lihate lihate komentáře u knih

Maddox Maddox Melanie Moreland

"Tohle byla naše hra. Vždycky to tak bylo. Dokud jeden z nás nezměnil pravidla a nezamiloval se."

"Láska se rovná moci. Moci ničit. Schopnosti ublížit a způsobit bolest.
A taky chaosu, který způsobuje. To je to, co pro mě láska znamená. Ničí důvěru a zanechá tě slabou.“

Miluju ten jejich vztah. Jejich blízkost a to, že každý stojí za každým, ať se děje cokoliv. A navíc teď ještě Richard... Kontrakt jsem četla a i tak se mi líbilo, jak jsou si všichni blízcí a navzájem oddaní.
Taky se mi líbilo, že se role obrátili a ten kdo tu dlouhou dobu utěšoval přítele, nebyl muž, ale žena. Dee, u které pořád nedokážu vyslovit její celé jméno, i přesto, že se mi moc líbí.
Je vlastně hrozně zvláštní, jak můžou dvě pozitivní slova všechno změnit a vyvolat tolik negativních reakci. Tolik zmatku a tolik nedorozumění. A to i v sobě samém.
Ten pocit, když se láska stane váš největší nepřítel. Neustále boje. Tažení proti ní. Nevíra v její existenci. Válka.
Ta dvě slova, která vyvolají bouři a metají blesky. A přitom jsou tak krásná.

"Pláč je někdy způsob, jak se vaše tělo zbavuje vnitřního stresu. Je to, jako by říkalo: ,A dost!‘“

„Život znamená, že ho máme žít, Dee. Máme na to jeden pokus. Smích, pláč, lásku. Neskrývejte se ve stínu. Popadněte ho a žijte.“

28.08.2021 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

„Smůla vždycky chodí po třech. Dávej pozor. Bůhví, co ztratíš dál.“

Cami je úžasná, milá, statečná a krásná osobnost. To, co zažila bych nepřála nikomu. Ale s Aidenem jsem se v téhle knize sžila více. Vlastně asi můžu říct, že vím, jaký to je mít blok a nemoct. Chtít, ale nemoct. Nic vám nepomůže. Cítíte bezmoc a přijdete si zbyteční. Všude a se všemi. Nerozveselí vás nic a nevíte, co s tím. A tak se soustředíte na něco jinýho. Něco co vám jde, kde jste dobří. Něco, co vám připadá správný, ale ve skutečnosti jen ochuzujete o to, dělat to, co chcete. Protože to nejde. Začarovaný kruh. Může to způsobit jen jeden moment v životě, jedná věc, situace, věta, slovo... Cokoliv. A vám to znemožní spoustu věcí. Doufáte, že se něco stane ale bojíte se tomu jít naproti. Rochníte se v tom. Hodinu. Den. Týden. Rok. Polovinu života. Minulost prostě musí zůstat minulostí. Dlouho se nedokážete svěřit ani sami sobě, na což někomu dalšímu.
Tenhle díl se mi líbil hrozně moc, oblíbila jsem si ho. Navíc jsem si zamilovala autorčin styl psaní. Její vyjádření emocí a pocitů, které v knize můžete zažít, se prostě vryje pod kůži. Můžu jen doporučit.

"Já to cítím. Cítím toho tolik, ale toho, co cítím, se strašně bojím."

"Láska přichází s bolestí a odmítáním. Jediná věc, která následovala, když jsem si dovolil mít někoho rád, bylo zklamání a lítost. Obojího se mi dostalo vrchovatě na to, aby mi vydržely na celý život."

26.08.2021 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Jo, já věděla, že tahle série bude stát za to, už jenom podle těch obálek. Hrozně jsem se na ní těšila a má očekávání první díl splnil maximálně. Už po Kontraktu mi přišlo, že jsme s autorkou na stejný vlně a tady se to jen potvrdilo. Příběh se mi líbil, kniha rychle plynula a stále se něco dělo. Bentley, jakožto upjatý a nezáživný kravaťák mě bavil, a překvapilo mě, co v něm Emmy dokázala probudit za zvíře a jaký to je nakonec vášnivý člověk. Emmy byla milá už od začátku a svými drzými a mnohdy až moc prostořekými poznámkami si mě získala hned na začátku. Navíc to, jak se bravurně vypořádala s jeho náladami... Bylo super, že to nebyla další kniha podle vzoru, že před koncem se pohádají a na pár dnů/týdnů se odcizí. Jejich příběh se mi moc líbil a moc se těším na ostatní.

„Ty jsi její největší touha – ta, o které by nikdy nepřiznala, že by ji mohla mít – a taky její největší obava. Jsi jediný člověk, se kterým umí být sama sebou, na kterém je závislá, aby jí neublížil. Jsi člověk, kterému může svěřit své srdce. Jsi přesně ten člověk, o kterém nikdy nevěřila, že by pro ni mohl existovat.“

24.08.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

"Bez ohledu na to, co uděláte nebo jakkoli upřímně se omluvíte, občas prostě lidem ublížíte natolik, že je od sebe nadobro odeženete. Lidé vaše chování strpí jenom do určité míry."

"Lhát se musí člověk naučit a pocit viny přetrvá navěky."

Bych mohla číst knihu o každém zmíněném ve všech knihách z Briaru a stejně bych se bavila. Elle Kennedy prostě nezklame.
Panejo... Tohle byl asi nejlepší díl, nejvíc napínavý s největší akcí a s mega citama.
Bylo mi Conora líto, protože minulost si nevybírá kdy zaútočí. Vlastně mi ale bylo mnohem víc líto Taylor, nevím jestli mají holky nějakej jinej mozek, ale asi by mi v jejím případě taky hlavou běželi všechny možný scénáře a hledala bych chybu u sebe. Asi bych ve většině případů reagovala prostě stejně.
Přesto, že jsou oba rozdílní, jsou nakonec naprosto stejní. Oba mají své strachy, stinné stránky a bouřlivé dny. Ne pokaždý, je všechno jednoduchý a je důležitý vědět, že je o koho se opřít a že se tím všechno nepodělá, i když to momentálně tak vypadá.
Tahle kniha se mi líbila moc, a už teď se těším, až se jednou do Briaru vrátím.

"Rozchody bývají zničující a nikdy toho člověka ze svého života docela nevymažete. Vždycky po něm zůstane maličká stopa, skvrna, které se nikdy nezbavíte."

"Nic nás neutváří tolik jako přátelé. Teda i rodina, to jasně. Rodina nás naprosto zmrví. Ale přátelé, ti jsou pro nás jako cihly, hřebíky a sádrokarton. Tvoří náš půdorys, jenže ten půdorys je věčně v renovaci. Všichni se rozhodujeme, kým se máme stát, volíme si, měníme se, dorůstáme do toho, kým jsme. Naši přátelé představují vlastnosti, které chceme přijmout za svoje. Jsou tím, kým chceme být."

22.08.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

"Minulost nezměním, nad přítomností nemá cenu brečet a z budoucnosti nemá cenu se nervovat. K ničemu to není, zvlášť litovat je zbytečný."

Tak tohle byl skvělej díl. Do Briaru se hrozně ráda vracím a Brennin příběh se mi líbil moc. Její kostlivec ve skříni je teda pořádný a hrozně moc s ní soucítím. To, co udělal Jake, kvůli hokeji mě dostalo a její táta to pak shrnul krásně. Jake mě dostává celou knihu tím, že takový velký a namachrovaný hokejista je citlivý, něžný a přítulný. Hrozně jsem si ho díky tomu oblíbila. Brenna je boží už v předchozím díle a prostě ji miluju. Její drzej a odsekávací slovník a celkově styl, který má je mi blízký. A nejvíc jsem se smála u Rupi, to je tedy číslo!
Vztahy nejsou a nikdy nebudou jednoduchý. Ale vždycky je důležitý aby si obě uvědomili a věřili, že jedině spolu jsou šťastní a spokojení tak, jako nikdy. V tom je ta krása.

"Minulost je hovadina."

"Přece nechceš být s někým, kdo je stejný jako ty. Chceš někoho, kdo ti to neulehčí, kdo tě bude pobízet, aby ses otevřela, když jsi přitom celý život dusila všechno v sobě –“

"Stalo se. Se s tím smířit.
Jo."

19.08.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

"Jídlo je třeba připravovat s láskou. Všechno pak hned líp chutná. Starosti nechte za dveřmi."

To bylo vážně krásné. Byla jsem na Julii Chaplin velmi zvědavá, hlavně když všude její knihy vychvalovali a konečně jsem pustila do první knihy z její série. Kavárna v Kodani mě dostala. Bylo to něžné, romantické, sladké, krásné a navodilo mi to neuvěřitelně hřejivý a klidný pocit. Takové nenáročné letní čtení, které se hodí kdykoliv. Bena a jeho přístupu jsem si oblíbila, lehká asertivita, arogance a drzost So mě prostě asi získá kdykoli, zvlášť, když se ukáže, že ten člověk není idiot, ale jen otrávený děním rutinních dnů. Kate, je neuvěřitelně milá, ochotná a sympatická osoba. Taková ta, kterou chcete mít za kamarádku. Taková ta, která vás podrží v dobrém a zlém a přitom nikdy nic nechce. Celkově se mi líbila atmosféra knihy i příběh. Těším se na všechno další.

"Na chybách je fajn, že se dají napravit."

"Někdy je dobré, že člověk má strach. Dává potom víc pozor."

16.08.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Následuj své srdce.
Přestaň přemýšlet.
Přestaň analyzovat.

Tak tohle byla taky parádní oddechovka. Vážně jsem se pobavila a jelikož čtu hlavně v noci, málem jsem i vzbudila spoluspící. Krásné, lehké čtení na letní večery jako dělané. Asi jsem si autorku zamilovala, protože má každou knihu naprosto úžasnou. Překvapilo mě, že je kniha v Rayenových kapitolách psána er-formě. Prostě si na to asi nikdy nezvyknu. Ale i tak to bylo skvělé počtení. Bavila jsem se, jak se Poppy snažila sehnat práci, i jaký věci kvůli tomu musela podstoupit. Všechny ty šílenosti a hlášky ze seriálu... Kniha mě často rozesmála a ačkoliv je zjevné jak to dopadne, prostě mě to bavilo.

„Možná to nikdy úplně nezmizí. Možná je to tam pořád, jenom se prodlužují pauzy mezi smutkem, jak zažíváš čím dál víc veselých okamžiků.“

11.08.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

"A špatné může být taky velmi dobré."

Asi jsem se zamilovala. To bylo tak skvělý. Sladký, zamilovaný, vtipný, dokonalý... Tuhle autorku si oblibuji čím dál víc. Ještě navíc, když v téhle knize už není ten vzorec s Destination Love, když před koncem přijde hádka a rozchod minimálně na rok, následující usmířením. Hrozně se mi líbí, že je vše zasazano do jižní Afriky, což je příjemná změna oproti jiným románům. Ben působí jako ztělesněním toho nejdokonalejšího, co může muž mít a nabídnout a Sera je fantastická. Jenomže zdání klame. A navíc Li, je prostě úžasná! ️️️

"Kdyby jen kouzelné hůlky skutečně fungovaly a člověk mohl kouzlem zahnat všechno zlé... Všem by se nám v životě hodila trocha magie."

„Páry si navzájem pomáhají. Jsme tým. Tým Ben a Sera.“

"Sdílení je projev lásky.

09.08.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

"Když máme pocit, že nás někdo nemá rád, většinou logicky reagujeme stejně."

Kniha mě vlastně naláká na naprosto dokonalou obálku, takže bylo jasný, ze jí v knihovně musím mít. Mám ráda knihu Svatba naoko, a tahle kniha je ji vážně strašně podobná. Ale možná bych si troufla tvrdit, že se mi líbila ještě o maličko víc, protože tam ve finále jde o víc, než hlavní pár. Vážně jsem se nasmála a kniha mi pokaždé vykouzlila dobrou náladu. Je to takové svěží letní čtení. Bavilo mě, že se Olive s Ethanem špičkují a stále na sebe slovně dorážejí. Ostatně takové rozhovory autorky opravdu umí.
Líbí se mi i myšlenka, že rodina je jedno z největších cenností, které můžeme mít a že vždy stojí při nás.
Příběh se celkově lehce četl a Olive s jejím štěstím v neštěstí (nebo neštěstím ve štěstí?) je vážně príma.

„Tady?“
„Tady.“
„Když jsem v práci?“
„Když jsi v práci.“
„Hodláš opakovat všechno, co řeknu?“

05.08.2021 5 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

"After my first came my last. (Po mé prvé přišla poslední.)"

Už první kniha, která byla o Liv a Natovi, pro mě byla strašně důležitá. Sebepřijetí a láska ke svému tělu je něco, čeho se mi zrovna dvakrát nedostává. Nate je naprosto úžasnej, a už když v první knize ukazoval před zrcadlem Liv, jak moc je krásná, věděla jsem, že ho miluju. Ve většině příběhu jsou všichni dokonalý a proto mě baví, že tady to tak není a že se řeší komplexy, které občas nejsou ani oprávněné.
No... Přála bych si abych ve čtyřiceti měla vztah jako oni, se stejnou vášní, láskou a trpělivostí. Pěkné zakončení celé série, kterou naprosto zbožňuji.

"Liv, všechno je prchavé. Proto nemarníme čas přemýšlením o hloupostech, které nemůžeme změnit."

02.08.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

"S touhou se bojuje snadno. Zvlášť když je její jedinou zbraní přitažlivost. Ale když se snažíte bojovat se svým srdcem, vůbec to není tak snadné."

"To naše životy nejsou perfektní pro nás."

Bolest. Smutek. Strach. Vztek. Hory myšlenek a neprospané noci. Občas je děsivá i jen představa, že vymazat někoho ze života, znamená už ho nikdy nekontaktovat, nevidět. Do jisté míry jde touha a chtíč ovládnout, jenže zamilovanost a láska to je jinej kalibr. Pak se začnou dít divy, které cítit nechcete, ale nedokážete je ovládat. Colleen vždy do knihy dá téma, o kterém je nutné chvíli přemýšlet. Jde o to, si to prožít a možná se trochu poučit. Dokáže do knih vložit tolik bolesti a maximum protichůdných pocitů, takže soucítíte se všemi a zároveň vůbec netušíte jak se na jejich místech rozhodnout. Všechno je dobrý i špatný zároveň. Tma i světlo. Rozpolcenost. Rozeznat chvilkové opojení od vážnosti. Jediný místo, na kterým bych být nechtěla, je to Maggino... Už jen ten vnitřní boj uznat, že to není kvůli mému osudu, by mě pomalu zabíjel. A nakonec to přesně kvůli tomu je. Ale už z jiného pohledu. Proměnit myšlenky v plnohodnotné názory a vědět, že jsou správné a neublíží mi.

"Srdci se nedá nařizovat, kdy a koho a jak bude milovat. Srdce si dělá, co samo chce. My se rozhodujeme jen o tom, jestli dáme svým životům a myslím šanci srovnat se srdcem krok."

"Anglická abeceda má dvacet šest písmen. Těch šestadvacet písmen ve vás může vyvolat neomezené množství pocitů, a tahle píseň toho byla živoucím důkazem."

02.08.2021 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Myslím, že se Penelope Bloom povedlo sestavit celkem slušný panoptikum. William, Bruse, Steve, Lilith... I když plně doufám, že jeden z dalších dílů bude o ní.
Já si nemůžu pomoct, ale jako oddechovka je to prostě super. Už jsem si na cekej tým idiotů zvykla s prostě si je oblíbila. Každej je svůj, se svou úchylkou a svými problémy a dohromady se mi líbí. Není to nic, co by mě vystřelilo z trenek, ale dobře se to čte a je to vtipný. Příběh o Ryanovi a Emily byl sice trochu slabší, ale fajn. Celou dobu jsem čekala, kterej z nich ustoupí. A ten plán? Panebože... takhle to můžou vymyslet vážně jen tyhle postavy.

"Jsme pár k pohledání. Všechny moje vztahy zkrachovaly a ty nechceš, aby vydržel."

29.07.2021 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

"Tak to s konci ve skutečné životě bývá. Nikdy nevíš, kdy k ním dojde."

"Zlato, o příležitosti vím jedno. Musíš si ji zařídit sama. Strach tě bude jenom držet zpátky. Může ti patřit celý svět. Stačí se po něm natáhnout."

"Slova jsou jednoduchá, Killiane. Skutečný život je mnohem zamotanější."

Na tuhle knihu jsem několikrát četla ne moc chvalnou recenzi a tak jsem si řekla, že do ní zatím nepůjdu. Pak jsem ale neodolala v knihkupectví a knihu si koupila. Panebože! Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout a příběh doslova hltala.
Vždycky mě bolí číst, když se ti dva, kteří se potřebují musejí vydat každý svou cestou. Přijde mi, že spolu nedokáží komunikovat upřímně a na rovinu, a že si nikdy neřeknou, co ve skutečnosti chtějí. V téhle knize se to vlastně děje tolikrát, mezi různými lidmi, že je to až tristní.
Je to kniha naplněná emocemi, akcí a rozhodně tam nejsou části jen pro vyplnění děje, vše se děje kvůli něčemu a všechny postavy mi přijdou skvěle propracované. Navíc veškerou hudbu, která v knize je zmíněná miluji a celkově je kniha přímo jako stvořená pro mne. Těším se na druhý díl, který bude o Scottiem, protože on je prostě božsky nepřístupná postava.

"Život je to, co s ním uděláte."

"Kdysi jsem si myslel, že jsou to jen slova. Něco, co můžu použít v písni. Nic pro mě neznamenala. Teď už to chápu. Chápu to. Láska ti zlomí srdce, úplně tě zničí — je to dokonalý, stravující chaos. Nevěděl jsem, co si s tím mám počít, tak mi připadalo lepší odejít."

27.07.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

"Jedna z výhod, když je člověk spisovatel. Hnusné lidi dáte do knížky. A nakonec je můžete klidně zabít."

"Jeho slova zní jako ta nejkrásnější a zároveň nejbolestnější melodie, která má moc vás zničit a díky které budete toužit po něčem, o čem jste ani nevěděli, že to chcete."

"Nechci někoho milovat víc, než ten někdo miluje mě."

Tohle bylo vážně skvělý, i když totálně hloupý. Miluju to! Hrozně jsem se nasmála. Penelope sebevědomí rozhodně nechybí, to se musí nechat. Ona je naprostou pompézně cáknutá. Prostě jí nejde nemilovat, nemilovat všechny věci, co dělá nebo říká. Je tak zatraceně upřímná až to bolí a hrozně se mi líbí, jak se již povedlo omotat si Jake doslova kolem prstu. Líbí se mi její přesvědčení, že chlap snů existuje a že je to on, i když se k ní zrovna nechová jak by se jí líbilo. Celý příběh se strašně dobře a rychle čte. Je to opravdu komedie, kde jde především o to, se pobavit a uvolnit, takže v tom nehledám nic hlubokého. Ale o to je to lepší, že to přesně tohle splňuje. Kniha se mi moc líbila a rozhodně stála za to. ️️️

"Jsi nádherná, když jsi šťastná."
"Já jsem vždycky šťastná."
"Jsi vždycky nádherná."

"Láska?
Dejte někomu svoje srdce a budete toho litovat. Ať už to bude dnes, zítra nebo za za sto let, jednoho dne poznáte tu stinou stránku. Nic tak úžasného nemůžete prožít bez následků. A právě proto je láska tak mocná."

25.07.2021 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

"Vypadalo to, že s Mackenzie trávíš hodně času.“
„Co tím myslíš?“
Pokrčí rameny. „Mluví jako ty. Člověk neslyší každý den, jak čtyřletý dítě říká, že princ Krasoň je ubožák, kterej jen zdržuje Popelku v rozletu.“
To je moje holka.

Přijde mi to nebo je tenhle příběh trochu o ničem? Moc se mi líbit, jak je kniha napsaná. To vlastně dělá většinu čitelnosti. Nějaké hlubší nebo propracovanější téma, příběh jsem ale nenašla. Možná se objeví v dalších dílech, pevně v to doufám. Z počátku jsem se nemohla začíst a přišlo mi to celkově takové nijaké, ale postupně se to lepšilo a druhá část už byla super. Drew je trochu praštěný, egoistický, sebevědomí, ale i tak je vlastně celkem milý a líbí se mi jeho vztah s Mackenzie. V tom je okouzlující. Jeho myšlenky, vyprávění a historky jsou často vtipné, sarkastické a prostě jsem se bavila. Kate je milá, drzá, vtipná, trpělivá s velkou dávkou otevřenosti a důvtipu. Nejde ji nemít rád.

"Nikdy nic nepředpokládejte, i když si myslíte, že víte všechno, i když jste si jistí, že máte pravdu.
Přesvědčte se. Když to neuděláte, může vás to stát tu nejlepší věc, jaká vás v životě potkala."

21.07.2021 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Královsky jsem se bavila. Stejně jako u prvního dílu, se mi strašně moc líbil i tenhle. Je to vtipné, romantické, letní, krásné čtení, které ve vás zanechá jen pozitivno a dobrou náladu. Jo Watson jsem si těmato dvěma knihami okamžitě oblíbila, jen mě mrzí, že v češtině nevyšli i další tři díly ze série. Chris byl sympaťák už od pohledu. Jeho humor, sarkasmus a za každou cenu se vyhnout vážným a trapným situacím mi kouzlil úsměv. Annie jsem rozuměla hrozně moc! A baví mě i vztah všech holek a Damiena. říkala jsem si, že si knihu musím šetřit, ale to se zkrátka nedá. Jak jednou začnete a začtete se, už se neodtrhnete.

"Poprvé v životě jsem pochopil, co je láska. Nevzdám se jí bez boje."

18.07.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Co mám říct? Začátek jsem skoro obrečela, prostě moc emocí najednou. Celý příběh je spíš souboj vůlí, vzdoru, tvrdohlavosti, vášně a chtění. Šachy mají pravdu, královna je silnější než král, ale bez krále je nic. Přesně to platí i v tomhle případě a nepřipouští to žádné námitky. Je potřeba držet pohromadě a být nejmocnější. Nečekala jsem, co všechno se v posledním díle ještě přihodí. Rozhodně překvapil. Mám sto chutí vzít první díl a dát si celou sérii znovu, i přesto, že poslední díl se mi líbil nejvíc. Hrozně se mi to líbilo a rozhodně jsem si celou sérii zamilovala.

„Hrál jsi šachy s mým životem a já ani nevěděla, že jsem na šachovnici.“

„Život je šachová partie, Keiro. Každý podělaný den děláš tahy, které rozhodují o tvé budoucnosti.“

15.07.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

"On si bere. Já se bráním.
On vyhrožuje. Já vzdoruju.
On provokuje. Já se hádám."

Ja se z těch konců snad pominu! Panebože! Proč? Zase se celá kniha tak lehce četla, že je za večer přečtená a nedokážu vydržet s dalším dílem do zítra. Keira je nejvíc! Miluju jak dokáže být samostatná, vzpurná, bojovná a za každou cenu chce být svobodná, neovládaná a nemanipulovatelná. Lachlan je většinu knihy stále na zabití. Leze mi na nervy jeho dominantnost, panovačnost, tvrdohlavost a surovost, o které ovšem nemá ani páru. Když se ke konci na výletě ukáže v jiným světle, je mi jasný, že se do něho nejde nezamilovat. Jen doufám, že mu to vydrží i na doma.

„Tohle není nová hra. Oba víme, že mě dokážeš přimět, abych tě chtěla, a nebude to znamenat nic než to, že tu hru umíš hrát líp než já.“

"První krok závislosti: přiznat si, že máte problém.
Kašlu na to. Jsem v pohodě."

15.07.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Ty kráso, co to je, ten konec? Celou dobu jsem napjatá, nevím jestli jsem čekala, že se k ní bude Mount chovat hůř a nebo se k ní choval vážně hnusně. Každopádně jsem rozpolcená a nějak nevím, co si myslet, což se mi u knih často neděje. Keira má tedy tolik kuráže a odvahy, že občas nechápu, kde se to v ní bere, ale šíleně ji fandím. Jen si občas říkám, jestli to není až moc, že nemůže vůbec nic a je dost bezmocná. Mount je arogantní, podělanej parchant. To je fakt, který mi prostě nejde vyvrátit. Ale nějakým zvráceným způsobem na mě působí jako na Keiru, i přesto, že mě neuvěřitelně sere a deptá. Ta kniha je celkem ostrá, žhavá, vzrušující, nebezpečná, dráždivá a vášnivá. Ale neuvěřitelně čtivá a zkrátka musíte vědět, co se stane dál.

14.07.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

"Musíš věřit v osud. Tam je všechno napsaný. Nezáleží na tom, jestli to bude dneska, nebo za dva roky. Jestli to tak má bejt, nakonec se to stane."

Vždycky se na knihy od Vi a Penelope těším. Baví mě, že se v nich neřeší jen sex, ale i těžší témata. Drzýho kravaťáka jsem si tedy vážně užila. Graham mě bavil od začátku až dokonce. Na to, jak na ostatní působil, tak když doopravdy miloval, byl něžný, laskavý a správný chlap. Soraya mi přišla nejprve hrozně potrhlá, drzá a s těma největšíma koulema pod sluncem. Vždyť kdo s normálním mozkem, by se mu vyfotil do mobilu a ještě za něho psal zprávy? Ale tolik jsem se dlouho nenasmála. Chloé na svůj věk byla velice chytrá a bystrá, což mě občas až překvapilo. Celkově to je krásnej příběh, přesně tak moc odpočinkovej a milej, jak od autorek očekáváte.

"Dokonce i dočasná radost je lepší než vůbec nic. Vy se bojíte, že vám někdo ublíží, stejně jako se já bojím umřít. To ale neznamená, že se nemá žít každý den naplno.“

12.07.2021 5 z 5