loskatos loskatos komentáře u knih

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlal tuhle knihu otevřít. Nesnáším komunisty, o jejich metodách si nedělám iluze. Myslím, že v ČSSR dost věcí probíhalo obdobně, jen STB asi nelanařila v takové míře děti.
Bohužel i přes momenty spjaté s režimem a vytvářející napětí, byla kniha zvláštně sterilní, ostatně autor v doslovu přiznává, že je to jeho práce na kurzu psaní.

23.02.2021 3 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Spíše než detektivka taková červená knihovna. Vyšetřování žádné, vyústění přîběhu se prostě tak nějak stane.

14.11.2020 3 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Je zajímavé, že tolik autorů má potřebu svým hlavním postavám přisuzovat hluboko usazené tajemství a životní křivdy.
Někdy si přečtu další díl.

24.08.2020 3 z 5

Zemři Zemři Karen Rose

Autorka je tragickym prikladem, kdy by zena spisovatelka nemela psat o motivech, uvazovani a HLAVNE o rozhovorech mezi muzi. To jak spolu muzi v teto knize mluvi je naprosto nerealne, takhle si to mozna predstavuji autorky cervene knihovny, kam by i tato knizka smele mohla patrit nebyt zbytecne snahy o detektivku.

04.08.2020 2 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Ocekaval jsem neco trochu jineho. Tohle je spis takova staromilska detektivka. 2 a pul hvezdy.

17.03.2020 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivě rozepsané postavy, detektivního žánru pomálu. Ale nevadí, další si přečtu s chutí.

20.09.2019 3 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

První díl série měl aspoň nejakou zápletku. Zde nuda a rozuzlení? No nic...

05.08.2019 2 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Středověk jde autorovi líp.

05.08.2019 3 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

První knížka po několika letech, kterou jsem nedočetl. Odložil jsem zhruba v jedné třetině a už se k ní nevrátil. A to jsem se na ni dle anotací tak těšil. No nic.

18.06.2019 1 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Zhruba stejně "napínavé" jako 1. díl. Přesto lepší, než díl 3.

27.11.2018 2 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Čtivě napsané. Pro mě neznámé téma izraelských tajných služeb. Možná, kdybych si toho o nich přečetl víc, potvrdilo by se mé podezření, že skutečnost je výrazně temnější. Ale kniha dobrá, těším se na další díl.

18.09.2018 3 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Začátek trochu zmatený, nesourodý, cca v třetině se spisovatelce podařilo vrátit do zaběhlých kolejí, tak jak umí vyprávět příběh. Ale dějově to moc velkou gradaci nemělo. Stará tajemství byla převyprávěna v dialozích v poslední čtvrtině knížky. Obecně lepší průměr, ale zatím nejhorší knížka od Yrsy, co jsem četl.

19.06.2018 3 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Vynikajici jako vzdy. Skoda ze mi v databazi chybi dalsi dva dily, tesim se na ne.

11.09.2017 4 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Moje třetí knížka autorky. Dle mého horší, než předchozí dvě. Víc než kriminální rovinou a nějakými překvapeními, se, v tomhle v podstatě jednoduchém příběhu, knížka zaobírá osobními problémy detektiva Malin Forsové. Přestože běsy v podobě závislosti na čemkoliv jsou jistojistě šílené, tady jich je trochu moc na úkor zajímavější zápletky.
-SPOILER- téma vraha, šikanovaného v dětství budoucími oběťmi jsem už v knížkách četl mnohokrát, v naprosté většině lépe zpracované. 45%

15.06.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V té knížce je jen velmi málo "normálních" postav - a jsou silně upozaděné. Všechny ostatní jsou více či méně sociopati s navazujícími dalšími problémy. I přesto, že pachatel mi byl celkem jasný zrhuba od poloviny knížky, četlo se to dobře.
Zaujalo mě střídání popisu v první osobě, který se střídal u hlavních tří postav. Zajímavá volba formy.
3 a půl hvězdy, kdyby to šlo.

21.01.2016 3 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Narazil jsem na tuto autorku naprostou náhodou a aniž bych si cokoliv o serii přečetl, pustil jsem se do první. První co mě překvapilo, že se děj odehrává v budoucnosti, takovou detektivku jsem četl poprvé. Nutno říct, že detektivní i romantická linie jde autorce daleko lépe, než ta představa o technice budoucnosti. Nechci podceňovat ženu-spisovatelku, ale myslím, že v technických otázkách si mohla dát autorka poradit od někoho povolaného. Možná byl špatný i překlad, to nevím.
Tato první kniha serie se rozjíždí pomalu, ale ke konci celkem slušně graduje. Rozhodně si přečtu i další díly.

17.04.2015 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, ale pak už to bylo příjemné.
Těším se na další díl.

04.01.2024 3 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Tak já nevim. V něčem ten starý Wallander, ale celkově jsem spíše zklamán.
A v podstatě nevyřešená polovina otazníků pokládaných v průběhu celého vyšetřování.
Žádnej zvrat, překvapení, nic z toho se nekoná.

25.10.2022 3 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

V nekterych pasazich jsem byl presvedcen, ze knihu odlozim a nedoctu. Zaslouzily by zkraceni. Ale s koncem js byl rad, ze jsem docetl celou knihu.

02.11.2021 3 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Velmi zajímavě propletené osudy a země.
Těším se na další knížky.

11.10.2021 4 z 5