Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, která nikdy neomrzí. Tato knížka je pro mě láska, mohla bych ji číst jedním dechem stále a stále dokola a přitom být neustále zvědavá, co se stane na další stránce.

15.09.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Další skvělý cestopis Ladislava Zibury. Pro někoho může být cestování po Česku méně zajímavé, ale mně se to moc líbilo. Vtipné pasáže se skvěle doplňují s historickými vsuvkami a člověk si o Česku udělá zase trochu jiný obrázek. Moc jsem si také užívala pasáže z míst, které sama dobře znám, ale kolikrát z úplně jiného úhlu, a dokonce jsem se o nich třeba přiučila něco nového. Po přečtení knížky mám chuť se taky jen toulat po naší zemi a prohlédnout si ji z té méně známé stránky. Rozhodně doporučuju si knížku přečíst.

09.06.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chata ve Švýcarsku je moje nejoblíbenější kniha ze série autorčiných romantických útěků. Četla jsem ji už podruhé a vím, že si ji přečtu znovu. Autorka naprosto úžasně vystihla atmosféru horské chaty a doplnila skvělými chutěmi Švýcarska. To vše dává knize jedinečný nádech a stává se ideálním příběhem pro dlouhé zimní večery pod dekou s čajem v ruce.

14.01.2023 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Skvělé oddechové čtení. Když mi to známá doporučila, řekla, že to je vlastně "Zrodila se hvězda se šťastným koncem". A měla vlastně pravdu... Nejvíc se mi asi líbila první část, která se odehrávala na ostrově, to jejich postupné oťukávání bylo skvělé, ale i druhá polovina byla moc hezká a já se určitě brzy pustím do dalšího dílu.

16.01.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Skvělá kniha, ideální na dovolenou. Vtipná, ze života, trochu šílená a romantická a to v ideálním poměru. Čtení jsem si moc užila a to, jak se měnil styl psaní mě sice překvapilo, ale myslím, že to knížku zajímavým způsobem ozvláštnilo.

30.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Opravdu krásná knížka. Naprosto nechápu, jak to autorka dělá, že celá knížka nemá žádný závratný děj, všichni vědí, jak to určitě dopadne, ale i tak člověk nemůže přestat číst. Rozhodně doporučuji, i když Kulti se mi asi líbil o trošku více.

16.05.2021 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, jedna z nejlepších knih autorky. Námět mě nejprve děsil, ale jakmile jsem knihu rozečetla, nemohla jsem přestat, dej nutil číst dál a dál v očekávání, kdy dojde k samotnému vyvrcholení a odhalení děje. A jak je pro Sandru Brown typické, na konci vás překvapí svým scénářem a rozuzlením.

09.02.2021 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Nemám slov. Stránky vám ubíhají pod rukama ani nevíte jak, sto stran jako by bylo pouhých deset, čas jako by se zastavil a vy dočtete a musíte zůstat sedět a koukat do prázdna. K začátku "koncem" jsem přistupovala skepticky, ale nakonec mě to o to více nutilo číst dál a dál a dozvědět se, jak to mohlo dojít až tak daleko, proč? Ano, první díl Cizinka rozhodně končil uceleně a kdo se rozhodl další díly nečíst, může žít s klidem v duši, kdo ale přečte díl druhý, bude muset pokračovat dál a dál.

06.02.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělý napínavý příběh, který se čte sám. Dvě dějové linky, které se skvěle proplétají, prolínají a doplňují. Ačkoliv je kniha romantická, není to přehnané a převažuje dobrodružná a napínavá stránka. Konec je opravdu dojemný a smutný, ale většina toho se dá už od začátku tušit. I tak všem doporučuji přečíst, s filmem to nemá mnoho společného, kniha je mnohem silnější.

01.11.2019 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Zase jednou knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Hromada romantiky, škádlení a úsměvů, ale ani nějaké to drama nechybělo. Už se těším na další díl.

26.06.2022 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Další krásná kniha od jedné z mých oblíbených autorek. Nádherné francouzské pobřeží a zároveň smutný a dojemný příběh lásky vznikající v době druhé světové války. O šťastné náhody zde není nouze, i když hlavní hrdinka neměla rozhodně snadný život a člověk se neubrání myšlenkám "co by bylo, kdyby..."

11.09.2020 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Jako vždy úchvatný příběh v úchvatném prostředí, milí lidé a přátelská atmosféra. Ale i tak mám pocit, že to bylo místy lehce chaotické a ne tak propracované, jako předchozí díly, možná jsem ale jen četla příliš rychle, jak jsem dychtila zjistit, jak příběh skončí. A ten konec? Opravdu to bylo nutné? Doufám, že jsem případným čtenářům touto poznámkou míč neprozradila, ti, kteří už četli, mě snad chápou...

26.10.2019 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Chvilku jsem přemýšlela nad čtyřmi hvězdičkami, protože ten konec mě maličko zklamal, čekala jsem od něj trochu víc. Nakonec ale zvítězil celkový dojem z knihy. Nádherně ukazuje, že život se skládá z maličkostí a že nepotřebujeme miliony, abychom byli šťastní. Krásně se u toho člověk zamyslí nad životem a jeho podstatou a začne si vážit toho, co má. Skoro bych řekla, že se mi Posel líbil víc než známější Zlodějka knih.

20.08.2019 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zatím nejlepší kniha autorky. Mám ráda styl L. Penny a její knihy nečtu pro napínavost ale pro úžasné prostředí, ve kterém se příběh odehrává a pohodovou atmosféru. Tentokrát to ale předčilo má očekávání a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl napínavý, ale především dojemný. Mohu jedině doporučit.

01.09.2018 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Opravdu silný příběh, pro který se mi těžko hledají ta správná slova. Rodina, láska, přátelství, naděje, zklamání, zrada, smutek, štěstí, nejistota a vše dohromady. Dlouho mě žádná knížka tolik nenadchla a nepohltila jako tato. Skvěle napsaný poutavý příběh, který se čte úplně sám. Mohu vřele doporučit.

18.04.2016 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Three Pines člověk prostě musí milovat. Ta atmosféra, přátelství, klid a pohoda, které z obyvatel přímo srší. Na začátku knihy jsem byla trochu na rozpacích z pro autorku neobvyklého stylu psaní, ale po dočtení jsem vlastně nadšená.

09.01.2022 5 z 5

Další super kniha od autora. Pořádná porce černého humoru v příběhu psaném nezapomenutelným jedinečným autorovým stylem. Místy jsem měla trochu problémy udržet pozornost při popisování politických záležitostí a detailů (za to ta jedna hvězdička dolů), ale celkově jsem si knihu užila.

15.11.2021 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Toto jsou za mě prostě nejlepší detektivky, je to napínavé, zároveň se člověk něco dozví, zasní se, má pocit, že se vrací domů, do Three Pines. Jediné, co mi tentokrát trošku vadilo (proto ta hvězda dolů) byl velký prostor pro dohadování na konci, i když na druhou stranu to je aspoň prostor pro fantazii, a taky trochu to, jak se náhodou třicet let schovává super dělo zrovna ve Three Pines, ačkoliv je fajn, že má příběh nějaký pevný základ.

05.01.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Opět skvělý cestopis se spoustou humoru (ať už černého, nebo normálního), ale pravdou je, že z této knihy jsem se i dozvěděla spoustu informací, zajímavostí a faktů, což v předchozím knihách v tomto množství nebylo. Doporučuju všem, dokonce i těm, co mysleli, že na cestopisy nejsou, princ Ládík vás přesvědčí o opaku.

06.05.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jedním slovem prostě úžasné. Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem viděla pár dílů seriálu, jehož brutalita mě naprosto odradila. Neříkám, že je kniha procházkou růžovým sadem, ale rozhodně tam byly ty drsnější části alespoň trochu opsány a nebylo to napsané natvrdo. Myšlenka je naprosto úžasná, Skotsko bych jednou řada navštívila a tato kniha mě v tom jen utvrdila.

19.12.2019 5 z 5