Local_Bunny Local_Bunny komentáře u knih

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

U druhého dílu jsem zpočátku měla problém se začíst. Ustálily se zde události z jedničky a vše bylo až moc poklidné na můj vkus. To mě naštěstí rychle přešlo a naopak musím uznat, že dvojka mě bavila ve finále ještě víc.
Pokud byste si události stoprocentně nepamatovali, autorka na ně často navazuje a opakuje je. Trošku víc se tady rozvádí rozjetá zápletka z jedničky, což mi vůbec nevadilo, jelikož spolu s tím přichází spousta odpovědí na otázky, které mohly ve čtenáři zůstat. Hodně se zde soustředí i na linky vedlejších postav, takže se dost dozvíme třeba o Mattovi nebo Lucii. Záporáci jsou boží, dokonce i ti, kteří jsou jen pěšáci. Vždy se dostavili v ten správný moment, kdy jste si říkali, jak už to všechno dobře dopadne a teď nastane ten moment, kdy se to vysvětlí, ale ejhle.
Co mi v pokračování chybělo, tak scény s podsvěťany. Ďáblovu uličku a její návštěvníky jsem si moc oblíbila a zde bylo jen pár známých jmén, tak doufám, že trojka zase pár nových předvede. Fajn detail je, že se série soustředí jen na jednu linku, kterou postupně rozšiřuje a není každá kniha o něčem jiném. Stejně tak mě baví, jak v tomto díle nic nebylo, jak se mohlo zdát a autorka mě dokázala i překvapit.
Kámen úrazu pro mě byla neschopnost komunikace a potřeba jednat na vlastní pěst. Máme zde partu kamarádů, kteří jdou pro druhého až na smrt, ale místy se chovají neskutečně sobecky, což mi výsledný dojem kazí. Jasně, bez toho by nešlo dál větvit zápletku, ale nemohou autoři přijít s něčím méně nervy drásajícím?
Ale jo, tohle už pro mě bylo lepší. Sice to není dokonalá série, určitě by se mi více líbila pár let zpátky, ale začínám přicházet na kloub tomu, proč se CC a její knihy těší takové oblibě.
za knihu děkuji booklab

20.10.2023 4 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

3.5
Se světem Lovců stínů jsem zatím byla seznámená skrze film, seriál a jednu knihu. Mohu vám tedy říct, že i jako nezkušení se do knih můžete pustit, pokud máte alespoň nějaký přehled a nevadí vám, že se nebudete napoprvé úplně orientovat. Postav je velké množství, já sama jsem se v nich pořádně neorientovala, ale vůbec se neděste, jelikož časem stejně zůstanou jen důležitá jména.
Co se týče stylu psaní, tak Cassandra píše neuvěřitelně čtivě. Knihy nejsou nejkratší, ale i tak mi čtení rychle uběhlo. Bohužel mi místy chyběla akce, některé pasáže mi přišly zbytečně natažené. Líbí se mi, jak příběh postupně nabíral na intenzitě, z nevinně začínajícího příběhu se vyloupla spousta intrik. Autorka nic neuspěchá a postupně dávkuje. Pozorný čtenář možná během čtení odhalí, jaké úmysly zde byly, ale tohle mi vůbec nevadilo, jelikož je fajn detail, jak si hezky nachystala půdu pro pozdější události.
I přes to, že ženské postavy mi zprvu vůbec nesedly, jsem si k nim dokázala najít cestu. Přišlo mi, že Lucia i Kordélie se zajímají jen o šaty a bály, každopádně se ukázalo, že stejně dobře se umí ohánět mečem a nebojí se zapojit do boje. Mými oblíbenci se stali Matthew s Annou. Žádná postava nemá úplně jednoduchý život, každý se s něčím potýká a nikdo není dokonalý, k těmto dvěma jsem si ale vypěstovala speciální pouto. Hodně jsem si užila také části s démoní části obyvatelstva a doufám, že v pokračování nebudeme ochuzeni o jejich přítomnost.
Nemohu ovšem nepodotknout podobný vzorec, který u autorky vidím. Kniha i její postavy mi dost připomínají Mortal Instruments. Teď nemyslím postavy, které můžeme znát i z této série, ale obecně to, s čím se potýkají a taky, jak jsou napsané. Jsem nicméně ráda, že autorce konečně dávám šanci, jelikož její svět mě baví a věřím, že se náš vztah bude jen zlepšovat.
za knihu děkuji booklab

16.10.2023

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Knihy od Alžběty mám moc ráda. Mají takový temnější vibe, který se postupně stupňuje a Balada teda jede až na hororové vlně. Zatím i obsadila první místo ze tří knih, které u nás prozatím vyšly.
Robin je tvrdohlavá a nebojí se jít za svým. I když jejím osudem je sedět nás čajíkem v krásných šatech, ona raději oblékne kalhoty a jde prozkoumávat nebezpečný svět, který je od toho jejich oddělen magickou hranicí. Kai, nejmladší kapitán Strážců, bojuje se svými vnitřními démony, do kterých Robin tak trošku zapadá. Co se ovšem stane, když se za hranicí ocitnou oba?
Příběh možná může mít pomalejší start, ale mě hrozně bavilo, co všechno postupně odkrýval. Miluju tajemství a intriky, tady ani o jedno není nouze a i když akce možná není tolik, jako jinde, parádně to vyrovná fakt, že vážně stojí za to. Svět mi přišel možná trošku inspirován severskou tématikou, máme zde různá monstra či bohy, kteří nám jsou představení a do Starého světa perfektně zapadají. Knize nechybí správná dávka sarkasmu, občas zahraje na emoce, je to pořádně temný, místy až děsivý, je tady slow burn a taky enemies to lovers.
Kniha se nicméně primárně zaměřuje na putování spojené s pátráním po pravdě. Narazí tady na sebe dva světy, kdy každý dostával jiné informace a oba zjistí, že pravda je ještě horší, než očekávali. Závěr jsem si trošku poskládala, jelikož pár vodítek tady je, nicméně i tak jsem byla zvratem příjemně překvapená. Hlavně tedy tím otevřeným koncem, jelikož jsem myslela, že kniha bude stand alone
za knihu v rámci spolupráce děkuji Albatros Media

10.10.2023 5 z 5

Žezlo Prapředků Žezlo Prapředků Derek Landy

Detektiv Kostlivec je velmi příjemné middle grade překvapení. Kniha se čte svižně, nechybí zde hromada akce, vtipné pasáže, nějaký ten zvrat a příjemné postavy. Svět mě hodně okouzlil, i když mi místy pro mladé čtenáře přišel dost creepy, ale kdo jsem já, abych soudila, když jsem v mládí četla knihy o upírech Jako další plus musím uvést překlad skvělých jmen, které mě fakt bavily.
Co mi možná trošku nesedlo, pak věk hlavní hrdinky v poměru s tím, jak se chová. Takovou rozvahu a chladnou hlavu bych čekala spíš u někoho staršího, nicméně i tak dělá spoustu hloupostí, ale celkově se mi postava Štěpánky zamlouvala. Zábavné byly hlavně slovní přestřelky mezi ní a detektivem. Postavy jsou poměrně pestré, ale určitě se v nich nebudete ztrácet. Děj příjemně plyne, neustále se něco děje a i klidnější části jsou vyplněné, aby stále měly pozornost čtenáře. Určitě se nejedná o žádné mistrovské dílo, je zde pár nejasností, ale mě kniha hrozně bavila a na jedno odpoledne skvěle zabavila. Co mě i tak dokázalo překvapit, pak jak se některé postavy vybarvily.
Jsem moc ráda, že tato série u nás vyšla a doufám, že bude pokračovat a zaujme širší publikum, jelikož by podle mě bylo škoda, aby zbytečně zapadla.
za knihu v rámci spolupráce děkuji Booklab

10.10.2023 4 z 5

Pořád jsme to my Pořád jsme to my Becky Albertalli

Kdybych nedostala Pořád jsme to my, asi by mi to vůbec nevadilo. Co když jsme to my byla boží a já byla prostě smířená s tím, jak kniha skončila, jelikož to tak přirozeně vyplynulo a navíc to působilo i hrozně lidsky. Prostě reálná situace ze života. Tohle pokračování mi přišlo skoro až na sílu a už pro mě nemělo ten příjemný feel good pocit, jako kniha první.
Ben a Arthur jsou nicméně pořád zlatíčka, svým způsobem. Máme zde i staré známe tváře, kdy knihu za mě hodně táhnula Dylanova dynamika a když už, klidně bych pokračování napsala ještě víc zaměřené právě na vedlejší postavy. Krom toho je ale kniha jedno obrovské a hlavně zbytečné drama, pořád se dokola omývá ta stejná věc a to se mi hrozně nelíbilo. Vázne tady komunikace, kluci byli místy až toxičtí, což mi k jejich postavám prostě absolutně nesedlo. Možná tady byl i trošku jejich vývoj, ale úplně minimální a týkal se spíš toho, že si konečně uvědomili, co od života chtějí.
Ovšem právě Dylan, Samantha, Mario, Mikey, ti všichni knize přinesli něco nového a to se mi moc líbilo. Bavily mě scény s nimi, užívala jsem si je a fandila. Pokračování pro mě nemělo ten správný náboj, který jsem dostala v první knize, ale za tyhle vedlejší postavy jsem moc ráda a potěšilo mě, jaký konec jim autoři nachystali. No, sice ne všem, ale některým určitě. Asi jsem si, když už, tak další knihu představovala jinak, protože takhle je od začátku jasné, s jakým záměrem příběh vznikl, což je prostě hrozná škoda.
za knihu děkuji Knižní Klub a Knihkupectví Luxor

27.09.2023 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Osudové pouto začíná přesně tam, kde Třinácté znamení končí. Pokud si první díl moc nepamatujete, během děje se plynule dozvíte sled událostí. Pokračování si bohužel drží podobnou šablonu, jako první kniha, což pro mě bylo trošku zklamání. Čekala jsem více akce, místo toho byl spíš vývoj hlavní hrdinky. Ta mi začíná být více sympatická, jde vidět, že má za sebou složité věci a postupně se s tím ve své hlavě pere. Fajn detail byl, že i vztah mezi Aylou a Kadenem se vyvíjí, už mi nepřijde tak vynucený. Trošku jsem měla strach, jak se autorka popere s partnerským poutem, které v knize hraje velmi velkou roli, ale zvládla to na výbornou.
O co není nouze, pak opět o zvraty, kterými se zde nešetří. To mě na knize baví nejvíc. Ráda jsem si přečetla o dalších znameních a jejich smečkách. I když neměla druhá kniha stejný efekt, jako ta první a ani mě tolik nebavila, určitě jsem zvědavá na pokračování, jelikož svět je skvělý a ráda se dozvídám další věci, které se zde skrývají.
za knihu děkuji Cosmopolis a Grada

27.09.2023 3 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Hotel Magnifique má skvělou atmosféru, perfektní záporáky, zamotanou zápletku a velmi zajímavý magický systém. Přesto se mi ale kniha bohužel nelíbila tak moc, jak jsem doufala. I tak jsem si ale čtení užila, příběh je čtivý a dokáže překvapit, což je jistě velmi příjemný bonus.
Co se týče hlavní hrdinky Jani, ani za nic jsem si k ní nemohla najít cestu. I když měla působit jako silná a obětavá dívka, pro mě byla spíš naivní a protivná. Daleko více mě bavily postavy kolem ní, hlavně ty záporné zde byly vážně skvěle napsané a bavilo mě postupně objevovat tajemno, které je halí. Romantická linka za mě taky příliš nefungovala a moc mě nezaujala. Bel byl sice skvělý, bavil mě humor, který mezi sebou hlavní hrdinové měli, ale to bylo tak vše.
Celkově právě ty intriky a tajemství byly moje nejoblíbenější část z knihy, jelikož v Hotelu není nic tak, jak se zdá. Z počátku může mít čtenář pocit, že se jedná až o pohádkový příběh, ale postupně začne objevovat povlak tajemna a nebezpečí. Taková správná dávka zvrácenosti. Upřímně jsem místy až koukala, co dokázala autorka vymyslet.
Další povedená věc byla magie. Ta z knihy vyloženě sálá, jelikož vše je založeno na ní. Celé to její fungování a druhy byly fascinující a mě prostě baví, jak i v dnešní době dokáží autoři zapojit originální prvky a vymyslet si něco svého. Společně s Jani se budeme pokoušet přijít všemu na kloub a odhalit záhadu, takže přijde i trošku detektivní pátrání. To nebylo vůbec špatné, ale celá ta honba za něčím se mi ve finále příliš nelíbila, když čtenář odhalí celou pravdu. Nicméně cesta k cíli byla super.
Co mi trošku přijde, tak to, že ze samotného Hotelu či jeho hostů toho až tak moc nepoznáme. Stejně tak Hotel cestuje po celém světě, ale z prostředí toho taky moc není. Za mě se mohla autorka klidně více rozepsat, dát čtenáři hlouběji nahlédnout a pohrát si s detaily kolem, než se stále zaměřovat jen na hlavní dějovou linku.
Věřím ale, že i přes mé výtky kniha spoustu knihomolů zaujme, jelikož má určitě co nabídnout. Mi se sice nelíbilo zpracování, ale věci okolo ano, jen to bylo poměrně nešťastně uchopeno.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

22.09.2023 3 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Čepel tajemství je naprosto unikátní díky své hlavní hrdinky Zivy. Ta je sice skvělá kovářka, která navíc ovládá magii, ovšem trpí sociální úzkostí, což její práci dělá o to těžší. Naštěstí má svojí sestru Temru, která ji právě v tomto pomáhá a stará se o zakázky. Fakt, že zde nemáme mocnou hrdinku, ale naopak někoho, kdo se lidem vyhýbá a neustále mu hlavou běží úzkostné myšlenky, dělá knihu o to lepší. Samotné stavy zde navíc byly popsány velmi dobře a já jsem ráda, že se podobné problémy začínají promítat i do dalších žánrů.
Jelikož Ziva vyrobila na zakázku velmi zbraň, která přesahuje její schopnosti a padla by do nesprávných rukou, musí spolu se svojí sestrou uprchnout. Tohle není spoiler, je to i v anotaci, ale upřímně by pro čtenáře bylo lepší, kdyby tato část zůstala tajemstvím Postavy zde máme celkem čtyři a já si opět zamilovala všechny. Postupně se jejich vztah mění, stává se vřelejší a poznáváme více jejich životy. Dynamika funguje skvěle a hlavně jsou zde vtipné slovní přestřelky, které tíživou atmosféru útěku krásně odlehčují. Kniha se příjemně čte, autorka má fajn styl psaní a nechybí ani správná dávka akce. Možná si řeknete, že vás moc nemá co překvapit, jelikož děj je relativně přímočarý, ale o zvraty rozhodně nebude nouze. Naše hrdiny potká během cesty pořádná nálož neštěstí, která jejich putování pěkně zkomplikuje. Postavy nejsou nepřemožitelné, postupně na svých schopnostech pracují a někam se posouvají. Hodně se zde pracuje i s jejich vnitřními potřebami a s tím, co by od života chtěli, popřípadě, co se od nich očekává, ale oni touto cestou jít nechtějí. Navíc je zde totálně roztomilá romantická linka, která je nenásilně slow burn a to já prostě můžu!
Co se týče samotného závěru knihy, za mě osobně by bylo lepší, kdyby skončila asi o tři kapitoly dříve. Nechala by po sobě obrovský pocit napětí, který sice přijde i tak, ale takhle by ve čtenáři mohl zanechat více otázek k pokračování. Kniha má mít ještě druhý díl, na který jsem moc zvědavá a těším se, co pro nás autorka dále nachystá.
za knihu děkuji Albatros Media

12.09.2023 4 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

3.5*
Falešné růže mě velmi nalákaly svým námětem, který tak trošku zní jako Obraz Doriana Graye s detektivní zápletkou. Myra je mág, který dokáže skrze své obrazy měnit lidskou podobu. Guvernérova žena ji požádá, aby tyto své schopnosti využila k oživení jejího mrtvého syna, jinak každému o této schopnosti řekne. No a právě zde začíná ta pravá zábava.
Myra je velmi sympatická hlavní hrdinka, která se mi hned zalíbila. Sama se stará o svojí nemocnou sestřičku, jde si za svým a nenechá si vykecat díru do hlavy. Ovšem jen do té doby, dokud nezačne tvrdit, jak nikomu nevěří, jenže mezitím věří všem a všechno. Postava Lucy je skvěle napsaná v tom, že sice trpí nemocí, ale nenechá se jí zastavit a nepřestane žít. Krom toho byly postavy spíš nesympatické, neměla jsem v ně důvěru, nebo si k nim jakkoliv jinak nenašla cestu.
Právě to detektivní pátrání mě bavilo nejvíce, ale přišlo mi, že autorka s ním hrozně spěchá. Vždy nám dala jen pár vodítek, které nedotáhla do konce a hlavní postavy běhaly od jednoho k druhému. Po nějakých dvouseti stranách už mi to přišlo vážně překombinované a byla bych raději, kdyby se zůstalo u původního nápadu.
Závěr to nicméně ještě zvládl trochu vylepšit, ale asi jsem si knihu představovala jinak. Každopádně magie, která zde funguje, byla vážně zajímavá a moc mě bavilo zjišťovat spolu s Myrou, jak vlastně funguje a co dokáže. Kniha za mě úplně neurazí, ani nenadchne, ale pokud hledáte aspoň ten originální magický systém, určitě po ní sáhněte.
za knihu děkuji @albatrosmedia #spoluprace

19.05.2023 3 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

My všichni neřádi byli u nás velmi očekávaná kniha a já se vůbec nedivím. Jedná se o temný příběh ve světě ovládáném magií s prvky Hunger Games.
Sledujeme osudy vybraných šampionů ze starých kouzelnických rodin, kteří se proti sobě mají postavit v aréně a hádáte správně, že vítěz může být jen jeden. Mi osobně nejvíce sedl Alistair a později Gavin. Oba mají velmi zajímavé osobnosti a jde zde hodně vidět vliv jejich rodin. Ke komu jsem si ovšem nedokázala najít cestu, byly ženské postavy. Žádná mi nedokázala sednout a zaujmout mě.
Svět magie je velmi zajímavý a líbí se mi, že je opět vymyšlen úplně jinak, než jak jsme zvyklí. Zde se využívají kouzla a kletby, které se první musí vytvořit a poté se uchovají do šperků. Co musím vytknout je mnohdy využívání pouze názvu, kdy čtenář musí hodně zapojit představivost, aby si sám domyslel působení.
Co ke knize skvěle padlo, tak určitě množství zvratů. Většinou to bývá v knihách až na konci, ale zde je obrovské množství intrik, takže se připravte, že překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Atmosféra je naprosto luxusně napsaná, není nouze o akci a scény mířící na čtenářovu emocionální stránku. Z počátku jsem nechápala zasazení romantické linky, ale jak říkám, ty zvraty!
Těším se, co přinese pokračování, jelikož nechyběl obrovský cliffhanger na konci knihy spolu s odhalením tajného plánu.
za knihu k recenzi děkuji @hostbrno #spoluprace

24.04.2023 5 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Komiks Kingdom Come Deliverance je předloha stejnojmenné hry. Věřím, že spousta fanoušků jásala, jelikož všichni máme rádi, když se naše oblíbené dílo promítne i jinde, ale trošku se bojím, jestli tohle nebyl spíš náraz.
Dílo se tedy odehrává v době, kdy se o vládu přetahuje Václav IV. spolu se Zikmundem. Hodně se nám zde otevřou příběhy postav, které můžeme znát díky hře. Jedním z ním je třeba Prcek. Jenže.. Dá nám ten příběh vůbec něco?
Hodně se to tady hraje přes brutalitu, což mi přišlo spíš na škodu. Nechápejte mě špatně, to holt do války patří, ale tady byl navíc obrovský prostor pro plánování intrik, který zůstal nevyužitý. Něco málo zde sice je, ale rovnou jako hotová věc, která je čtenáři představena. Žádná cesta, důvod, prostě hotovo. Fajn věc byla pohled na celý střet, kdy se v lidech bije jejich rozhodnutí a následné výčitky či zpytování svědomí.
Kresba celého komiksu byla skvělá, arty na konci příjemný bonus, ale příběh se mohl za mě více propracovat, jelikož ten prostor tam určitě byl.
za komiks děkuji @crew_komiks #spoluprace

24.04.2023

Dcera kostí Dcera kostí Andrea Stewart

Dcera kostí není nabitá akcí, jak se na první pohled může zdát. Největší prostor zde zabírá učení, plánování a odkrývání tajemství. Autorka hodně vsadila na postupné rozplétání životních osudů postav, které následně spojila do něčeho obrovského a dle mého to skvěle vyšlo.
Příběh se větví mezi několik postav - jednou z nich je císařova dcera Lin, jejíž linka mě bavila nejvíce. Nápad ohledně kostních úlomků, celá magie kostí, kostrukty, které jsou jimi poháněné a vyrobené z různých částí zvířecích těl. Co mě trošku mrzí je, že jsme nedozvěděli více i o tomhle. Samozřejmě spolu s hrdinkou se podíváme trošku hlouběji, ale já si umím představit i celou knihu zasvěcenou tomuto druhu magie. Lin se zpočátku může zdát jako ubohá a naivní holčička, ale jak se její příběh začal více odhalovat, začala jsem ji fandit a celý závěr mi dost vyrazil dech.
Neméně zajímavý je i život pašeráka Jonaha. Ten mi byl ihned sympatický, i když pořádně neznal svůj cíl. Bavilo mě, jak postupně poznává sám sebe a učí se, co vlastně chce. Jeho mazlíček Mefi byl příjemné a vtipné zpestření, nicméně taky další věc, která mě mrzí, že nedostala více prostoru.
Další linky mi už moc nesedly, ale jsou pro děj stejně důležité, jelikož každá z postav postupně přidává svou trošku a odhaluje větší spiknutí. Po dlouhé době musím uznat, že mě zápletka překvapila a nečekala jsem něco tak velkého a propracovaného.
Bohužel knihu nemůžu hodnotit na plný počet, jelikož mi potenciál nepřišel naplno využitý. Doufám, že se v dalších dílech autorka zaměří na hloubku i vedlejších věcí, které mi samy o sobě přišly zajímavé a nedostaly tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Nicméně se jedná o skvělý svět, který mě i přes pomalejší kapitoly bavil a nadšená jsem byla hlavně z konce.
za knihu děkuji @hostbrno #spoluprace

24.04.2023 4 z 5

Štvaná zvěř Štvaná zvěř M. A. Bennett

Štvaná zvěř má velmi zajímavý námět, ale ya thrillerem bych tuto knihu úplně nenazvala. Možná napětí by se zde hodilo víc.
V první řadě musím přiznat, že mi vůbec nesedly postavy. Nedokázala jsem si zde najít svého oblíbence, jednoduše mi na každém něco vadilo, minimálně zpočátku. Později hlavní trojice projde vývojem, kdy mi byli více sympatičtí, ale zpočátku jsem s nimi měla velké problémy. Což je blbý, když ve vás naopak mají vzbudit soucit
Samotná linka s lovem mě velmi bavila, jelikož to pro mě bylo příjemným zpestřením. Líbilo se mi, jak autorka pracuje s různými detaily a pomocí vedlejších postav nás zasvěcuje do tajů zábavy pro společenskou smetánku. Stejně tak problematika segregace a technologií zde dobře fungovala a do světa STAGS skvěle zapadla.
Věc, která se mi zpočátku líbila, ale později mě při čtení už jen vyrušovala, byla autorčina potřeba neustále narážet na jiné filmy či knihy. Hlavní hrdinka si každou situaci srovnala s nějakým fiktivním dílem, což zpočátku je super, ale slyšet to v každé kapitole? To vážně ne.
Bohužel mě zklamala i naivita ústřední trojice. Jako čtenáře vás určitě napadne, že takhle jednoduše z toho nevyváznou. Konec pro mě tedy nebyl příliš velké překvapení.
Jestliže snížíte svá očekávání, kniha může nabídnout vskutku zajímavý příběh, minimálně skrze své téma.
za knihu děkuji @cosmopolis_cz #spoluprace

09.02.2023 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Upřímně jsou Čarodějnice dřívější a budoucí kniha, která utekla mojí pozornosti. Já si teď dost jedu na vlně čarodějek, takže jsem ráda, že na mě kniha díky skupině Humbook blogerům vykoukla a také mi zde byla v rámci spolupráce poskytnuta ke čtení.
Jako první vás možná zarazí délka, která upřímně mohla být kratší. Kniha se zaměřuje spíše na své okolí, budování atmosféry a primárně na vztah mezi třemi sestrami, jejichž osud zde sledujeme. Nečekejte hromadu akce, spíše velký slow burn. Ze sester mě nejvíce zaujala Juniper, která měla pořádně prořízlou pusu. I když byla každá sestra jinak, ocenila bych, kdyby jejich kapitoly byly nějak lépe označené, jelikož mi později dost splývaly v kapitolách do sebe.
Kniha je vizuálně strašně nádherná a líbí se mi zaklínadla na začátku každé kapitoly a stejně stejně obohacení o různé pohádky. Čarodějnice jsou zde na ten klasický způsob, kdy si pomáhají přírodními materiály a kouzelnou formulí, většinou ve formě básně a primárně chtějí svoji mocí lidem pomáhat. Budování covenu a celkově boje za práva žen mě hrozně bavilo, ale ve výsledku mě mrzelo, že takový počet stran nic moc nepřinesl. Hlavního záporáka odhalíme relativně brzy a spolu s tím i jeho plán, o který usiluje. Samotný konec knihy mě taky úplně nepřekvapil, jelikož bylo zřejmé, k čemu bude postupně směřovat a co se stane.
Jsem z knihy dost rozpačitá, jelikož nebyla vyloženě špatná, ale bohužel mě nedokázala zaujmout. Možná právě to zaměření na tolik prvků okolo celého příběhu pro mě osobně knize ublížilo.

01.06.2022 3 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Spící Beatrice mě zaujala svou anotací. Kniha je o neznámém viru, který napadá lidi, kteří poté upadnou do kómatu. Naše hlavní hrdinka se dobrovolně nabídne na testování pro vývoj léku. Silná a nezávislá hrdinka, která nechce jen sedět na zadku? Ano, prosím.
Trošku mi vadilo, že nás autorka již vhodila do děje. Já osobně bych uvítala nějakou omáčku ohledně viru. Kde se vzal? Kdo byl první nakažený?
Hlavní hrdinka mi byla hned sympatická, jelikož se i přes nesouhlas rodičů do něčeho pustí a chce dělat něco smysluplného.
Kapitoly byly krátké, takže se kniha četla velmi dobře. Oceňuji také úžasnou obálku.
Co mi asi tak v půlce knihy začalo vadit, byla velká absence akce. Prostě se nic nedělo. Čekala bych, že děj v laboratoři bude akční, pořád se bude něco dít, ale za celou dobu se stala jedna věc. Myslím, že autorka se nemusela bát i způsobit něco vážného, jelikož se jednalo o testování léku a jeden nikdy neví, jaká reakce může nastat. Veškerá akce místo toho byla na posledních dvaceti stranách.
Romantická linka byla snesitelná, krom zbytečného romantického trojúhelníku. Vztahy mezi postavami byly uvěřitelné a dobře postavené. Hrdinka je puberťák, tudíž její myšlenky k jejímu věku přesně sedí, kdy vlastně sama neví, co cítí a podobně.
Další věc, která se mi hodně líbila byla ta, že kniha neskončila v laboratoři, ale byl zde i pozdější záběr na reálný svět, takže čtenář ví, co hrdinové dělají dále.
Kniha měla dle mého úžasný potenciál, který mi bohužel přišel hodně nevyužitý. Čtení si užijete, kniha je fakt jednohubka a prostředí laborky se mi hrozně líbilo, ale absence akce mi v knize přišla jako obrovské mínus. Knihu si přečtete, možná se vám i zalíbí, ale asi to není něco, k čemu osobně bych se já chtěla vrátit. Možná, kdyby autorka udělala pokračování, kde chybějící akci doplní, například prequel o vzniku viru, jako má třeba Labyrinth.

23.06.2020 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Na začátku jsem myslela, že to bude nějaká kravinka a koupila si ji v KK z Luxoru na cestu domů autobusem. Po chvilce čtení mě čekalo milé překvapení - knížka měla propracovanou, hlubokou a i dosti smutnou zápletku. Místy mi kniha přišla mírně jednoduchá, ale spíše to bylo stylem psaní kapitol, který není úplně typický. Přečetla jsem ji během dvouhodinové cesty a ke konci jsem se chvíli i bála, jak se Leonard rozhodne.
Nelituji, že jsem si vybrala zrovna tuto a určitě doporučuji k přečtení, pokud máte rádi něco jednoduššího, co překvapí zápletkou.

16.08.2018 4 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Jedna věc se musí uznat.. I chlapi ví, jak napsat erotický román.

Na románky si moc nepotrpím, ale když jsem o knize viděla zmínku na internetu, řekla jsem si, že ji dám šanci.. Nezklamala. Pravda, že občas děj trochu vázl a hlavní hrdinka byla na facku, ale vše krásně vyrovnávalo prostředí klubu a prioritní zápletka v něm, která ne všem mohla být po chuti.

06.06.2018 5 z 5