Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Neuveritelne zdlouhavy pribeh s obcasnym trefnym vtipkem. Obrovsky dlouhe popisne pasaze, co vsechno zavarovala a co se da objednat z katalogu… Bohuzel za mne rozhodne ne oddechovka, cetlo se mi to spatne a dlouho. Chybela mi nejaka zapletka a rozuzleni.

30.07.2021 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Neuveritelne, co je v knize napsano, kdyz si clovek uvedomi, KDY to bylo napsano. Druha polovina knihy vsak jen opakujici se pasaze a nuda.

30.07.2021 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Precteno kvuli vyzve (jmeno hlavni postavy v nazvu), kazdopadne fajn young adult oddechovka s tematem LGBT. Bavily me vymeny e-mailu a napeti, kdo ze bude teda ten Blue. Jsem uz mimo cilovku, verim, ze pred deseti kety by se mi to libilo mnohem vic, ale i tak to bylo fajn. :)

17.01.2021 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Začátek série s Laurel Snowovou nám představí geniální agentku FBI. Ta si jede odpočinout na svátky od práce, ale v jejím rodném městě řádí sériový vrah.
Místo klidné dovolené tak začne pátrat společně s rangerem Huckem Riversem, horským urostlým samotářem.

Podezřelých je velká spousta, vodítek málo a ženy dál mizí a mrtvoly přibývají.

Musím říct, že na detektivku je toho v knize o mrtvolách a vyšetřování vlastně celkem málo. Pokud si vždycky říkáte, že byste chtěli větší prostor pro osobní linky vyšetřovatelů, tady ho rozhodně dostanete. Místy zabrousíte spíš do žánru románu a červené knihovny, dozvíte se o mnoha postavách tajemství, přijde pár zvratů a překvapení.

Věřím, že milovníkům krimi může být příběh proti srsti, objevuje se spousta nonsensů, některé situace jsou nejen neuvěřitelné, ale vyloženě nereálné, občas jsem si i já říkala: “Cožeee? Proč? Co děláš?!
Ale když člověk přestane srovnávat s Chrisem Carterem a prostě jen čte, krásně to utíká a hlava u toho odpočine.

Oceňuji dělení do kratších kapitol, opravdu se kniha četla sama.

4/5

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

19.04.2024 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Totálně pohodová romantická jednohubka? Jste tu správně!

Charlotte prožije ošklivý rozchod se svým klukem, rozhodne se letět z NY domů za rodinou, aby s nimi strávila Vánoce a trochu vyléčila zlomené srdce. Její let však kvůli počasí zruší a ona je díky tomu svědkem rozchodu ve velkém stylu.

Anthony čekal na letišti na přítelkyni, aby zjistil, že nečeká sám, ale s novým partnerem své holky. Na přivítanou tedy dostane kopačky a je zhroucený.

Odrazový můstek mají tedy oba hrdinové stejný a rozhodnou se strávit spolu den a zlepšit si náladu. Vždyť je vánoční čas, čas zázraků, ne?

Klišoidní románek překvapil vtipnými situacemi, do kterých se ti dva dostávají, opravdu je to krátká knížka a krásně u toho vypnete hlavu.

27.03.2024 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Super kniha plna zvratu a prekvapeni! Libi se mi prostredi zaoceanske lodi. Jen bych ji trochu zkratila, prostredek se misty nudne tahnul, ale jinak moc fajn cteni :)

17.01.2024 4 z 5

Smrtící spojení Smrtící spojení Ian W. Sainsbury

No, konečně se mi zase dostala do ruky pořádná thrillerová jízda! U téhle knihy jsem si prožila napětí, překvapení, touhu hádat, jak to dopadne a především jsem po hodně dlouhé době nemohla přestat číst a litovala každé chvíle, kdy mě okolnosti nutily ji odložit!

Příběh Mags, Bradleyho a jejich dcery Tam ukazuje šťastnou a spokojenou rodinku, která má jen pár vad na kráse. Mags chodí na terapie a jsou v jejím životem věci, které má v sobě nedořešené a trápí jí.
Bradley je velmi zaneprázdněn prací a má na život spíš vědecký pohled, ale svou rodinu miluje a snaží se být své ženě i dceři oporou.
A Tam je klasická puberťačka, která dostala svou první menstruaci, kvoká s holkama o klukách a chce se bavit.

Jak moc může jejich téměř dokonalý život narušit jeden skrytý talent a co všechno se z poklidného všedního dění může stát, tak to už si přečtěte sami. Slibuju, že momentů “Cožeeeeeee?! při čtení pár zažijete!

5/5

21.11.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Milá romanťárna s klasickým motivem “zakázané lásky. Rozhodně u knížky není třeba nějak přemýšlet, děj je velmi předvídatelný, ale to už tak u tohoto typu knih bývá.

Postava Ivy mě bavila, dívka ze zlaté klece byla dobře popsána a líbilo se mi, jakou měla i přes svůj původ povahu. Možná by nemusela chvílemi být za hloupoučkou.

Drsňák Ryan byl vykreslen jako týpek, který stojí za hřích, škoda jen, že si spoustu věcí myslel a málo mluvil. Hodně by to zrychlilo náš příběh.

Místy jsem se dobře bavila, děj mi ubíhal zhruba první třetinu. Bohužel pak přišla taková vleklá část, kdy jsem si říkala, že už bych to klidně ukončila.

Závěr byl opravdu hollywoodský, takové přehánění by mohlo konkurovat Osobnímu strážci.

Na dlouhé zimní večery asi fajn, ale minimálně o sto stran bych knihu zkrátila.

30.09.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Myslím, že už si můžu s klidem říct, že prostě nemám ráda Jodi Picoultovou. Zkoušela jsem po několikáté a bohužel

Kniha má neuvěřitelně silný příběh, u kterého bych za normálních okolností brečela jako malá holka a hodně bych ho prožívala. Ale bohužel to díky autorčině stylu psaní nešlo. 410 stran o něčem, co kdyby zkrátila na polovinu a zařadila méně přemýšlení a více dialogů, tak by bylo skvělý.

Líbilo se mi rozvržení mezi téměř všechny postavy, byl vidět jejich pohled. Už se mi ale nelíbilo skákání z přítomnosti do minulosti, a to bez nějakého důvodu, kontextu Byly popisovány vzpomínky, které absolutně neměly nic společného s dějem.

Hodně mě překvapil závěr, čekala jsem to trochu jinak. Každopádně i přes překvapení na konci to bylo protrpěné a dobrovolně bych do toho znovu nešla.

Co vy, máte rádi Jodi Picoult?

2/5

25.09.2023 2 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Holky, pozor! Jestli chcete knihu, u které budete slintat nad temným a drsným týpkem pokrytým tetováním a plného nekonečné chuti na sex, tak jste u Habibiho správně!

Musím říct, že tento příběh v žánru erotiky vnímám hodně vysoko, všechno dávalo hlavu a patu, erotické scény byly popsány pěkně tak, jak to prostě je, žádné číči, lasturky a buchtičky a zároveň autorka nepoužila žádné vulgarity přes čáru. Klobouk dolů, to je těžké vychytat.

Dějová linka byla zajímavá, k mému překvapení mě čekalo i něco šokujícího, což taky není u tohoto žánru pravidlem. Sem tam jsem vzdychla nad naivitou a ztrátou rozumu hlavní hrdinky, ale nic dramatického.

Oceňuji také rozdělení kapitol a pohled obou hlavních postav. Rozhodně super jiskřivá oddechovka, dámy!

5/5

18.06.2023 5 z 5

Mé srdce je motorová pila Mé srdce je motorová pila Stephen Graham Jones

Ani nevíte, jak moc mě mrzí, že musím psát následující řádky

Tato kniha pro mě byla 400 stran pekla. Hlavní hrdinka Jade má za sebou docela složitou minulost a je jí na hrb naloženo víc než by kdejaká teenagerka zvládla. Co je nepřehlédnutelné - miluje slashery.

Názvy hororů, jména hororových hrdinů a děj protkaný jejich osudy, to je alfou a omegou této knihy. Velice často jsem se dostávala do stavu, že jsem se musela vrátit a zjistit, co se ještě děje Jade v hlavě, co se děje v hororu a co je tedy realita příběhu, který se snažím číst. Právě díky slasherovým částem je kniha brutálně nacpaná všemi možnými jmény, je velmi složité se v tom všem orientovat, o nějaké radosti ze čtení tady nemůže být řeč.

Když už se konečně člověk dokodrcá ke konci, kde se i něco málo děje, tak je všechno velmi rychle utnuto, protože nezbývá čas a stránky. Přitom kdybych seškrtala nepodstatné a nudné části, byla by z knihy ve skutečnosti jen povídka.

Jako jediné pozitivum tohoto veledíla vidím to, že mi byla doporučena spousta hororů. Tento žánr mám ráda, takže jsem si naivně myslela, že si knihu užiju. Dle názvu, krásně udělané obálky i anotaci jsem se na čtení velmi těšila, bohužel zbytečně.

1/5

08.06.2023 1 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Chápu, proč má tolik lidí CoHo rádo. Zatím jsem od ní četla jen Pravda, nebo lež, což byla naprostá bomba a nyní jsem měla tu čest s něčím, co víc odpovídá jejímu obvyklému žánru.

A musím říct, že se jednalo o skvělý oddechový a čtivý kousek. Smutný osud hlavní hrdinky Beyah, která se přestěhuje k otci a pozná Samsona, který je zdánlivě jejím pravým opakem. Mají toho ale společného mnoho.

Autorka si skvěle hraje s postupnou gradací příběhu a vždy odkryje jen malý kousek skládačky, takže to opravdu nutí číst dál. Způsob, jakým se Kosti v srdci nakonec vyvinou pro mě byl překvapující, jen s tím úplným závěrem jsem nebyla úplně spokojená, bylo to na mě asi moc.

Musím vyzdvihnout autorčinu práci se vztahy, v knize sledujeme lásky, přátelství, ale i složitost vztahů mezi rodiči a dětmi a moc se mi líbilo sledovat například vztah Beyah a její nevlastní sestry Sary.

Rozhodně si od Colleen přečtu další knihy!

4/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na mém IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

29.05.2023 4 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

(SPOILER) V jedné větě můžu říct, že se jedná o román české autorky a skoro to není poznat a také je to román, který se odehrává ve Francii, vy to víte a nikdo vám to necpe!

Co tím myslím? Příliš české romány nečtu, většinou mi nesedí dějové linky nebo prostředí, nedokážu u nich snít a vžívat se do hrdinů příběhu. U této knihy však nevnímám ten klasický český nádech, hlavní hrdinka je sice Češka, ale děj se téměř celý odehrává ve Francii a vůbec nic mě nerušilo.

Když jsme u té Francie - to je rozhodně věc, kterou já musím vypíchnout. Velmi těžko se to popisuje, ale autorka zvládla popsat místa děje tak, že jsem si zvládla udělat vizuální představu, v hlavě mi hrál film se všemi detaily a zároveň jsem nebyla vystavena několikastránkovým popisům vody, nebe, kytiček, aut, domů a oblečení postav. Z toho jsem nadšená a miluju to!

No a samotný děj? Je nám představena hlavní hrdinka Dominika, která se zamiluje do Francouze Nicolase a vše vypadá jako z pohádky. Bohužel ne všichni jsou jejich vztahu nakloněni, a tak se hlavní hrdinka nevyhne pár nepříjemným konfrontacím. Ničemu nepomáhá ani existence Nicova identického dvojčete Bastiena, jak víme, s dvojčaty je vždycky kříž. Každopádně ke svatbě dojde a naše dvě hrdličky kráčí vstříc šťastné a dlouhé budoucnosti. Nebo snad ne?

Autorka nám v knize připravila mnoho zajímavých postav s nelehkými osudy. Při čtení mě provázely úsměvy, dojetí, překvapení a také vztek. Rozhodně jsem v několika situacích přemýšlela, jak bych se chovala já, vztahovala jsem si emoce hrdinů na sebe a dokázala se do příběhu vžít. Trošičku mi vadil konec. Vlastně mi vadil dost. Ne že by byl špatně napsaný, jen jsem nechtěla, aby to tak dopadlo. Kdo si přečte, pochopí, co tím myslím.

Pokud si chcete přečíst román, u kterého nebudete hned na straně 7 vědět, jaký vás čeká konec, tahle kniha je pro vás. Doporučuji!

25.05.2023 4 z 5

King King T. M. Frazier

Nevím, o čem mám psát, možná bych zkusila erotický román, ale všechny jsou na jedno brdo, jak se mám odlišit?

Heleď na příběh se moc nezaměřuj a nasekej tam CO NEJVÍC vulgárních slov. To bude fungovat, věř mi.

Takhle nějak si představuju rozhovor mezi autorkou a někým, od koho by si nechala před napsáním poradit.

Kniha je o totálně nejtvrdším týpkovi široko daleko a nejvíc nevinné holce na planetě, která si jako bonus nepamatuje nic ze své minulosti.

Napětí nula, erotika málo, ale relativně vkusně, zbytek děs a běs.

Jediná postava, kterou jsem si opravdu oblíbila byl Preppy, takový kamarád a nohsled našeho potetovaného veličenstva.

A co je naprosto nejhorší na téhle knize? To rozložení stránek! To, jak nechutně hnusně vypadá text. Část věty naprosto zbytečně sama na řádku, pak pokračování normálně v odstavci. Na každé straně úplně jiné horní i dolní zarovnání textu. Hnus a bída, vůbec mě to neoslovilo a pilo mi to krev.

Tohle rozhodně nemůžu doporučit a druhý díl mě rozhodně nezajímá.
Jedna hvězda za jakés takés tajemství v knize a jedna za Preppyho.

2/5

06.05.2023 2 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Po naprosto dokonalém prvním díle Psycha šlo jen těžko očekávat stoupavou tendenci. Bohužel tady jsme šli s kvalitou dolů opravdu hodně.

Začátek knihy, kdy je Norman Bates v léčebně a po návštěvě naivní jeptišky unikne, je skvělý. Ještě pár stran po jeho útěku je zajímavých a napínavých, ale pak psychiatr Claiborne přijede do Hollywoodu a jde to do kopru Přijde zdlouhavé vyprávění o tom, jestli a jak se bude o Normanovi natáčet film a kdo má jaká očekávání Velká nuda.

Když se prokoušete dlouhým hluchým místem, konec bude překvapivý, ovšem mně se moc nelíbil. Na to, jak se autor rozepisoval o kdejaké maličkosti, knihu velmi rychle utnul.

Každopádně 2. díl má o 100 stran víc než 1. Nechápu proč, zbytečně dlouhé a z příběhu to udělalo takovou průměrnou detektivku.

30.04.2023 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Nooo Série má šest dílů, já četla 1., 2. a 4. Teď jsem se vrátila k omylem přeskočené trojce a kromě toho, že jsem věděla, kdo je Lilith, se nic nestalo. Čekala mě Bloomina klasika.

Máme tu Ryana a Emily, ty svede dohromady osud s drobnou pomocí Williama, štastlivce z druhého dílu, ona pro něj pracuje, oba jsou ze sebe hotový už při první schůzce. Mezi ně se však staví velká překážka. Jak to dopadne? Je Emily ve skutečnosti štastně vdaná a protože je katolička, tak si s Ryanem jako zadaná nemůže užít? Zjistí Ryanovi z přeslazenosti příběhu cukrovku a on si v rámci zachování zdraví najde radši chlapa? To už si musíte přečíst sami.

Hodnotím průměrem za humor, sarkasmus a dialogy postav. Také jsem spokojená s pohledy obou, přehledností knihy a tím, že je to vlastně jednohubka.

19.04.2023 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Ráj mrtvých dětí je velmi krátká oddechová detektivka. Rozhodně je čtivá a díky dělení do kratičkých kapitol děj krásně ubíhá.
Místy mi trošku vadil jazyk, zřejmě se příliš nepovedl překlad.

Hlavní hrdinové na začátku zažívají lehké hate-love mi přijde, každopádně oba mi byli docela sympatičtí.
Anna má trochu temnou minulost, která je postupně rozkrývána.
Pavel je milý, zodpovědný a čestný věřící, který ale na naši detektivku hází očkem.

Případ zvláštních sebevražd naše dvojice vyřeší, ovšem konec mi přišel velmi uspěchaný, sice se všechno objasnilo, ale pak jako by spisovatelce odzvonilo, odložila pero a šla od toho Nakonec hodnotím knihu jako průměr.

13.04.2023 3 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Extremne silna kniha s citlivym tematem. Probrecela jsem spoustu pasazi, na konci mi bylo smutkem az zle. Rozhodne je to hodne emotivni cteni a provazel me smutek i kdyz jsem zrovna necetla. Znovu se k ni rozhodne nevratim a kdybych vedela, co se mnou bude delat, tak ji nectu ani napoprve, na me to bylo nejak prilis. Ale kniha je to famozni, kdyz dokaze tohle udelat s clovekem!
Jednu hvezdu strhavam za nudne popisove a zbytecne dlouhe pasaze, kniha mohla byt se stejnym efektem polovicni.

08.03.2023 4 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Poslední, kdo zůstal - Riley Sager

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Proč čteme thrillery? Protože existují knihy jako je tato.

Příběh, ze kterého mě mrazilo, chvílemi jsem při čtení byla napjatá jako špagát. Nemohla jsem přestat hltat další a další kapitoly.

Maggie zdědí po otci dům, ve kterém strávila jako malá pouhé tři týdny, moc si toho nepamatuje a jediné informace o této části dětství může čerpat z knihy, kterou její táta napsal a o které je přesvědčená, že se nezakládá na pravdě. Když se do domu po čtvrt století vrátí, tak ale zjistí, že její otec možná nebyl ani blázen a ani lhář.

Celou dobu jsem si při čtení říkala jen “Pane Bože, seber se a uteč pryč, na co čekáš?” Já bych se svou odvahou utekla už druhý den.

Čtenáři jsou představovány různé postavy, všichni ale hrozně mlží. Kniha je velmi přehledně a napínavě dělená, střídají se kapitoly reality s Maggie a kapitoly z knihy Dům hrůzy. Vše je seřazeno tak, že nebudete moct přestat a budete s tímhle thrillerem ponocovat.

A co se stane na konci? Kde se ukrývá pravda? To si zjistěte sami. Čeká vás brutálně vygradovaný závěr plný překvapení. Než půjdete spát, podívejte se raději pod postel a do skříně…

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

27.02.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Ztracena v bílém šumu - Javier Castillo

Anotace:

New York, rok 1998, největší průvod ke Dni díkůvzdání na této planetě. Uprostřed davu rodičů s natěšenými dětmi se schyluje k tragédii… Jedno klopýtnutí a život Aarona a Grace Templetonových se navždy promění, když se v tlačenici ztratí jejich tříletá dcerka Kiera. Rozbíhá se horečné pátrání po celém městě s jediným výsledkem: v koutě jsou nalezeny Kieřiny vlásky a oblečení.

Léta plynou, pátrání se dostalo do slepé uličky, ale v den Kieřiných osmých narozenin kdosi nechá zdrceným rodičům ve schránce videokazetu, na které je v jediné minutě zachycena Kiera, jak si poklidně hraje s domečkem pro panenky.

Otázka „Kde je Kiera Templetonová?“ nezneklidňuje jen její rodiče a policii, ale přitahuje chorobnou pozornost médií, která se v honbě za senzací snaží z případu vytěžit co nejvíc. Mezi těmito třemi světy stojí Miren Triggsová, studentka žurnalistiky a později úspěšná novinářka, pro niž je pátrání po Kieře svým způsobem terapií, díky které se vyrovnává s vlastními traumaty.

Recenze:

Skvělý thriller, který ve mě vyvolával pocit skutečné události.

Kniha se skvěle četla, byla dělená do krátkých kapitol z několika pohledů a časových linií, ale rozhodně jsem si nepřišla ztracená, vše bylo srozumitelné a napětí ve správných chvílích gradovalo.

Dvě věci mi ale trochu vadily:

1) V přepisu hovoru otce Kiery na 911 mu jeho žena řekla něco alarmujícího. A vůbec se to neřešilo. Nebo jsem to nepostřehla? Nikdo to dál nerozebíral mi přišlo…

2) Z Miren se postupnem stávala Wonder woman nebo to tak cítím jen já? Tolik násilníků na jeden život je trochu moc ne? Uvažovala bych o stěhování. A na konci si holka trochu neuvědomila, že je jen novinářka a měla by občas nechat věci na policii a šoupat nohama.

Musím ale říct, že jako celek byla kniha skvělá, moc jsem si ji užila a doporučuju přečíst. A na Netflixu je prý seriál, tak jsem zvědavá, jaký bude.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

09.02.2023 4 z 5