Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Wow! Pořádný napínavý thriller, ve kterém nebudete tušit, co se děje a když už budete přesvědčení, že znáte pravdu, stejně bude všechno ještě jinak!

Promyšlená úniková hra, ve které rozhodně nemůžete požádat o nápovědu a váš život bude viset na vlásku. Popisy místností a úkolů byly často tak skvěle napsané, že jsem si dokázala živě představit děj a byla jsem jeho součástí. Opravdu velmi dlouho jsem se nedostala k tak dobré knize.

Jediné, co vidím jako nedostatek je šíleně rychlý konec, kde se toho stane opravdu hodně a ačkoli nic z toho, co přečtete není příliš reálné, tak to tak na rozdíl od závěru alespoň působí. Konci jsem prostě tak nějak nevěřila.

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další tipy budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

16.08.2023 5 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Pokud se vám líbila kniha Ztracena v bílém šumu, rozhodně si nenechte druhý díl série s Miren uniknout!

Napínavý thriller, spousta podezřelých a překvapivý konec, to všechno dostanete, pokud si Hru o duši přečtete.

Moc se mi líbilo, jak děj postupně gradoval. Kniha je dělena na kapitoly s pohledy různých postav, což je za mě skvělé.

Najde se však pár momentů a skutečností, které mi víc či míň vadily nebo mě obtěžovaly. Jako rozhodně musím říct, že jsem snad nenašla postavu, která by akutně nepotřebovala dobrého psychiatra. Každý si nese nějaké těžké břímě a nikdo z nich se s ním neumí vyrovnat a kvůli tomu se někteří hrdinové příběhu chovají totálně nepřiměřeně.

Naprosto nejvíc mi v knize vadí jedna scéna s Miren, o které nebudu psát podrobnosti, abych nespoilovala, ale je vykreslena jako pozitivní, Miren je v ní nakonec ještě za dobračku a já z ní teda kvetla. Obzvlášť když nakonec byla označena za spravedlivou. Kdo četl nebo bude číst myslím dobře pochopí, co mám na mysli. Především díky tomu a pár nonsensům nehodnotím plným počtem hvězd, ale i tak velmi doporučuji přečíst!

02.08.2023 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Noo, tohle se mi nebude psát dobře

Hejno havranů - Wow, něco skvělého a nového, miluju to!

Exodus - Bože, takovej doják a těch zvratů!

Vysněný cíl - Proč?

Asi mě ukamenujete, ale je to pro mě zbytečná pětisetstránková bichle úplně o ničem. Prvních 300 stran jsem naprosto vážně uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak si autorka konečně získala mou pozornost, chviličku se něco jako dělo a pak přislo sto stran srdceryvného konce.

Ze sexy tajemného Tobiáše se stala fňukna a hekna, naproti tomu Cecílie je úplná Wonder woman Nesedělo mi v té knize spoustu věcí, hodně se vracela do minulosti, ale příliš nového nebo šokujícího jsem se teda nedozvěděla.

Zbytečně protažená série, o nic nepřijdete, když třetí díl vynecháte podle mě

2/5

Budu mic ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

11.05.2023 2 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

WOW!!! Naprosto úžasný román, který mě překvapil originalitou a směřováním děje.
Tak jak naznačuje anotace, rozhodně nečekejte nějaké milé počtení o dvou zamilovaných na pikniku. Je to drsné, surové, tajemné. A moc se mi to líbilo!

Hlavní hrdinka Elsa si moc nepamatuje svou minulost a tady se dostáváme k jedinému momentu, kdy jsem se zarazila - proč nepátrá a pořádně se nevyptává? Ale chápu, že v kontextu k příběhu je to všechno jak má být.

Většina postav má nějaké tajemství, něco skrývá, a mě velmi baví se jim postupně dostávat pod kůži.

Kniha je plná velmi živočišných, surových a až vulgárních erotických scén. Rozhodně nedoporučuji mladším čtenářům a citlivějším osobám.

Styl psaní je naprosto úžasný, listovala jsem knihou ani jsem nevěděla jak, přehledné dělení do kratších kapitol mi absolutně vyhovovalo.

Autorka již v předmluvě jasně píše, že se nejedná o samostatnou knihu a nelže - po dočtení budete chtít okamžitě další díl!

09.04.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Taju pro tebe - J. T. Geissinger

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Recenze:

Druhý díl série Vzplanutí mě překvapil hned ze startu - hlavními hrdiny byly totiž úplně jiné postavy než v první knize. A dokonce neexistuje ani žádné propojení mezi díly, takže by teoreticky nemuselo jít ani o sérii.

Každopádně drzého ragbistu Cama jsem si zamilovala, kniha díky němu byla zábavná a děj měl spád. Kdyby totiž bylo jen na Jo, tak se nehneme od toho, že je ošklivá a tlustá. Ta mi příliš k srdci nepřirostla, byla na mě trochu moc ufňukaná. Každopádně jejich společné dialogy a tréninky byly super, takového souseda bychom chtěla každá!

Je celkem škoda, že je ztraceno dělení na dva pohledy z prvního dílu, hodně mi to chybělo. Naštěstí ale zůstaly kratší kapitoly, kniha se četla dobře. Dojetí se tentokrát nedostavilo, ale odpočinete si a zasmějete se, rozhodně dobré oddechové pokračování série.

27.03.2023 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Jeho balík - Penelope Bloom

Oddechovky od této spisovatelky jsou již notoricky známé, tentokrát jde o čtvrtý díl série Objekty touhy.

Příběh se točí především kolem hlavních postav Lilith a Liama.

Liam je samozřejmě nádherný, chytrý, bohatý, svalnatý, pozorný, vtipný… Jeho jediným problémem je jeho nevlastní sestra. Chce po něm jednu jedinou věc, kterou jí však on dát nechce. Rozhodně budete v této věci překvapeni.

Lilith je mladá, nezkušená, vtipná, sarkastická, cynická a krásná. Sex (téměř) nikdy neměla, má za sebou krušnou minulost a rozhodně se nenechá od nějakého Liama sbalit. Lidem nedůvěřuje a chce si žít svůj život. Má Liam vůbec šanci? A pokud ji má, dokáže Lilith odpouštět chyby?

Neočekávejte žádnou “vyšší dívčí”, jedná se o klasický románek od Bloom, je předvídatelný a opravdu oddechový.
Co ale musím rozhodně vyzdvihnout je humor, který protkává celou knihu díky perfektními sarkasmu Lilith. Neuvěřitelně dobré!
Erotické scény jsou fajn, žádné hard písmenkové porno, ale ani nudné nebo asexuální popisy. Krásně vyvážený zlatý střed pro průměrnou čtenářku.

Pokud si chcete odpočinout a opravdu se dobře pobavit, velmi doporučuji!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

22.01.2023 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Skvělé odreagování u knihy, kde je jasné už na straně 20, co nás čeká. Každopádně mě to naprosto dojalo a naladilo na Vánoce! Moc povedené!!!

21.12.2022 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Nejsem z ledu - Anne Frasierová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.

Recenze:

Wow! Parádní zakončení skvělé série. A co je nejlepší? Nejenže kvalita nešla postupnem dolů, ale naopak se mi poslední díl líbil nejvíc! ️
Opět spousta zvratů, všechno spolu souviselo, mnohokrát jsem překvapením zapomněla zavřít pusu. Hlavní hrdinku Jude jsem si moc oblíbila a fandila jí. Její parťák Uriah to v tomto díle neměl zrovna jednoduché a kromě napětí mě čekalo pár dojemných momentů. Kdyby to jen trochu časově šlo, zhltla bych příběh na jeden zátah, vztahy, vraždy, vyšetřování, všechno to prostě potřebujete vědět!
Konec naprosto úžasný, nerada jsem knížku zavírala. Moc doporučuju všem detektivkářům a thrillerožroutům!

5/5 ⭐️

️️️

12.11.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Bílá nemoc - Karel Čapek

Anotace:

Popudem k napsání tohoto dramatu z r. 1937 byl podle autorových slov "konflikt ideálů demokracie s ideály neomezených a ctižádostivých diktatur". Jistou zemi napadla epidemie bílé nemoci. Lékař Galén proti ní vynalezl účinný lék. Lék vydá jen tehdy, když se vlády zaváží, že již nikdy nebudou válčit. Hlava státu, v němž bílá nemoc vypukla - výbojný maršál - chce dobývat svět a před ničím se nezastavuje. Bílou nemocí je napaden hlavní zbrojař země baron Krüg. Galén jej odmítá léčit, dokud nebudou splněny jeho podmínky...

Recenze:

Absolutně nemám nic proti této klasice. Je to neuvěřitelně inteligentní dílo, do kterého pan Čapek schoval tolik! Naráží na fašismus, lidskou sobeckost a pokrytectví.
To, jak si člověk začne všímat až když se ho něco bezprostředně týká, to je velmi nadčasová myšlenka.
Mám knihu moc ráda a ráda jsem se k ní díky výzvě “Pročteme abecedu” vrátila, protože je červenec měsícem B.

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

04.08.2022 5 z 5

(SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a treti dil, dal necti!!!

Takze treti dil byl pro me zezacatku takovy nudnejsi nez predchozi dva, Hermiona s Ronem se porad dohadovali, Harry omdleval z mozkomoru a myslim, ze jeden z duvodu, proc jsem byla takova skepticka byl ten, ze mi jeden z clenu ctenarske skupiny napsal, ze Black je Harryho kmotr. Takze jsem to mela bez prekvapka a jen cekala, kdy uz to konecne dobre dopadne.

I presto jsem se vsak zhruba v polovine knizky zacetla a nemohla se odtrhnout, protoze se zacaly dit veci! ‍️ Neuveritelne propracovane, nakonec do sebe vse zapadlo, do posledni chvile jsem dostavala spoustu utrzkovitych informaci a bala se, ze budu mit v hlave gulas a nakonec se to vsechno krasne spojilo.

Nejsilnejsi moment pro me byl, kdyz Harry popisoval, ze pri souboji s mozkomory videl tatu. To byla chvile, kdy jsem mela na krajicku a celou tu situaci jsem si predstavovala a bylo to proste krasny. ️

Bala jsem se zaveru “A tak je Black schovanej a pohadky je konec”, ale zaverecny dopis a Harryho a vlastne i Ronova radost me moc potesila.

Takze treti dil zatim pro me asi nejvydarenejsi a tesim se na ctvrty! ‍️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat na IG: little.monday

15.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Pokud jsi necetl/a druhy dil, dal necti!!!

Druhy dil me v obecne rovine bavil, dej ubihal, tentokrat knizka vyvolavala spoustunotazek, na ktere jsem v prubehu dostavala odpovedi.
Zhruba u tretiny knizky jsem uplne nenavidela fotografujiciho prvnacka a pana profesora Lockharta, ktery mi svou nafoukanosti pil krev.

Rozpletani tajemstvi Tajemne komnaty bylo taky fajn, pomalu se hlavni hrdinove dostavali k informacim vedoucim k zaveru. No a prave zaver je pro me problem tohohle dilu.

Milovnici HP me asi sepsuji, ale Harry pro me proste nebyl dostatecne hrdina. Diky listku Hermiony se dostal k tomu, kde hledat. Brali s sebou uplne nesmyslne Lockharta, kterej byl jako po lobotomii a i kdyby nebyl, porad by jim byl k nicemu. Tak jestli jen nechteli, aby utekl? Kazdopadne potom prislo na nejhorsi a Harry se utkal s baziliskem. Ale jako jak? Priletel Fenix od Brumbala, vykloval mu oci, pak mecem z klobouku baziliskovi propichl patro, u toho se malem zabil, tak to Fenix zase zachranil a pak je vsechny vytahl nahoru, kde dostali oceneni, body, pochvaly… To me trochu mrzelo, ze tam Harry nebyl vic za hrdinu.

No a uplny konec - vse dobre dopadlo, to je jasny, ale co mi chybelo:
a) Vyleceni Lockhartovy ztraty pameni a poradny vyplisneni za ty jeho vymysly
b) Lepsi resenimpro Harryho na leto nez jet k tem vypatlanym Dursleyovym!

Takze suma sumarum se mi knizka libila, trosku me zklamal konec, ale to nic neznamena a ja jedu dal. Uz se tesim na treti dil!

20.04.2022 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Neuvěřitelný příběh, perfektní spád! Nutí to člověka přemýšlet stylem: “No to snad ne?!” A tak nějak nenápadně to čtenářovi vnukne pocit, že by hlavní hrdince nezazlíval, kdyby se dcerušky zbavila...
Otevřený konec dává prostor druhému dílu a pokud to tak bude, musím ho mít!

03.01.2021 5 z 5

Temná pláň Temná pláň Andy Maslen

Třetí díl série s detektivem Henrym Fordem nás zavede do vojenského prostoru, kde je nalezeno tělo mrtvé vojačky. Na první pohled jde o jasnou sebevraždu, Ford ale cití pochybnosti. Rozhodne se celý případ pořádně vyšetřit a jeho instinkt mu napovídá, že dobře dělá. Problém ale je, že všichni podezřelí mu brzy odletí speciálem na vojenskou misi. Detektiv tedy nemá moc času.

Kromě případu je v tomto díle zajímavá dějová linka s Henryho synem Samem, který absolvoval lezecký tábor a začíná se víc vyptávat na smrt své matky, která zemřela při lezení na skále právě s Henrym.

Nemůžu zapomenout na velký důvod, proč mám tuto sérii ráda - Hannah. Taková moje oblíbená ženská verze Sheldona Coopera. Je milá, geniální a životem potřebuje trochu provádět, ale miluju jí. Ona má spadeno na Forda a mě baví sledovat a očekávat, jestli a jak se bude jejich mimopracovní vztah vyvíjet.

Jako celek však vnímám tento díl jako nejslabší, chyběla mi akce, místy jsem se až nudila a ani zvraty mi nepřišly nějak světoborné. Být tohle první díl, asi by si mě série nezískala. Doufám, že nám nenastává klesavá tendence.

3/5

19.04.2024 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Na pokračování série Hřiště lásky jsem se moc těšila. A musím říct, že bylo na co.

Hlavními hrdiny jsou tentokrát Jack a Riley.

Jack má zdravotní problémy, hrozí mu, že s rugby bude muset skončit, což je pro něj naprosto nepředstavitelné. Když potká Riley, do života mu opět vstoupí světlo.

Riley má však hodně starostí, protože má velmi povedeného bratříčka. Neřeší ale věci úplně šťastně, a tak mě velkou část knihy štvala a poslala bych jí až tam, kde už slunce nesvítí.

Jejich vztah utrpí velkou ránu a rozhodně to na žili šťastně až do smrti nevypadá. A když už by mohli jít každý svou cestou, všechno se ještě víc zkomplikuje

Za mě byla Haka za Lilii určitě lepší, ale i u tohoto dílu jsem byla dojatá, zasmála jsem se a moc se mi líbilo rozdělení knihy do kapitol z pohledu Riley i z pohledu Jacka.

Doporučuji!

18.09.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Ufff Bohužel musím hned z fleku vybalit, že tahle kniha rozhodně zdaleka nezapadla mezi mé favority a celkem jsem se těšila až budu mít dočteno.

Na začátku jsem dostala klasický romantický příběh dvou zamilovaných lidí. Jejich osud hrůza, všechno špatně, po letech se setkávají. Fajn, proč ne.

Hlavní hrdinové se společně s ostatními postavami vydávají na zaplacenou honbu za pokladem, najednou přichází situace, která by se spíš hodila do nějakého akčního filmu. Spoilovat nebudu, ale všichni přihlížející, kteří by měli dělat spoustu věcí a nějak reagovat se rozhodnou, že budou dělat jakože nic a najednou se z akčňáku dostaneme ke stylu Indiana Jonese nebo Jumanji. Když už se smiřujete s tím, že místo románu čtete nějakou divnofantasmagorii, přijde chvíle románu, na kterou volně naváže akčňák z roku nebreč. Dějí se věci, ze kterých by se běžný smrtelník asi po, ale naši hrdinové vše vyřeší s grácií hodnou Jamese Bonda.

No Nemám co k tomu víc říct. Nebyl to největší odpad, jaký jsem kdy četla, to bych lhala. Ale slátanina to teda je.

2/5

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

10.09.2023 2 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Druhý díl trilogie Královská elita dodal odpovědi na spoustu otázek. Konečně do sebe některé části příběhů hlavních hrdinů Elsy a Aidena zapadly. Bohužel se však vynořily další otázky a nedokončené linky, takže nezbývá než čekat na třetí závěrečný díl.

Kniha je stejně jako první díl dělena do kapitol střídajících pohledy obou, což mi velmi vyhovovalo, děj ubíhal a opět se autorka postarala o vytváření správného napětí.

Aiden nám malinko vyměkl, což mě vlastně mrzí, každopádně je to asi pochopitelné vzhledem k tomu, kam vše směřovalo.

Erotické scény jsou lehce tvrdší, v některých momentech pro někoho asi za hranou, ale nejsou laciné a otřepané.

Ocelová princezna pro mě byla malinko slabší než Zvrhlý král, možná mi zmizel ten wow efekt ze stylu psaní a některé části pro mě byly méně zajímavé, ale pořád si zaslouží vysoké hodnocení a nemohu se dočkat dalšího dílu!

4/5

Budu moc ráda, když se podívalte na moje další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

10.09.2023 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Dostalo se mi 230 stran psané Stand-up comedy. Miluju tato vystoupení a absolutně mě neuráží a nenudí ohrané vtípky, historky, u kterých po dvou větách znáte konec, ale stejně se zasmějete nebo nafouklé příhody ze života, které se staly jen možná a je k nim přimyšlená vtipná omáčka.

Bohužel v psané podobě to pro mě byl trochu trapas. Samozřejmě pár momentů bylo vystihujících a trefných, zasmála jsem se, ale čím déle jsem knihu četla, tím trapnější mi na sílu konstruované historky plné jakože vtipných hlášek připadaly.

Určitě by to mělo šanci dokodrcat se s grácií až do konce, ale muselo by toho humoru asi být méně. Znáte to, jak uděláte nějakou opičku na dítě a ono dostane záchvat smíchu? A uděláte ji znovu a ono se pořád směje. A pak se jen usmívá A nakonec na vás už jen civí a vy přihlouple vymýšlíte něco jiného nebo se mlčky stáhnete a radši už neděláte nic. Tak takhle mi to přišlo. Na začátku parádní, potom docela dobrý a pak už jsem si přála konec snažení a pokusů o rozesmívání.

Za mě bohužel lehce pod průměr, doporučila bych přečíst spíš jen některé kapitoly v rámci blogu třeba

17.08.2023 2 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Dokonalý napínavý thriller! Nemá smysl chodit okolo horké kaše - tahle kniha se četla sama. Je dělena na přehledné kapitoly, prolínaly se časové linie, prostor dostaly všechny důležité postavy.

Hned na začátku dostanete na stůl masakr a celou knihu přemýšlíte kdo, jak a proč. A není to vůbec jednoduché. Podezřelý se mi zdál úplně každý.

Hlavní postavou je Matt, kterého mi bylo velmi líto, dostal od života opravdu pořádně naloženo a přála jsem si ať se objeví alespoň něco, díky čemu by byl šťastný.

Pokud si chcete užít divoké otáčení stránek, abyste už konečně vědeli, jak to dopadne, je tahle kniha pro vás jako stvořená.

01.07.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Ufff No Tak čekala jsem erotický román. Dost syrový a sexy. Tak co se týče erotiky, rozhodně se nejedná o nic originálního, co svět ještě neviděl.

Nové ale v knize bylo prostředí, ve kterém se děj odehrával. Jedná se o návrat do jakéhosi středověku. Jsou zakázány veškeré moderní věci - elektronika, hodinky, ale třeba i spodní prádlo a menstruační pomůcky.

Zajímavý nápad, ze kterého by se možná dalo vytřískat něco vážně skvělého. Bohužel v tomto případě dostaneme jen pohled hlavní hrdinky, které chybí vložky a dál se nic moc neřeší. Chápu, že jde především o erotickou linku mezi Mesilií a princátkem, ale ve skutečnosti se z příběhu stala jakási slátanina, ve které si Mel schovává červená krajková tanga a přemýšlí jestli jí Kardes vzrušuje, nebo se ho bojí.

Se vším jsem ochotná se smířit, ale když byla na konci odhalena skutečná identita prince Kardese, už jsem neměla ani chuť dočítat. Za mě smíchání pokusů o historický a erotický román s fantasy prostě absolutně nefungoval. Druhý díl mi rukama rozhodně neprojde. Ale třeba jsem jiná jen já a vám to bude připadat inovativní a nadčasové, každopádně za mě je to průšvih.

29.05.2023 2 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Wow! Hodně chytlavý thriller, který mě nutil číst dál a dál! Příběh bývalé narkomanky a zvláštně působící rodiny, u které hlídá chlapečka s imaginární kamarádkou mě vtáhl hned na začátku.

Nechyběly samozřejmě momenty, kdy jsem si říkala, že postavy jednají nesmyslně a já bych to celé řešila jinak, ale to patří už asi ke každému thrilleru. Snadno se nám jako čtenářům radí, že

Neuvěřitelně jsem si užívala zakomponování obrázků do knihy, některé byly opravdu děsivé a dokreslovaly celkovou atmosféru knihy.

Příběh perfektně graduje, vše se pomalu odkrývá a závěr je šokující překvapivý a napínavý. Rozhodně je to skvělý thriller a doporučuju přečíst!

15.05.2023 5 z 5