Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Asi nejautentičtější výpověď vojáka z první světové války. Syrové a brutálně upřímné. Nedovolme historii se opakovat.

08.01.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá rodinná sága z českého prostředi, ale ke konci musím vytknout až příliš mnoho neuvěřitelných “náhod”, které shazují autenticitu příběhu.

22.12.2022 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Při čtení povídek Raye Bradbury mám takový zvláštní pocit malolsti a melancholie. Asi jako když se člověk dívá do hlubin hvězdného nebe... Není to pro každého, ale já to miluju

23.01.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Prostě klasika.

11.05.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Dokonalé jako vždy, miluju každou jednotlivou stránku téhle série.

16.03.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Čekala jsem mnoho, dostala jsem obrovskou směsici ničeho

04.11.2018 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Dlouho jsem se knize vyhýbala. Ano, film byl fajn, ale měla jsem tím pádem spoilery a čekala jsem obyčejný ya akčňák. Jak jsem se zpletla! Kniha si hodně hraje s tématikou morálnosti vražd a totalitních režimů, přesně to, co v knihách miluji. Také se mi líbí, že postavy rozhodně nejsou černobílé... Okamžitě jdu na další díl!

03.05.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Důležité téma, čtivé, ale tak nějak mi k tématu nesedí velké množství šťastných náhod. Nevěřila bych, že se to takto vážně stalo, kdyby mi to vyloženě nebylo řečeno. Přesto doporučuji, jen si myslím, že V šedých tónech na stejné téma je sice smyšlený příběh, ale lepší.

15.03.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Takové Hladové hry bez pozlátka. Hrůzné a geniální.

01.02.2023 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Možná to nebyl konec podle mých představ, ale konečně kniha, kde se ve válce umírá a má to psychické následky. Boží série, až mě mrzí, že jsem ji přečetla za týden.

09.05.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta klasicky nezklamala. Sice si myslím, že na Sůl moře to nemá, ale stejně jde o důležité a tak trochu tabu téma.

15.03.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Silný a mrazivý příběh, který se možná mohl stát...

13.02.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Krásná knížka, ale vážně je tohle “pravé přátelství”? Berte to prosím jako dokument toxického vztahu a jeho vlivu na člověka

09.02.2021 4 z 5

Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Světlana Alexandrovna Alexijevič

Kniha, co musí být čtena. Hlasy, co musí být vyslyšeny.

04.05.2020 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Kolik podobných temných tajemství skrývá nedávná historie?

01.04.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Konečně klasika, která za něco stojí.

26.03.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První díl byl úžasný, ale tento ho překonal ve všech ohledech. Dokonalá kniha

28.08.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Uuuu, to byla nuda. Samozdřejmě, ten konec to vytáhl, ale za mě obrovské zklamání. Mnohem horší než první díl.

16.05.2019 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Velmi zajímavá kniha o lékařích, na zamyšlení. Jen mě mrzí překombinovaný a na pomalu plynoucí knihu moc rychle utnutý konec.

16.12.2020 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Asi jsem to neměla číst v patnácti letech, ale absolutně jsem nepochopila, o co tu šlo. Jediné, co mi zůstalo po knize v hlavě, je pupík.

05.11.2020