lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Ma prvni kniha o tomto tematu a byla pro me moc prinosna. Zacatek jsem musela sice prekousat, nektere pasaze tam byly zbytecne a myslim, ze dostat u nas v CR z nekoho "Je to tak" asi nepujde jen tak, toto vyjadreni v kontextu knihy jsem snad jeste nikdy nezazila (ale jeste jsem pomerne mlada :D), partnersky/manzelsky vztah bez kompromisu nevidim jako realny z dlouhodobeho hlediska, "sobec" v obchode je jedna vec, ve vztahu je to vec druha, jinak mi kniha otevrela oci a celkove ji hodnotim velmi pozitivne a jsem zvedava na vysledek, az to nekde vyzkusim. :)

16.04.2021 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Alexandra Niklíčková

Povidky jsou prijemne kratke, tak akorat pred spanim.

22.02.2021 4 z 5

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Tohle se nedalo cist, hodne jsem skakala a preskakovala, dej nicim neprekvapujici, od 20 stranky jasne jako ty jeji facky... Tohle je sice realne, ale pro me nepochopitelne, tyhle zeny ja osobne nechapu a nikdy asi nepochopim. Styl psani me neoslovil, nenadchl, nebavil, nevtahl do deje ani nijak nesokoval, aby me to zaujalo. Konec o nicem.

Co se tyce tech chyb, ma babicka vzdycky rikala: " decka, ctete, tam se naucite gramatiku..." No, tady to urcite neplati.

Tahle postava si svuj osud sama vytvorila a ja ji nelituji... Lituji ale deti takovych matek...

08.02.2021 1 z 5

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

Pekny oddech.
Trochu mi tam vadilo neustale se opakujici prirovnavani: zcervenala jako pivoňka, az jsem si tu zatracenou kytku musela vyhledat, jak vlastne vypada. Slovni zasoba byla chudsi, pribeh sice neuveritelny, ale o tom "pohadky" prece jsou :)

28.12.2020 5 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Cteno v ramci Ctenarke vyzvy 2020 a posledni z knih, ja mam pocit, ze jsem prave vykonala zkousku a mam prazdniny! :D

Kniha je zajimava, takove az filozoficke dilo bych rekla, je tam spousta krasnych a pravdivych "mouder," ktere urcite hodlam sirit dal. Sklada se z nekolika kratkych vypravenich, nektere pasaze jsem trochu sic preskakala, nektere byly ale vyborne, humorne jakozto treba princ, ktery hleda popelku podle strevicku, je vlastne fetisista :D Pribeh s popelem v letadle me opravdu moc pobavil (i kdyz je to mozna smutne, ale me cerny humor nevadi).

Urcite juknu po necem dalsim ;)

05.12.2020 4 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Mam radeji novejsi a veselejsi verze. Todle me uplne nenadchlo. Vetsinu pohadek jsem se opravdu nutila cist, par vyjimek ale bylo jako Hloupy Honza, Morska zenka (mala morska vila) a jako top jsou urcite Cisarovy nove saty. Jen kvuli vyzve jsem dosla do konce, jinak bych ji odlozila mnohem drive.

19.11.2020 3 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Stejný slabší průměr, jako první díl, přesto příjemný oddech.

12.10.2020 4 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

Takovy konec nemusim

26.08.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zpocatku jsem hltala stranky jako pes slaninu, jak to bylo zajimave a ctive, s postupujicimi strankami a odkryvajicim tajemstvim mé okouzleni opadalo jako listi na podzim, jak to bylo pritazene za pacesy, nemyslim zrudnost muze (lide jsou rozlicni, i takovy jsou psychopati), ale cela situace byla tezko uveritelna uz jen proto, jak tyrana zena (vzhled) i jejich domacnost jako takova pusobila idylicky a pro ostatni byla neprokouknutelna jak ocelova vyloha

21.03.2020 3 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Vedela jsem, ze Sin se mi bude libit, a to hned, kdyz se objevil v predchozim dile, resp. me zaujal vice, nez hlavni postava Braden. Ubiram hvezdicku za to, ze styl psani je sice ctivy, ale spisovatelka se opet hodne opakuje, opakuje i cele fraze, zbytečně...

24.02.2020 4 z 5

Amerika načerno Amerika načerno Dalibor Gřes

Velmi se mi libila. Trefila jsem na ni uplnou nahodou a tema me velmi zaujalo (navic byla v akci :D). Koupe nelituji, cetlo se to svizne a nic me nenudilo. Zcela souhlasim s autorem, nic neni jak se zda, myslet si, ze si prijedu do Ameriky a bude ze me bohac (jeste nacerno)... nesmysl... vyuzivani levne pracovni sily, to je realita...

26.01.2020 5 z 5

Bambi Bambi Van Gool

Mam ji od detstvi, ted ctu dceri. Je trochu depresivni, kdyz se mu ztrati maminka (alespon ja jsem to vnimala smutne jako dite), nakonec ale vse dobre dopadne. Obrazky jsou pekne a dcera si ji rada prohlizi.

25.01.2020 3 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Trochu jsem se obavala, ze je kniha rozdelena do 2 casti a ja se konce snad nikdy nedoberu. Velmi vydareny dil, moc se mi libil.

22.01.2020 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Byla dobra, velmi nadejne zacala, ze jsem se i zasmala, ale pak uz nebyla moc vtipna, ale pekna je. Zarazil me pocet stran a jak jsem si myslela, byla zbytecne natahnuta. Ale za precteni urcite stoji :)

22.01.2020 4 z 5

Sladký hřích Sladký hřích Susan Johnson

První kniha od této autorky a líbila se mi.
Musím ale souhlasit se závěrem, těch zápletek je tam zbytečně moc, jakoby se spisovatelka nedokázala rozhodnout, o čem ta kniha vlastně bude, tak tam pro jistotu dala asi všechno, co ji napadlo.

V určité části jsem ani nechápala autorku, která změnila chování Chelsei, žárlivost mi k její povaze prostě neseděla.

28.03.2024 4 z 5

Drahý podvodník Drahý podvodník Nicole Byrd

Jsem se zasmála, především zpočátku je fakt vtipná.

Některé pasáže jsou zbytečně dlouhé a knize tak ubírají na čtivosti, děj se trochu vleče. Gabriel je někdy až moc romantický, až se to k mužskému pohlaví ani nehodí.

Popisy se dají naštěstí přeskočit po celých odstavcích.

Na čtení je fajn, ve výsledku se mi tedy líbila a určitě si ji někdy přečtu znovu.

13.02.2024 4 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Jako na houpačce, občas jsem se zasmála, občas nudila. První polovina knihy byla lepší, druhá stála za starou belu. Hvězda navíc, za ty vtipné momenty z části na lodi.

Když se provdala, byla to nuda, pořád se jen opakovalo nevěřícné "oooch, tvoje žena? To není pravda..." až to bylo spíš na škodu. Pokusy o vtipy z posledních cca 100 stran, mi nepřišly vtipné, závěr ničím nenadchne.

Dost jsem přeskakovala odstavce i celé strany, bohužel.

Musím se vrátit ke Kleypas, jestli je to autorem nebo mi už žánr nevyhovuje jako takový, což by byla škoda, vždy jsem si nejlépe u něj odpočinula...

31.07.2023 3 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Já to hodnocení bohužel trochu rozbiju.

Na tento díl jsem se velmi těšila, až jsem se překonala a neskončila "druhá romantika a dost."

Chyběl mi tam onen vtip, ten se objevil na chvilenku, kdy se zjevila na scéně Lillian, jinak spíš smutné dílo, které mě ale ani nenadchlo.

Evie žila v příšerné rodině tyranů a je fajn, jak to dopadlo, ale čekala jsem víc, Sebastian se až moc rychle napravil, dokonce jsem některé pasáže ke konci už i přeskočila.

První 2 super, tato moc ne-e, dokonce jsem četla několik dní (neobvyklé).

23.11.2022 3 z 5

Klinická trichologie Klinická trichologie Petr Arenberger

Vcelku zklamání, útlá a malinkatá, čekala jsem víc, fotek taky málo (a ještě jsou prťavé :D)

19.11.2022 3 z 5

Návrat k sobě Návrat k sobě Teal Swan

Pěkná knížka, která se věnuje i práci s emocemi negativními a vysvětluje jejich důležitý význam, zaměřovat se jen na pozitivní myšlení je hloupost.

Meditaci si sami ale nenamluvíme, byť to má být údajně vhodné i pro jednotlivce, ale když v určitém případě máme přeskočit např. z 10 kroku na 15 krok, tak to tedy nevím, jak bych si tohle namluvila, pro zapamatování jednotlivých kroků, je těch krokrů pro mě až moc.

Na závěr je na můj vkus víc chvály na samotné scelování, než na samotný postup nebo jasnější kroky lidí, kteří svůj příběh sdíleli.

16.10.2022 4 z 5