lucia0482 lucia0482 komentáře u knih

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Zo začiatku sa kniha čítala pomaly, tak som ju odložila. Na druhý deň som ju prečítala celú, nechcela som ju odložiť skôr,ako ju dočítam. Príbeh nás vracia do minulosti a postupne odkrýva príbeh dievčaťa, ktoré obvinili z vraždy kamarátky. Nechýbajú duchovia, celkom prekvapivé odhalenia i napätie. Nie je to úplne strašidelné, no kniha je dobre napísaná.

19.02.2023 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Všetko začalo výborne a od prvých stránok sa dá očakávať, čo príde. Hlavný hrdina bojujúci so svojími démonmi a mestom mi bol v konečnom dôsledku sympatický, na rozdiel od jeho ženy. Koniec bol však trochu sklamaním, dalo sa to roztočiť vo veľkom. Napriek tomu to bolo dobré čítanie a skôr by to bola dobrá poviedka, kratšia, s rýchlejším sledom udalostí.

24.11.2021 3 z 5

Veci, ktoré v nás ostanú navždy Veci, ktoré v nás ostanú navždy Lucy Score

Už dávno som si tak nepriala,aby mala romantická kniha viac strán a to píšem ako milovník hororov a poriadneho napätia. Veci, ktoré v nás ostanú navždy je trochu objemnejšia, no keď raz čítate Kinga, tak toľkoto strán až tak veľa nie je.

Keď som ju v piatok začala čítať, vedela som,že to bude parádna jazda. Dnes som si priala,aby tá jazda neskončila. Smiala som sa,plakala som, dúfala som. V tých riadkoch som našla veľa životnej pravdy.

Knox je sexy zlý chlapec, Naomi pekná, inteligentná a vždy vzorná žena, ktorá práve ušla spred oltára, ukradli jej auto, nemá mobil a jej nepodarené dvojča jej zanechala svoju dcéru tesne predtým,ako zmizla. Naomi práve vybuchlo všetko možné, Knox jej neskutočne lezie na nervy a mestečko Knockemout ju považuje za tej sestru Tinu. Ako to už v živote chodí, žiadna kaša sa neje taká horúca a Naomi začne napriek všetkým problémom žiť konečne tak,ako by chcela. A Knox jej s tým veľmi pomáha. Konečne môže myslieť aj na seba, nielen na to,že pomôže všetkým naokolo.

Táto kniha je dokonalá. Vtipná,svieža, romantická i dramatická. Knockemout je miesto,ktoré je príliš malé na to,aby sa v ňom niekto anonymne stratil,no keď si v ňom Naomi nájde svoje miesto, nájde aj plno dobrých priateľov. Dej krásne plynie, dialógy sú humorné, nechýba štipka erotiky,veľa lásky a všetkého pekného, čo človeka naplní šťastím.

Táto kniha je o tom,čo pozná mnoho ľudí - o strachu zo straty lásky. O tom,že pre ňu nedokážeme byť dosť dobrí. Po hej prečítaní však zarezonuje to najdôležitejšie - láska nad strachom zo straty milovaného vyhrá. Je silnejšia a mocnejšia a milovať niekoho je to najväčšie šťastie. Každý má v sebe jazvy minulosti a musí nájsť toho, kto mu ich pobozká a prijme ich ako svoje. Je to vlastne úplne prosté, no pritom ťažké.

Milujem Knockemout, milujem Naomi, Waylay,Knoxa a všetkých tých úžasných silných ľudí, ktorí si tam žili svoje životy. Už sa teším,keď si ju prečítam opäť. Viem, že šťastné konce nepatria len rozprávkam, ale treba si na ne počkať.

13.08.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Konečne som sa dočkala! Už som si myslela,že okrem Ducha domu Ashburnů ma žiaden strašidelný dom nenadchne, ale stalo sa. A som ozaj spokojná.

Dům tajemných stínů je rozdelený na dve časti a obe sú výborné. Napínavé, strašidelné, plné zvratov. Číta sa vynikajúco, za dva dni som ju prečítala. Každou ďalšou stránkou rástla moja zvedavosť,čo bude so Sophie a Josephom.

Azda jediné mínus je ten umelý milostný príbeh ako z červenej knižnice. Páčilo sa mi,ako sa zbližujú, ale červenania sa tam bolo až príliš. Napriek tomu dávam plný počet hviezdičiek, už dlho ma kniha tak veľmi nepohltila.

25.06.2023 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Horory čítam rada, odkedy mi učaroval Stephen King a to už bude nejaký ten rôčik. Kill Creek som začala čítať s veľkým nadšením, no rýchlo opadlo. Kniha sa veľmi vlečie, miestami ma nudila. Postavy mi neprišli výrazné ani zvlášť zaujímavé. Našli sa síce nejaké strašidelné okamihy, ale veľa ich nebolo. Koniec bol trochu hororový, aj keď niečo podobné sa očakávať dalo. Knihu som čítala dlhšie,ako som čakala, lebo keď ma to nebavilo, odložila som ju. Čakala som viac.

05.04.2023 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Hospodyně je zaujímavá kniha. Musím povedať, že na prvý pohľad som nečakala nič prevratné, no začítala som sa do nej s úplnou ľahkosťou. Postupne,ako sa odkrýval príbeh Claire i Hanny, som jednu ľutovala a druhej verila. Claire mi prišla ako pomstychtivý stroskotanec a Hanna ako obeť.

Lenže potom,ako dej plynul, mi Claire prestala liezť na nervy. Chápala som,že túži po pomste, ale Hanna bola voči nej úprimná a otvorená, čo pre svoju zaslepenosť nevidela. Potom sa na scéne objavil Hannin denník, ktorý ma trochu zmiatol. A rozuzlenie bolo tak nečakané,že som knihu dočítala so zatajeným dychom. Je pravda,že to nie je majstrovské dielo, ale číta sa ľahko, chcete vedieť,čo bude ďalej. A nakoniec nenávidíte niekoho úplne iného ako Claire.

21.03.2023 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Stephen King je môj najobľúbenejší autor, a preto som tento komiks musela mať. A hoci dovtedy som komiksy nečítala, celkom ma to chytilo. Príbeh o upíroch nemôže sklamať, aj keď občas som bola stratená v deji. Americký upír bol príjemným osviežením, za večer ho máte prečítaného a myslím si, že nudiť sa nebudete. Upíri sú klasika, ktorá neomrzí.

15.03.2023 4 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Kniha sa čítala dobre, od prvej po poslednú stránku. Potrebovala som na ňu dva večery a neľutujem,že som po nej siahla.

Po prečítaní The Blackstone Chronicles som sa na ďalšie knihy autora tešila. Jeho štýl mi veľmi vyhovuje, nenudí ma a vie prekvapiť. Trest pro hříšné je o náboženskom fanatizme, samovraždách mladých dievčat,dusivej atmosfére a psychológii. Nevedela som,čo čakať a možno som chcela trochu zaujímavejší záver,no kniha stojí za prečítanie. Nenudila ma,držala ma v napätí a teším sa na ďalšie knihy Johna Saula.

21.02.2023 4 z 5

Veci, ktoré tajíme pred svetom Veci, ktoré tajíme pred svetom Lucy Score

Každý máme svoje Veci, ktoré tajíme pred svetom.

Keď som dočítala prvý diel tejto série, bola som nadšená. Príbeh Naomi a Knoxa bol skrátka nádherný, a preto som sa veľmi tešila na druhý diel a tretí snáď príde čoskoro. Mestečko Knockemout ma opäť vtiahlo do zaujímavého deja.

Nash Morgan, náčelník polície a Knoxov brat sa po streľbe zotavuje fyzicky,no psychicky mu to príliš nejde. Depresia, návaly úzkosti, smútok. Keď sa k vedľa neho nasťahuje krásna a tajomná susedka Lina, Nash šialene túži poznať ju a jej tajomstvá. Muž, ktorý ho postrelil,však stále behá po slobode a Lina má tajomstvo, ktoré by mohlo byť poriadne nebezpečné. Ako to však dopadne,keď dobrý chlapec miluje zlé sexi dievča? A čo sa stane,keď si konečne spomenie na to,kto na neho strieľal a takmer ho zabil?

Milujem Knockemout a jeho obyvateľov. Je to zmes jedinečných postavičiek,vďaka ktorým sa nestihnete nudiť. Každou ďalšou stránkou sa vzťah medzi Nashom a Linou vyvíja a prehlbuje, no stále sa stretávame aj s Knoxom, Naomi, Waylay, Lucianom a Sloane. Veľmi sa mi páči,že sledujeme aj ich životy a lepšie ich poznávame. Aj oni zasa poodhalia niečo zo svojich tajomstiev.

Prvá kniha nasadila latku poriadne vysoko a táto ju nepreskočila. Prvá kniha mi prišla láskavejšia,táto ma bavila trošku menej a prišla mi tvrdšia. Stále je však plná lásky, humoru, priateľstva, pikantnejších scén a ukazuje nám,že keď sa s tajomstvami podelíme, zbavíme sa ťažkého bremena.

Záver je ako poriadna akčná detektívka. Na konci som tak plakala,že som nevidela na slová. Bolo to tak krásne,tak úprimné a tak dojemné, že som nevedela prestať revať. Strašne sa teším na tretí diel s dovtedy si tieto dva prečítam zasa a musím si zohnať aj knihu Na vlásku,lebo Lucy Score to skrátka so slovami vie. Keď kniha zanechá silnú emóciu,viem,že naozaj stála za to. Tento raz to bolo skoro 550 strán,takže opäť vás čaká poriadna jazda.

A aby som nezabudla, kniha je nádherná aj zvonku. Nesúdim podľa obalu, no tento na nákup naláka určite.

20.08.2023 4 z 5

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

Čítať túto knihu v noci nebol dobrý nápad...

Volání mrtvých je prvotina Rebeccy Netley a uznávam,že sa vydarila. Má svoje muchy, no rovnako tak aj svoje prednosti. Kniha navyše dobre vyzerá zvonku aj z vnútra.

V roku 1860 sa mladá Elspeth rozhodla prijať miesto pestúnky na odľahlom škótskom ostrove. Má za sebou ťažké straty, nemá už nikoho z rodiny, a preto potrebuje zmenu. Starať sa má o deväťročné dievčatko Mary, ktorá tiež nemá rodičov, zmizla jej predchádzajúca pestúnka a nedávno zomrel aj jej brat, dvojča. Elspeth rýchlo prichádza na to,že v dome sa deje niečo veľmi zlé a v ohrození života nie je len ona,ale aj Mary. Keď má pocit,že všetko odhalila, prichádza temný zvrat. Treba dodať,že nič nie také, ako to na prvý pohľad vyzeralo.

Musím podotknúť,že kniha sa odohráva dávno, takže tu nie sú žiadne telefóny, sociálne siete ani lietadlá, ktoré by ľudí rýchlo dostali na pevninu. Strach, ktorý na nás dýcha z tých stránok,je ten, ktorý je v človeku zakorenený od nepamäti - strach z neznámeho, smrti, čarodejníc a duchov. Žiadne potoky krvi, iba mrazivý strach. Plíži sa pomaly, cítite ho v kostiach a neviete sa ho zbaviť.

Elspeth aj Mary boli sympatické postavy a páčilo sa mi,ako sa v príbehu vyvíjali. Autorke sa podarilo vykresliť aj tie nesympatické, Greer ani pani Gilliesová nepôsobili vôbec dobre. Záver prekvapil, bol akčný, nečakaný a ukázal mi, ako veľmi som sa v niektorých postavách mýlila.

Na prvotinu paráda. Pravda je,že niekde sa to vlieklo, niekde boli opisy zbytočné, niekde som nechápala,prečo toto robia? Možno by stačilo príbeh rozvinúť aj na menšom počte strán. Na druhej strane, téma privolávania mŕtvych nie je otrepaná, miestami som mala zimomriavky a čítalo sa mi dobre. Akurát v noci som po odložení knihy stále čakala,či nebudem počuť vdovinu píšťalku, ktorá sa mi vkradla aj do sna. Fakt zimomriavky.

Knižka vyšla v preklade tento rok a rozhodne sa zaraďuje k tým lepším,ktoré som od januára prečítala.

08.08.2023 4 z 5

Lekcie z nenávisti Lekcie z nenávisti Martina Monošová

Lekcie z nenávisti sú príjemné letné čítanie. Klasický román pre ženy, nič komplikované, ťažké, len trochu lásky, túžby, vzrušenia. Nechýba ani pomsta,ale je oprávnená a pochopiteľná. Jediné mínus je rýchly koniec, kde sa síce všetko vysvetlí,ale pár strán by sa ešte hodilo.

01.07.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Začalo to dosť dobre. Neprekážalo mi,že tam zasa nie je žiadne zviera ani viacero postáv. Čítalo sa to dobre,aj keď dej sa občas veľmi ťahal a nezaujímalo ma, akú burinu zrovna Guy vytrháva. Páčilo sa mi,ako sa prepletá súčasnosť s minulosťou Thomasa a jeho úbohej rodiny, hoci to vlastne boli len sny hlavného hrdinu. Tešila som sa,že konečne ďalší dobrý diel. A potom to prišlo. Thomas a jeho rodina prišli o život vďaka psychopatke, ktorá s nimi žila v jednom dome a nevedeli o tom? A ten nekonečný koniec, kde som občas nerozumela tomu,prečo sa to celé ešte naťahuje, bol strašný. Klincom do rakvy je zabitie ducha, ktorý toho dokázal podozrivo veľa. Sklamanie prišlo v druhej polovici knihy a celkom ľutujem čas, ktorý som jej venovala.

14.06.2023 2 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

O tom,že Darcy píše svoje knihy ako cez kopirák,nie je pochýb. V podstate by mi to ani nevadilo, keď je každý príbeh iný. Stále mám pocit,že od knihy ku knihe je to však horšie. Mara mi tak neskutočne dokázala liezť na nervy,že som chcela párkrát hodiť knihu von oknom. Jej posadnutosť ostať v dome, kde vytrvalo popierala existenciu ducha, bola nepochopiteľná a obdivovala som Neila,že ju znášal a ešte jej aj vyznával lásku. Popis strašidelných okamihov bol o niečo lepší ako v predchádzajúcich knihách, ale inak nič moc. A to, že tu nebol hrdinský kocúr, ktorý by vyháňal duchov, je ďalšie mínus. Nevzdávam to a čakám na dobrý diel strašidelných domov.

12.06.2023 3 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Pravdu povediac, neviem,či by som po takejto knihe siahla, pokiaľ by som ju nedostala. Musím však povedať, že sa číta veľmi ľahko a jednotlivé postavy sa mi páčia. Koniec bol pre mňa prekvapením a napriek tomu,že takéto knihy veľmi nečítam,sa už teším na pokračovanie.

26.05.2023 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Ach jo, prišlo mi to ako príšerná zlátanina o šialenej ženskej a duchoch. Tie dve deti mi boli sympatické, veľmi som im fandila a páčilo sa mi,ako spolu držali. No to je asi tak všetko. Veľmi som sa na knihy od Darcy Coates tešila, ale po prečítaní troch mám zatiaľ veľmi zmiešané pocity. Čakala som niečo lepšie. Uvidíme, či sa toho dočkám.

17.05.2023 3 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Mrtvý na pláži je príjemne plynúca detektívka, ktorá sa číta celkom dobre. Dej je nenáročný, nie sú tu žiadne veľké zvraty a koniec je asi jediným akčným kúskom. Postavy sú také nemastné neslané, nedá sa povedať,že by mi niektorá prirástla k srdcu. Kniha sa číta ľahko, rýchlo. Stojí za prečítanie,aj keď som čakala trochu veľkolepejší záver.

29.04.2023 4 z 5

Draculov hosť a iné príbehy Draculov hosť a iné príbehy Bram Stoker

Problémom väčšiny zbierok poviedok je v tom, že nie všetky poviedky sú dobré. Kým niektoré sú skvelé, iné priemerné,ďalšie podpriemerné. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.
Dracula je moja obľúbená kniha a tak som sa tešila na túto knihu. Žiaľ, prišlo sklamanie, pretože poviedky sú tematicky zaujímavé, ale to je asi všetko. Chýba mi svižnosť, energia, ktorá ide z Draculu, strach a okamih prekvapenia. Nie je to to, čo som čakala, no uznávam, že pár príbehov za prečítanie rozhodne stojí.

16.04.2023 3 z 5

Múmia Múmia Barbara Steiner

Opäť jedna dobrá kniha pre násťročných, ktorí obľubujú napätie a hľadanie odpovedí. Opäť jedna chuťovka,ku ktorej som sa dostala na strednej škole a počas letných prázdnin som si ju prečítala. Rozhodne je skvelá aj na letné dovolenky,je to malá útla knižka, ktorú si deti ľahko vezmú do ruksaku.

14.03.2023 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Musím povedať,že z tejto knihy mam veľmi zmiešané pocity. Páčila sa mi zápletka, napätia tu bolo až až. Začiatok ma veľmi nebavil, potom sa však dej pekne rozbehol. Hlavná hrdinka mi neskutočne liezla na nervy, nevedela som sa s ňou zžiť a od konca som čakala trochu viac. Kniha ako taká nebola zlá, zhltla som ju za dva večery, avšak čakala som viac

11.03.2023 3 z 5

Noční můra Noční můra John Saul

Toto bola posledná kniha od Johna Saula, ktorá ma čakala. Po knihe Nemilovaní som bola pripravená na ďalšie famózne čítanie,ale ostala som trochu sklamaná. Začiatok knihy sa mi dosť vliekol a chvíľu mi trvalo, kým ma dej oslovil. Napokon sa z toho vykľulo celkom dobré psycho a koniec ma dosť prekvapil. Nie je to pre mňa to najlepšie od Johna Saula,no stojí to za prečítanie.

07.03.2023 4 z 5