lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knížku jsem četla v posteli při nachlazení. Moje první knížka od autorky na doporučení naší knihovnice. Skvěle napsaný příběh, který krásně plyne. Vřele doporučuju.

09.11.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Autorka psát umí, čtení mě bavilo. Na mě až příliš mnoho sexu. Při čtení mi došly dvě věci: žít ve lži se nevyplácí a člověka to trhá na kusy a sex je opravdu silný motor. A život se ve vteřině může změnit z pohádky v tragédii.

06.11.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opravdu nechápu, jak může mít tato kniha, tak vysoké hodnocení. Za mě je to trojka z milosti‍

13.09.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Dobře napsané a pár myšlenek opravdu skvostných. "Pravá láska nám pomáhá stát se nejlepší verzi sebe sama." Takovou jiskřivou lásku, která jde čím dál víc do hloubky by si asi přál zažít každý.

27.08.2022 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Není to žádná hlubokomyslná literatura, ale autorka je jako výborný řemeslník: používá kvalitní materiál, staví poctivě a svědomitě. A nemůžu jinak, než se hned pustit do dalšího dílu.

23.07.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Poté, co jsem dočetla knížku Olivovník od L.Riley se tohle nedá číst. Na začátku vášnivá líbačka Hanah s cizím mužem. Pak překlad "s kovovými nohami" a stačí to k tomu, že knihu odkládám. Upřímně nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Za mě 60%.

15.06.2022 3 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Kniha je velice dobře napsaná. Prolínají se tu dvě dějové linie. Moc se mi líbí, že postavy nejsou černobílé. Byla to jedna z těch knih, která mě tak vtáhla do děje, že jsem se nej těžko vracela do reality. A naví jsem si uvědomila, že samotářka rozhodně nejsem a bez přátel bych chřadla.

03.05.2022 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Díky knížce jsem si uvědomila, jak psychicky náročné je být slavný. Sex je líčený vkusně a líbila se mi psychologie postav.

19.02.2021 4 z 5

Otče, odpouštím vám Otče, odpouštím vám Daniel Pittet

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu přečetla. Je to sice otřesné svědectví, ale přnosem pro mě bylo, jak když člověk chce, může i přes mnohá prožitá utrpení prožít poměrně šťastný život. Došlo mi, jak moc jsme každý zodpovědný za svůj život. A, díky, Danieli, že jste neztratil víru.

14.08.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jako knihovnice jsem byla nadšená.

27.07.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Četla jsem manželovi nahlas a moc nás to oba bavilo. Dokonce nás Ladislav tak navnadil, že možná pojedeme do Rumunska.

02.01.2020 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Autor si sám uvědomuje, že občas zabíhá k jiným tématům. Čte se to jak detektivka, žel to byla pravda a pro ty ženy to muselo být šílené. Zase jsem si uvědomila, jak se mám skvěle.

08.11.2019 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Četla jsem ji manželovi ,který má problémy se zrakem, nahlas. Doela se nám líbila. Ale jsou tam historické nepřesnosti. Mniši rozhodně neslavili 5 mší denně - ale modlili se breviář. A můj muž zase upozornil, že modříny tady ve středověku určitě nerostli.Pan Vondruška seká jednu knížku za druhou a na ověření faktů už mu zřejmě nezbývá čas. Je to škoda.

01.07.2019 4 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem v životě četla.

21.02.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha je možná zajímavé, ale dle mého názoru je příšerně přeložená. Odkládám a píšu do nakladatelství. Budu jim citovat "perly", které jsem tam našla.

02.07.2018 2 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

To by měla být povinná četba pro mladou generaci. Vážím si statečných žen. Patnáct let těžkého kriminálu jen proto, že neměla stejný světový názor. Profesorce Vackové vzdávám holt a paní Štráfeldové děkuju, že knížku napsala.

06.06.2016 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Tato knížka z pera zkušeného psychoterapeuta je výborná a doporučovala bych ji vlastně každému člověku. Nejprve rozebírá, co způsobuje, že člověk nemá dostatečný pocit vlastní hodnoty. V druhé části knihy píše o antiprogramech a ve třetí nabízí řešení. Mám ráda knihy, díky kterým můžu změnit svůj život k lepšímu a tato k nim patří.

16.07.2015 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Nejprve jsem se nemohla začíst. Pár lidí s Aspergerem znám a tak pro mě bylo zajímavé sledovat Dona. Jsem spíš úplný opak: řád mi dělá problémy a emoce mnou cloumají. Bavilo mě, jak u každého odhadnul BMI. A jak měl všechno vypočítává. A moc jsem mu přála, aby se zamiloval.

26.01.2024 4 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Takovou knihu jsem přesně potřebovala: břitký humor, postavy, které nejsou černobílé, občas v textu problesklo nějaké moudro.
"Přítelkyně se mnou na pohřeb mého otce nešla. Náš vztah ještě není hřbitovní."
"Potom kněz prohlásí, že otec vždy stavěl blaho ostatních nad své vlastní
Leda hovno. Mámu posílal do rohu kuchyně a nám neustále připomínal, že sousedovic děti jsou lepší."
U málokterý knih se člověk zasměje i poučí zároveň. A klidně i pobřeží....

16.11.2023 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

(SPOILER) Knížka se výborně čte. Je to silný příběh, tedy vlastně dva. Jen nemám ráda ty romanťárny, že se Nico objeví přesně v den svatby nebo bratr žije rok přímo se sestrou v domově důchodců. Tohle mi vadí i ve filmech a myslím, že je to příliš pohádkové. Ale hezky jsem si u knížky odpočinula.

03.09.2023 4 z 5