LordSnape LordSnape komentáře u knih

Léčivé bylinky a esence Léčivé bylinky a esence kolektiv autorů

Dle mě moc krátké a málo výstižné. Jsou lepší, obsáhlejší a daleko propracovanější publikace. Nicméně ilustrace, nákresy a fotografie jsou výborné, ale to je u těchto mini rádců od Svojtky celkem standard.

12.02.2012 3 z 5

Příručka první pomoci Příručka první pomoci kolektiv autorů

Kniha, která by neměla chybět v žádné domácnosti, kanceláři či autě a jenž by se měla stát povinnou četbou!

30.01.2012 5 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Wayne Ford

Super odpočinková záležitost. Nic originálního, ale slušně gradující i napínavé. Kniha se čte velmi dobře, děj rychle odsýpá, o akční pasáže také nouze není. Zkrátka pohoda.

29.01.2012 3 z 5

Zombie: Příručka pro přežití Zombie: Příručka pro přežití Max Brooks

Hodně zajímavá příručka. Autor (syn slavného šílence Mella Brookse) nás dokonale seznamuje se zombie problematikou, s různými typy bránění, útočení a základními pravidly chování ve skupině, včetně mnoha způsoby likvidace, ať už zbraněmi či jinými způsoby. Ke konci ještě přihodí početný zástup doložených útoků (od úsvitu dějin až do současnosti) a pár stránek k osobním záznamům střetů apod. Vím, že je to fikce, ale při čtení se ve mně rozbouřila jakási euforie, jestli na tom opravdu cosi není. Každopádně teď vím, že až naplno vypukne zombiefikace, já budu připraven. A vy byste měli udělat totéž. Člověk nikdy neví.

29.01.2012 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Rozhodně je to chytře napsáno, jednotlivé výpovědi odhalují další a další skutečnosti války se zombie, ale musím též podotknout, že mě některé pasáže prostě až tak nebavily a jindy se Brooks zase až moc pouští do přílišného popisování jednotlivých high-tec zbraní a výzbroje, což mě osobně prostě vadí. Ale celkově vzato, je to dobrá kniha.

29.01.2012 4 z 5

Mýty mezi řádky Mýty mezi řádky Mike Carey

Ještě zbytečnější než Velký mýtický crossover. Celá kombinace se moc nepovedla. Mýty jsou tu prezentovány jako něco pokleslého a příběh ze série Mezi řádky je prostě naprosto o ničem. Navíc pokud v Mýtech nejste dostatečně daleko anebo se je teprve budete chystat číst, tak si zde totálně vyspoilerujete pár zásadních dějových zvratů... Škoda slov.

08.03.2020 1 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Skvělý nápad a dobře zpracovaný komiks. Nejvíc mě asi bavila etapa starověkého Řecka a Říma. :-D Jen škoda, že čím více se text přibližuje současnosti, tím více ztrácí na své síle a vtipu. Každopádně byla sranda knihu otevírat třeba v metru. .-)

17.12.2019 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Tak a je to konečně za námi. To byla má slova po dočtené téhle knížky. Ve výsledku je to vlastně jen solidně uzavřený příběh, ale nic víc ani míň. Žádné mega epic master finále se nekoná i když k tomu dle mě měl Hill docela našlápnuto. Samotná psychologie a nutkání hlavního padoucha nebyla tak dobře promyšlená, jak jsem si původně myslel a to mě zklamalo.

11.11.2016 3 z 5

Abarat: Magické dny krvavé noci Abarat: Magické dny krvavé noci Clive Barker

O stupeň slabší jak díl první. Barkerovu temně pokřivenou fantazii miluji, ale tady se mistr trochu utnul. Děj je zbytečně natahován nelogickými zvraty, takže jediné co zůstává, je atmosféra a krásně vykreslený svět Abaratu. Ke konci už jen knize láme vazbu výrazně násilně utnutý děj, který se objeví jako blesk z čistého nebe, jenž uhodí do rozjetého vlaku.

10.07.2012 4 z 5