Lil30 Lil30 komentáře u knih

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kniha je skvělá, četla se sama. Nápad vstupovat do příběhu je originální a mně by se také taková schopnost moc líbila :-) Zloděje jsem vůbec neodhalila, v průběhu jsem podezírala snad všechny. Jen konec mě zklamal, připadalo mi to uspěchané.

15.01.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Na knize se mi líbí, že byl příběh zasažen do existujícího místa a domu. Musím se ale přiznat, že jsem ji krátce na začátku chtěla odložit, ale poté se příběh rozjel a líbil se mi. Až na sexuální scény, které do příběhu nic nepřidaly. Kvůli tomu a dalším věcem rozumím členům rodiny, kterým se tato vymyšlená kniha vůbec nezamlouvá.

09.01.2019 3 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Příběh chlapce vyrůstajícího na hřbitově, kterého vychovali duchové a jiné příšery, se mi hned od začátku zalíbil. Děj pořád svižně utíkal a nedokázala jsem se odtrhnout. K tomu krásné obrázky, co víc si přát. Jen konec byl na mě až moc otevřený.
Na knihu jsem narazila díky letošní Knižní šifře, škoda jen, že jsem ji neobjevila dříve. Četla jsem již jeho Oceán na konci uličky, který byl také skvělý. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

09.01.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Jako jiné válečné knihy je smutná, drásající a chytne za srdce při pomyšlení na to, co si prožili. Libilo se mi střídání pohledů postav Matyldy, Elsi a Willema, jak se lišil dětský a dospělý pohled na vše a nakonec jejich prolnutí. Navíc byly kapitoly krátké.
Ale je výjimečná tím, že jednou z hlavních postav je německý vysoce postavený muž. U něj se musím zastavit, protože jsem o jeho činech dost přemýšlela. Nebyl tak krutý, jak by se dalo předpokládat a snažil se ženám v ghettu, dětem a dívkám v domově pomoci, ale měl právo udělat ty další věci? Co je ještě ku prospěchu a co ne? Jak daleko může člověk zajít a vše si obhájit?
Konec byl velmi zajímavě vymyšlený. Nad knihou budu ještě dlouho přemýšlet a jen tak na ni nezapomenu. Doporučuji si ji přečíst.

23.10.2018 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Jako první mě na knize upoutala nádherná obálka a anotací mé nadšení pokračovalo. Četla jsem mnoho válečných knih, ale jen tato zahrnovala hrdiny, kteří se neocitli v koncentračních taborech. Byl to nádherný a zároveň smutný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a každé postavě jsem přála, aby našla to své štěstí, což samozřejmě nešlo, každá ztráta mě hodně překvapila. Líbily se mi vsuvky z minulosti, které dotvářely příběh k dokonalosti a zjistila jsem díky nim, co Elodii přivedlo do situace, ve které byla na začátku. Četla jsem i druhou knihu od autorky, ale tahle mě mnohem více chytila za srdce. Na 100% si ji znova přečtu, byl to nezapomenutelný příběh.

09.09.2018 5 z 5

Pro fanoušky série HP to musí být velice zajímavé. Mně se popisy zvířat líbily a historie také, ale nejvíce mne zaujala zvířata, která se v sérii objevila. Ostatní si nejspíše dlouho nezapamatuji. Více se mi zalíbily Bajky Barda Beedleho, ty si určitě znova přečtu.

25.08.2018 3 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Výborná kniha, u které jsem se skvěle bavila a určitě si ji znova někdy přečtu. Netušila jsem, že autorka kromě knih pro YA píše i takové skvělé a vtipné knihy. Hlavní postava mi byla sympatická a v mnoha situacích mi jí bylo líto, načež to pak autorka v další chvíli rozbila nějakou vzpomínkou, nebo situací, u které jsem se válela smíchy.

08.02.2018 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Protože je to moje oblíbená série, nemohla jsem si nechat ujít ani poslední díl, i když byl teda podle mého názoru nejslabší. Chvíli mi trvalo, než jsem si Sabrinu oblíbila a Tucker s ní měl svatou trpělivost. Na dlouhou stranu se mi líbí, že se původní postavy stále objevovaly. A paní autorka by si měla o těhotenství a rodičovství zjistit víc věcí, než o nich bude psát...

11.12.2017 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kniha se mi líbila mnohem více, než Náhradní kluk, kterou jsem četla předtím. Postavy byly sympatické a seznámení v knihovně bylo zajímavé. Hledala jsem příjemnou oddychovou knihu a přesně taková je. Určitě si ji ještě někdy přečtu. Třeba se někdy dočkáme ještě nějakého pokračování s jinou postavou z jejich party?

20.10.2017 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Od knihy jsem očekávala lehké téma a odreagování a přesně to jsem i dostala. Chvíli mi trvalo, než jsem si hlavní postavu oblíbila a připomnělo mi to film Protivný sprostý holky. Děj si asi dlouho pamatovat nebudu, ale četla se hezky a určitě si přečtu nějakou její další knihu.

17.10.2017 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Co k této knize napsat? Snad to, že byla strašně smutná, depresivní a všichni v ní měli pohnutý osud, jako v Bábovkách. Nedá mi to, ale musím tyto dvě knihy srovnat a přiznám, že do Bábovek jsem se dokázala lépe začíst. Na druhou stranu se mi líbilo, že každá postava dostala příležitost ukázat svou verzi příběhu, když se jednalo o tu samou situaci a také to, jak jsem se postupně dozvídala celý příběh. Že ježibaba není ježibaba, bratr není bratr atd...A ten konec! Zírala jsem s otevřenou pusou, ale nejspíše by se z toho jinak nevymanila...

27.07.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení si říkám: co? Kde je konec? Knihu jsem přečetla za 2 dny a myslím si, že pokud bych ji četla déle, měla bych v tolika postavách větší hokej. Příběhy se vzájemně prolínají, což se mi líbilo. Ale komediální žánr to rozhodně nebyl, spíše 12 smutných příběhů o tom, co se může v životě stát...Jinak se četla dobře a nedokázala jsem se odtrhnout. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

08.07.2017 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moje druhá kniha od autorky a musím říct, že se moc hezky četla. Co bych vytkla, ztrácela jsem se v množství postav a v určitých situacích jsem mírně řečeno nechápala, proč se tak Klára chová, ale pro příběh to bylo důležité. Knihu na toto téma jsem zatím nečetla a zase jsem mohla nahlédnout na téma 2 sv. války jinak. Zuzanin dech se mi ale líbil mnohem víc.

01.08.2021 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Útlá knížečka, kterou jsem měla přečtenou během chvilky a zhltla jsem ji najednou. Pobavila jsem se jako rodič nad vtipnými chvilkami s dětmi, ale nějaké záchvaty smíchu se nekonaly. Na odreagování a vypnutí je fajn, ale to jsem věděla, četla jsem více jejích knih, a tak jsem věděla, co očekávat. A pro změnu místo jmen byly přezdívky.

20.10.2020 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Musím přiznat, že se mi tento díl líbil mnohem víc, než předchozí. Není v něm nouze o překvapení, co jsou lidé ochotni udělat pod tíhou okolností. Těším se na další díl.

06.11.2019 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Příjemná oddychovka, u které jsem se zasmála, co víc si přát? Jasně, že je to klišé a připomíná mi to třeba film "Taková normální holka", ale co, bavila jsem se a to je hlavní. Ian byl opravdu vtipný a ty jeho hlášky :-D Ráda si přečtu ještě další díl o Gabi a Lexovi, opravdu se na něj těším.

29.03.2019 4 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Co se dá napsat ke knize, která vám rve srdce? Věděla jsem, že to tak bude a možná proro jsem ji odkládala. Proplakala jsem většinu knihy a obdivuji autorku, že o tom dokázala psát. Zároveň byla ona i její rodina tak silná. Po přečtení knihy si člověk uvědomí, že často řeší prkotiny a jaké má štěstí, že je on i jeho dítě zdravé a na ničem jiném nezáleží.

03.02.2019 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Kniha se četla hezky a propojení minulosti se současností se mi libilo, i když na příběh Marianne jsem se těšila více. Musím přiznat, že se mi Motýlí ostrov líbil o maličko více, než tato kniha. Ale určitě se těším na její další knihy a třeba se mi některá z nich zalíbí ještě více.

15.11.2018 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Hned na první pohled mě zaujala nádherná obálka. Nevybírám si často knihy podle obalu, ale tato byla výjimkou a neprohloupila jsem.
V současnosti jsou dvě časové linie populární, a proto jsem byla sama zvědavá, jak se mi kniha bude líbit. Musím se přiznat, že mě velice mile překvapila a nedokázala jsem se odtrhnout.
Líbilo se mi postupné odkrývání příběhu Grace, i když jsem některé situace odhadla; na zážitku z knihy mi to neubralo. Dianina časová linka byla o něco nudnější a jen doplňovala příběh její praprababičky.
Co mi ale trochu vadilo, byl zmatek v příbuzenstvu na počátku knihy, kdy jsem se v jejich rodové linii ztrácela.
Určitě to není má poslední kniha od této autorky, těším se na další cesty do exotických krajin.

07.11.2018 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem si vybrala díky letošní Čtenářské výzvě a určitě jsem neprohloupila. Příběh je čtivý, uvěřitelný, jako že života a příjemně plyne. Líbilo se mi, že i po tolika letech se pořád scházely, podporovaly a snažily se navzájem si pomoci, a i když byla každá úplně jiná, rozuměly si. Prostě příjemná oddychovka, třeba si ještě přečtu i další její knihy.

02.10.2018