loskatos loskatos komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, ale pak už to bylo příjemné.
Těším se na další díl.

04.01.2024 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

(SPOILER) Ještě slabší, než první díl. Není to krvavá detektivka, není to vůbec detektivka. Je to jen takový kraťounký příběh, který, nebýt věčných 'drsných' hlášek by vydal tak maximálně na povídku.
Řešit celou knížku otázku nové smlouvy popové hvězdičky, to chce od autora odvahu :)

01.11.2023 1 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na prvotinu překvapivě dobré.
Ale jako celek šíleně roztahané, bez prvku překvapení.

18.04.2023 2 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ja chci jakoukoliv dalsi knizku od Michaela Robothama! Zjeveni v podobe neuveritlene ctivych, napinavych a uveritelnych pribehu.
Opet plny pocet hvezd.

05.04.2023 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Tak já nevim. V něčem ten starý Wallander, ale celkově jsem spíše zklamán.
A v podstatě nevyřešená polovina otazníků pokládaných v průběhu celého vyšetřování.
Žádnej zvrat, překvapení, nic z toho se nekoná.

25.10.2022 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Velmi milé překvapení na české scéně, ke kterému jsem se dostal až 3 roky po vydání.
Čtivě napsané, perfektní "obsazení".
Těším se na další díl.

23.08.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

(SPOILER) Po druhém dílu jsem se trochu bál - přišel mi zbytečně komplikovaný.
Ale tohle byla jízda. Přehledný děj, i na velmi malém prostoru pár pěkných překvapení.
I když občas jsem si připadal jako u Cimrmanů
"Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.”
Zjišťuju, že se docela těším na další díl s Josií - a doufám, že se bude řešit něco nového (bohužel si spíš myslím, že se půjde do jistě tragické minulosti Noaha).

09.05.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Velmi čtivé, ale oproti prvnímu dílu trochu přepálený dějový konstrukt.
Možná je knížce na škodu, že většina postav byla přejatá z prvního dílu, stačila by mi Josie a jejích pár spolupracovníků.
Rozšíření prvního dílu o další dějové linky mi přišlo moc nasílu.

29.04.2022 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Překombinovaný děj s na sílu propojenými dějovými linkami. Ale napsáno poutavě.
2,5 hvězdy.

19.04.2022 2 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Opět se mi potvrdilo, že autorka je silně přeceňovaná. Nebo tedy aspoň pro mě :)
Nejhorší z knihy byly scény s Belou. Zřejmě, jako Čech, nedokážu pochopit, jak si může někdo takového zaměstnance nechat u sebe ve firmě. Tuším, že to bylo v některém z předchozích dílů vysvětleno, ale zde ne.

29.03.2022 3 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Vyhovoval mi styl vypraveni, mam rad, kdyz proniknu postavam pod kuzi a to se tday autorce povedlo.
Byt jsem zaverecny dejovy twist tusil, presto me prekvapilo, jak je podany.
Ja jsem spokojenej.

17.03.2022 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Asi jsem ke knize přistupoval s velkým očekáváním a byl proto trochu zklamán.
Za celou dobu jsem si nedokázal vytvořit vztah k žádné z postav. Možná nejvíc ke Karlovi - v podstatě boční roli. Koncové prozření hlavního vyšetřovatele bych spíše zařadil do kategorie pohádky, než do kriminálek.
No nic - příště už od autorky nebudu tolik očekávat.

09.02.2022 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Pohltil mě způsob psaní a byl jsem nadšen, ale v druhé půli už toho bylo možná až moc.
Moc tlačení na pilu. Přesto dávám 4 hvězdy, protože mě kniha dokonale vtáhla a dočítal jsem ve 2 v noci.

25.01.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Generická čtivá detektivka. Nenadchne, neurazí. Hlavně bohužel ničím nepřekvapí.

13.01.2022 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

To lepší z děl s inspektorem Bergmanem. Rozhodně se mi to líbilo víc, než knihy s dějem v Čechách.

11.01.2022 3 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Po přečtení prvního díku jsem se do tohoto pustil trochu s obavami. Bohužel všechno to, co mi vadilo na prvním, bylo tady ještě ve větší míře. Myslím, že autorce muselo v životě ublížit strašně chlapů. Opakuje se vzorec z předchozí knížky - chlapi všichni křiví jak turecká šavle, ženský nad věcí a disponující jakousi věčnou vědomostí o stavu světa i města.
No, ještě že další díl už není (možná zatím - na konci ještě nemusí být konec).

28.11.2021 2 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Napínavé čtení, ve kterém se může čtenář snadno ztratit - postav jak na orloji.
Ale jedno mají společné - až na jednu výjimku jsou všichni chlapi hajzli a všechny ženské čarodejnice. Dá se to přejít a vnímat hlavně detektivní zápletku. Ale jen taktak.

28.11.2021 3 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

V nekterych pasazich jsem byl presvedcen, ze knihu odlozim a nedoctu. Zaslouzily by zkraceni. Ale s koncem js byl rad, ze jsem docetl celou knihu.

02.11.2021 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velmi mile prekvapeni. Zit bych ovsem v Dantonu nechtel :)

15.10.2021 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Velmi zajímavě propletené osudy a země.
Těším se na další knížky.

11.10.2021 4 z 5