Luc.i Luc.i komentáře u knih

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Ta knížka byla boží!! Vánoční, milá, oddechová vtipná. Dostala jsem co jsem čekala. Obálka je krásná a příběh jsem si moc užila. Bylo to hodně předvídatelné a šlo by to napsat líp ale nápad byl originální. Postavy byly fajn, hrozně jsem si užívala ty rodinné vztahy. Bylo to vtipný že jsem se u toho smála a celkově to bylo fakt příjemný. Už se těším až to budu příští rok číst po dnech jak se odehrává děj. Sice jsem ji četla až po štědrém dnů ale to mi vůbec nevadilo, je to skvěle vánoční. Postavy byly všechny hrozně fajn a oblíbila jsem si je. Soph nejednala buď,coy tak jak bych chtěla ale stejně ji mám jako hrdinku ráda a Olivia je skvělá.
Super knížka celkem 5/5* za milej oddychovej romantickej vánoční příběh.
PS: OBSAHUJE SPOILERY!!!
Wes byl od začátku nejlepší a ikdyž byly některý rande skvěly tak Wes je prostě top. Hrozně se mi líbil nápad s párty ošklivých svetrů. Na konci jsem teda čekala že babička vybere Wese a myslím že by se mi to líbilo o malinko víc ale stejně super.

29.12.2020 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Začala jsem to číst s tím že jsem nevěděla co čekat. Ty první asi dva nebo tři příběhy byly krásné, to jsem si říkala že to bude skvělá knížka, bohužel ty další byly nic moc. Jsou to takové pohádky pro starší ale je to tak hezky napsané. To ani nemluvím o designu, ty obrázky jsem si zamilovala... Celkem tak 4/5*

06.12.2020 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Podle hodnocení tady jsem moc nečekala, ale mě se kniha fakt líbila. Nebylo to sice nic přelomového ale to prostředí jsem si zamilovala. Líbili se mi i postavy a to poselství které knížka měla. Bylo to dost surové a krvavé ale bylo to podané jako YA takže v pohodě. Chvílemi to nedávali největší smysl ale ta mě dobrá knížka. 4/5*

18.11.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Asi jsem měla moc vysoká očekávání. ... Samotný příběh se mi poměrně líbil ale obě hlavní postavy - Sofie i Liv- mi byly nesympatické. Často jsem se pozastavovala nad jejich chováním , hlavně teda ke konci knížky jak se chovala Liv a jak se rozhodovala mi přišlo hrozně nepřirozené. Celkově 3/5*. Byla to moje první knížka od autorky ale myslím že někdy ještě některou zkusím

15.09.2020 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Taková průměrná oddychová romantika. Od knížky jsem moc nečekala a vlastně mě ani nenadchla ani nezklamala. Příběh byl čtivý ale postavy občas jednaly úplně nelogicky. Občas jsem se teda i smála protože některé situace neměly chybu. Ze začátku mě štval víc Garrick a na konci zase Bliss. Ale jinak dobrá knížka 3/5*
PS:Vážně nechápu proč Garrick říkal Bliss lásko když se znali ani ne den. ....

31.08.2020 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Takhle knížka mohla být delší. Jelikož mám Čtyřku ráda (ale kdo ne že jo) tak se to hezky četlo a dozvěděla jsem se i něco co v původní triologii nebylo. Akorát mi teda přišlo že občas dělala autorka z hlavního hrdiny nevyrovnanou osobnost nebo nějakýho chudáčka ikdyž tak v předchozích dílech vůbec nevystupoval. Jinak se mi ale knížka líbila a Tobias je pořád stejně boží. 4/5*

30.07.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Super oddechová knížka. Od autorky už jsem četla Po tvém boku, která se mi teda líbila o trošku víc ale stejně jsem si i tuhle knížku užila. Pěkně se to četlo, děj hezky ubíhal a postavy jsem si oblíbila 4/5*

12.07.2020 4 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Knížku jsem přečetla za odpoledne takže o čtivosti nepochybuju. Knížka se četla skvěle občas jsem se usmívala ale taky jsem měla slzy v očích. Těžké téma autorka velmi citlivě zpracovala. Líbilo se mi to spojení s fyzikou. Kniha má hezký název který mě zaujal a nádhernou obálku. Krásná knížka s důležitou myšlenkou a sympatickými postavami. 5/5*
PS: Myslím že by nemusel být špatný druhý díl protože je tam dost neuzavřených témat.

14.06.2020 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Skvělá knížka. Už jsem viděla několikrát film který mám moc ráda. Knížka nezklamala , oproti filmu tam jsou nějaké rozdíly ale nevadilo mi to. Cirkusové prostředí se mi líbilo i když chvíli mi při představě ze to byla pravda bylo nepříjemně.
Celkem 4/5* , jsem ale ráda že jsem ji četla jen konec mě neoslovil

19.05.2020 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Vůbec jsem nemohla přestat. Z filmů jsem si dej trhu pamatovala ale no mi nevadilo a jako knížka je to naprosto skvělý. Těším se na další díl. ...

12.02.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Uf to bylo něco. Musím se přiznat že tenhle žánr nečtu a tak jsem se toho trochu bála co mám čekat ale líbilo se mi to a to hodně. Začátek naprosto skvělej ale konec mě teda celkem zklamal. Co se mi líbilo byly různé pohledy na začátku nesouvisejících postav

4 hvězdičky za ten konec ale kdyby mě tak nebavil ten styl dám míň...

23.01.2020 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Moc jsem knížce nefandila ale mile mě překvapila. Moc se mi líbily citace z Danteho. Příběh mě bavil a John byl super. Další díly bych se přečetla protože pokračování bude určitě taky dobrý, bohužel u nás v knihovně nejsou ale časem asi seženu. Líbilo se mi taky propojení s mytologií. ..

01.01.2020 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásná knížka, myslím že se k ní ještě někdy vrátím. ..
Příběh byl moc hezkej a Daxe jsem si hned zamilovala ale uvítala bych tam o ne trošku víc informací ale jinak moc hezký a nápaditý

09.10.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem po shlédnutí filmů, takže jsem věděla jak bude děj pokračovat, ale stejně mě to hrozně bavilo.. A musím uznat že knížky jsou MNOHEM LEPŠÍ než filmy.

25.08.2019 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

(SPOILER) Knížku jsem si půjčila ikdyž jsem trochu váhala protože jsem si nebyla jistá jak se mi bude číst o vlastně malých holkách.
Někde jsem u knížky viděla označení middle-grate ale rozhodně to není knížka jen pro děti. Ty toho asi pochopí trochu míň ale mě bylo chvílemi úplně špatně,co ty holky musely zažívat.
Líbila se mi i druhá dějová linie ikdyž mi od začátku bylo celkem jasné jak se spojí .
Začátek se mi líbil fakt hodně. Celý to ohledně výbuchu a následná manipulace, zatajování, bezmoc ,strach.bylo to fakt hezky napsané a věřím tomu že podobných příběhu se stala spousta.
Ne že by se mi nelíbil život holek v Leningradě, jen jsem prostě čekala víc o elektrárně ikdyž ani sama nevím co bych víc chtěla.
Jak se dívky spřátelily bylo hezké. Oksany mi bylo hodně líto. Její máma fakt hrozná, nechápu jak se takhle mohla chovat k vlastnímu dítěti. U djádi Borise jsem si hned vzpomněla na pelíšky....
Trochu mi chybělo co se stalo s manželem babulji, na to jsem celou dobu tak jako čekala a nic se nedělo....
Celkem dávám 3,5/5*

02.02.2022 3 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Tohle bylo naprosto šílený!
Hrozně mě to bavilo, smála jsem se u toho nahlas. Bylo to absurdní, nereálné, roztomilé. Bylo to prostě skvělý.
Luca je skvělý hlavní hrdina, Dominik a jeho líbání mrtvýho bezdomovce taky skvělý. Trochu mě mrzí že jsem nečetla před tímhle Muffin a koláčky ale už se na to chystám protože chci číst o Danielovi a Kitovi.
Samozřejmě Luca se choval úplně bláznive a vůbec se nedivím že se o něj všichni báli ale stejně to bylo fakt boží.

Celkem 5/5*

22.01.2022 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Já knížky Leigh Bardugo prostě miluju. Nejen že skvěle píše YA fantasy ale tahle knížka je úplně jiný žánr a taky je skvělá!

Úplně jsem nevěděla co od knížky čekat a vlastně mě tam pár věcí dost překvapilo.

Vybrat si jako prostředí jednu z nejznámějších univerzit na světě byl podle mě hodně dobrý tah. Líbilo se mi to prostředí utajované části Yale.

Musím teda říct že jsem byla trochu zmatená a chvíli mi trvalo než jsem se začala orientovat ve všech spolcích a tak . Jak jich tam bylo osm tak jsem vůbec nevěděla co je co.

Líbí se mi přehled spolků ikdyž bych ho klidně dala za začátek knížky za mapu (jo, přesně tak jak to má šest vran). Mapu v knížce vždycky uvítám a musím přiznat že jsem se do ní občas i dívala.

Postavy se mi líbily. Alex je super, jo občas se chová trochu na facku ale kdo ne. Darlington je zlatíčko a já POTŘEBUJU DRUHEJ DÍL!

Líbilo se mi protínání více časových linií a o zapojení šedých (hlavně ženicha a jeho příběhu ale vlastně o všech ostatních šedých které Alex potkávala.

Chvílemi tam na mě bylo možná až moc šedých a na konci se došlo k tomu že vlastně můžou úplně za všechno.....

"Pachatele" toho všeho jsem sice odhadla celkem brzo ale nechtělo se mi tomu moc věřit.

Devátý spolek je super knížka, je to jiný žánr než běžné čtu ale to mi vůbec nevadilo. Fakt se těším na druhý díl ( a všechny další) protože potřebuju vědět co bude dál. Konec byl celkem cliffhanger....
Celkem 4/5*

10.07.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Čarodějnice mě většinou z nadpřirozených bytostí zajímají nejmíň ale tahle knížka je skvělá!

Jasně hlavní linka trochu připomíná příběh Niny a Matthiase od Leigh Bardugo, ale když je to dobrej příběh tak proč ne.

Postavy jsou skvělý, Lou I Reida jsem si hned zamilovala. Oba jsou úžasný a spolu ještě víc. Bylo celkem jasný jak se jejich vztah bude vyvíjet ale i tak jsem si to děsně užila.

Je teda pravda, že jsem čekala, že se manželi stanou úplně jinak ale tohle bylo skvělý a pro mě neokoukaný a nový.

Nejhorší postava je Jean Luc , chápu že je to tak asi napsaný naschvál ale on je fakt příšernej a hodně mě vytáčí, vlastně nevím proč se s ním Reid kamarádí.

Magický systém se mi líbí, ikdyž mi chvilku trvalo než jsem se do toho dostala. Konec byl napínavý a většinu věcí jsem nečekala.

Je super,jak se tam během knížky všechno propojilo!

Knížka je úžasně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout a těšila jsem se co bude dál. Ze začátku mě tam trochu rozptylovala ta sprostá slova, pak jsem si ale zvykla a bez toho by to nebylo ono. Miluju jak byl Reid ze začátku nervózní z Lou prostorekosti a celkově každá narážka na prsatou Lidku me rozesměje.

Mám ke knížce sice pár výhrad ale nic vážného, celkově jsem si to užila. Jak děj, tak postavy, tak dialogy. Knížka je to skvělá a těším se na pokračování. Celkem 5/5*

27.06.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

(SPOILER) Možná to bude tím, že jsem knížku četla hned po druhém dílu, takže už jsem byla na postavy zvykla ale přišlo mi že tady Lara Jean byla ze všech třech dílů nejsnesitelnější. Opět se to hezky četlo, bavilo mě to, zasmála jsem se chvílemi to bylo trochu vážnější.
Bohužel nás Lara Jean pořád nepřestala "otravovat " s tim že ještě s nikym nespala a opakovala to sna na každý druhý stránce. Trochu mě vlastně i překvapilo ze za celou triologii k ničemu nedošlo. ..
Samozřejmě mi bylo od začátku jasný že nakonec bude s Peterem, ale stejně mám nejradši Johna Ambrose McClarena. Prostě ten večírek ze čtyřicátých let ve druhým díle je nejvíc.
Když se na konci Lara Jean s Peterem rozešla tak jsem byla překvapena, ale nadšená každopádně mě dost naštvalo když se k sobě vrátili "protože nejsou jako všichni ostatní ". Taky mě trochu mrzí že to bylo ukončeno takhle narychlo klidne bych snesla ještě nějakej skok třeba o pul roku nebo tak něco.

Knížka a celá série se mi líbili ale asi už to nepotřebuju číst znova, bylo to fajn a možná někdy kouknu i na filmy.
Celkem 4/5* Dobrý zakončení triologie

02.04.2021 4 z 5

Mrazivá kletba Mrazivá kletba Jen Calonita

Už jsem pár reteligů četla a tenhle byl celkem odlišný, protože se hodně podobal předloze. Děj byl sice jinačí ale jinak tam byly vlastně scény i repliky jako z filmu. Někdy se dána scéna lišila pouze sestrou která v ní byla a to mi přišlo hodně zajímavý a hodně dobrý. Jinak se mi líbilo jak to bylo vymýšlené a hezky se to četlo, ale nic mě tam úplně nepřekvapilo a nebyl to žádný wow zážitek prostě taková příjemná průměrná knížka. Hodně mi tam teda vadili gramatické chyby a překlepy kterých tam bylo hodně. Někdy by i stačilo kdyby si k překladu pustili film. ... (a taky tam v mojí nejoblíbenější scéně z filmu s Oukenem místo opalovací krém bylo sluneční krem a co to vlastně je)
Dobrá knížka ale znovu si ji nepřečtu 3/5*

21.03.2021 3 z 5