lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Tajemná vražda Tajemná vražda Jude Deveraux (p)

Četla jsem i předešlé díly, ale bohužel už před nějakou dobou, tudíž mi některé věci unikaly. Ale nakonec jsem byla celkem spokojená, rozuzlení mě nenapadlo.
Jen teda ta její "máma", to bylo dílo! Něco takového doma mít, tak uteču dřív, než ve dvaceti, nebo v kolika letech to bylo.....
Ale na další případ Medlarské trojky se moc těším, pokud nějaký bude.

10.06.2023 4 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Já jsem prostě spokojená. Tohle se, aspoň pro mě, četlo samo. Celá kniha směřovala k jednomu okamžiku, který se vlastně za chvíli vyřešil. Ale ta cesta! Ta byla moc pěkně popsaná.
Je tedy pravda, že jsem měla občas problém se zorientovat ve jménech, kdo je kdo, protože přátel kolem bylo opravdu dost, ale hlavní je, že jsem vždycky věděla, kdo jsou hlavní hrdinové...
Jak už jsem napsala, za mě spokojenost a i když jsou knihy Nory Roberts psané jako přes kopírák, stejně se do každé další pustím ráda.
Nora to má za ty roky v malíku a já se stejně pořád nadšeně vrhám do dalších a dalších knih.

08.03.2023 5 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Bohužel, nebavilo mě to. Obvykle tyto knihy přečtu za dva tři dny, tohle mi trvalo možná 2 týdny. Nelíbil se mi překlad, ale to začíná být standardem. Příště se poučím a radši nebudu dočítat.

11.12.2022 2 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Přiznám se, že tento díl jsem četla nejdéle. Vůbec jsem se nemohla začíst. Ano, zápletka byla závažná, ale ty předchozí díly mi odsýpaly mnohem rychleji. Nakonec jsem dočetla, ale plný počet dát nemohu.

22.09.2022 4 z 5

Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Zklamání. Myslela jsem, že to bude literatura faktu, ale bylo to stylisticky upraveno. Rozhovory mi připadaly neautentické, upravovány do spisovné češtiny. Záměna jmen mi v tom taky nadělala zmatek, nevím proč se nejmenovalo přímo. Kvůli žalobám? Dlouho mi trvalo, zorientovat se v tom, kdo je kdo. Přečetla jsem to, ale čekala jsem něco úplně jiného....

23.08.2022 2 z 5

Závan smrti Závan smrti J. D. Robb (p)

Vím, že v případě těchto knih jsem nekritická, ale J.D.Robb ode mně vždycky dostane plný počet. V každé knize si najdu něco, k čemu se můžu vrátit, pasáž, která mě bavila víc nebo byla zajímavější.... Prostě jedu dál a těším se na nový díl.

14.06.2022 5 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Nic nového pod sluncem. Vím, že se v těchto knihách nová zápletka jen tak vymyslet nedá, a tak vím, co dostanu. Za mě nenadchne, neurazí. Na pláži přečtené za necelý den.

14.06.2022 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Člověk si občas musí říct, co všechno může ovlivnit děti a jakou škodu na psychice způsobí nešťastné dětství. Musím říct, že taková hloubka sebepodceňování - to musí být práce se s tím nějak vypořádat. Není to úplně lehké čtení. Ale vždycky mně zaráží, kolik problémů je vytvořených kvůli špatné komunikaci. Jenže - o čem by pak byli celé stránky knih, že? Za mně lepší průměr.

03.03.2022 4 z 5

Muž na špinavou práci Muž na špinavou práci Petr Eidler

Nebylo to špatné, ale já mám ráda věci dokončené a vysvětlené. Tady bylo několik linek, které ukončené nebyly. Ale protože jsem četla už novější knihy, je zajímavé si číst o osobním životě hlavního hrdiny, když člověk ví, jak to dopadne....

01.03.2022 3 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Je to kniha, která není z půlky o sexu. Má to nějaký děj, někam to směřuje. Nebylo to špatné, okolní postavy dobře popsané, ale vztah mezi těmi dvěma... Bavilo by mě víc jejich slovních přestřelek. Chase mi nepřišel tak hrozný, jeho myšlenky sice byly poněkud šovinistické, ale jinak se choval v pohodě. Maddie byla trochu moc hodná, ale vyvíjela se. Jo! A zajímalo by mě, proč jí jediný Chase říkal Mad.... Bylo to tam vysvětlené nebo nebylo???

16.02.2022 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Líbilo se mi to. A i když by byla náhoda, aby se tohle všechno skutečně stalo u cizích lidí, kteří se někde potkají, tak přesně taková náhoda bývá. Líbilo se mi hádání Jaye a Dexe, líbila se mi snaha o vyřezávání, líbilo se mi, co člověk udělá, aby zaujmul druhé pohlaví. Bylo to milé, i za cenu očekávaného konce, kdy všechno dobře dopadne. Protože proto se tyto knihy přece píšou a proto je ženy vyhledávají.

07.01.2022 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Jak někdo může mít tolik smůly? Pokud se tomu dá říkat smůla... Jesse byla neuvěřitelná, co na konci vyplavalo mě vůbec nenapadlo. Její matka?? Její rádoby otec?? Člověk se pak nediví, že je k okolí velmi nedůvěřivá. Roman nebyl žádný klaďas, některé věci byly za hranou. Ale když dojde na jeho blízké lidi, je ochoten pro ně klidně i zabít... Kdo by si to občas nepřál? Moc povedený závěr celé série. Za mně nejlepší díl byl Scandalous, ale tenhle je v těsném závěsu.

31.12.2021 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Mně se to moc líbilo. Bylo to vtipné, milé, příjemné to plynulo. Není nad dobrý historický román, a ty Julia Quinn umí. Oba hlavní hrdinové byli kouzelní, objevování toho druhého, kdy zjišťovali, že ten druhý je vlastně jiný než si mysleli.... A pak to uvědomění, že se zamilovali... Jo, moc povedená kniha, těším se na další díl.

25.11.2021 4 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Je to trochu jiné, temnější. Ale pořád se to moc dobře čte, ani jsem se nenadechla a byl konec. Má to stoupající tendenci, takže se na poslední díl vrhnu hned, jak to půjde. Emilia musela dospět hodně rychle a jsem zvědavá, jak to s ní dopadne. I na osudy všech ostatních. Jo jo, je to moc dobré.

30.10.2021 4 z 5

Případ Aleny Struskové Případ Aleny Struskové Petr Eidler

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Danou záměnu jsem sice odhadla mnohem dřív než vyšetřovatelé, ale to mi nevadilo. Zajímavé pro mě bylo povídání o Terezíně, denacifikaci a dalších věcech. Jdu shánět další knihy!

07.08.2021 5 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Už nikdy víc. Dočetla jsem to jen proto, že jsem chtěla vědět, co a jak. Ta paní vyšetřovatelka, co spapala všechnu moudrost světa, nejchytřejší, nejvšímavější... Policie blbá tak, že nenajde ani svůj zadek, dokud si na něj nesedne... Ne, opravdu ne.

23.05.2021 1 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Za mně průměr. Od těchto autorek mám přečteno skoro vše, co vyšlo a přiznám se, že za týden dva už nevím, která kniha je o čem. A tím je pro mě řečeno vše...

22.05.2021 3 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Mně v tuhle chvíli kniha sedla. Četla se sama, nebyla to žádná velká drasťárna, celkem pohoda. Těším se na další díly.

13.04.2021 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Mně to extra nebavilo. Asi jsem už přesycená tímto typem knih. Musím si najít něco trochu jiného, pak se k těmto knihám snad zase vrátím.

09.04.2021 3 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Pro mě zbytečně strávený čas nad knihou, když mám zástup jiných, které čekají, až na ně přijde řada. Protože ty první knihy od Christiny Laurens jsem četla hned, jak vyšly, už jsem si moc nepamatovala, o čem jsou. Většinou mě pak pokračování po takové době donutí si knihu přečíst znovu, připomenout si, o co tam šlo... Tady ne. Tady jsem jen čekala, že se něco stane, že bude důvod, proč to bylo napsáno. Omlouvám se, ale já žádný nenašla, leda snad kvůli zisku z prodeje. A to tedy není důvod pro to, abych četla další "pokračování", které mi nic nedá.

31.03.2021 2 z 5