Lotka Online Lotka komentáře u knih

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Nebyl to špatný příběh, ale to tykání v celé knize bylo nepříjemné.

13.02.2019 3 z 5

Nuda a ještě jednou nuda. Nové postavy nezaujmou a je o nich převážná většina děje. Občas se ale objeví vtipná hláška. Vzhledem k předchozím super dílům je toto velké zklamání.

30.11.2018 1 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndzova nejslabší kniha. Četla se velmi dobře, ale příběh byl zhruba od poloviny překombinovaný, že to zkazilo dojem z celé knihy. Stejně tak vztahy mezi hlavními hrdiny jsou až absurdní.

28.11.2018 3 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásné hraní si s jazykem, příběh poutavý pro dítě i dospělého...paní spisovatelka Mornštajnová opravdu umí!

25.09.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

I když autorka píše své knihy jako přes kopírák, jsou to krásné a čtivé příběhy a osudy. Hotýlek nebyl tak dojemný jako Hana, ale i tak jsem si vychutnala každou větu.

28.05.2018 4 z 5

Krásně napsáno, Backman mě vždy dojme.

12.05.2018 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Zatím nejslabší ze série, příběh zdlouhavý a překombinovaný. Soukromý život hlavních hrdinů se ale vyvíjí zajímavě. Tak hurá do další!

25.02.2018 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Na to, jak mám knížky od T. French ráda, tak děj téhle mi připadá poněkud "táhlý". Nikak zvlášť napínavá mi kniha nepřipadala.

16.01.2018 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Výborná napínavá detektivka. Vyšetřování má spád a policistka Kim se nám čtenářům zase trochu víc přiblížila.

03.01.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nejlepší se série. Přečteno jedním dechem.

27.12.2017 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

I díky recenzím jsem čekala napínavou a poutavou knihu... a byla to příliš velká očekávání. S ubíhajícím dějem byla kniha víc a víc nudná, až se z ní stala podivná slátanina.

12.11.2017 1 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

České detektivky moc nečtu, ale jsem ráda, že tuto jsem přečetla. Hezky a poutavě napsané, hezky propracované postavy. Spokojenost.

20.10.2017 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Přečtena za jeden večer. Byla jsem dojatá s úsměvem na rtech.

07.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Začátek poměrně zdlouhavý, čekání na zvrat v ději, kdy už se začne něco dalšího dít. Spád knížka nabrala, ale až příliš vyumělkovaný závěr.

20.04.2017 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Slušná detektivka.

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nářečí, dědina, deptající myšlenkové pochody postav...humorné to rozhodně není. Vždycky mě Dvořáková dovede rozhodit, umí totiž psát.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jedna z nejlépe napsaných knih s tímto tématem.

03.05.2020 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Napínavá a docela dobrá detektivka. Vydržím hodně, ale tady nějaké scény byly vykreslovány tak podrobně, až z toho bylo člověku dost zle. To bylo zbytečné.

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Musím uznat, že to bylo naprosto nereálné a některé zločiny naprosto nemožné uskutečnit, ale možná i proto super detektivka.

31.03.2020 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nesedlo mi téma, nepomohlo ani umístění příběhu do Číny. S hlavní hrdinkou to Minier taky nevyhrál a celé jsem to dočetla, protože jsem tomu chtěl dát šanci. Maximálně
2,5* a zklamání.

29.02.2020 2 z 5