loskatos loskatos komentáře u knih

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Styl vypraveni u Johana Theorina se mi proste libi. Stridani casovych rovin, urputny deda Gerlof. Byl jsem na ostrove s nim.

15.05.2020 4 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Celou knížku jsem čekal něco napínavějšího, užité vysvětlení/vyřešení případu mně nijak nenadchlo. S žádnou postavou jsem se nesžil, nezajímal mně jejich osud.
Nějak teď ještě nevím, zda číst pokračování. Na světě je tolik lepších knížek.

05.12.2019 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Celkem čtivě napsané. Některé vztahy a jejich neustálé změny (inspektor - kolega, inspektor - Marni) mě rozčilovaly. Za 3 * a pokračování, bude-li, si přečtu.

01.11.2018 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Robotham nezklamal ani u 4 knížky, kterou od něj čtu. Opět skvěle napsané, vykreslené postavy, motivace pachatele, reálnost příběhu. Dávám plný počet *.

15.10.2018 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

I druhy dil serie s advokatkou Torou je velmi povedena knizka. Tesim se na dalsi dil.

07.06.2018 4 z 5

Seance smrti Seance smrti Arnaldur Indriðason

Po přečtení dvou dílů s detektivem Erneldurem z pozdější doby jsem se rozhodl začít od začátku a rozhodně nelituji. Skvělé, čtivé, a těším se na další díly.

02.06.2016 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

První půlku knihy jsou naprosto všechny postavy příšerně protivné, později naštěstí nechá autorka čtenáře oblíbit si aspoň inspektorku - hlavní postavu. Celkově slabší detektivka, po další knize od autorky asi šáhnu jen, když opravdu nebudu mít co číst.

29.04.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Možná jsem četl jinou knihu než většina zdejších čtenářů. Ve formě textu je znát úporná snaha přilbížit se stylem psaní Larssonovi. I se to dost daří. Ale i když styl je podobný, atmosféra, stavění příběhu, jsou úplně jinde. Dvě a půl hvězdy.

21.01.2016 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Překombinovaný děj s na sílu propojenými dějovými linkami. Ale napsáno poutavě.
2,5 hvězdy.

19.04.2022 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

To lepší z děl s inspektorem Bergmanem. Rozhodně se mi to líbilo víc, než knihy s dějem v Čechách.

11.01.2022 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ok, autor si me zase povozil jak na kolotoci. Hlavne posledni tretina knizky odsejpa a nenecha oddechnout. Konec me uz trosku nastval, ale stejne ocenuju autorovu drzost :) Tesim se na dalsi dil.

31.01.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha odsýpá, překvapení se žádné moc nekoná, otevřený konec výjimečně nevadil.

07.01.2021 3 z 5

Tajemství oběšenců Tajemství oběšenců Beverly Connor

Za celou knizku jsem neziskal sympatie k ustredni postave. Pani dokonala fungovala spis jako robot. Mozna to zkusim jeste u dalsiho dilu.

11.09.2020 3 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Pro mě první setkání s detektivem Rathem. Možná jsem měl začít od prvních částí serie, ale v této knize mi nějaká neznalost předchozích dílů nevadila. Detaily jsou dovysvětlené.
Bohužel jsem po nadšených reakcích některých známých čekal, že mě zaujme víc.
Víc než detektivní příběh mě zaujaly některé reálie té doby.
A samozřejmě vysáté oko.
Možná se někdy vrátím i dalším knihám Volkera Kutchera, ale nebude to hned.

29.06.2020 3 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Čtivé, sympatické postavy, jen vyšetřování pomálu. Na konci celkem nepochopitelně vyřešený případ, kdy nadřízený hlavního "hrdiny" na vše "kápne" a to ještě pomocí nejmenovaného detailu v materiálu, který si všichni vyšetřovatelé také přečetli (čtenář nikoliv). Vysvětleno, jak na to přišel, v knížce není.
No, asi se autorovi už nechtělo nic vymýšlet. U mě mu to tedy neprošlo a už se těším na nějakou jinou knížku, kde bude mít vyšetřování nějakou logiku a posloupnost.

18.11.2019 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Prestoze styl psani mi byl zpocatku protivny, cim dal jsem cetl, tim vic me zajimalo, jak to vlastne vsechno bylo. A to je hlavni ukol thrilleru. Postavy byly vetsinu casu nesympaticke, presto me zajimalo, jak dopadnou. 3 a pul hvezdy.

23.08.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Po prvni knize od autora ze serie Rocni obdobi jsem se dostal i k druhe a musim rict, ze je jeste lepsi. Skvele napsano, vyborne vygradovano.

27.05.2019 4 z 5

...a zbav nás ode všeho zlého ...a zbav nás ode všeho zlého Claus Cornelius Fischer

Na konci jsem si skoro s prekvapenim uvedomil, jak moc prozivam soukromy zivot hlavniho hrdiny. Na zacatku knihy me jeho liceni spis stvalo. Na druhou stranu, prestoze skvele napsana, detektivni zapletka me nepresvedcila. Jestlize autor zamyslel vynest na svetlo nektere civilizacni "otazky", vznikle tim, jak daleko jsme se jako lidske pleme vyvynuli, tak se mu to koc nepovedlo. Nejvic me nastve, kdyz se pribeh vysvetli za pomoci osob, ktere detektiv zna z osobniho zivota, nahodou a bez jakehokoliv vysetrovani. A to se tady stalo. Trosku to zachranila ta osobni linka...

10.04.2019 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

SPOILER: Polovina děje je řízena vidinami slepé - media, které si myslí, že vidí minulost, aby se nakonec ukázalo, že vidí budoucnost. V návaznosti na její vidiny jedná jak novinář (expolda), tak posléze i policie.
Autor si obrovskou berlí (to ani není berlička) vypomůže k závěru, kde svoje chování vysvětlí pachatel v jakémsi dopise nemocné matce hlavního hrdiny.
Do toho se motá nesmysl s opačným číslováním kapitol (které třeba já jako čtenář normálně vůbec nevnímám, nevím, jaké číslo kapitoly čtu, ani jak se jmenuje).
No prostě - dvě hvězdy je maximum, které můžu téhle splácanině dát.
A i přesto, že kniha končí otevřeným koncem, druhý díl číst mě to vůbec neláká.

25.03.2019 2 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Opet skvele napsane, skoro jsem mel chvilemi pocit, ze to autor zazil :) Na konci bylo par veci pritazenych za vlasy, ale co uz... Jdu na dalsi knizku od Koontze.

13.03.2019 4 z 5