Luciasek31 Luciasek31 komentáře u knih

Psi nebaletí Psi nebaletí Anna Kemp

Pro dceru velmi oblíbený příběh už několik let. Je to rychlé přečtené, obrázky přesně blízké dětem 1/6 let. Síla příběhu, že nakonec si pes splní svůj sen. Je jedno, že je to pes, je to kluk, rodiče jsou proti. Příležitost přijde a je využita ️.

09.07.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc se mi líbila, rychle se četla, hlavní hrdinka je trochu nesympatická, ale pro mě typická žena, která neví jak dál. Mám ráda tento typ knih.

01.02.2021 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Přečtená za dva večery, děj plynule ubýval. Hlavní hrdinové si nesou svá traumata, která by neměla potkat nikoho.

01.02.2021 5 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Po dlouhé době setkání s detektivem Parkrem a příběh byl napsán velmi poutavě. Náhled, jak se často lidé staví k bezdomovcům a lidem z ulice je opravdu smutný. Kam až může zajít víra, co všechno jsou lidé schopni udělat ve prospěch svého Boha.

26.01.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Úplně jsem se ponořila do téhle pohádky, tak moc jsem si užívala ty kouzla a magii! Je to tak krásné si přečíst něco neuvěřitelného, spalujícího a syrového.

03.12.2020 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Kniha krásně ubíhá, cestování časem je prostě úžasné téma. Hlavní hrdinka vše zvládá s hravostí.

02.12.2020 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Kniha se výborně čte, že začátku si člověk není jistý, jestli tam trochu není duchařiny. Udržuje čtenáře v napětí a konec je vážně dobrý.

31.10.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Poutavý příběh, bravurně napsaný.

19.07.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Hlavní téma knihy je domácí násilí z různých pohledů. Kam až je muž zajít ve vzteku nebo afektu? Příběh je prolíná mezi mládím a dospělostí Lily, která zažila domácí násilí u jejího otce a nechápala matku, proč nikdy neodešla. Sama se zamilovává do muže se kterým je jí krásně. Je hodný, milující, vášnivý a cítí se šťastná po jeho boku. Dělá hodně náročné zaměstnání a má za sebou psychické trauma z dětství, které se na něm podepsalo. Bohužel se někdy neovládne a ublíží Lily. Zkoušejí na tom společně pracovat, ale bohužel se to zopakuje.
Velmi syrový román.

19.07.2020 5 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Neuvěřitelně poutavé povídky, které vás zavedou na ostrov u Dánska. Obyčejné příběhy lidí, které se vyprávějí z generace na generaci. Jsou napsané s něhou a láskou k tamním obyvatelům.

19.07.2020 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Dvě roviny příběhu, které směřují ke spojení. Příběh dětství Elin a příběh zralé, úspěšné Elin. Jak moc nás ovlivní naše dětství? Jak dlouho dokážeme lhát ostatním a vlastně i sama sobě? Příběh jde opravdu až do nitra hlavní hrdinky.

25.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o ženách jedné rodiny za druhé světové války.

16.02.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Milostný román, který probíhá ve dvou časových linkách. Síla lásky a překážky doby. Nádherné čtivo.

14.02.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Právě dočteno.
Kniha, která vás donutí přemýšlet a aplikovat si to do reálného života. Znám vlastně vůbec sebe, ostatní? Přítel je rodina, kterou si sám vybereš. Dokáže však přestat křest ohněm? Dokáže vaše dítě udělat něco krutého, když jste ho vychovali vy?
Doporučuji.

03.02.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Velmi napínavé drama o novinářce, která se dostane k starému nevyřešenému případu. Je to jako puzzle, které do sebe postupně zapadá

03.02.2020 5 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Kniha má docela zajímavý děj, hlavní hrdinka je trochu trhlá, ale celkem jí to vychází. Takové průměrné oddechové čtení.

04.01.2020 2 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Neuvěřitelně spletitý příběh o síle hlavní hrdinky a celém Irsku. Nádherně se to četlo a neskutečně mě to vtáhlo do děje. Nejednou jsem plakala a smála se, prostě úžasné.

21.03.2019 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Úžasně čtivá kniha s mnoha zvraty. Autorka neustále drží čtenáře napjatého a postupně rozplétá vrstvitý příběh. Nyní je v top ten ????

01.03.2019 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Zajímavá myšlenka inkarnace, ale myslím si, ze nebyl úplně využít potenciál tohoto tématu.

26.10.2016 3 z 5

Berlíňanka Berlíňanka Veronika Jonášová

Pokud vás zajímá životní styl a tempo v Berlíně, tuhle knihu si nenechte ujít.

26.10.2016 4 z 5