Liss93 Online Liss93 komentáře u knih

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Případy Washingtona Poe mají vzestupnou tendenci, což doufám ještě nějakou chvíli vydrží. Své tipy na Kurátora jsem měla a i je potvrdila, ale u objednavatele jsem neměla tušení. Líbí se mi vývoj všech postav, nejvíc je to samozřejmě vidět u Tilly. Už se těším na další díl.

13.03.2023 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Od autorky jsem začala s její první knihou, ale nedokázala jsem se začíst. U Sběratele trofejí se mi to naštěstí nestalo. Rychle jsem se začetla, a i když jsem pachatele brzy odhalila (ač jsem netušila o jeho minulosti, která hrála důležitou roli), tak mě bavilo hledání stop a prolínání různých případů.

25.02.2023 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Po dlouhé době zajímavý a napínavý thriller, neměla jsem tušení, kam se bude děj ubírat, co se postavám honí hlavou a co se v další kapitole stane. Jsem příjemně překvapená, od autorky si určitě ještě něco přečtu.

12.02.2023 5 z 5

Dráha na svobodu Dráha na svobodu Hildegarda Hoyt Swift

Je těžko uvěřitelné, že od války Severu proti Jihu uplynulo pouhých 160 let. Za tu dobu se jistě hodně změnilo, ale dost věcí se vyvinulo jak dobrým, tak i špatným směrem. O "Mintě" jsem nikdy předtím neslyšela, ale bez takových odvážných lidí, by se věci nikdy nezměnily a neposunuly a to nejen ve válce proti otroctví.

08.02.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Až čtenářské výzvě se povedlo mě seznámit s Harry Holem. A nebylo to vůbec špatné seznámení, děj plyne rychleji než rozbouřené moře, jen se člověk musí zpočátku trochu zorientovat v množství osob, které do příběhu zasahují. Ale určitě dobré uvedení mladého norského detektiva.

30.01.2023 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Jednu hvězdu ubírám za pomalejší rozjezd. Také s Kelly (původní) jsem na začátku nesympatizovala, přišlo mi, že se chová přehnaně, ale tušila jsem, že to není jen tak. Co se stalo s Aaronem jsem tušila od začátku, zbytek byl neurčitý a až do konce první části jsem nevěděla, kdo má jakou roli. Druhá část už uběhla rychle a konec byl za mě překvapivý.

13.01.2023 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Konec mi celkový dojem z trilogie zkazil, ale jinak bych hodnotila kladně. Děj plynul bez hluchých míst, postupně se odhalovala všechna temná zákoutí případu a každou chvíli si musel člověk v hlavě srovnat, na čí straně vlastně je.

09.01.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Čekání na další případ Robin a Strika se vyplatilo. A ani počtu stran atakujícího tisícovku jsem se nezalekla a ponořila se do čtení. Děj se odehrává během jednoho roku, kdy máme možnost víc nahlédnout do životů hlavních postav a do normálních i nenormálních situací, které je během tohoto jednoho roku potkaly. Robinin rozvod, smrt Strikovy tety, přiznání si, že jsou Robin a Strike víc než jen obchodní partneři a i když to oni sami nazývají nejlepším přátelstvím, tak já to teda vidím trošku jinak :D Případ sám o sobě je zapeklitý, navíc řešený po 40 letech a do poslední chvíle netušíte, kdo by mohl být pachatelem, protože motiv měl sice téměř každý, ale každý měl více či méně závažné tajemství. Líbilo se mi postupné odkrývání informací a vývoj vztahu mezi Robin a Strikem, ale obávám se, že tam se většího posunu nedočkáme. Netrpělivě budu očekávat další díl.

27.12.2022 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Velké zklamání. Jediným plusem je, že je kniha krátká. Nesedl mi styl psaní a vyvrcholení celého příběhu. Toho, kdo za tím vším je jsem odhalila velmi brzy, ale doufala jsem ještě v nějaké překvapivé odhalení. A vysoké hodnocení knihy ještě neznamená neotřelé a zajímavé čtivo. Bohužel.

27.12.2022 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pátou oběť jsem začala číst hned po Čtvrté opici, protože mě zajímalo, co se bude dál dít s Bishopem. Nějaké odpovědi jsem dostala, ale víc jich zůstalo a přibylo. A konec? Otevřenější než v prvním díle, což mě zklamalo, ale jelikož jde o trilogii, tak se to asi dalo očekávat. Snad mě finále nezklame, protože děj je rozehraný velmi dobře.

10.12.2022 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy, jinak bych se k ní nedostala, nespadá do žánru který obvykle čtu. Musím přiznat, že téma pro mě bylo obtížnější na čtení a pochopení. Nikdy jsem nebyla ani v Americe ani Africe, takže jsem nevěděla nic o složení společnosti na obou kontinentech a rozdílnosti, kterou tvoří sami černoši mezi sebou. Ač mi kniha na začátku přišla dlouhá, každá stránka měla svůj význam.

22.11.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha se mi líbila, hlavně členění do krátkých kapitol, ve kterých jsme byli uvedeni buď do aktuálního děje, nebo do minulosti V4O. Zdá se, že se bude jednat o už skoro klasickou linku vyšetřovatel-jeho nemesis, jejichž příběh bude pokračovat i v dalších knihách, ale pokud se to dobře uchopí, může to fungovat.

10.11.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Washington Poe je v průšvihu! Už zase. A jediný, kdo mu z něj může pomoct, je Tilly. Nakonec je těch zachránců víc, ale na Poeovi je odhalit pravdu, dostat vraha za mříže a vzít Edgara na pořádnou procházku :D

06.10.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ač mi Luc a Ava nevadí jak v kolegiálním vztahu, tak i v tom milostnému, knize prospělo, že byli většinu času od sebe. Jsem zvědavá, jak bude fungovat jejich soužití, na to, kolik jim je se chovají jako puberťáci :))

23.09.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Náhled do běžného života běžné rodiny. Manželský pár, který se dostal do stereotypu, pubertální děti, které mají svou hlavu a nespokojenost všech zúčastněných, ať už se jedná o cokoli. Bohužel takovýto příběh není ojedinělý a o to jde. Můžeme v něm s drobnými obměnami najít naše sousedy, příbuzné, přátele, nás samotné... Problémem konkrétně Alice a Richarda byla nekompatibilita od úplného začátku. Každý očekával něco jiného, šli do vztahu ve kterém nebyla vášeň, láska a ten wow efekt. Pak se není čemu divit, že brzy vyhořeli, protože jejich vztah byl odsouzen k záhubě už dávno před dětmi.

02.09.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Ačkoli jsem vraha správně odhalila už v první třetině knihy, nemění to nic na tom, že se mi kniha dobře četla. České autory jsem podceňovala, protože slyšet je hlavně o těch ne moc kvalitních, kteří ale mají dobré promo, ale určitě je není třeba házet do jednoho pytle, jak je tato kniha důkazem.

31.08.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

To bylo počteníčko! Marťan je mou oblíbenou knihou i filmem a Spasitel mu šlape na paty, ale to jen proto, že je delší a nedá se přečíst na jeden zátah. Začátek je trochu zdlouhavý a hůř se do něj začítá, ale pak už se člověk nemůže odtrhnout a napjatě očekává, co bude dál. Sice nerozumím fyzice a ztrácela jsem se v osvětlování všech fyzikálních i jiných jevů a věcí, ale hlavní byl příběh. O jednom osamělém člověku putujícím nekonečným vesmírem hledajícím řešení záchrany Slunce a Země. A to nakonec našel, a nejen to...

16.08.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Vadil mi otevřený konec, ale jinak se mi kniha líbila, díky ní jsem si uvědomila jak mám skvělé kamarády, protože s partou z knihy bych nechtěla kamarádit ani za nic :D Zajímalo by mě, co se v lese doopravdy odehrálo a který vypravěč měl "pravdu".

29.07.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek byl poslední knihou, kterou jsem od A.M. ještě nečetla. Neobsahuje tak široké časové období jako Slepá mapa, ale vykresluje vše podstatné, nezabředává příliš do politické situace a děj pozvolna plyne až se na konci podivíte, že to čtení tak rychle uteklo.

26.07.2022 5 z 5

Životice se od Šikmého kostela znatelně odlišují a to převážně historickými zkazky, uváděním jmen konkrétních lidí a událostí. Zatímco Lidice zná každý, o Životicích slyšel málokdo. Životice sice zůstaly stát a část obyvatel v nich také zůstala, ale to nemění nic na faktu, že je postihla tragédie, která ovlivnila mnoho životů i generací.

25.07.2022 5 z 5