lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Maddox Maddox Melanie Moreland

Zatím nejlepší díl, dokonce si možná budu za půl roku pamatovat, o čem to bylo. Propojení s Richardem bylo fajn, skoro přemýšlím, že si opět přečtu Kontrakt.... Slušný průměr.

01.06.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

U této knihy jsem si uvědomila, jak důležité může být jedno slovo, jak důležitý může být jeden pohled a jak člověk nemá soudit lidi podle toho, jak vypadají. Samozřejmě, že to nejsou žádné objevné věci, ale upřímně, kdo z nás občas lidi nesoudí příliš rychle, a kdo nevypustil slova, která ho následně dlouho mrzela. Pro mě to je kniha, která mě donutila popřemýšlet o sobě. A hlavně je to kniha, u které si i po měsících vzpomenu, o čem byla. A to je asi to hlavní.

19.03.2021 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

(SPOILER) Až jsem sama překvapená, jak moc se mi to líbilo. Líbilo se mi seznámení, líbili se mi hlavní hrdinové, líbila se mi zápletka. Ale asi nejvíc jsem byla spokojená s tím, jak zápletku vyřešili. Žádné hádky, obviňování, rozchod - ale dospělý přístup s dospělým chováním. Za mě moc milé. Sladké, ale pěkné.

12.06.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Jako jo, přečetla jsem to za dva dny. Hezky se to četlo, odsýpalo to. Ale.... Pro mě je poměrně nepochopitelné, co dokázal Jack odpustit. Pro mě je to absolutně za hranou, tohle se prostě nedělá, i kdyby důvody byly jakékoliv. Vážně pro ní bylo jednodušší zradit, než požádat o pomoc?! A ačkoliv byl Jack dobrák, co nic neřešil, tohle mu ublížilo.
Chápu důvody, proč tam byl vražen nějaký důvod k dramatickému ději, (protože proč by mělo být vše OK), ale myslím si, že autorka mohla vymyslet lepší důvod k rozchodu.
Za mě je to kapku přitažené za vlasy, já bych asi hned tak nezapomněla, i když láska asi vážně zvládne všechno. Aspoň tedy v knize.
Závěr : čtivé, leč dějově poměrně na hraně.

25.05.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Přečteno asi za 3hodiny. Mohla jsem knihu odložit, ale protože byl víkend, proč bych to dělala? Bavilo mně to, chtěla jsem vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Šlo to jako po másle, jen ten konec je trochu.....no, nedotažený. Ale asi si brzy přečtu další knihy od autorky. Těším se.

25.09.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

(SPOILER) A další super díl! Rafe byl až neskutečný, takové kluky v jeho věku najít se rovná zázraku. S Bellou je to trochu komplikovanější. Její postoj k sexu se jí pěkně vymstil, i ten pocit ponížení musel být hrozný. Ale nakonec se nevzdala, zvedla hlavu a dokonce se odvážila mít vztah. Nemůžu říct, že bych takové chování chápala, ale zároveň ji nesoudím. Myslím, že zaplatila dost vysokou cenu. Je to další příběh k zamyšlení a k tomu, aby člověk nesoudil ostatní příliš rychle a bez znalosti souvislostí...

05.07.2022 5 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Tak tohle byla jízda. Ani nevím jak, ale byl konec. Zatím nejlepší díl. Víc není třeba psát, aspoň za mně.

25.03.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Já jsem spokojená. Moje první kniha od autorky, dobře se to četlo, ale některé dějové linky mi přišly nedotažené. I tak se pouštím do další.

11.09.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nemám ráda otevřené konce, kdy člověk neví, jak to bylo doopravdy. Tudíž bych měla být zklamaná, ale nejsem. Vykreslení postav bylo skvělé, zvraty uvěřitelné, zakončení OK.

22.05.2021 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

(SPOILER) Na téhle knize je několik věcí, které mi nedávají moc smysl... Třeba jak dívka, která byla prý hýčkaná, zvládne během pár dní zavařovat, krmit koně, střílet zvířata - v podstatě se stát zálesákem. Nebo jak se panna během pár týdnů zvládne vyspat s celým osazenstvem domu.... Nebo jak se v její hlavě urodí myšlenka, že je zamilovaná právě do něho... Buď už opravdu neumím číst a chápat děj mezi řádky, nebo mi tam něco uniklo. Ze všech chlapů byla paf, přitom bych řekla, že ani jeden nebyl zrovna normální... Asi hledala lásku tak usilovně, že jí nakonec bylo jedno od koho a v jaké podobě ji dostane.
Ale sama za sebe vím (a jsem tím překvapená), že se ke knize nejspíš někdy vrátím a budu hledat, co mi předtím uniklo.
Sexuální scény jsou poněkud syrové, ale to mi nevadilo, to spíš jen pro upozornění.

12.11.2023 3 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Jsem absolutně spokojená. Víc k tomu není co říct.

13.09.2023 5 z 5

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Pro mě je to návrat k začátkům. Noru čtu dobře 30let a v poslední době jsem ji zanedbávala. Takže jsem čtení neskutečně užila. Plynulo to, těšila jsem se, jak to bude dál, je to dobře přeložené... Všichni ví, jak to dopadne, ale cesta k cíli - to je pro mě zážitek. Vím, že to není veledílo, ale po některých knihách přečtených v poslední době, pro mě prakticky ano.

21.12.2022 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

I kdybych nebyla spokojená, stejně dám 5*. Protože Lisa Kleypas! U ní si vždycky vzpomenu na své začátky s historickou romancí a taky je fakt, že k ní se, jako k jedné z mála, vracím. A tohle se mi líbilo, takže proč ne.

14.06.2022 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Absolutní průměr. Rychle se to čte, člověk nad tím nesmí moc přemýšlet a musí to brát jen jako výplach mozku. Už jsem pár knih z tohoto ranku přečetla a není to nic extra. Je to celé směřované k dalšímu dílu, nevím, co je to poslední roky za módu vše psát na několik dílů. Jako pokračovat budu, nemám ráda nedočtené série, ale na zadek si z toho nesednu.

21.04.2022 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Pro mě je to k neuvěření, ale dávám plný počet. Moc se mi to líbilo. Příběh ne úplně reálný, krásná pohádka, ale zase si to budu pamatovat. Kdo ví, co si osud pro koho chystá. Bylo to bez zádrhelu, krásně to plynulo a dobře to dopadlo. Co si přát víc. Ostatní knihy od těchto autorek se mi pletou, na tuhle nezapomenu.

12.10.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Dočetla jsem to, žádný zázrak to nebyl. Klasická kniha v tomto žánru, nic navíc. Problém slečny mi přišel trochu na sílu, jen aby nějaký byl. Ale kdo ví, co jsou dnes lidé pro peníze schopni udělat. A na konci to vysvobození v podobě dědictví? No, kéž by. Prostě pohádka pro slečny... Nenadchne - neurazí.

30.08.2021 3 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Za mě naprosto skvělé, takhle nějak si představuju knihu o vyšetřování případů. A pan Markovič byl skvělý policajt s lidským přístupem i k těm nejhorším z nás.

22.02.2021 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Moc pěkné. Popis pocitů, myšlenkových pochodů - moc dobré. Neumím si představit, jaké to musí být, neuvědomovat si a poznat.... Mít najednou pocit, že je všechno špatně a zároveň správně. Ty obavy, jak to bude teď, co to znamená. Ale i takové příběhy se dějí, a je dobře, že se o nich píše a mladí dospělí mají šanci si o tom přečíst.
Nepřekvapuje mě, že se najdou lidé, kteří s volbou partnera ostatních nesouhlasí, ale můj názor je ten, že do toho nikomu nic není, pokud to nějak zásadně nikomu neubližuje.
Prostě je to pěkně napsaná kniha, nemusí být na každé stránce napsáno miluju tě, aby člověk pochopil, jak silné city člověk k někomu jinému chová.

25.10.2023 4 z 5

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Ale vím, že vracet se k ní nebudu.
Na českou spisovatelku dost dobrý počin, jen jsem nepostřehla, kde se kniha vlastně odehrává. V cizině? V Čechách? Já vím, že je to vlastně jedno, ale hledala jsem, zda jsem nepřehlédla označení místa. Protože tu bylo hodně typických českých reálii, ale k tomu pak zase neseděla jména....
Občas někde chybí čárka na rozdělení věty, ale to je skoro drobnost. Když občas čtu jiné české spisovatelky... Tak tohle je fakt na vysoké úrovni, co se korektury týče.
Myslela jsem, že je to prvotina, a ono ne. Kniha není špatná, ale po dalších se pídit nebudu. Zkrátka jsem čekala něco víc, už podle názvu...
Slušný průměr.

13.10.2023 3 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

(SPOILER) Knize se nedá upřít čtivost. Za dva dny bylo hotovo. Ale... Asi občas potřebu vysvětlit poněkud polopatě, kdy se dvojice hádá, flirtuje, usmiřuje nebo už se má ráda. Já myslela, že se hádají a oni se pustili do sexu... No nic.
Že se Chloe k některým situacím staví pro mě poněkud zvláštně, je jedna věc, ale nevím, jestli bych byla vděčná za ty dvě své kamarádky.... Jejich přístup se mi tedy moc nelíbil.
Tyler byl sympaťák a s jeho přístupem k médiím byla paralela s princeznou Dianou dost jasná.
Vím, že knihu bych si víc užila, kdyby byly podrobněji rozepsány myšlenkové pochody hrdinů.

12.10.2023 3 z 5