loskatos loskatos komentáře u knih

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Skvele napsane, napinave, v nekterych chvilich opravdu jizda. Konec mi prisel troslu klisoidni, nektere aspekty neuveritelne (jak umi Channing strilet), ale celkove perfektni.

18.04.2019 4 z 5

...a zbav nás ode všeho zlého ...a zbav nás ode všeho zlého Claus Cornelius Fischer

Na konci jsem si skoro s prekvapenim uvedomil, jak moc prozivam soukromy zivot hlavniho hrdiny. Na zacatku knihy me jeho liceni spis stvalo. Na druhou stranu, prestoze skvele napsana, detektivni zapletka me nepresvedcila. Jestlize autor zamyslel vynest na svetlo nektere civilizacni "otazky", vznikle tim, jak daleko jsme se jako lidske pleme vyvynuli, tak se mu to koc nepovedlo. Nejvic me nastve, kdyz se pribeh vysvetli za pomoci osob, ktere detektiv zna z osobniho zivota, nahodou a bez jakehokoliv vysetrovani. A to se tady stalo. Trosku to zachranila ta osobni linka...

10.04.2019 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Hodně dlouho jsem nečetl takhle dobře napsanou knížku. Občas se autorovi podaří ve mně vyvolat představu, že se koukám na film. A tady se to povedlo. Sice jsem tam spíš viděl americkou poušť, než australskou, ale ničemu to nevadilo. Těším se na další knížky.

02.04.2019 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

SPOILER: Polovina děje je řízena vidinami slepé - media, které si myslí, že vidí minulost, aby se nakonec ukázalo, že vidí budoucnost. V návaznosti na její vidiny jedná jak novinář (expolda), tak posléze i policie.
Autor si obrovskou berlí (to ani není berlička) vypomůže k závěru, kde svoje chování vysvětlí pachatel v jakémsi dopise nemocné matce hlavního hrdiny.
Do toho se motá nesmysl s opačným číslováním kapitol (které třeba já jako čtenář normálně vůbec nevnímám, nevím, jaké číslo kapitoly čtu, ani jak se jmenuje).
No prostě - dvě hvězdy je maximum, které můžu téhle splácanině dát.
A i přesto, že kniha končí otevřeným koncem, druhý díl číst mě to vůbec neláká.

25.03.2019 2 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Opet skvele napsane, skoro jsem mel chvilemi pocit, ze to autor zazil :) Na konci bylo par veci pritazenych za vlasy, ale co uz... Jdu na dalsi knizku od Koontze.

13.03.2019 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

V ději se postupně přibližuje vyprávění ze dvou kontinentů a z různých časů. Autor paradoxně dle mého lépe zvládá rozkreslit postavy a prostředí z New Yorku minulého století než ze současnosti a své domoviny. V knize jsem čekal víc překvapení a napětí, nedostalo se mi ho.
Zkusím další knihu od autora a uvidím...

07.03.2019 3 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.
Na začátku mě fascinovaly dialogy a sarkasmus v nich, připomínalo mi to americkou drsnou školu 70. let. V druhé polovině knihy už to tak výrazné nebylo, ale čtivost se neztratila. Úplný závěr je už trochu přitažený za vlasy, ale ve výsledku do všeho zapadá - něco takového člověk čeká celou knihu :-)
Už se těším na další knížku od tohoto spisovatele.

28.02.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Nadšení některých zdejších komentářů nesdílím, ale bylo to lepší, než předchozí knížka od Miniera. Mrazu ani Kruhu se to nevyrovnalo ani omylem.

27.02.2019 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Pěkně vygradované, uvěřitelné postavy, démon alkohol a stará tajemství. Prolínání dvou časových rovin, které obě spějí k závěrečnému vyústění. Já jsem spokojen a určitě si od autorky přečtu další knížky, až budou přeloženy. S detektivem Charline Lagerovou by měla být ještě jedna a další kniha mimo serii.

19.02.2019 4 z 5

Čtivé. Autor je mi sympatický pro svůj pohled na svět, těším se na přednášku, na kterou jdu.

10.01.2019 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dějový konstrukt je přeplácaný, ale knížka je čtivá, což se dá u tohoto autora předpokládat.
Řemeslně zvládnuté, ale už tomu chybí cit a drive.

10.01.2019 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

Na začátku jsem byl nadšený, ale potenciál pěkně rozepsaného příběhu se zcela nepodařilo autorce využít. Zdá se, že v druhé půlce knihy ztratila invenci a zabývala se už jen psychickými problémy hlavní postavy. Škoda. Ale určitě se podívám na další knihy od autorky.

05.01.2019 4 z 5

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Nadějně rozepsaný příběh, který mě v druhé půlce knihy zklamal. Nehledě na konec, kde se pozornost čitatele obrátí k druhé (třetí) hlavní postavě, a ta první zmizí v ději odmáznutá jedním krátkým vysvětlením.
Dlouhá intermezza s podrobnými popisy motivací a myšlenek zpomalují děj a vysloveně mě rušila.
Co mě naopak bavilo, byly popisy právnického řemesla.
Celkově slušná knížka, přečtu si i další díly.

10.12.2018 3 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Zhruba stejně "napínavé" jako 1. díl. Přesto lepší, než díl 3.

27.11.2018 2 z 5

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Tak tohle byl ještě větší průšvih, než předchozí díly. Ploché dialogy, nezajímavé postavy, vyšetřování nula. Pachatel opět objeven v podstatě náhodou na konci knížky. Spisovatelce by víc slušela červená knihovna, ostatně třetina knihy popisuje zidealizovaný vztah novináře k postavě z prvního dílu, která k ději nemá žádné propojení.
Je vidět, jak hrozně moc by autorka chtěla, aby onen novinář měl v příběhu větší slovo, výsledek je kočkopes, kdy čtenář neví, kdo vlastně vyšetřuje.
V biu autorky si je možno přečíst, že její manžel ja novinář, takže asi proto.
Dalšími díly už se nebudu zdržovat.

27.11.2018 1 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Bohužel celkem zklamání. V podstatě vůbec netuším, co v této detektivce dělala policie. Nevyšetřili vůbec nic, všechny posuny v ději zařídily náhodné nálezy obyvatel ostrova. Přestože postava inspektora Knutase má potenciál, aby si jej čtenář oblíbil, jako policajt toho moc nepředvedl. Dějovou linku kolem novináře a jeho vzplanutí nechápu už vůbec, v knize by dle méhi nemusela být. Ale to už by v knize nezůstalo nic. Dám šanci ještě dalšímu dílu, třeba mě mile překvapí.

08.11.2018 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Celkem čtivě napsané. Některé vztahy a jejich neustálé změny (inspektor - kolega, inspektor - Marni) mě rozčilovaly. Za 3 * a pokračování, bude-li, si přečtu.

01.11.2018 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po dlouhé době jsem sáhnul po jiné knize než po detektivce. Sci-Fi jsem kdysi četl na tuny, tak i přes tu pauzu myslím můžu srovnávat. Podlehl jsem trochu hypu, který se kolem této knihy vytvořil a možná jsem čekal příliš mnoho. Spivovatel má mnoho myšlenek a nápadů, které jsou asi v rámci žánru originální, ale příběh, který je má spojovat tady kulhá. Děj skáče z jedné roviny na druhou a některé momenty mi přišly spíš jako onanování nad vlastní představivostí. Podívejte se, co jsem všechno vymyslel!
Dalším důvodem, proč se mi nepodařilo zcela snadno prokousávat dějem je moje absolutní antipatie k socialistickému zřízení. A jak tak čtu, tak to v ČSSR bylo ještě proti Číně procházka růžovým sadem.
Na další díl se určitě podívám, dle hodnocení by měl být lepší - já doufám, že se autorovi podaří krotit své nápady a dá si víc práce s jejich rozvedením do příběhu.

23.10.2018 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Robotham nezklamal ani u 4 knížky, kterou od něj čtu. Opět skvěle napsané, vykreslené postavy, motivace pachatele, reálnost příběhu. Dávám plný počet *.

15.10.2018 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Knihy z této serie mají dle mého sestupnou kvalitu. Sebastian Berger mi byl v prvním díle sympatický, v druhém jsem ho snášel, v tomto už je mi vysloveně protivný. V prvním frajer, v tomto nemocný člověk. A ještě ke všemu je mu věnováno v rámci příběhu víc pozornosti, než by bylo podle mne nutné.
Řekl bych, že serie trpí podobnou neplechou, jako se děje i mnohým dalším autorům - s přibývajícími díly se víc akcentuje osobní život vyšetřujících, než to důležité v krimi/thrileru - zápletky a jejich rozkrývání.
No dám si chvilku od Bergmana pokoj, i přes vypjatý závěr.

09.10.2018 2 z 5