lisell lisell komentáře u knih

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Asi jsem čekala něco trochu jiného. První část - nemohla jsem se začíst, ztrácela se, druhá - skvělá, svižná, konečně mě začala knížka bavit, líbilo se mi, jak hlavní hrdina popisoval svoje pocity a úvahy ve vztahu se starší ženou, poslední - bohužel opět nudnější děj a těžkopádnější odstavce. Ale velice zajímavá forma vyprávění, která se měnila s každou pasáží (máme celkem tři).

26.04.2021 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

První polovina mě přikovala ke knížce a nemohla jsem se odtrhnout. Se zatajeným dechem jsem hltala každou stránku a normálně jsem se fakt bála, co z toho všeho vyleze. Bohužel ale musím říct, že druhá část už taková pecka nebyla, tedy pro mě. Asi jsem od toho čekala víc nebo si v hlavě vytvořila jiný scénář, nevím. Za mě originální námět, nesmírně čtivá forma, první půlka naprostá pecka, ale pak šla dějová linka dolů a já byla trošku zklamaná.

12.04.2021 3 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Nicolase Sparkse jsem znala spíše díky filmovým zpracováním jeho románů. Byla jsem moc ráda, když jsem narazila i na jeho knížky. Život ve dvou je první, kterou jsem přečetla a dopadlo to stejně jako s jeho filmy, slzy, smích a hřejivý pocit v srdci, že i přes hnusný životní podpásovky se můžeme dočkat svého štěstí. Asi nic nepřekoná Zápisník jedné lásky a Volbu, ale i tak dávám 5 hvězd.

18.03.2021 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Tohle Sparks umí. Romantický příběh popsán velmi příjemnou a čtivou formou. Typická červená knihovna. Takže pokud si chcete zlepšit náladu a začíst se do příběhu, ze kterého na vás dýchne vlahý přímořský vzduch a osudová láska, určitě zkuste jeho Spřízněné duše. I když je pravda, že autor má ve své sbírce i lepší kousky.

11.01.2021 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Pokud hledáte milou oddychovou knížku, určitě sáhněte po téhle. Autorka píše čtivě a je mi sympatické, že v každé knížce najdeme hlavní hrdinku, která se nevzdává, i když dostane od života nadrbáno.

04.01.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Osud dvou mladých lidí z odlišných společenských vrstev zasazen do historických událostí, jež se opírají o skutečné příběhy. Skvělá volba pro všechny generace.
Byla to moje první od Ruty Sepetysové, takže už mám políčeno na další. Krásný styl psaní. Stránky ubíhaly jako vítr, i když je pravda, že k tomu přispěl i zvolený styl a velikost písma. V každém případě i když je knížka poměrně silná, zvládnete ji za víkend. Co se týče děje, tak pro mě byl velkým přínosem. Neměla jsem ani tušení, co se dělo ve Španělsku v období před a po 2.světové válce. Člověka mrazí, když si uvědomí, že tohle vše byla ne moc vzdálená historie, o které se bohužel příliš nemluví.
Za mě 5 z 5 a už teď se těším až mi přijdou do ruky další.

15.12.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

"Právě to je láska: vše dát, vše obětovat a nečekat nic na oplátku." .......Holubice a Had se četla sama. Jakmile začnete, nebudete schopni knížku odložit. Někdo si může říct, že námět je trochu klišé, vztah mezi čarodějkou a člověkem, jehož životním posláním je smrt všeho nadpřirozeného. Ano, ale než začnete soudit, přečtěte si jejich příběh, věřte mi, že vás vezme za srdce, obzvláště v dnešní době, kdy si každý myslí, že všechno je jen černo-bílé a nic mezi. Strašně se mi líbil způsob psaní a úplně nejvíc mě bavil sarkasmus hlavní postavy. U téhle knížky jsem se smála i plakala. Za mě super a proto dávám plný počet hvězd.

21.10.2020 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Za mě nejlepší z celé série. Jsem ráda, že ne úplně všechno bylo zalito sluncem a skončilo dobře. Stejně jako v životě nás opouští lidé, které máme rádi a my se musíme naučit, jak žít dál. Konec mi vyrazil dech a musela jsem knihu dočíst dokonce, protože nešlo odejít. Na počáteční problémy s prvním dílem, jsem moc ráda, že jsem se do série nakonec začetla.

05.05.2020 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Moc a opravu moc se mi knížka líbila. Ne nadarmo se říká, že člověk si má užít každý okamžik, jako by byl poslední. Písničku od Kryštofů miluju, takže jsem si na konci pěkně pobrečela..

21.04.2020 5 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Opět tématika 2.světové války. Tentokráte ale nezpracovává cestu židů po koncentračních táborech, ale odkrývá život dvou sirotků na pozadí války ve Švédsku. Po dlouhé době jsem měla v ruce něco od čeho jsem nemohla odejít. Válka v severských zemích není moc často zpracovávaná, proto byl pro námět příjemnou novinkou. Když k tomu připočtete, lásku, sílu přátelství, odvahu postavit se zlu a bezpráví, přimícháte napětí a mystiku v podobě tří sněhobílých vlků, dostanete super čtení.

21.04.2020 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Perfektní děj, napětí do poslední stránky a pro mě naprosto nečekaný a šokující konec. Vůbec mi nevadilo několik dějových linek, naopak. Neztrácela jsem se a příběh mě naprosto pohltil, i slza ukápla.

09.03.2020 5 z 5

Krátký návod, jak udělat psa šťastným Krátký návod, jak udělat psa šťastným Cesar Millan

Jelikož máme doma dva Australské honáky, kteří potřebují pevnou ruku, ocenila jsem jiný pohled na výcvik psů. Důležité je si uvědomit, že psychika a rozpoložení páníčka se vždy zrcadlí v jeho mazlíčkovi. A pokud zaměstnáte hlavu, máte hlavně u honáků vyhráno.

06.03.2020 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Opět skvělá Jodi. Neskutečně dobře vykreslený svět Jacoba, jeho rodiny a okolí. Líbí se mi, jak její knížky mají skvělou dějovou linku, která mě vždycky pohltí. Od jejich knížek nedokážu odejít. Dávám 4 z 5 a to z toho důvodu, že mě trošku zklamal useknutý konec. Jinak to byla paráda, jako vždy :)

30.01.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Moje třetí knížka od C.J.Tudor. Opět nezklamala. Líbí se mi styl jejího psaní, jak ubíhají kapitoly a celková atmosféra, která z příběhu vyzařuje. I přes to, že upálené jsou zatím nejdelší, máte je slupnuté za víkend.

28.12.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Trošku mne mrzí, že jsem jako první viděla seriál a až potom sáhla po knížce, protože si nemůžu pomoc, ale seriál na mne zapůsobil o něco víc. Knížka je ale skvělým oddechovým čtením a pokud máte historické romány, je přesně pro vás.

12.10.2021 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Knížka se mi líbila moc. Miluju víno, takže spojení prosluněných vinic a kouzel je za mě top. Autorka dokázala vytvořit a hlavně barvitě popsat nadpřirozený svět čarodějnic, démonů a skřetů tak, že vypadal jako opravdový. Stránky ubíhaly jako o závod, příběh mě moc bavil a než jsem se nadechla, byla knížka u konce. Příjemné, milé a nenáročné čtení přesně na léto. Pokud hledáte oddechovku na dovolenou, jsou Víno a čáry pro vás to pravé.

21.06.2021 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Roztomilá oddechová romantika. Přesně tohle jsem potřebovala. Nejlepší lék na splín a špatnou náladu je pohodová knížka s romantickou linkou, která pohladí po duši. Knížka se hezky čte a jelikož má něco kolem 240ti stránek, je to jednohubka na jedno deštivé odpoledne.

17.05.2021 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Čtivá forma. Za mě zvláštní pojetí děje, které mě místy trochu nudilo, ale to se změnilo v druhé polovině. Po knížce jsem sáhla, protože jsem si chtěla odpočinout od silných, ale smutných lidských osudů. Což mi bylo splněno. Příjemná romantika.

24.03.2021 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Musím použít slovo roztomilá. Zaujala mě svým názvem, obálkou, netradiční velikostí a ve finále i obsahem. Francie dýchala z každé stránky a pro mě to byla příjemná oddechovka, kterou jsem četla v posteli, když jsem byla nemocná. Trošku mě vyděsilo, jak jsme si byly s hlavní hrdinkou podobné v oblasti workoholismu. Ale stejně jako ona, jsem i já pochopila, že žijeme jenom jednou a někdy je třeba udělat nepopulární rozhodnutí, které nám ale v konečném důsledku změní život k lepšímu.

18.03.2021 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Klasická oddechová romantika. Nepřekvapí, nevyrazí dech, ale ve výsledku je člověk rád, že po knize sáhnul a přečetl ji. Za sebe si dost dobře nedokážu představit, jak bych se zachovala být v Emmině kůži, natož pak být jedním z pánů, ať už Jessem, který se po několika letech vrací zpět do života nebo Samem, který je Emmě oporou a miluje ji až za hrob....zajímavý milostný trojúhelník s překvapivým koncem, alespoň pro mě.

18.03.2021 3 z 5