lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Spoutej mě láskou Spoutej mě láskou Johanna Lindsey

Uprimne, myslela jsem si, ze se jedna snad o prvotinu dane autorky.

Gay, ktery to nemaskuje? Jako vazne? V te dobe?

Par nesmyslu jako uderit lehce do spanku, aby nekoho uspali.... to by me spis bolela jen hlava, nez by se konalo nejake omraceni...

Vyjadrovani lady bylo velmi nevychovane: jako hajzl, devkar aj... Tohle byste u lady vychovane ke dvoru urcite nenasli, ani "osahavani" ciziho muze na kolinku.

Popis sexu... tohle bylo romanticke asi jako hod po mne kamenem. Vklouzl do panny lehce a v pohode? Ehm??? Jinak od romanu tohoto typu ocekavam sex podle zeny, sup sep, sup tam, tohle je spis muzska predstava a takovy roman cist nechci.

Chyb jak trisek, ze jsem se ztratila i v prekladu, nekdy se to tezko domyslelo a  nekdy to nemelo ani smysl (nebyla to tistena kniha).

Postav jak much hned od uvodu, ze jsem se ztracela kdo je kdo. A te zbytecne omacky kolem, to by nasytilo i 5 clennou rodinu.

Pribeh jinak celkem pekny, prestrelky byly i prijemne. Jako celek dobry, jen proto cele 3 hvezdy, ale znovu bych uz necetla.

20.02.2021 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Chybelo mi neco vic z psych.prostredi, vice o danych nemocech a projevech... jinak byla ale kniha ctiva, cetla se svizne a vubec jsem se nenutila, abych po ni sahla. Strasne mi tam ale chybi epilog.

29.01.2021 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zbytecne se tam moc opakuje, zbytecne moc dlouha.

Praci si s tim ale opravdu dali...

19.01.2021 3 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Musim rict, ze skoda kratkych povidek, zkratka je pro me asi lepsi cela kniha. Kleypas nezklamala, ale povidka by si zaslouzila urcite vlastni knihu, dojem to byl neuspokojeny, jak se rika: "Dobré bolo, málo bolo." MacGregor byla za me nejslabsi, nevim jak to dela, ale i v tak kratke povidce se dokazala opakovat, coz uz vnimam jako jeji podpis, ktery me neskutecne drazdi, Quinn je pro me novinka, mam neco od ni v eknihach, ale jeste jsem se neodhodlala si ji precist a musim rict, ze ta jeji povidka me uchvatila, zasmala jsem se a bylo to proste CUTE, i kdyz byla kratka, naprosto uspokojila muj odechovy cas, ze jsem si ho protahla, takze jsem dneska nic jineho nestihla! :D

26.11.2020 4 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Ja jsem se nasmala, me se to libilo, i kdyz to autorka umi i lepe, presto jsem to opet zhtla za 2 dny.

13.11.2020 5 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Trochu slabsi, vadila mi ta francoustina, protoze ji neumim :D

Lysa ma i lepsi dila. Jsem zvedava na dalsi dil, snad bude lepsi. :)

29.08.2020 4 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Pěkná oddychovka. Garrett, ač je svým způsobem skvělá a vychází ze skutečné postavy, v předchozích dílech mi nepřišla nijak zajímavá, mé sympatie si však získala, bavilo mě to, soucítila jsem s ní, a to se mi často nestává. Chyběla mi tam Pandora, naštěstí tam byl West, který v prvním dílu zpočátku zrovna nezářil , ale jeho vtip byl osvěžující. :-)

12.06.2020 5 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Trochu depresivní, ale humoristický kousek. Záhadou pro mě je, že i když je hlavní postava, no řekněme si to narovinu, tak trochu kráva (hlavně v první části Matka v krizi), a přestože by mě v jiné knize neskutečně sra*a, tady to nějak funguje, vlastně i u jiných titulů této autorky, jsou to krátké příběhy a dobře se čtou. První díl je humornější, ale možná jen proto, že mé děti jsou ještě opravdu dětmi. Každopádně je opět skvěle napsaná, moc se mi líbí zvolená jazyková forma, spojení slov, zvolené věty, přirovnávání, humor apod., nikdy bych neřekla, že by mě mohla upoutat nějaká(ý) česká(ý) spisovatel(ka).

Kluci dospívají, hlavní postava se setkává se starostmi, ale plní si taky svůj sen.

13.04.2020 5 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

Jak zacit.... ?

Nejprve to bylo super, ctive, zajimave...

Kdyz mi zbyvalo docist cca 100 stran, uz jsem byla tak rozcilena, ze jsem chtela ctecku prohodit oknem!

Kdyby to psala zena, verim, ze dej by byl poutavejsi a zajimavejsi az do konce, protoze to uplne blbej napad nebyl. Molly me misty opravdu stvala, zkratka mam radeji zenske role silne a hrde.

Z muzu autor udelal neandrtalce, co mysli jen rozkrokem... skoda.

Docetla jsem to uz pak skoky a byla to cesta "ocistcem," abych se dobrala konce, a to jen abych zakroutila hlavou a rekla si: "konecne za mnou." Konec byl nezajimavy, a vubec jsem z nej byla totalne zklamana.

06.02.2020 2 z 5

Dějiny sebevražd Dějiny sebevražd Martin Monestier

Četla jsem ji už na stredni skole. Velmi zajimava. Uz tehdy jsem kroutila hlavou, za jake hlouposti si lide vzali zivot... a nekdy byli opravdu vynalezavi.

03.02.2020 5 z 5

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Oddechovka, takova "klasicka romantika." Ackoli mam radeji napinavejsi pribeh a predevsim humorne sceny (skadleni), coz tady nenajdete a navic byl pribeh opravdu predvidatelny a nic me neprekvapilo (bratr mi byl jasny uz od pulky knihy, ne-li drive), knizka vynikala originalnim "erotickym zazitkem," zkratka to bylo jine, nez je v techto knihach bezne. Lepsi, nez prvni dil.

27.01.2020 4 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Ani druha cast nezklamala a moc se mi libila.

22.01.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Prumerne dilo, na uklidneni mysli pred spanim, to bylo akorat, zadna extra zapletka, nic nad cim by bylo potreba premyslet.

Trictvrte knihy jsem se vcelku dost nudila, na obratky doslo az po odjezdu Ari, kdy mi to prislo zajimavejsi, kdyz se do toho zamichal jeste, byt velmi kratce, novy pritel Ari, sup, uz byl vlastne konec.

Lehky spoiler:
Jak hovori anotace, kniha je o tom, jak si vse sveruji, nekde asi v pulce, ci za, si to rozdaji, a to delaji prakticky denne, nez Ari odjede na studia. Jeji "posedlost varenim" je spis jen zminujici fakt, nez cokoli jineho (vareni, peceni, necekejte). Na letisti nedostane odpoved od Cartera, jakou si predstavovala, tak se tak trochu urazila...

Na klidny vecer a spanek, klidne dilo, nic extra necekat. Za me lehky podprumer, zachranila to posledni ctvrtina knihy.

08.05.2022 3 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Trosku slabsi v tom ohledu, ze tech neznustek bylo kapku moc, ten konec pred epilogem se mi vic nelibil nez libil, samotny epilog byl krasne jiny, az jsem mela pocit, ze jsem prave nedocetla pribeh, ale vzpominala na dalekou vzpominku.

Slovni prestrelky byly skvele i tady, kdyz opomenu viz shora, i tady jsem se bavila.

20.04.2022 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Tyranie, mizerie, incest, vymyvani mozku nabozenstvim, rivalita, ovladani strachem.

Pripomimalo mi to holokaust i Pribeh sluzebnice soucasne.

Zivot musi byt utrpeni, jinak nepujdete do nebe. Manzelstvi na zemi nefunguje, aby mohlo fungovat na nebi, ale tohle jsem slysela i v kostele jen par let zpet, od te doby jsem ateista jak vysity (co se tyce Boha)...

Silna zena, ktera mela stesti v nestesti, vesmir ji byl naklonen (napr.vzdelani), i kdyz se narodila do tezkeho zivota blaznive sekty.

Fascinujici dilo, i kdyz jsem musela ten zacatek trochu prelouskat.

Cim tezsi osud autorky, tim fascinujici a zajimavejsi pribeh je. Takove pribehy me zajimaji: kdyz ma nekdo takovou odvahu, inspiruje me to a zaroven si uvedomuju, jaky ja zbabelec jsem. Obdivuji silne osobnosti, a to autorka rozhodne je... Vzdyt, jak je tezke treba odejit jen z hloupe prace, kde je clovek nespokojeny...

03.01.2022 5 z 5

...a pak přišlo ráno ...a pak přišlo ráno * antologie

Kazdy si tam asi neco najde. Kratke pribehy, ktere nejdou do hloubky. Pro me byla nejlepsi Myš a hodinář, ta me opravdu zaujala.

17.12.2021 3 z 5

Padlá metropol Padlá metropol Ťia Pching-wa (p)

Napsane je to hezky, ale na me je to moc "politicke/obchodni/muzske"... bichle... jako darek "eroticka kniha" me to nakonec moc nepotesilo :D

05.12.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Jako horska draha, jednou dole a jednou nahore.
Zacatek byl desnej a chtela jsem to odlozit, pak se to zlepsilo o 100 % a pak zase padalo a porad dokola.
Napsane je to pekne, preklad se povedl. Ale nektere situace byly opravdu prestrel a vubec jsem nemohla verit tomu, jak snadno vsechno Milie odpustila - SPOILER: vzdyt ji vyhodil z domu a od rodiny, to jen tak presla? Neverila jsem tomu.

03.12.2021 3 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Kleptomanie a posttraumaticky syndrom... Tohle by nikdo v romantice snad ani necekal.

Pocatecni (nudne) dopisy nic pro me, coz je u tohoto pribehu zcela zasadni, tudiz nehodnotim.

Videla bych tam jen daleko vetsi prostor ke vtipnym momentum, ktery mohla Lisa vyuzit, ale pekne dilo.

Opet narazime na jmeno Westcliff, ja mam dojem, ze si ho autorka zamilovala, bez ohledu na knihu, mam na nej stesti snad vsude. :)

Malem bych zapomnela: Proboha, nedavejte si nikdo hrebicek na tenkou kuzi, hrebicek ROZHODNE nedisponuje chladicim ucinkem... To me vazne dost zarazilo.

14.11.2021 4 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Usmevne, kdyz jsem se tam tak casto videla :D

Pouceni psane pribehovym stylem me bavi, je to ze zivota a spoji to autora se ctenarem. Kapitoly jsou kratke, dobre se ctou.

Clovek se opravdu musi zamyslet nad objednavkou "z vesmiru", kazda takovato kniha o tom hovori a uz to mohu z vlastni zkusenosti i potvrdit. :)

25.08.2021 5 z 5