limitkaa limitkaa komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Život není jednoduchý a je důležité ho žít. Bohužel ne vždy je to, jak dlouho ho budeme žít naší volbou. Ale pokud to naší volbou je, jak se rozhodnout??
Většina lidí je jako Violet, šťastná a sluníčková než se stane něco strašného a jim se život zastaví. A ten moment se v nich zakoření, sžírá je zaživa a nutí je zůstat strnulými. Říkejte si tomu jak chcete, stesk, slabost, odmítnutí vyrovnání, pravda je taková, že to co Vás sžírá zaživa je vina. Že vy tady jste, spíše nějaká verze Vás. Když Vám zemře někdo blízký, vždycky spolu s ním zemře i nějaká část Vás samotných, část vaší duše.
Když Violet potkala Finche bála se, že život už pro ní není. Byla strnulá a čekala na zázrak, něco velkého a magického co ji změní život. A ani si skoro sama nevšimla, že Finch ji ho mění každým dnem. Spoustou malých zázraků, které nejprve ani nepostřehnete,ale dohromady dávají kouzelný celek - ten jeden velký dokonalý zázrak. A vy přestanete být strnulý a můžete se pomalu pohnout.
Když Finch potkal Violet, myslel, že našel někoho kdo mu rozumí. Kdo ho dokáže pochopit, jeho myšlenky, obavy, jeho vnitřní světy. A Violet se opravdu snažila, možná ho na nějaký malý moment i pochopila,ale.. jeho jako celek pojmout nedokázala. Ne proto, že by toho nebyla schopna,ale proto, že on ji to nikdy neumožnil. Nevěděl jak, protože to neznal. Protože vlastně pořádně nikdy nikoho nezajímal. Jak moc mohl být jeho život jiný, pokud by v něm byl někdo, kdo by o něj měl opravdu starost...
Číst tuhle knihu mě chvílemi opravdu fyzicky bolelo. Každá buňka mého těla křičela, věděla co se stane a nechtěla to. Chtěla ten zázrak, ten o kterém věděla, že nikdy nepřijde. Nemá přijít, protože takhle to prostě není.
Paní N. oproti Greenovi (já mu důvěrně říkám citový ždímal :-)) na nic netlačí, nechává myšlenky volně plynout a vy čtete a najednou...BUM.. prostě to tam je. Myšlenka, pocit, námět který Vás na dlouho zaměstná. A to je v podstatě ten největší zázrak, který Vám literatura může dát.
Za mě si tahle kniha zaslouží minimálně 100 hvězd a vím, že to není naposledy co jsem ji ve svém životě četla. I když jak už jsem říkala, vím, že mě to bude zase bolet až se opět ponořím do příběhu. Ale není i na bolesti něco krásného??

15.10.2015 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Člověk je tvor krutý! To je fakt, holá nezpochybnitelná pravda. Racionálně to vím. Ale stejně mě vždy zarazí když krutosti jako takové musím čelit. A krutost neznamená vždy jen fyzické rány. O tom více obdivuji paní Šimkovou, že si dokázala i přes všechno uchovat část své duše. To byl ten největší a nejkrásnější odboj proti režimu. Čest vaší památce a na našich generacích je, aby se na lidi jako Vy nezapomnělo!

16.11.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak já nevím no.. mě to ale vůbec nebavilo. Vše naprosto vykonstruované a přehnané, hlavní hrdinové naprosto plytcí, a celé to vyznělo jako opravdu špatný cajdák. Asi nejsem typ na tyhle prvoplánové dojáky co se snaží dokázat, že mají "nějakou" duši. Na druhou stranu, alespoň jsem hned dalších 6 knih co jsem od ní měla ve čtečce hned smazala a ušetřila si čas a další rozčarování..

29.06.2016 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak jsem ji tedy přečetla, když kolem ní byl takový humbuk.. No, jako oddychovka k vodě by se to asi dalo,ale jinak.. Nápad špatný nebyl, ovšem bylo to až moc překombinované a pospojované. Nejvíc mě ale nudil ten pohled aktérek na svět. Byl úplně stejný, ať jim bylo 16 nebo 70, ať to byly manželky,k milenky, děti či matky.. prostě byla jedna jak druhá. Jejich pohled na svět a vnitřní dialogy byly pořád to samé, v tom samém duchu.. a to přeci jen člověka začne nudit, mě samotnou asi přesně po 3 kapitolách. Když už vypustíme to, že to není ani trošku reálné. Určitě bych to nenazvala sondou do duše žen, spíše takové nějaké plácání v beznaději jedné matky na mateřské, která se tím snaží kompenzovat to, aby se nezbláznila, jelikož je zavřená doma. Takže mé zhodnocení.. pokud by Vám ji někdo půjčil na dovču k vodě, proč ne. Ale kupovat si ji s tím, že očekáváte nějaký literární zážitek - budete dost zklamaní.

20.09.2016 2 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Tak jo, po dočtení druhého dílu jsem si musela nechat aspoň den na utřídění myšlenek a.. voila.. verdikt je tady.
Když to člověk rozdýchá, tak zjistí, že ty knihy nejsou až tak špatné. Ano hlavní hrdinka mě nebetyčně srala, po celou dobu obou knih. Uznávám, v druhém díle už to bylo o milimetr lepší ale pořád je to podle mě nebetyčná ubrečená krá.. no nebudeme sprostí. Když se pro něco rozhodnu, tak jsem snad za svá dospělá rozhodnutí schopna nést následky. No ona tedy rozhodně ne.. všechno řešila jenom pláčem a planými sliby. Tak boha, když si začnu na více frontách, tak aspoň neslibuji jak Paroubek v parlamentu.
Mužští hrdinové byli na mě příliš dokonalý. Tak chápavý a obětující se by snad nebyla ani matka Tereza. Ale tak je to kniha pro ukojení ženského srdce, kdyby tam měla být popsána realita, tak by to člověk asi nečetl. To se stačí podívat doma na gauč a má jasno..
Ale kdo mě opravdu bavil byla kapela. Hlavně Griffin, já toho borce miluji. U těch příběhů s nimi jsem se kolikrát opravdu zasmála na celé kolo a usmála mockrát když jsem si na to zpětně vzpomněla.
Takže.. ale jo, je to dobrý příběh a přiznám, že pokud by byly přeložený i další dva díly tak si je s chutí přečtu a bude mě to bavit. Žádnou vysokou literaturu jsem od toho nečekala a žádná se nedostavila. To jsem moc ráda, že se nepokoušeli to něčím oduševnit, to většinou dopadá hrozně. Tohle prostě má bavit a rozhodně to baví. Za mě tedy krásná tři a půl hvězda.

05.10.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Joe!! Stále přemýšlím, zda to byl temný člověk s pozitivním myšlením, nebo hodný člověk s občasnými temnými činy. Tenhle člověk se Vám dostane pod kůži. Ne hned! Mě taky chvilku trvalo, než jsem mu přišla na chuť, ale ve chvíli kdy jsem objevila jeho kouzlo, jsem mu naprosto propadla. Je chytrý, velice chytrý, má dobrý vkus na hudbu a knihy a ve své čisté syrovosti i správný pohled na život a svět. Vau.. jak si jen tohle můžu myslet? Vždyť ten člověk zabil, nerespektoval soukromí, nikdy nikomu bezpodmínečně nevěřil, ale.. Dokázal to podložit tak chladnou logikou a obecnou pravdou, že si člověk,až zděšen, někde ve své hlavě začne říkat : " Jo Joe, máš pravdu. Asi si to opravdu zasloužil a co by z něj bylo. Byl to pokrytec a ty jsi světu prokázal čest, že je o jednoho zbytečného rozmazleného příživníka, dítě svěřeneckých fondů, méně." He.. cože?? Kde se ve mě vzal takový názor?? Jak jsem právě mohla schválit vraždu jako akt dobra?? A právě proto, mě ta kniha nadchla. Je jiná, donutí Vás zamyslet se jinak, najde ve Vás to temné a donutí Vás tomu čelit. Tvořit názor!! Miluji knihy, které Vás nutí tvořit názor. To je účel literatury. Za mě perfektní počin, doufám, že další knihy paní K. udrží takovou kvalitu.

07.09.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Mě tedy celá trilogie přišla jako docela vychvalovaná blbost,ale když už jsem se dala na boj (rozuměj, když, už jsem to jednou rozečetla) tak z něj přeci neuteču. Kniha je dost plochá, už tak od poloviny člověk přesně ví jak to dopadne. druhý díl byl půl bídy no a třetí tedy za mě vycházet vůbec nemusel. Myslím, že existuje mnoho mnohem kvalitněji napsaných detektivek, než zrovna tato série.

30.07.2015 2 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Chlapec, který sní o vesmíru a bitvách mezi dobrem a zlem, to jistě není nic tak neobvyklého. Chlapec, který bere tyto fantazie vážně, už je pozoruhodnější. To byl případ mladého Elona Muska. V letech dospívání mísil ve své mysli realitu a fantazii do té míry, že je jen obtížně odděloval. Začal vnímat osud člověka ve vesmíru jako svůj osobní závazek. Má-li to znamenat vynalezení technologie čisté energie nebo postavení takové kosmické lodi, aby lidstvo mohlo osídlit vesmír, tak ať. Musk najde způsob, jak to dokázat. "Možná jsem jako dítě moc četl komiksy," řekl Musk. "V komiksech jde skoro vždycky o to, že někdo zachraňuje svět. Připadalo mi přirozené, že by se měl člověk snažit svět zlepšit, protože opak nedává smysl."

Neobyčejná kniha o neobyčejném člověku. Elon Musk je osobností, jedním z mála opravdových inovátorů a vynálezců poslední doby. Člověk, který se snaží překračovat hranice nemožného jak v pracovním, tak i soukromém životě. Člověk který stejně vytrvale tlačí na sebe jako na své spolupracovníky.Člověk, který si právem zaslouží obdiv a úctu.

17.07.2017 5 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Mě ty její knihy baví.. teda ty psány z pohledu muže s humorem a nadsázkou. Není to žádná vysoká literatura,ale to člověk od tohoto žánru ani nečeká. Čeká zábavu a ta se mu tady dostaví.

23.12.2015 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

To jako vážně?? To se opravdu někomu líbilo??
Mě na tom až rvalo srdce, jak autorka vzala dvě zajímavé dějové linie a pohřbila je pod kopec patosu, srdcobolných žblábolů a klišé. Ani jedna postava vystupující v románu se ani z dálky a s brýlemi nepodobá opravdové lidské bytosti. Bree trpící PTSP (pekelně zajímavý námět, kdyby se s ním pracovalo) se ho jen tak zbaví po jednom rozhovoru s Archerem. Seriously?? To by cvokaři za chvilku neměli co žrát! A o Archerovi se ani nebudu bavit.. to bylo pole neorané. Byl němý (super téma, rodinná zápletka taky dobrý) ale to neznamená, že je debil a mentalitou 8-mi letého dítěte!!! Ze kterého se jako zázrakem stane úspěšný podnikatel.. jasně!
NO hrůza!! Četla jsem polovinu v češtině, pak jsem přešla na angličtinu a tím, že z toho takovou blbost udělal překlad. Omyl, i v originále to bylo tristní!!
Jediné co mě mrzí je, že těch 7 hodin života co jsem tomu věnovala mi nikdo nevrátí.

23.10.2015 odpad!

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Na světě existuje klub, klub mrtvých sourozenců. Členství v něm je jednosměrná vstupenka do pekla. Jediné co všechny členy spojuje je, že by dali všechno na světe za to, aby v něm být nemuseli. Je mi líto, že ty jsi v něm byl Deane...

18.09.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dokud nebudou uvědomělí, nebudou se bouřit, a dokud se nevzbouří, nemohou se stát uvědomělými. Winston
Je snad potřeba ještě něco dodat?

17.09.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak nebudeme si nalhávat, že by tohle měla být kniha na večerní vážné čtení. Na druhou stranu člověk neprohloupí, vezme-li si ji na víkendovou akci na chvíle než vstanou kamarádi a na pomalé střízlivění. Je napsaná čtivě, příběh plyne ve velké většině nenásilně, není nijak složitý a náročný na sledování a na druhou stranu zase není úplně blbý, že by člověka nudil. Nemůžu knize nic namítat, nejsem její cílová skupina. Za mě je to slušná oddechovka, takových 68% bych jí určitě dala.

25.08.2015 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Perfektní zakončení celé trilogie. Myslím, že odkaz těchto knih a myšlenek nich vyřčených či naznačených v sobě ještě velice dlouho ponesu.

19.08.2015 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Když někoho opravdu milujete, nedokážete se ho vzdát. Ať udělá cokoliv. Navzdory lžím z jejich úst, chování jejího těla, přivážete se k ní jako k plachetnici a přísaháte, že s ní budete v dobrém i ve zlém. Ať ji vítr zavane kamkoliv. Třeba někam, kde ztroskotá. I když Vás to roztrhá na kusy a zabije všechno dobré.
Brant
Pěkná myšlenka, už jen pro ni to nebyl ztracený čas.

23.05.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No, tak už jsem určitě četla lepší detektivky. Takhle mi přišla taková nedotažená, jako by se autor teprve v půli knihy rozhodl, kdo teda za vše může. Ale jako oddechová četba to není špatné, jen bych od toho neočekávala žádné zázraky.

22.05.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

kkaajkkaa: ty jsi ale ošklivý spammer pro ty co ještě nečetli Povstaleckou trilogii...

21.03.2017 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

"Takhle jsem tady ležela celé léto," řeknu jí. "Vylezla jsem sem a koukala na nebe."
Překulí se na záda, takže taky kouká nahoru. "Tenhle výhled se asi moc nezměnil,co?"
To, co řekla, je tak prosté, že se skoro rozesměji. Samozřejmě má pravdu.
"Ne. Tenhle pohled je úplně stejný."
A tohle je asi to tajemství, když si člověk někdy přeje, aby byly věci zase jako dřív. Stačí se podívat nahoru.

Jeden den. Měl to být jen obyčejný den, který stráví se svými skvělými kamarádkami, ve svém skvělém živote. Kdo mohl tušit, že je poslední který zažije. Jaký vlastně byla člověk?? A opravdu si zasloužila zemřít??
To jsou jedny z mnoha otázek, které Vás u čtení této knihy musí zákonitě napadnout. Jeden poslední den, do kterého se Sam týden budí ji pokaždé naučí něco jiného. O ní samé, o jejím okolí, o lidech se kterými se stýká, o lidech, kterými opovrhuje. Není to o tom, že by se tyto věci Sam nemohla naučit v jiné dny. Jen ji v jiné dny nenapadlo se nad tím zamýšlet, jelikož existovalo zítra. A zítra máme čas vše napravit.. Opravdu?? Opravdu bude existovat zítra, kde budeme moct býti lepšími lidmi? Nebo je čas svůj život změnit právě teď?

29.12.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Výborně postavený příběh,který Vás nepustí dokud jej nerozlousknete. Moc se mi líbily charaktery postav, které byly vykresleny jako opravdový lidé se spoustou chyb. Kdo si chce přečíst opravdu dobrou detektivku, neprohloupí. Ano, je to často srovnáváno se Zmizelou,ale ruku na srdce, nebyla to skvělá kniha :).

23.12.2015 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Tak na první díl to nemělo,ale špatné to nebylo. Ale ruku na srdce, stejně jsem se zase nejvíce rozesmála u kapitoly, která byla psána z pohledu Drewa.. toho chlapa prostě nejde nežrat :D

13.10.2015 4 z 5