Linda007 Linda007 komentáře u knih

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Geniálně vymyšlené. Ale děj se stále opakoval a to mě tolik nebavilo.

05.02.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Nuda, špatně se čte, nechutné. Úplná ztráta času.

08.01.2020 odpad!

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Poutavé čtení. Paní Mandlová prokázala, že je zajímavá a zábavná osobnost. Knížka mě moc bavila, živé svědectví o válečné době a uměleckém světě.

09.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát lepší 4* nebo horších 5*. Rozhodla jsem se pro 5*, protože kniha je to dobrá. Nicméně jsem očekávala mnohem víc. Což není chyba knihy. Čte se to výborně, neuvěřitelně rychle, dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla během dvou dnů. Nápad s věnečky se mi moc líbil. První část knihy, se mi tolik nelíbila, nesedlo mi, že děj vypráví dítě. Zbytek knihy, kde už je to o Haně se mi líbil více. Nicméně uznávám, že to vše hezky zapadne do toho, co jsme se dozvěděli v první části. Trochu mě mrzí, že postavy nebyli napsány více do hloubky. Na druhou stranu to je jistě důvod, proč se kniha četla, tak rychle. Pro mě osobně je to problém, protože ve mně kniha nevyvolala žádné emoce.

28.08.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po dlouhé době detektivka, kde jsem neuhodla vraha. Moc se mi líbili pasáže o Austrálii. Obohatilo to knihu a bylo to zajímavé. Jen nechápu, proč udělali z Harryho alkoholika, to každý vyšetřovatel, musí mít problémy? Občas mi přijde, že se Harry chová nelogicky a cizím lidem říká detaily z vyšetřování.

16.06.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Mám radši knihy, kde vraha nevíme, ale jednou za čas proč ne.

20.02.2024 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Neuvěřitelné kolik emocí ve vás muže vyvolat komix.

27.04.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tak tohle byla zase pecka. Autorka mi sedla.

25.04.2023 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Je to ňuňu. Jen zvláštní, že jsou úplně všichni gay.

15.04.2023 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Úžasné po vizuální stránce. Jsem zvědavá na další díly.

11.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Fajn oddechovka. Už mi chybí jen přečíst Irsko.

12.01.2023 5 z 5

Moc hezké.

18.05.2022 5 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Skvělé. Určitě kvalitnější literatura. Zajímavý pohled do světa korejských přistěhovalců. Děj klidně plyne a pak najednou prásk a někoho to sejme.

14.03.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Kniha se mi celkem líbila, ale přišla mi zatím nejslabší ze série.

12.03.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. Nebyl komplikovaný, byl klidný a plul na dokonale milé vlně. Přesně to, co teď člověk potřebuje. Oceňuji, že zde není žádný problém mezi hrdiny.

26.02.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Zatím mám přečtené tři díly ze série, tato byla zatím nejlepší.

01.02.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Skvělé jako vždy.

29.12.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Některé myšlenky se mi moc líbily. Chvílemi to byla nuda. Nechápu proč náš překlad tam dal vykání. Vůbec se to do děje nehodilo. Na takových cestách si hned potýkáte, navíc angličtina nemá vykání a křestními jmény si říkali. Docela mi to tu milou atmosféru kazilo. Měli se tak rádi, ale ani si netykali, divné. Navíc mi neseděl moc postava Evu, mně to přišlo spíše arogantní, že ona ví vždy lépe, jak se zachovat.

10.04.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Mám konečně dočteno! Hurá! Ústav se mi líbil, osobně bych to malinko zkrátila a Carrie mi to nakonec připomínalo trošku víc . Četlo se mi to výborně, taky je to pan autor .

23.01.2021 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bylo to temné a bolavé. Velmi zvláštní, nevím, zda jsem vše pochopila, ale vtáhlo mě to. Není to kniha pro každého.

09.01.2021 5 z 5