterému hold není rovno.

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jde spíše o dětskou knížku, ale s krásným, originálním a poutavým příběhem. Ten je postavený na lidských hodnotách. Knížka nenudí a pobaví. Gaiman je sázkou na jistotu kvalitního čtení a tady tomu není jinak.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi pěkně napsaná knížka, která ani chvilku nenudila. Nečekal jsem, že mně Puzo tak překvapí. Určitě se vrhnu na autorovy další knihy.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Absolutní spokojenost!!! A snad jediná kniha, u které můžu říct, že filmová adaptace je stejně úchvatná s fenomenálním soundtrackem.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Tolkien byl Pan vypravěč a je jen škoda, že po sobě nezanechal mnohem víc děl. na druhou stranu, je tady patrná kvalita nad kvantitou a u Húrinových dětí tomu není jinak. Příběh je temný, ale strhující! Nádherné ilustrace jsou další příjemný bonus.