lisbeth23 lisbeth23 komentáře u knih

Greenwoodové Greenwoodové Michael Christie

Moc hezká knížka. Ty osudy lidí, láska ke stromům,... vše napsané tak, že se člověk nedokáže odtrhnout od čtení.

30.08.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Oveho jsem si zamilovala :-)

04.04.2023 5 z 5

Opovaž se mě číst! Opovaž se mě číst! David Sundin

Kniha děti baví. Je to hodně o kreativitě dospěláka, jak se do toho položí. U nás uspěla.

14.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha. Súznenie s divočinou obdivujem, závidím. Bolo mi hrdinky veľmi ľúto, rozplakala ma. Ale obdiv k nej rástol každou jednou stranou knihy. Chápem jej správanie, jej život, jej premýšľanie a preto som si knihu zamilovala a navždy ju budem mať v spomienkach.

20.07.2022 5 z 5

Řemesla Řemesla Klára Smolíková

Super kniha, synovi sa príbeh páčil, aspoň to naznačovalo jeho každodenné pripomenutie, že budeme pred spaním čítať ,,řemesla,,. Je to pojaté príjemným vyprávaním a deti sa tak dozvedia niečo o starých ale aj zachovalých remeslách. Poučné, milé, pekné ilustrácie. Za mňa skvelá voľba a budeme sa k nej vracať, pretože v dnešnej dobe je dôležité sa vracať k poznávaniu, udržovaniu alebo obnovovaniu tejto starej poctivej práce.

10.09.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Za mňa skvelý príbeh. Bola v ňom sranda, sarkazmus, dojemné chvíle. Všetko, čo mám rada. Príbeh ma dostal, pretože aj ja mám bližší vzťah s babkou, než s rodičmi. Kto to nezažil, ten asi úplne nepochopí niektoré pocity hlavnej hrdinky. Ani myšlienka posmrtného života nebola nejak extra divná. Určite lepšia a prijatelnejšia, než ju majú kdejaké náboženstvá. Takže za mňa krásne čítanie a teším sa na ďalšiu, ktorú si od autorky vyberiem.

10.09.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zhltla som ju pri dvoch deťoch behom dopoludnia. Úžasná kniha. Kupovala som ju hlavne kvôli synovi, ale som rada, že som si ju prečítala sama. Vrátila som sa do detských čias. A tiež si myslím, že som divná, aj keď nijak extra nevybočujem zo ,,štandardu,,. Ale divnosť je v každom z nás, len niekomu je to nadelené viac a niekomu menej. Tento príbeh ma dostal. Hlavní hrdinovia je skvelá parta a dúfam, že sa dočkám nejakého pokračovania. Pretože keď som sa dostala na koniec, túžila som vedieť, čo bude nasledovať. Čo bude s partou, čo zase vymyslia. Takže pani autorku prosím ... prosím, pekne prosím o pokračovanie :-)

20.07.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Pre mňa je to nádherná kniha. Milujem stromy, lesy, hory, ten kľud, ktorý je z nich cítiť. Príbeh je veľmi poučný. Tento svet by bol hneď krajší, keby sa v ňom vyskytovalo viac takých ľudí, akým bol práve ,,muž, který sázel stromy,,. Kniha je krásne napísaná (preložená) a ilustrovaná (Pavel Čech je proste jednička). Má svoje zaslúžené miesto doma v knižnici.

04.07.2021 5 z 5

Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Lenka Geislerová

Pravidelne sa k nej vraciam a vždy ma pobaví. Je to zo života. Ale je to skôr odpočinkové čítanie. A asi bude viac baviť ženy, ktoré majú za sebou už nejaké milenecké vzťahy, manželské vzťahy, deti atď. Ja ako manželka a matka dvoch detí k tej knihe utekám od všednej reality a aspoň na pár minút mám pocit, že neprežívam tie veci len ja sama. Takže za mňa ok. Viac takých kníh. ,,Lela, poprosím ďalšiu!" :-D

15.03.2021 5 z 5

Malý nočník, malá hovínka Malý nočník, malá hovínka Carine Fontaine

Synovi sa veľmi páči.

28.04.2019 5 z 5

Vombat Jirka Vombat Jirka Eva Papoušková

Môj syn (mimochodom tiež Jirka) knižku zbožňuje, čítame ju skoro každý deň. Bavia ho hlavne obrázky, tie sú naozaj krásne, ale opakuje aj text. Pri učení na nočník nám trochu asi pomohla, lebo videl vombata na nočníku, tak to po ňom opakoval. A presne ako je na konci knihy pochvala od vombat mami ,,no vidíš! ..." (ďalej nebudem napovedať) tak to si náš malý pokaždé zakričí, keď vykoná potrebu. :D A pamätá si aj to, že vombat žije v Austrálii. Takže u nás má kniha úspech. :)

28.04.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Krásna kniha. Veľmi ma dojala. A s koncom som viac než spokojná.

28.03.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Kniha ma dostala. Mám podobný problém ako hlavná hrdinka tejto knihy. Takže jej pocity mi nie sú cudzie. A človeka to núti tak trochu pouvažovať nad tým, akým smerom sa uberá a či pri tom večnom zhone nezabúda na seba a svoju podstatu. Za mňa super kniha.

21.03.2019 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásna kniha a nádherné ilustrácie, ktoré človeka na prvý pohľad zaujmú. Postava Odda (hlav. hrdinu) je mi sympatická. Príbeh pekne spracovaný, myslím si, že pre deti ideál. Ale zaujme aj dospeláka. Aspoň mňa určite. :-)

17.12.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Milujem Lisbeth Salanderovú a svet okolo nej. Tento 5. diel ma moc bavil (dokonca viac ako ten 4.). Bolo tu napätie, ktoré ma nútilo stále pokračovať a konečne sa dozvedieť ako to všetko dopadne. Síce je pre mňa Larssonova trilógia stále top, ale tento autor sa veľmi dobre ujal pokračovaní. Teším sa na ďalší diel.

16.12.2018 5 z 5

Paměti starého chlapáka Paměti starého chlapáka Charles Bukowski

na Bukowskeho si musí každý utvoriť svoj vlastný názor...ale za mňa pohoďácká kniha

17.09.2015 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Vynikajúca kniha....krásny životný príbeh....je výborne napísaná. Naozaj stojí za prečítanie.

28.04.2015 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski...pobavil i šokoval...kniha sa skvelo číta. Možem len doporučiť.

28.04.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha ktorá sa čítala celkom fajn...sem-tam ma pobavili dialogy, ale stále som čakala nejaký šťastný koniec, ktorý stále neprichádzal....a po prečítaní knihy, som mala mierne divný pocit a hovorila som si že je to fakt psycho kniha :D ....takže asi taký je moj dojem

16.02.2015 4 z 5

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Pekná knižka, pobavila ma....

13.02.2015 5 z 5