lucie3725 lucie3725 komentáře u knih

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Tahle kniha mnou zarezonovala tak, jako málokterá před ní.

18.04.2020 5 z 5

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Výborně napsaná kniha - nikdy bych nevěřila, že tak ošemetné téma dokáže někdo zpracovat s tak přirozeným vtipem.

18.04.2020 5 z 5

Hledej s Bětkou Hledej s Bětkou Pavel Weis

Nové vydání je krásné! Vůbec mi nevadí poupravená obálka, na níž má titulní postava trošku jiné rysy v obličeji než ve zbytku leporela. Hlavní pro mě je, že tam je ta nádherná dvoustrana, kde Bětka kouká dolů z posedu - ta perspektiva mě jako dítě fascinovala, protože se v dětských knihách zas tak často neobjevuje.

01.12.2021

Honem, ať už jedem! Honem, ať už jedem! Evelína Koubová

Zábavný knižní road trip pro menší čtenáře. Já jsem sice větší čtenář, ale bavila mě moc. Neohroženým maminkám za volantem totiž odjakživa fandím!

12.11.2021 5 z 5

Na špatné stopě Na špatné stopě Philip Ardagh

Tuhle sérii zná málokdo a přitom je vážně prima! Syna hodně baví, takže když vyšel tenhle druhý díl, radost veliká! Doporučujeme.

03.11.2021 4 z 5

Zvířat plná kniha Zvířat plná kniha Nicola Davies

Spojení Petra Horáčka (velkolepé ilustrace) a Robina Krále (působivý překlad) snad ani nemohlo dopadnout jinak než skvěle. Tuhle stovku stran nádherných zvířat jsme si opravdu užili.

21.10.2021 5 z 5

Devět plchů v pelechu Devět plchů v pelechu Radek Malý

Nádherné leporelo. Skvělý text, rozkošné ilustrace, pečlivá vazba.

30.09.2021 5 z 5

Záře hvězd Záře hvězd Erin Hunter

Chvílemi jsem se ztrácela v popisu nového území kočičích klanů, takže jsem byla ráda za novou mapku, ale obecně čtvrtý díl nezklamal! Bavilo mě hlavně skvěle vypointované finále.

30.09.2021 4 z 5

Chuchvalci Chuchvalci Jochem Myjer

Nenápadná knížka s nepříliš hezkou obálkou, která ale mile překvapila obsahem. Melle zjistí, že podědil zvláštní dar - schopnost vidět Chuchvalce. Maličké tvory, kteří stráží děti před nemocemi. V originále, jak jsem zjistila, už existují i další díly - jestli vyjdou také u nás, rádi pořídíme!

21.08.2021 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Nedočetla jsem, vůbec mě to nebavilo a nezaujalo.

08.08.2021 2 z 5

Botička Botička Aneta Žabková

Musím říct, že na to, že jde o autorčin první text, mě to mile překvapilo. Děj je vtipný a nápaditý. A obrázků je v knížce tolik, že z ní úplně tryskají. Předčítáme si se synem, Botička ho zaujala a baví.

03.06.2021 5 z 5

A pak na mě mrkla A pak na mě mrkla Ilona Komárková

Souhlasím, pěkná kniha, ale Králík nasadil laťku tak vysoko, že nepřeskočila.

23.05.2021 4 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Raina nezklamala. Nebavilo mě to tolik jako třeba Nervy, neohromilo mě to a neuchvátilo - ale jako nenáročná jednohubka je tenhle komiks vlastně moc fajn. Moc mě bavilo prostředí, do kterého autorka zasadila děj.

20.05.2021 4 z 5

Můj táta a já Můj táta a já Filip Škoda

Ukázky na eshopu mi přišly fajn, tak jsem knížku koupila. A když dorazila, strávila jsem nad ní půl hodiny v slzách. Slzách smíchu.
Autor dokázal téma rodičovství do svých stripů dokonale přetavit. Kdo nezažil všetečné batole, neuvěří, kdo zažil, naprosto souzní a dělá se mu při vzpomínkách na ten nekončící mordor trochu blbě, ale stejně řve smíchy.
Skoro na každé stránce vidím našeho syna v batolecím věku, když jsem dvakrát týdně odjela do práce a pečoval o něj táta.
Ale vidím v tom Škodově tatínkovi i sebe, protože tohle jsou prostě věci, co s batoletem zažívá každý rodič - bez ohledu na to, zda ho jen zplodil, nebo i porodil. Vynikající knížka.

20.05.2021 5 z 5

Růža - Zachraňte princeznu! Růža - Zachraňte princeznu! Johan Troïanowski

Růža má zajímavé i zábavné momenty, ale nemůžu se zbavit pocitu, že autor na něčem jede, občas hromadí opravdu hodně barev a hodně fantaskních výjevů. A hodně mi vadily odkazy na Alenku v říši divů a na Malého prince. To je druh literatury, který cílovka ještě nepotkala. Rodiče to možná pobaví, ale předškolní dítě nemá šanci takový fórek pochopit. Vtip ho obejde - a to je podle mě špatně.

20.05.2021 3 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Autora jsem si oblíbila na Twitteru, takže jsem se na knihu těšila, ale zklamala mě, bohužel. Ne že by se to četlo špatně, ale ten děj byl tak strašně prvoplánový, až mě to úplně otrávilo. Ale potenciál tam je, ne že ne. Kdyby to editor autorovi býval tak dvakrát třikrát vrátil, mohl být výsledek úplně jinde. Velká škoda.

03.04.2021 2 z 5

Podkin Jednoouško a dar Temnory Podkin Jednoouško a dar Temnory Kieran Larwood

Jedna z nejlepších fantasy sérií, jaké jsem kdy četla. Druhá kniha nezklamala, naopak. Opět napínavá, opět s báječnými ilustracemi Davida Wyatta... A definitivně miluju Půka! "Díla, díla!" ❤️ Nemůžu se dočkat třetího dílu. (V Británii už jich vyšlo pět!)

03.04.2021 5 z 5

Velký příběh Velké pardubické Velký příběh Velké pardubické Tereza Marianová

Teda, kdyby mi bylo znovu třináct, tuhle knihu bych měla v poličce na čestném místě! Výtvarně nádherná, téma neohrané, koně na každé straně... Bravo.

01.01.2021

Zvířecí počítání Zvířecí počítání Petr Horáček

Po obrázkových knížkách P. Horáčka se tu konečně objevila i jedna z jeho knih, která se formou a obsahem blíží jeho geniálním leporelům (která zatím v češtině bohužel nemáme). Věřím, že se Zvířecím počítáním a jeho "odklápěčkami" si spousta mrňat užije spousty zábavy!

01.01.2021 5 z 5

Pták a veverčák na útěku Pták a veverčák na útěku James Burks

Vtipná a zábavná jednohubka.

22.12.2020 5 z 5