Lily189 Lily189 komentáře u knih

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Ona je to pěkná kniha, která člověka donutí zamyslet se. Plné hodnocení bych dala, pokud by mi netrvalo tak dlouho přelouskat se přes ten začátek. Poté už kniha plynule pěkně.

26.02.2021 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tohle je za mě nejlepší úplně nejlepší kniha. Moc se mi do ní nechtělo pouštět, ale když jsem si ji napsala na seznam knih k maturitě, nezbylo mi nic jiného než to zkusit. Knížka teda byla velice pěkná, příjemně se četla, děj byl poutavý. Nemám k ní žádné výtky. Zařadila bych ji do knih, kterou by si alespoň jednou za život měl přečíst každý.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Toto byla velice pěkná kniha. Občas i ukápla slza. Velmi pěkně napsané s velkou citlivostí. Nemám moc ráda knihy s podobným tématem, ale tato kniha mě příjemně překvapila.

26.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, určitě nezůstanu jen u jedné knihy od této autorky. Příběh je citlivým vyprávěním o životě silné ženy, která se nikdy nehodlala vzdát. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Určitě doporučuji.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Myslím si že tohle je jedna z těch knih, kterou, když přečtete jako dítě, jako dospělý člověk a jako starý člověk, vždycky v ní najdete něco nového, nějakou novou myšlenku. To se mi na této knize líbí nejvíc. Alespoň 1× za 3 roky se k ní vracím a ještě mě nepřestává udivovat, kolik nových významů v ní s každým čtením nacházím.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi pěkná kniha, velmi smutná. Četla se tedy krásně. Autorčin styl psaní je podobný stylu paní Krönerové. Dějová linie je velice dobře promyšlená. Ze začátku, když jsem měla hodně otázek, nastal za chvíli okamžik, kdy se všechno objasnilo. Je to velice chytře napsaná kniha o tom, co může způsobit jeden zákusek a o tom, co se odehrávalo před ním. Určitě doporučuju a každopádně si přečtu více knih od této autorky.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Trochu jsem se bála, že první díl už nepřekoná, ale opak byl pravdou. Kniha je opět velmi čtivě napsaná a obsahuje všechny možné vzestupy a pády v životech hlavních hrdinů. Za mě výborná kniha a už se nemůžu dočkat jejího pokračování.

25.02.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Úžasná kniha, čte se sama. Sice mě mrzelo, že jsem se pak dozvěděla, že údajně může být smyšlená, ale i tak je velmi naučná a člověk se vžije do hlavní postavy.

23.02.2021

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Moc se mi do ní nechtělo, ale jak jsem začala se čtením, tak mě kniha držela tak, že při svém náročnějším studiu jsem ji stihla přečíst za necelé 2 dny. Čte se velmi dobře a autorka má dobrý styl psaní. Můžu jedině doporučit.

23.02.2021