likaf likaf komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Po delší době další kniha s Josefem Bergmanem. Napínavý děj, krásná příroda. Prostě super. Doufám, že autorka ještě nějaký díl přidá :-)). Doporučuji

26.01.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkně napsané. Popsaná krušná léta za vlády komoušů. Doporučuji.

30.03.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po letech jsem si knihu přečetla znovu. Asi po shlédnutí filmu. A musím říct, že se mi líbila daleko víc než při prvním čtení.

18.07.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Takže Jurek to má snad už za sebou...Joona jako super hrdina. Ale tak nějak mi to k němu pasuje. Četla jsem knihu jedním dechem. Kdo má Joonu Linnu rád, neměl by si tento díl nechat ujít. Doporučuji k přečtení.

03.07.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tedy to bylo něco...mrtvoly kam se jenom podíváš. Děj napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Jenom škoda, že jsem, začala číst až sedmý díl. Ale jsem závislá na nabídce knihovny :-)))) Doporučuji.

09.03.2024 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Ještě že je to zatím poslední díl...tolik násilí, další díl má vyjít v listopadu. Tak do té doby se snad oklepu. Jinak Joona opět jako superhrdina, ale proto to čteme, že? Doporučuji.

19.07.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Nejlepší kniha z celé série. Nádherně popsaná krajina, možná se mi to tak líbilo, protože se to celé odehrává u nás "za humny". Doufám, že autorka ještě nějaký díl s Josefem Bergmanem přidá :-))

19.01.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět milé setkání s Josefem Bergmanem. Začínám cítit lehkou závislost. Tentokrát na ostrově, kde se to najednou začne hemžit mrtvolami...Kniha se moc dobře četla, byla velmi napínavá do samého konce. Rozhodně doporučuji.

28.02.2020 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Náhodou jsem se dostala k filmu Hastrman. Byla jsem z něj nadšená, takže bylo jasné, že si MUSÍM přečíst i knihu. A ta překonala všechna moje očekávání. Tak překrásně popsaná krajina - to jsem ještě nikdy nečetla. I druhá, tak kritizovaná, polovina byla skvělá. Rozhodně doporučuji.

20.01.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Protože čtu knihy postupně od 1. dílu, nedělá mi problém orientovat se v postavách. Děj opět neskutečně napínavý. I když člověk už tuší nebo i ví kdo je vrah, je to stále "kšandopéro". Rozhodně jdu číst další díl.

24.05.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Každý další díl je lepší než ten předešlý. Napínavý děj, skvělé čtení. A na závěr poodkrytí Joonova soukromého života. Jdu na čtvrtý díl...

12.05.2022 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst. Stále jsem styl psaní pana Vondrušky srovnávala se stylem paní Vaňkové (kterou jsem přečetla jedním dechem). Ale postupně jsem si i pana Vondrušku oblíbila. Hlavně mám ráda období přemyslovských králů a v této knize je velmi pěkně popsaná část života Přemysla Otakara I. Doporučuji k přečtení.

18.08.2021 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Poslední díl...neztratil nic na napětí. Doufám, že bude mít příběh Eriky a Patrika, pochopitelně i všech ostatních postav, v budoucnu ještě pokračování...

14.12.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po přečtení prvních pár stránek jsem knihu odložila...až do tohoto víkendu, kdy jsem se k ní vrátila. A doslova mě chytla. Přečteno během pár dní. Místy jsem skoro nedýchala. Napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Již několikátá kniha s Josefem Bergmanem. A opět moc pěkná. Dobře se četla, děj měl spád a vrah odhalený na úplný závěr byl opravdu překvapením.

02.03.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Skvělá kniha. Druhá od této autorky a rozhodně se s Josefem Bergmanem chci ještě setkat.

26.01.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl s detektivem Joona Lina. Tolik krve a mrtvých snad nebylo ve všech dosavadních dílech dohromady. Kniha se dobře četla. Doporučuji.

27.06.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Začátek se mi zdál dost rozvláčný a trošku nepřehledný, ale ještě před polovičkou knih nabral děj na rychlosti. Opět skvělý díl.

24.04.2022 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

(SPOILER) I když smutný (smrt Eleonory), přesto skvělý díl. Snad ne úplně poslední. Moc ráda bych si přečetla jak to bylo, když se po roce a půl Wolfram vrátil z Rhodosu....

01.08.2021 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Super kriminálka. Do poslední stránky jsem měla několik kandidátů na vraha...Moc milá hlavní postava, spisovatelka. Rozhodně doporučuji a hned jdu na 2. díl

11.08.2020 5 z 5