lucakuca lucakuca komentáře u knih

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Osud je ale vtipálek, až to vhání slzy do očí.
Čtivé.
Drsnější romantika psaná životem.

21.10.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Peklo v nejčistší formě.

02.06.2022 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

(SPOILER) Olivier je gentleman. Je tak úžasný, že i bachaři s ním jednají s respektem, a že zabil a zohavil 7 lidí? Ale kdeže, justiční omyl.
Cože? Někdo se za mně vydává? Fušeřina!
Dobrej tým normálních detektivů, hnusavý zabiják, v jedné chvíli řeší tři případy. Všichni unaveni, vyčerpaní. Psáno tak přesvědčivě, že jsem na kafe chodila s celým týmem. :-)
Ze začátku jsem byla trošku smutná, že mi to připomínalo hned dvě knihy:
Zmínka o třech opicích - před pár měsíci dočtená Čtvrtá opice.
Probírá se porota - před týdnem jsem dočetla Kurátora... Jsem si říkala neeeeee.
Ale opravdu ne, to že je téma podobné, vážně není stejné.

04.05.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

"Nebyla ta tvoje dcera včera menší? O dost menší?"
"Tohle je moje další dcera."
"Aha, tak proto."
"A ty si říkáš detektiv?"
Humorná detektivka s dětmi po boku, na krku, na hlavě a všude možně...

13.04.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

A já jsem spokojená! Čtivé, napínavé (tak kudla kdooooooooo) a zajímavé!
Všem jsem dala pro dnešní den vale (v práci jsem tělem byla, doma něco navařila) a hupky dupky do pelíšku se svým novým knižním kamarádem.
A to byla jízda! Tady vlastně nejde o vinu "kdo že to", ale jak se ke všemu postaví další skorohlavni hrdinka. A ta se teda postavila :-)

25.01.2022 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

No co to, jako tohle teda ne! Nebo jo?
Vedlejší postavy tentokráte dobře převálcovaly Luca a Avu.
Overbecková a Lively, Natasha a i ta patoložka měla něco do sebe - takoví držáci humoru.
Poetický konec? Ale no tak... Vždyť je to drzá Ava a sexy prdeláč Luc.

25.07.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Úžasný příběh. Obálka tomu spíše ubližuje, není to prvoplánovaná eroťárna, je to hlubší, mnohem hlubší... Shrnula bych knihu do této věty - bolest je nevyhnutelná, utrpení je volitelný....

21.03.2021 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Jak píše sám autor skromně o knize svého kolegy, úplně to sedí k Rychlopalbě: "... dá se jedině pokleknout a bušit pleší o zem." Fajnové čtení :-)

13.12.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Spokojená. Moc. Hezoun, slizák a sympaťačka. Co víc chtít???? Čtivé, napínavé, zblajznuté na posezení a těším se na druhý nášup! Šup sem s tím! Takové reálné, zločiny se dějí a kupí se na sebe, nečekají ve frontě na vyřešení...

05.04.2020 5 z 5

Později Později Stephen King

Teda zase jiné! Sladkokruté.
Kolik osobností v sobě máš, že co dílo to originál!
Bavila jsem se.

18.10.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Paráda!
Andrewa prostě žeru!
Vždycky vymyslí originální hrdinku/hrdinu a neméně famózní zápletku. A fakt mu to teda jde.

30.04.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Beztak autor napsal najednou 1500 stránek a pak to někde roztrhl na tři podobně tlusté díly, aby kniha čtenáře neudusila a vydělal víc kačáků :-). Perfektní propracovanost celé série. Smekám a klaním se!

První dva díly byly excelentní, druhý byl vynikající.

06.04.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Jo to bylo dobrý! Znáš to o tom koni a dentální hygieně? Presneeeeeee.
Nad obálkou jsem protahovala obličej a říkala si: "Neeee, to bude další hokejista a další fanynka.... " pak jsem si uvědomila toho koně a teda začala jsem číst.
A nakonec Lponec i Japonec, fakt jsem se bavila :-) vtípky, doják, erotika, no mňamka :-) vážené romantičky.
Nijak přeslazené, dobře čtivé.

14.08.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

To bylo asi hezký.... Když jsem dočetla, koukám zmateně, že jsem dočetla. Nečekaný skvost. Jemné, čtivé, detektivní, romantické i nenásilně vzdělávací (tušil tu někdo o tom dekretu, kterým musela zasáhnout Marie Terezie, kvůli ...?). Od všeho trochu a příběh je na světě.

01.05.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Josie mě bavila :-). Příběh byl dobře jiný. Suspendovaná, na placené dovolené, se může zbřídit. Malé město, kde se nic neděje, najednou postihuje jeden lukrativnější případ za druhým a nikdo nechce její pomoc! V ní to tak opravdově vře! Jak kdybych ji měla celou dobu za krkem a cítila, jak je festovně nas... :-)

20.03.2021 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Zase jsem byla uchvácena!
Zase jiné!
Zase napínavé!
Zase poslední stránka, co vyrazí dech!
Zase si mě autorka povodila jako loutku!
Zase jsem ji na všechno skočila a
uvěřila!
Zase indicie jako kráva a já tupěna je neviděla!
Zase! :-)

24.03.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Kniha je drsná, smutná, téma úžasně zpracované a název sedl jako řemen na zlobivou prdel.
Geniální zakončení série.
Konec je úžasně vymyšlen, že každý si tam najde to své, podle svého naturelu, a s tím knihu ukončí. Jsem za tento typ konce moc ráda. A moje optimistická povaha v tom vidí to dobré, že konečně...
Samozřejmě proběhli žhavé diskuse v práci: "Tak jako jak to teda je? Je jako jo nebo jako ne? :-)

30.11.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

klekám, při tom hekám a hlavně smekám a toužím číst další takové skvosty!!!

30.08.2023 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Ženský!!!!!
To byla tak vtipná, jiskřivá, dráždivá a vášnivá eroromantika!!!
Božínku, takhle si představuji pravé letní čtení.
Jasný, všechno je jasný od 2.kapitoly, ale vem to buřt a nech se unášet touhle srandou.

13.08.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Pozor pozor!
Jak se zahřát bez kapky punče a beze dřeva? No přečti si ducha vánoček! To tě zahřeje!
Perfektní vánoční příběh! Lehký, nadýchaný, třpytivý, laskavý, voňavý a dojímací. Vše, co k vánocům patří.
Láska.

22.12.2022 5 z 5