Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nedokáži hodnotit hvězdačkami, 3 jsou moc, ale na 2 to tak špatné nebylo. Téma depresí, sebevražedných sklonů, coming outu a bůh ví, čeho ještě je zajímavé, ale každá postava v rodině nemůže být zralá na psychiatra a mít svůj vlastní problém. Autorka totiž pak jen klouže po povrchu a vlastně se o každém problému nic moc nedovíme. Škoda. Ale hezky se četla.

08.07.2020

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Jsem ráda, že válečné romány už dávno nejsou jen o Osvětimi. Téma tajných agentů bylo velmi zajímavé, bohužel příběh byl až moc ,,sluníčkový”. První část byla dokonalá, temná, ale ta druhá místy neuvěřitelná. Proto jen 4 hvězdičky.

08.07.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

(SPOILER) Nemám slov. Nic podobného jsem nikdy nečetla a asi ani číst nebudu. Smála jsem se nahlas, zamilovala si všechny postavy (ač byly jejicch charaktery parodicky přehnané) a málem uronila slzičku pokaždé, když mi došlo, jak to bylo s Janou doopravdy. Jen chudák lord Dudley tu byl na jiné straně než ve skutečnosti. I když kdo ví, třeba se to doopravdy stalo takhle....

24.06.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

2,5/5
Tohle je tak strašně rozporuplná kniha! Čte se výborně, námět povídkového příběhu, který funguje jako skládačka je určitě geniální. Ale obsah? Každá povídka funguje jen jako úvod do života každé hrdinky a závěr je posunut někam dál. Ano, zprvu to funguje, ale dál už je každé utnutí uprostřed věty vyloženě otravné. A s tím propojováním autorka moc tlačí na pilu, přestává o být uvěřitelné a ,,ze života"...

13.05.2020 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Až do posledních asi třiceti stran velmi příjemná oddechovka, jasné čtyři hvězdičky, v rámci tohoto žánru nemám do vytknout. Knihu u mě shodil velmi, velmi nepovedený závěr, který asi chtěl působit originálně a nechat vše na kreativitě čtenáře, avšak zde to nefungovalo a kniha u mě okamžitě spadl. Bohužel, chtělo to jen rozepsat.

27.04.2020 3 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Zase něco, o čem jsem netušila a co budu chtít vytroubit do světa. Za mě ovšem na podobné téma (dávné rodinné tajemství smetánky) o něco lepší Než jsme byly tvoje, přesto musím dát 5 z 5.

16.04.2020 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Na povinnou četbu fakt neskutečná jízda!

15.03.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Vypráví o té části historie, o které se nemluví, a to je dobře. Na konci neuroní slzu jen kámen.

15.09.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Díky knize jsem částečně pochopila přemýšlení autistů. Téma je ožehavé, avšak autor to zvládl na výbornou.
Tak proč jen 3 hvězdy? Protože zápletka je přitažená za vlasy (překombinovaná a některé zvraty? Co je moc, to je příliš). Protože každé 3. slovo v knize bylo A. Protože tu bylo až moc složitých matematických úloh (ale zas to tomu dodávalo tu správnou atmosféru). Protože autor nám tu cpal názory Christophera, které ale byly někdy trochu moc.
Také bych chtěla říci, že po odhalení Wellingtonova vraha šla celková kvalota knihy prudce dolů. Od druhé poloviny toho moc nečekejte. Už to nebude ono.

02.04.2018 3 z 5

Kniha ztracených přátel Kniha ztracených přátel Lisa Wingate

Kdyby nebyla o tak důležitém tématu, dostala by mnohem míň. Po výborné knížce Než jsme byly tvoje jsem doufala v něco podobného, ale tady stál připběh za prd. Většinu knihy se nic nedělo a rozuzlení bylo na posledních 10 stránkách. Překlepy tomu moc nepomáhaly. Škoda. Doteď nechápu, jak to mohla napsat stejná autorka…

10.07.2021 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Ano, možná to má pár nelogičností a scén “deus ex machina”, ale víte co? Mně je to jedno. Pořád má příběh hlubší přesah, zajímavé zvraty a nečernobílé postavy, takže jsem naprosto spokojená.

07.05.2021 5 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Po prožité pandemii už víme, že takhle to fakt nevypadá. Ale jinak je to divné. Má to dokonalou atmosféru a styl psaní, ale wtf obsah... Jde to přečíst na jeden zátah, takže fajn oddechovka. Asi.

29.04.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tolik nevyužitého potenciálu! Geniální prostředí nočních můr, démonů a bohem zapomenuté vesnice, pochmurná atmosféra, jazyk starých Slovanů... ALE už jen tempo knihy to kazí - máme tu 200 stránek úvod a 100 stránek děje? Uspěchanější konec snad být ani nemohl. Skoro mi přišlo, že se autorka bojí ho napsat, tak to raději rychle utnula. Postavy nijaké a/nebo "napřesdržku". I prostředí nakonec nesedělo. Příběh se má odehrávat v současnosti, ale tyhle prvky mě tam spíš rušily, první polovina minulého století by byla mnohem logičtější.
Ano, Noci běsů nejsou špatná kniha, naopak velmi originální námět a prostředí. Ale bohužel samotné provedení (a samotný příběh), už tak dobré nejsou. Čtenáři middle grade nebo mladší young adult, kteří mají méně načteno by však mohli být nadšeni mnohem mnohem více.

22.03.2021 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Shusterman, jak jinak.

13.02.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tohle bylo geniální! Jako kdyby někdo vzal šedesátkový film večírek, dosadil ho na Moravu a napsal podle něj knihu. Bavila jsem se neskutečně moc!

28.06.2020 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Téma je velmi důležité a zajímavé, takže je mi opravdu líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení. Kniha se čte krásně, přečetla jsem ji za jeden den. Ale samotný příběh? O ničem. A postavy, které vás ničím nezaujmou, patří do takové té armády ,,náhodných amerických puberťáků, jejichž jména a osobnosti zapomenete hned po dočtení poslední věty". Je to škoda, nosné téma bylo skvělé. Ano, dala jsem jí původně 4*. Ale to jen z takového toho nadšení po dočtení knihy však to znáte...

06.06.2020 2 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Hezká fantasy, ale pro děti 8-10 let. Pro starší už trochu jednoduchá, bez větších zvtratů. Hlavní hrdinové nesympatičtí, mají jen štěstí, zvádli svůj úkol až směšně jednoduše.

12.11.2017 3 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Brutálně upřímná a kontroverzní výpověď o jedné ztracené generaci. Nenechte se zmást, superlidé jsou zde jen alerogie na všechny problémy, se kterými se dnešní mládež potýká, a proto nečekejte nadupaný scifi. O tom to není. Poselství mety je ukázat vnitřek hlavy jedný vysokoškolačky a věřte mi, nebude se vám líbit, co tam najdete. Některé pasáže mi mluvily z duše tak moc, že jsem je musela přečíst mamce, aby třeba konečně pochopila, co je s náma špatně. Smekám před autorem.

07.12.2022 5 z 5

Neříkej, že nemáme nic Neříkej, že nemáme nic Madeleine Thien

Důležité téma, zpracování malinko pokulhávalo

17.01.2022 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Mrzí mě, že tahle série má sestupnou tendenci. Jednička byla boží pohádka, dvojka mě pořád docela bavila, ale tady jsem rozpačitá. Moje nejoblíbenější z hrdinek (ta jediná, co není nijak super talentovaná nebo vyvolená), tu téměř nebyla. Spoustu zvratů jsem odhadla předem. Vyskytuje se tu až příliš moc klišé. Postavy jsou strašně over-powered. Mohlo to být poloviční a moc by se nestalo. Ach jo. Snad to poslední díl napraví...

30.05.2021 3 z 5