lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

S amentou absolutně nesouhlasím.

16.11.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Všichni v okolí byli z knížky nadšeni, ale já ne.....

04.11.2016 3 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Knížka mi dala hodně. Mluvila do mé situaci, protože stále bojuju se svojí váhou. A po přečtení této knížky jsem pochopila, že žádné diety držet nechci a že jsou na světě věci mnohem důležitější.

31.10.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Mně knížka opravdu chytla. Opět jsem si uvědomila, že mít dobrou rodinu je velká věc a taky to, že dospívání je náročné. Nechybí kus tajemství. A knížku určitě dám k přečtení svým neteřím.
Lída

10.10.2016 4 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Salesián Láďa Heryán jde do hloubky. A v Bibli hledá to podstatné. Milosrdenství povyšuje nad předpisy, jako to dělal Ježíš. Nevyhýbá se žádnému tématu - homosexualitě, zamilovanosti u kněze. Některá místo zasáhla přímo moje srdce.

29.09.2016 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Maria Calasanz Ziesche

Hezky se mi knížky četly.

20.09.2016 4 z 5

Osm múz mého života Osm múz mého života Josef Koutecký

Pan profesor je velmi inspirativní osobností. Jsem ráda, že jsem knížku četla. Tazetalka byla ovšem velmi slabá v oblasti víry. Chtělo to trochu víc znalostí věci.

12.09.2016 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Kniha je velmi přínosná. Budu ji doporučovat všem, kteří mají děti s autismem nebo Aspergerem. I při práci knihovnice se mi poznatky hodí.
Klobouk dolů před paní Březinovou. Vážím si toho, že píše knížky, které pomáhají s problémy.

02.09.2016 5 z 5

Kouř z komína - pohádkový román Kouř z komína - pohádkový román Petr Chudožilov

Ilustrace mě úplně srazily na kole. Nádhera, skvost.

31.08.2016 5 z 5

Návrat Návrat Maria Calasanz Ziesche

Knížka mi v mnohém otevřela oči. Začala jsem se víc zajímat o další část poválečné historie - Němce ve vyhnanství. Při čtení jsem si uvědomila, jak obtížné může být zůstat věrný Bohu. A Thomas je prostě sympaťák.

22.08.2016 5 z 5

Mixér Mixér Ludmila Křivancová

To je moje druhá knížka, kterou jsem napsala. Jejím cílem je, aby se čtenáři zamysleli nad životem a někdy taky zasmáli.

16.08.2016 5 z 5

Hledání Boha Hledání Boha Anthony De Mello

Autor je pro mě dost složitý, ale to není jeho problém:-)

11.08.2016 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Knížka je otřesným svědectvím, které by slabší povahy neměly číst. Prostředek jsem vynechala, protože jsem byla opravdu otřesena. Jak je možné, že tohle mohli dělat lidé lidem??? Měla by nás burcovat k tomu, abychom v sobě i kolem sebe šířili dobro.

11.08.2016 5 z 5

František mezi vlky František mezi vlky Marco Politi

Velmi zajímavá fundovaně napsaná kniha. Není ale pro ty, kteří zavírají oči nebo si církev barví na růžovo.

08.08.2016 5 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Zjistila jsem, že do ní čtení tohoto žánru nemám chuť, tak jsem ji odložila. Ale psát paní Váňová umí.

04.08.2016

Most ke svobodě - Krvavé události revolučního roku 1956 v Maďarsku Most ke svobodě - Krvavé události revolučního roku 1956 v Maďarsku James Albert Michener

Velmi silná kniha. Hodně jsem se z ní dozvěděla, nadchlo mě odhodlání Maďarů bránit svou vlast, opět jsem si uvědomila zrůdnost komunismu.

04.08.2016 5 z 5

Velmi vzdálený oheň Velmi vzdálený oheň Františka Jirousová

Autorka dobře vystihuje náročné dospívání mladých lidí, jejich hledání a tápání. Jen těch popisují blití a chlastání je tam na mě až moc.....

02.08.2016 3 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Kniha mě pohladila. Určitě ji pořídím neteřím.

25.07.2016 4 z 5

Aforismy a verše o lásce a milování Aforismy a verše o lásce a milování Pavel Kosorin

Aforismy Pavla Kosorina prostě miluju. Někdy tnou do živého, jiny povzbudí nebo rozpláčou. Je to taková moje "duševní výživa".

30.06.2016 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Není to žádná velká literatura, ale mně tato knížka přišla k chuti. Hodně věcí jsem si na ní uvědomila, např. jaké to je pro ŽIdovku chodit do katolického kostela. Dávám 4 hvězdička za čtivost.

14.06.2016 4 z 5